Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ I TRANSPORTU

Instytut Inżynierii Lądowej ul. Piotrowo 5, 60-965 Poznań tel. 61 665 2433 e-mail: [email protected] Strona domowa Instytutu Dyrektor: dr hab. inż. Mieczysław SŁOWIK, prof. PP tel. 61 647 2478 e-mail: [email protected] Z-ca dyrektora: dr inż. Iwona JANKOWIAK tel. 61 647 5828

WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ I GEODEZJI

wydziaŁ inŻynierii lĄdowej i geodezji instytut inŻynierii geoprzestrzennej i geodezji instytut inzynierii lĄdowej katedra budownictwa ogÓlnego i infrastruktury wojskowej (kbi) katedra budownictwa komunikacyjnego i inŻynierii wojskowej (kki) pracownia diagnostyki nawierzchni pracownia me haniki gruntÓw pracownia konstrukcji nawierzchni pracownia materiaŁÓw …

Znaczenie dobrego projektowania instalacji sprężonego powietrza

Kompleksowy przewodnik projektowania instalacji sprężonego powietrza. Dowiedz się, jak dobierać sprzęt, sterowanie i monitorowanie systemów oraz dostosowywać instalacje do różnych procesów produkcyjnych. Oszczędzaj energię i dbaj o środowisko, projektując instalacje sprężonego powietrza z myślą o efektywności i zrównoważonym rozwoju.

Projektowanie geotechniczne

Instytut Inżynierii Lądowej Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ul. Nowoursynowska 159 02-776 Warszawa. tel. 22 59-35003, 22 59-35011 fax: 22 59-35015

Instalacje sprężonego powietrza – rodzaje i praktyczny dobór

Dobry projekt układu rozmieszczenia przewodów sprężonego powietrza i zastosowane materiały mają duży i niedoceniany wpływ na skuteczność całego systemu. Jednym z głównych czynników wpływających na koszty budowy i modernizacji systemów zasilania sprężonym powietrzem to koszty instalacji rurociągów. Nie warto na tym oszczędzać! Ogólna …

Audyt sprężonego powietrza: czy jest potrzebny gdy ceny energii …

Co zawiera raport po wykonaniu audytu? Końcowym efektem przeprowadzenia audytu sprężonego powietrza jest Raport zawierający wyniki testów i pomiarów.Raport oprócz analizy stanu obecnego i wyników pomiarów zawiera wnioski na podstawie których użytkownik może przeprowadzić optymalizację działania instalacji dla osiągnięcia realnych oszczędności.

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

System magazynowania energii sprężonego powietrza ma zalety, takie jak: magazynowanie energii na dużą skalę, niskie koszty, wysoka wydajność, przyjazność dla środowiska. Substancją magazynującą jest po prostu powietrze, co eliminuje ryzyko nagłej eksplozji. Ciśnienie do przechowywania powietrza jest w średnim zakresie, więc ryzyko można …

Studenci SK Magazynowania Energii pracują nad nowatorskim …

Studenci ze Studenckiego Koła Magazynowania Energii pracują nad nowatorskim projektem budowy modelu magazynu sprężonego powietrza. Największą innowacją w projekcie jest …

Magazynowanie energii

Przemysł magazynowania energii przeżywa bezprecedensowy wzrost innowacyjności technologicznej, a jego wartość rynkowa do 2018 r. może osiągnąć w skali globalnej 10,8 mld …

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została …

Technologie magazynowania energii. Cz. II

Technologie magazynowania energii. Cz. II Energy storage technologies. Part II HENRYK WOJCIECHOWSKI Magazynowanie energii w sprężonym powietrzu Zbiorniki sprężonego powietrza są szeroko stosowane w przemyśle dla zapewnienia stałego źródła powietrza do czyszczenia, przemieszczaniadetali, napędu narzędzi z jednoczesnąpoprawą jakości …

Uruchomiono największy na świecie magazyn energii na …

Oznacza to, że każdego roku działanie systemu pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 109 000 ton. Wpłynie to nie tylko na jakość powietrza, lecz ograniczy także efekt cieplarniany. Systemy magazynowania energii za pomocą sprężonego powietrza (Compressed Air Energy Storage, CAES) mają liczne zalety. Wśród nich wymienić ...

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

Schemat procesu rozładowania magazynu energii ze skroplonym powietrzem 1 – pompa kriogeniczna, 2 – parownik, 3 – wymiennik ciepła, 4 – turbina wysokiego ciśnienia, 5 …

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

Ponadto wskazano na możliwość magazynowania energii, co jest niezwykle ważne w dobie intensywnego rozwoju niekonwencjonalnych źródeł energii elektrycznej (farm wiatrowych, źródeł ...

Technologie magazynowania energii

Magazyny energii sprężonego powietrza (CAES) wykorzystują tanią energię z OZE w czasie jej wysokiej generacji do sprężenia powietrza i przechowywania go w pojemnych zbiornikach, takich jak kawerny skalne, jaskinie solne czy kopalnie głębinowe. Dzięki temu w chwili, gdy potrzebujemy więcej energii elektrycznej, sprężone powietrze wykorzystywane jest …

Jak zaprojektować instalację sprężonego powietrza

Projekt instalacji sprężonego powietrza to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy. Niezbędna jest ona nie tylko w zakresie wykorzystania i . Menu . Biznes; Dom i ogród; Lifestyle; Technologie; Zdrowie i uroda; Biznes Technologie. Jak zaprojektować instalację sprężonego powietrza. 22 lutego, 2022. Projekt instalacji sprężonego powietrza to zadanie …

Magazynowanie energii

SE - system elektroenergetyczny, SRME - systemy rozproszonego magazynowania energii Rys. 3. Nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne magazynowania energii (Źródło: Pearl Street Inc.) ASS - akumulatory siarczkowo sodowe, CAES - magazynowanie z …

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza

Sprężone powietrze jest najbardziej popularnym nośnikiem energii w większości zakładów przemysłowych. Jednak jest to bardzo drogie medium, gdyż w procesie sprężania tylko 15–18% energii zużywanej przez sprężarki jest zamieniane na energię sprężonego powietrza. Jak widać, jest to proces wysoce nieefektywny.

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

r hab. in. Pro. Politechniki zstochowskiej ±Instytut aawansowanych 7echnologiiEnergetycznych Wydzia Inrastruktury i rodowiska Politechnika zstochowska email pmirekneo.pl 73 Paweł Mirek* Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu Streszczenie: Zainteresowanie układami magazynowania energii jest naturalną konsekwencją realiza-

Zasady projektowania instalacji sprężonego powietrza, instalacji ...

Projektowanie instalacji sprężonego powietrza jest zagadnieniem z pozoru prostym, jednak w praktyce nie należy do najłatwiejszych. Źle zwymiarowane oraz zamontowane instalacje mogą prowadzić do generowania dużych strat …

Katedra Rewitalizacji i Architektury

Kontakt Zakłady Badania Współpraca z biznesem Współpraca międzynarodowa Katedra Rewitalizacji i Architektury Katedra Rewitalizacji i Architektury prowadzi interdyscyplinarne badania i zajęcia dydaktyczne w zakresie inżynierii lądowej, geodezji i transportu. Wśród głównych zainteresowań naukowych pracowników wymienić można trzy …

Podstawy systemów sprężonego powietrza

Przepływ sprężonego powietrza przez system, w tym przez przewody i zawory, jest również przedmiotem analizy w fizyce sprężonego powietrza. Opór przepływu, straty ciśnienia oraz efektywność przesyłu energii to kluczowe elementy do rozważenia podczas projektowania i eksploatacji systemów pneumatycznych. Zastosowania w różnych ...

Rola magazynowania energii w integracji OZE z systemem …

Rola magazynowania energii w integracji OZE z systemem elektroenergetycznym Autor: dr inż. Elżbieta Moryń-Kucharczyk - Politechnika Częstochowska, Wydział inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Instytut Maszyn Cieplnych ("Energetyka" - grudzień 2017) Przyczyny magazynowania energii w systemie elektroenergetycznym Konieczność magazynowania energii elektrycznej …

Magazyny na sprężone powietrze CAES

Wstęp Systemy magazynowania energii w sprężonym powietrzu CAES (ang. Compressed Air Energy Storage) są dość rozwiniętą technologią wykorzystywaną już praktycznie na świecie (np. Huntorf w Niemczech i McIntosh w USA). Idea systemów CAES polega na zamianie nadwyżek energii elektrycznej w pracę na rzecz sprężania powierza do wysokiego ciśnienia rzędu 50-70 …

Energetyka-Rozproszona

To m . kanadyjska firma Hydrostor, która jest dostawcą rozwiązań do długoterminowego magazynowania energii, wykazała, że ich opatentowana technologia zaawansowanego magazynowania energii sprężonego powietrza A-CAES może zapewnić długotrwałe przechowywanie energii i umożliwić przejście na energię odnawialną. A-CAES jak …

Systemy magazynowania energii – poradnik

Systemy magazynowania energii dzielą się na: mechaniczne, elektryczne oraz elektrochemiczne. Systemy mechanicznego magazynowania energii. Mechaniczne systemy magazynowania energii są wykorzystywane w: elektrowniach szczytowo-pompowych (energia potencjalna wody) magazynach sprężonego powietrza (energia kinetyczna gazu) kołach …

Technologie magazynowania energii. Cz. II

Stosunek energia/moc dla magazynów sprężone-go powietrza może być dobierany bez ograniczeń. Technologia nazwana skrótowo CAES (ang. Compressed Air Energy Storage – …

Energetyka-Rozproszona

Końcem września bieżącego roku Chińska Akademia Nauk ogłosiła podłączenie do sieci największego dotychczas na świecie systemu magazynowania energii w …

Projektowanie systemu sprężonego powietrza Cz. I

Orurowanie stanowi połączenie między miejscami produkcji, magazynowania i zużycia sprężonego powietrza. To nim transportowane jest to medium. Dlatego powinno być należycie uwzględnione podczas projektowania systemu. Idealny system dystrybucji zapewnia wystarczającą ilość sprężonego powietrza o odpowiednim ciśnieniu dla wszystkich miejsc, w …

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Chiny osiągnęły przełom w dziedzinie magazynowania energii, uruchamiając największą na świecie elektrownię sprężonego powietrza o mocy 300 MW w prowincji Shandong. Inwestycja w wysokości 1,496 miliarda juanów (206 milionów dolarów) pozwala na ciągłe generowanie 600 milionów kWh rocznie. Elektrownia ta zapewni wsparcie energetyczne dla …

(PDF) Magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej dla …

Celem projektu jest zaprojektowanie magazynu energii odpowiadającej zapotrzebowaniu indywidualnego prosumenta z instalacją fotowoltaiczną. Kierując się …

Magazyny energii wykorzystujące sprężone powietrze

Dwa największe magazyny sprężonego powietrza na świecie znajdują się w Niemczech i w USA. Są to podziemne komory utworzone w formacjach solnych. Te instalacje tracą jednakową część energii potencjalnej sprężonego powietrza, ponieważ nie zawierają systemu do magazynowania ciepła wytwarzanego w fazie sprężania.

System CAES, czyli magazynowanie energii za pomocą …

Naukowcy z AGH w Krakowie stworzyli mikrosystem magazynowania sprężonego powietrza. Instalacja nadaje się zarówno do użytku w budynkach mieszkalnych jak …