Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jak oszczędzać energię: 10 prostych sposobów

Tym bardziej warto zastanowić się nad tym, jak można w prosty i skuteczny sposób oszczędzać energię elektryczną. Płacenie rachunków za prąd jest tak oczywiste, że wiele osób nawet nie zastanawia się, w jaki sposób można by je zmniejszyć. Tymczasem niewielkie comiesięczne oszczędności mogą przynieść spory zwrot gotówki ...

Jakie elementy znajdują się obok układu DS2501 w zasilaczu …

Jakie elementy znajdują się obok uszkodzonego układu DS2501 w zasilaczu DELL PA-10? Szukam identyfikacji dwóch elementów z elektroniki zasilacza. Czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem?

Jak sprawdzić jaki mam zasilacz w komputerze?

Sprawdzenie jakiego zasilacza używa Twój komputer jest łatwe. Wystarczy sprawdzić informacje na obudowie zasilacza, aby dowiedzieć się mocy i producenta. Możesz również użyć narzędzi diagnostycznych, takich jak AIDA64 lub HWiNFO, aby uzyskać szczegółowe informacje o zasilaczu. Dowiedz się jaki zasilacz masz w swoim komputerze i czy …

Jaki prąd pobiera PC podczas pracy? | moje-projekty.pl

W artykule omówiono temat poboru energii przez komputer w zależności od podzespołów, certyfikatu zasilacza oraz konfiguracji urządzeń. Przeprowadzono pomiary dla trzech różnych ustawień podzespołów, tj. po undervoltingu, z domyślnymi ustawieniami oraz po podkręceniu. Omówiono także wpływ certyfikatu 80 Plus na zużycie energii i koszty użytkowania.

Jaki zasilacz do komputera wybrać w 2024 Sklep komputerowy …

Świadczy on o sprawności podzespołu, konkretnie o tym, ile energii pobieranej z sieci trafia do komputera na każde 100 W, a ile zmienia się w ciepło (czyli marnuje się, skracając przy okazji żywotność samego zasilacza). Co gorsza, ty płacisz za tę energię, bo w końcu licznik odnotował zużycie.

Zasilacze awaryjne UPS – co warto wiedzieć?

Nic nie wyłączy się znienacka, nawet wtedy, gdy w sieci energetycznej pojawią się poważne zakłócenia. Brzmi interesująco? W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasilaczy awaryjnych UPS. Zobacz, jak są zbudowane i na jaki model warto się zdecydować. Z tego artykułu dowiesz się m .:

Zasilacz UPS z akumulatorem – jak wybrać? Który najlepszy?

Jaki akumulator w zasilaczu UPS? Jak już wspomnieliśmy, za dostarczanie energii do podłączonych urządzeń odpowiada akumulator. Warto w tym miejscu podkreślić, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zasilaczy. Standardowym jest zasilacz UPS z wbudowanym akumulatorem. W jego przypadku należy dokładnie sprawdzić, jaką pojemnością wyróżnia się …

Magazynowanie energii

Dzielą się one na magazyny ciepła jawnego. W nich mogą być przechowywane płyny (na przykład woda) lub ciała stałe (na przykład skały). Kolejne magazyny to magazyny ciepła utajonego. Dzielą się na nieorganiczne, w których znajdują się hydraty oraz organiczne z parafiną. Ponadto schemat wskazuje na magazyny sorbcyjne i chemiczne.

Co to jest zimny start w zasilaczu UPS?

Opcja zimnego startu zapewnia dodatkowe możliwości manewru w chwilach braku prądu i daje nam pewność, że zawsze będziemy w stanie dostać się do naszych cennych danych. Obecnie większość zasilaczy UPS posiada opcję Zimny Start, funkcja ta jest znacznie bardziej przydatna w większych modelach, gdzie dłuższy czas podtrzymania prądu umożliwi …

Jaki zasilacz do komputera? Jak wybrać zasilacz ATX?

Warto zaopatrzyć się w zasilacz komputerowy o nieco większej mocy niż wynika to z zsumowanego zapotrzebowania karty graficznej, procesora i innych podzespołów. Taki zabieg jest rozsądnym posunięciem, gdyż producenci podają czasem maksymalnie osiąganą moc (często osiąganą jedynie przez kilkanaście sekund), a nas interesuje moc uzyskiwana przy …

W jaki sposób przeprowadzić wymianę akumulatora w …

Zakres prac potrzebnych do wymiany akumulatorów w zasilaczu, który znaleźć można w ofercie dystrybutora zasilaczy UPS COMEX, zależy od jego rodzaju i konstrukcji. Warto pamiętać, że operacja taka może być przeprowadzona …

Rodzaje magazynów energii

Coraz większe wyzwania wobec sektora energetycznego w Polsce i na świecie skutkują między innymi koniecznością opracowania wydajnych systemów magazynowania wytworzonej energii. …

Transformatory. Czym są i jakie mają zastosowanie?

Takie transformatory znajdziesz na przykład w zasilaczu Twojego komputera, w systemach pomiarowych, ochronnych oraz sygnalizacyjnych. Transformator trójfazowy. Ten rodzaj transformatorów jest przeznaczony do większych napięć i stosuje się je w systemach prądu wielofazowego. Ich najczęstszym miejscem zastosowania jest przemysł.

Ważne parametry i oznaczenia zasilaczy LED

Warto zastanowić się czy potrzebujemy zasilacza w zamkniętej, plastikowej obudowie, z którego wychodzą przewody InPut oraz OutPut. Czy może zasilacza w perforowanej metalowej obudowie, do którego przykręca się przewody w odpowiednich miejscach na zasilaczu. Zasilacze LED w metalowej obudowie siatkowej . 2# Maksymalne obciążenie mocy [W]

Magazyny energii a dostępne technologie

Różne sposoby magazynowania energii w branży odnawialnych źródeł energii zapewniają równowagę między produkcją energii a jej wykorzystaniem. Zapewniają jej stały …

Tworzenie kopii zapasowej danych na zewnętrznym urządzeniu ...

Dowiedz się więcej na temat ''Tworzenie kopii zapasowej danych na zewnętrznym urządzeniu magazynującym (takim jak dysk flash USB lub zewnętrzny dysk twardy) w celu utworzenia dysku do odzyskiwania systemu''. Znajdź instrukcje obsługi, wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i pozostałe zasoby powiązane z Twoim produktem HUAWEI.

Elektrownie wiatrowe w Polsce

Gdzie w Polsce opłaca się budować elektrownie wiatrowe? Warunki wietrzności dla celów energetycznych w Polsce określa się jako średnie, ale na tyle duże, że stanowią potencjalnie wydajne źródło energii elektrycznej. W Polsce nie wszędzie jednak opłaca się budować duże elektrownie wiatrowe zorientowane na wytwarzanie energii elektrycznej w …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?

Jakie są koszty instalacji i utrzymania systemów magazynowania energii z fotowoltaiki? Czy opłaca się magazynować energię słoneczną? Koszt baterii do magazynowania energii zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju technologii, pojemności baterii oraz producenta. Przykładowo, baterie litowo-jonowe, które są najpopularniejsze, mogą kosztować …

Jak działa kondensator i jakie jest jego zastosowanie?

Podstawowym zadaniem kondensatora jest przechowywanie energii w formie pola elektrycznego. Urządzenie to może być stosowane w zależności od wybranego rodzaju właściwie w każdym układzie elektrycznym. W dzisiejszym artykule omówimy, czym dokładnie jest kondensator, jak można łączyć ze sobą poszczególne urządzenia oraz opowiemy, jakie są …

Czym są i jak działają magazyny energii?

Magazyny energii mogą być wielokrotnie użytkowane – ładowane prądem elektrycznym i rozładowywane. Należy jednak pamiętać, że urządzenia te mają swoją …

Dofinansowanie do magazynów energii – na jakie dotacje mogą …

Osoby fizyczne będące właścicielami domu jednorodzinnego i rozliczające się według skali podatkowej, ryczałtem lub liniowo, mogą dodatkowo starać się o ulgę modernizacyjną. W jej ramach możliwe jest odliczenie do 53 000 zł. Ta ulga podatkowa dotyczy termomodernizacyjnych przedsięwzięć przeprowadzonych po 1 stycznia 2019 r ...

Przewodnik po kondensatorach: rodzaje, zastosowania i dobór

Kondensatory znajdują wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Oto niektóre z ich najczęstszych zastosowań: Magazynowanie energii – kondensatory są doskonałym sposobem na magazynowanie energii i często wykorzystywane są jako tymczasowe baterie. Dzięki ciągłemu dostarczaniu prądu świetnie sprawdzają się w przypadku utraty zasilania, …

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Istnieją różne rodzaje magazynów, które różnią się strukturą, trybem pracy i formą magazynowania energii. W zależności od rodzaju magazynu, obiekty te zapewniają: …

Czy rodzaj dielektryka wpływa na pojemność kondensatora?

opiszesz, w jaki sposób obecność dielektryka między okładkami kondensatora wpływa na jego pojemność, zdefiniujesz względną przenikalność elektryczną dielektryka, przeprowadzisz wirtualny eksperyment, w którym zbadasz, w jaki sposób różne rodzaje dielektryków wpływają na pojemność kondensatora, w ramach Wirtualnego Laboratorium wykonasz pomiary względnej …

Ranking zasilaczy komputerowych. Jaki zasilacz do …

Niezwykle istotne w zasilaczu są jego komponenty i jak jest ogólnie zbudowana konstrukcja. Dowiedz się więc, co znajduje się w sekcjach filtrowania napięć zasilacza, jak wypada od strony pierwotnej i wtórnej, a więc …

Zasilacz komputerowy: napięcia. Jak mierzyć i jakie są …

Od zasilacza komputerowego zależy w gruncie rzeczy los całego komputera. Wadliwie działające złącza urządzenia lub wywołane przez nie zwarcie może szybko zniszczyć sprzęt wart często wiele tysięcy złotych. W wykonaniu dokładnego testu sprawności zasilacza pomoże nam zmierzenie poziomów napięcia, jakie dostarcza komponentom peceta.

Jak dielektryki zachowują się w zewnętrznym polu elektrycznym?

Jak dielektryki zachowują się w zewnętrznym polu elektrycznym? Dielektryki nie przewodzą prądu, ale czy to znaczy, że umieszczenie ich w polu elektrycznym nie ma na nie żadnego wpływu? Czy w materiale dielektryka zachodzą jakiekolwiek zmiany pod wpływem pola elektrycznego? O tym dowiesz się w tym e‐materiale. Twoje cele dowiesz się, czym jest …

Zasilacz komputerowy

W przypadku tanich modeli jest ona często (znacznie) zawyżona. Wystarczy krótki research w Sieci, by dowiedzieć się, że niejednokrotnie montowane w gotowcach z marketów i aukcji zasilacze o mocy np. 400 W ledwo są w stanie dostarczyć 300 W. W rezultacie przy większym obciążeniu często pojawiają się problemy ze stabilnym działaniem, a w dłuższej …

Zasilacz impulsowy

Zasilacz impulsowy, SMPS – zasilacz zbudowany w oparciu o przetwornicę napięcia.. Podobnie jak inne zasilacze, zasilacz SMPS przesyła energię ze źródła prądu stałego lub prądu przemiennego (często z sieci elektrycznej, patrz zasilacz sieciowy) do obciążeń prądu stałego.W przeciwieństwie do zasilacza liniowego, tranzystor przepustowy zasilacza impulsowego …

Jakie warunki musisz spełnić, by odsprzedawać energię z …

Zasada jest prosta, wystarczy naładować magazyn energii elektrycznej (kupić/pobrać energię z sieci) w momencie kiedy jest najtańsza. A potem wystarczy oddać energię do sieci (sprzedać/rozładować magazyn) w momencie szczytowych cen. W ten sposób prosument jest w stanie zmniejszyć swój rachunek za prąd. Jest to szczególnie pomocne ...

8.1 Kondensatory i pojemność elektryczna

Tak jak w pozostałych typach również w kondensatorze walcowym pojemność elektryczna zależy jedynie od jego geometrii. Istotnym zastosowaniem Równania 8.6 jest wyznaczanie pojemności elektrycznej przypadającej na jednostkę długości w kablu koncentrycznym (ang. coaxial cable), który często stosuje się do przesyłania zmiennych w czasie sygnałów elektrycznych.