Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Kierunek Inżynieria materiałowa na Wydziale Inżynierii …
W zależności od wybranej ścieżki dyplomowania absolwenci uzyskują poszerzoną wiedzę w zakresie materiałów nieorganicznych oraz organicznych, z ukierunkowaniem na ich zastosowanie w technologiach biomedycznych, kompozytowych, magazynowania i konwersji energii oraz formowania przyrostowego. Realizowane w ramach kierunku przedmioty pozwalają zaznajomić …
Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS
W czasie studiów na specjalności Inżynieria odnawialnych źródeł energii poznasz zagadnienia z zakresu: konwersji i sposobów magazynowania energii, odnawialnych źródeł energii, podstaw …
Kto produkuje najwięcej zielonej energii na świecie? TOP 30
Produkcja energii elektrycznej z OZE w 2021 r. – 217,6 TWh. W Niemczech w 2021 r. udział w produkcji energii elektrycznej z farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, biomasy i elektrowni wodnych wyniósł 45,8% (najmniejszy, wynoszący 4-procent, mają te ostatnie). Większość zielonej energii pochodzi z elektrowni morskich. Do ...
Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii
pozyskiwanie energii wiatrowej i słonecznej w celu wyrównania nieregularności profilu zasilania. Jednak ich zastosowanie może wykraczać znacznie dalej, a w ramach inicjatywy Green Energy Drive są one coraz częściej postrzegane jako zastępstwo akumulatorów w systemach pozyskiwania energii i w pojazdach elektrycznych.
Inżynieria materiałów do magazynowania i konwersji energii
Uczestniczenie w wykładzie zapewni studentowi zapoznanie się z najbardziej aktualnymi aspektami inżynierii materiałowej w technologiach konwersji i magazynowania energii ze …
Urządzenia do konwersji i magazynowania energii
Urządzenia do konwersji i magazynowania energii Energy storage and conversion devices Anna Dettlaff, Monika Wilamowska-Zawłocka, Ewa Klugmann-Radziemska Katedra Aparatury i Maszynoznawstwa Chemicznego, Wydział Chemiczny, Politechnika Gdańska Promotor: prof. dr hab. Ewa Klugmann-Radziemska Anna Dettlaff: anna [email protected] Słowa kluczowe: …
Energetyka
Studenci poznają różne technologie wytwarzania, konwersji, dystrybucji i magazynowania energii w oparciu o technologie konwencjonalne, jądrowe oraz odnawialne źródła energii. Absolwenci uzyskują odpowiednie kwalifikacje w dziedzinie projektowania, eksploatacji i utrzymania instalacji oraz systemów energetycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi …
Konwersja i magazynowanie energii
Trwa rejestracja członków zespołów na maraton pracy nad praktycznymi rozwiązaniami i demonstratorami w obszarach inżynierii biomedycznej, technologii …
Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii
W ostatnich latach prowadzono liczne badania dotyczące możliwości konwersji i magazynowania energii. Jednak komercjalizacja urządzeń służących do wytwarzania i magazynowania czystej energii to tylko jedno z wyzwań. Poza tym konieczne jest jeszcze opracowanie nowych materiałów i zaawansowanych procesów produkcji energii. Oznacza to, …
Wkrótce magazyny energii mogą być wykonywane z betonu
W porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi, np. akumulatorami Tesli, betonowe magazyny powinny być tańsze i z niższym poziomem kosztów magazynowania energii elektrycznej – rzędu 0,05 USD/kWh, przy 0,25 USD/kWh do 0,35 USD/kWh w przypadku akumulatorów jonowo-litowych. Dodatkowo szwajcarska konstrukcja ma mieć straty energii na …
Studia I
Poznają również technologie konwersji energii z odpadów oraz sposoby produkcji biopaliw i biogazu, a także nowoczesne sposoby magazynowania energii. Kształcenie na kierunku realizowane jest w bezpośrednim powiązaniu z działalnością zawodową i gospodarczą szeroko rozumianego sektora odnawialnych źródeł energii.
Magazyny energii – droga do niezależności energetycznej
Dzięki magazynowaniu energii, gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa mogą uniezależnić się od nieprzewidywalnych dostawców energii oraz zmniejszyć koszty związane z …
Odnawialne źródła energii (OZE)
Jak podaje Instytut Fraunhofer, w 2023 roku źródła odnawialne wytworzyły niemal ¼ całej energii elektrycznej w Polsce [1]. Zgodnie z danymi portalu Wysokie Napięcie, udział OZE był jeszcze wyższy i wyniósł 27% [2]. W …
Pierwszy magazyn energii w Polsce
W ramach kontraktu zawartego z konsorcjum, którego liderem jest spółka Qumak, ma być dostarczony, zamontowany i uruchomiony system magazynowania energii elektrycznej o mocy nominalnej nie mniejszej niż 0,75 MW w obu kierunkach pracy i pojemności nie mniejszej niż 1,5 MWh. Jak podaje Energa-Operator, w połączeniu z planowaną farmą …
INŻYNIERIA I TECHNOLOGIE NOŚNIKÓW ENERGII
Studia II stopnia - 2024/2025 na kierunku inżynieria i technologie nośników energii. Tu dowiesz się gdzie studiować, jakie zdawać przedmioty na maturze, jaką wybrać uczelnię oraz jaka praca po studiach.
Politechnika Opolska
Wiedza z zakresu bilansów energii, konwersji energii, wytwarzania energii elektrycznej. 2 Umiejętności 1 Umiejętności sporządzania bilansów masy i energii, wymiany masy i ciepła, paliwa i spalania. 2 Kompetencje społeczne 1 Komunikatywność, praca w grupie. 2 Cele przedmiotu: Cele przedmiotu jest pozyskanie wiedzy na temat elektrowni i elektrociepłowni, ich budowy, …
Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.
Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt 2 lit. a) pr. ener. – uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie magazynowania energii elektrycznej w …
ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu
Część inwestycyjna obejmie zaprojektowanie oraz budowę instalacji do wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią elektryczną w oparciu o efektywne oraz …
10 najciekawszych odnawialnych źródeł energii
Władze miejskie poszukują efektywnego sposobu zagospodarowania tej energii cieplnej. To źródło energii odnawialnej może mieć duży potencjał, o ile nie zostaną zaimplementowane rozwiązania, które …
Magazynowanie energii w postaci wodoru
Lotos informuje, że rozpoczyna projekt badawczy Hestor, którego celem jest zbadanie efektywności magazynowania wodoru pozyskiwanego z nadwyżek energii ze źródeł odnawialnych. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – podano w komunikacie.
ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …
magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia- ła się do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji …
W Jastrzębiu-Zdroju ma powstać zakład produkcji …
Na terenach pogórniczych w Jastrzębiu-Zdroju ma powstać zakład produkujący magazyny energii elektrycznej. Fabryka znajdzie się na terenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń i rozpocznie próbną produkcję w 2024 r. …
Magazyny energii – droga do niezależności energetycznej
Dzięki możliwości magazynowania nadwyżek energii, zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych, można skutecznie zarządzać zużyciem energii oraz uniknąć problemów związanych z przerwami w dostawie prądu. Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na lepsze dostosowanie do zmieniających się warunków …
Elektromobilność i Energia Odnawialna / Wydział Elektryczny
Kształcenie prowadzone jest w zakresie inżynierii elektrycznej na potrzeby energetyki z wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Studenci poznają zasady i metody pozyskiwania, …
Inżynieria odnawialnych źródeł energii – Wydział Inżynierii i ...
Zespół badawczy o nazwie Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii skupia swoje zainteresowania naukowe wokół procesów, technologii i aparatów, które wykorzystują szeroko rozumiane Odnawialne Źródła Energii (OZE). Zespół obecnie tworzą adiunkci badawczo-dydaktyczni dr inż. Barbara Król oraz dr inż. Sebastian Pater.
PGE uruchomiła pierwszy w kraju magazyn energii z modułów Tesli ...
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Inżynieria Sp. z o.o., ul. Samuela Lindego 14, 30-148 Kraków na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i …
Konwersja i magazynowanie energii
Trwa rejestracja członków zespołów na maraton pracy nad praktycznymi rozwiązaniami i demonstratorami w obszarach inżynierii biomedycznej, technologii fotonicznych, cyberbezpieczeństwa i analizy danych oraz konwersji i magazynowania energii.
Odnawialne źródła energii w Polsce i na świecie
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną przez Wydawnictwo Inżynieria Sp. z o.o., ul. Samuela Lindego 14, 30-148 Kraków na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i …
W Polsce powstaje wodorowy bufor do magazynowania energii
W ramach innowacyjnego projektu naukowo-badawczego H2eBuffer powstanie system magazynowania zielonego wodoru do stabilizacji sieci dystrybucyjnych. Wodorowy bufor do magazynowania energii – powstaje prototyp - Inżynieria
INŻYNIERIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII
Inżynieria odnawialnych źródeł energii. Inżynieria odnawialnych źródeł energii to kierunek, który przygotowuje wszechstronnych specjalistów o kwalifikacjach projektowych.Uczy jak wykorzystywać odnawialne źródła energii do produkcji m . energii elektrycznej i ciepła, a przyszli absolwenci są przygotowani do pracy w wielu branżach nowoczesnego przemysłu.
Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …
Bardzo duże znaczenie przy wyborze sposobu konwersji energii ma sprawność magazynowania. Elementy konstrukcyjne i pomocnicze magazynu charakteryzują się stałym poborem mocy, występują też straty związane z samą zasadą magazynowania, np. straty ciepła do otoczenia czy samorozładowywanie się akumulatorów. Po określeniu całkowitego kosztu magazynowania …