Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii. Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do …

Jesienią 2023 roku mamy poznać potencjalne lokalizacje dla …

Zacieśnianie współpracy w sektorze energetyki jądrowej między Polską a Ukrainą był jednym z tematów konferencji E23 PL dla UA „Partnerstwo polsko-ukraińskie w budowaniu bezpieczeństwa ...

Ministerstwo szykuje nowe zasady przyłączeń OZE i magazynów …

Zaprezentowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska projekt tzw. rozporządzenia systemowego ma wprowadzić – obok nowych zasad działania rynku …

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …

Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …

Wnioski z analiz prognostycznych dla sektora energetycznego

Wnioski dotyczące wyników modelowania struktury mocy zainstalowanej oraz produkcji energii elektrycznej ..... 9 1.4.1. Wnioski z wyników modelowania w ujęciu czasowym..... 9 1.4.2. Wnioski z wyników modelowania w ujęciu roli poszczególnych źródeł ..... 9 1.5. Prognoza jednostkowej emisji netto w sektorze elektrowni i elektrociepłowni..... 10 1.6. Prognoza zużycia …

Jak magazynować energię z wiatru?

Jak magazynować energię z wiatru? Przewiń do artykułu Menu. ← Powrót do strony głównej ... o nazwie „Polityka energetyczna Polski 2030", do określonego w strategii roku, stopień wykorzystania mocy elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w kraju ma wynieść 26 proc. Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh …

Standardy energetyczne domów w 2024 roku

- utrzymanie wartości rocznego zapotrzebowania budynku mieszkalnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) niezbędną do ogrzewania pomieszczeń, wentylacji, chłodzenia oraz oświetlenia, na poziomie nie wyższym niż 70 kWh/m2, - jednostką współczynnika przenikania ciepła (U) na poziomie 0,2 W/m2K dla ścian zewnętrznych budynku, 0,9 W/m2K dla okien i …

Licencjonowanie elektrowni jądrowej w zakresie bezpieczeństwa …

Rządowy program budowy elektrowni jądrowych znany pod nazwą Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ) wg. aktualizacji z października 2020 r. zakłada budowę w kraju elektrowni jądrowych ...

Zasilanie obiektów budowlanych służby zdrowia w energię …

Obejmują one m . rozporządzenia [3] i [4], normy wielozeszytowe PN-IEC 60364 Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych [5] i PN-HD 60364 Instalacje elektryczne niskiego napięcia [6], będące najważniejszymi krajowymi normami określającymi wymagania techniczne dotyczące instalacji elektrycznych niskiego napięcia. W ramach ostatniej …

Jest decyzja zasadnicza dla elektrowni jądrowej w gminie Choczewo

Plany dotyczące budowy atomówki w gminie Choczewo mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi w sobotę (15 lipca) planują wyrazić swoje poparcie dla tej inwestycji w formie wiecu na plaży w Lubiatowie (wejście nr 43). Rozpocznie się o godz. 10. Po drugiej stronie jest organizacja ekologiczna Bałtyckie SOS ...

Zielone światło dla elektrowni jądrowej w Polsce

W środę wydaliśmy decyzję zasadniczą dla Polskich Elektrowni Jądrowych, która przybliża do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w naszym kraju - poinformowała minister klimatu i ...

ZBIÓR WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DLA MODUŁÓW …

Kodeks Sieci RfG. Zbiór wymagań technicznych dla modułów wytwarzania energii typu A 6 Rys. 4. Maksymalny spadek zdolności do generacji mocy przy spadku częstotliwości dla modułów parku energii Zgodnie z art. 13 ust. 5 Kodeksu Sieci RfG wymóg dopuszczalnej redukcji mocy

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Magazyny mają również stanowić alternatywę dla droższych i bardziej czasochłonnych inwestycji w rozbudowę klasycznych linii i stacji elektroenergetycznych. …

Zostaniemy z kopalniami, ale bez elektrowni. Plan dla polskiego …

Założenia dotyczące czasu pracy swoich bloków energetycznych zaprezentował właśnie Tauron. Okazuje się, że ostatnie jednostki wytwarzające prąd z węgla kamiennego mają działać "nie dłużej niż do 2035 r." Do tego terminu dotrwają tylko dwa bloki Tauronu: jeden w Elektrowni Łagisza i drugi w Elektrowni Jaworzno.

Ogólne wymagania dotyczące zasilania w energię elektryczną …

Zasilanie obiektów służby zdrowia. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą w § 41 stwierdza, że rezerwowym źródłem zaopatrzenia szpitala w energię elektryczną jest zespół prądotwórczy wyposażony w …

Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …

Inżynier ds. energetyki jądrowej musi również znać normy i standardy dotyczące projektowania, budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych oraz innych instalacji związanych z energią jądrową. W Polsce obowiązują m . normy PN-EN 61513:2012, PN …

Warunki zabudowy dla elektrowni słonecznej

Warunki zabudowy dla elektrowni słonecznej Piotr Mrowiec, radca prawny Gdańsk, Rödl & Partner Jakub Plebański, młodszy prawnik Gdańsk, Rödl & Partner Elektrownia słoneczna, tj. wytwarzająca energię elektryczną ze źródła odnawialnego instalacja fotowoltaiczna, o mocy przekraczającej 100 k.w., nie stanowi urządzenia infrastruktury technicznej, o którym mowa w …

Miliardy dla elektrowni. Opłakane skutki politycznego …

Drzewa dla elektrowni. Opłakane skutki przyrodnicze i gospodarcze politycznego układu Opłakane skutki przyrodnicze i gospodarcze politycznego układu 31 października 2023 07:20

Instrukcje i wytyczne dla wykonawców | Instrukcje i standardy ...

Standardy dotyczące ograniczania przerw planowanych (wydanie czwarte z dnia 28.12.2021) Wytyczne dla wykonawców w zakresie zasad odbioru robót budowlanych (wydanie piąte z dnia 10.08.2022) Załącznik nr 1 - Wykaz dokumentów wymaganych/przekazanych na odbiór …

Wymagania środowiskowe dla urządzeń i instalacji elektroenergetycznych

Największa grupa specyfikacji i wymagań funkcjonalnych dotyczących urządzeń i aparatów stosowanych w instalacjach elektroenergetycznych została opracowana przez operatora systemu przesyłowego PSE S.A. Wprawdzie dotyczą one różnych elementów infrastruktury przesyłowej, ale mogą mieć zastosowanie do analizy wymagań środowiskowych dla różnych innych urządzeń.

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

– Rok 2023 był ważnym rokiem dla magazynowania energii w Polsce, ale pozostawił poczucie niedosytu. Od strony legislacji zadziało się dużo i to jest niewątpliwy pozytyw. Jednak obroty na rynku, liczba rzeczywiście zakontraktowanych magazynów energii w 2023 roku w Polsce nie spełniła oczekiwań. Branża ciągle ma poczucie czekania w blokach startowych, …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

W związku z powyższym, magazyn energii elektrycznej może stanowić uzupełnienie dla funkcjonowania OZE, w których produkcja energii elektrycznej uzależniona jest od warunków …

Poparcie społeczne dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce

Większe poparcie dla budowy elektrowni jądrowych w Polsce wyrażają osoby młodsze (15-49 lat). Zwolennikami budowy elektrowni jądrowych są częściej mieszkańcy największych aglomeracji tj. powyżej 100 tys. mieszkańców (69,8%). Przeciwnikami natomiast osoby zamieszkujące wsie i małe miasta – liczące do 5 tys. mieszkańców (odpowiednio 38% i 40%). Istotne jest, że niemal …

Konstrukcja GRUNTOWA K500 Pv | Hurtownia Fotowoltaiczna

Konstrukcja GRUNTOWA K500 Pv: Klucz do Efektywności Energii Odnawialnej. Skorzystaj z oferty Konstrukcji GRUNTOWEJ K500, dostępnej w szerokim asortymencie w PVhurt.pl – wiodącej hurtowni systemów fotowoltaicznych w Polsce. PVhurt to nie tylko lider dystrybucji paneli PV, ale także właściciel renomowanych sklepów, takich jak PVsklep.pl oraz …

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym.W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

Tatra ENERGY

Tatra Energy to firma z Podhala, specjalizująca się w profesjonalnym montażu urządzeń generujących i magazynujących energię, pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych i nie tylko. 01 Terminowość W realizacji; 02 Rzetelność I doświadczenie. Zobacz więcej

Nowe warunki techniczne WT 2021 – co architekt powinien …

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowe zapisy wprowadziły niemałe zamieszanie w projektach budowlanych, ponieważ podnoszą wymagania stawiane nowoprojektowanym budynkom. Dotyczą one zwiększenia izolacji cieplnej ścian i przegród oraz wprowadzają wymóg wykorzystywania …

Energia biomasy – produkcja i wykorzystanie

Zapotrzebowanie na zieloną energię sprawia, że z każdym rokiem pojawiają się plany na nowe elektrownie na biomasę. Obecnie największym blokiem wykorzystującym tę metodę wytwarzania prądu jest Zielony Blok w Elektrowni …

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a …

W ustawie nałożono na operatorów systemu elektroenergetycznego obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru magazynów energii, w którym ujawnia się posiadacza, …

Fotowoltaika – normy i przepisy dotyczące ochrony odgromowej i ...

Można przyjąć, że im większa moc elektrowni PV, tym większa zajmowana przez nią powierzchnia i statystycznie większe ryzyko uderzenia pioruna. Przepisy dotyczące PV . Polskie regulacje prawne nie nakładają bezwzględnego obowiązku instalacji systemu ochrony odgromowej obiektu wyposażonego w instalację PV. Prawo budowlane nakłada, zaś na …