Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

Jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed transformacją energetyczną jest opracowywanie nowych technologii magazynowania energii, które powinny odznaczać się wysoką gęstością …

Elektrownie wiatrowe w Polsce

I tak w przypadku lekkiej bryzy wiatr wieje z prędkością ok. 1-3 m/s, a w trakcie sztormu już z prędkością 20-24 m/s. Aby więc elektrownie wiatrowe przynosiły zyski, potrzebny jest wiatr o średniej prędkości przynajmniej 5,5 m/s. Nowoczesne elektrownie wiatrowe wykorzystują zaawansowane technologie, które oparte są na doświadczeniach przemysłu …

Odbiór instalacji fotowoltaicznej (PV)

W przypadku podłączenia systemu do sieci, dokumenty związane ze zgłoszeniem instalacji fotowoltaicznej do lokalnego operatora sieci dystrybucyjnej (OSD). Umowa o przyłącze i ewentualne warunki przyłączenia: Dokumenty dotyczące umowy z dostawcą energii, w tym warunki przyłączenia do sieci i sprzedaży nadwyżek wyprodukowanej energii.

Czy elektrownie wiatrowe są opłacalnym źródłem energii?

Czy przydomowe elektrownie wiatrowe pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Coraz częściej mówi się o domowych elektrowniach wiatrowych czy nawet pojedynczych wiatrakach energetycznych zasilających przedsiębiorstwa lub bloki mieszkalne. Wielu ludzi decyduje się na tego typu inwestycję z racji uniezależnienia się od zmieniających się cen …

Jak powstaje prąd w elektrowni – cały proces krok po kroku

Jak powstający w elektrowni prąd trafia do naszych domów. Jak prąd dociera do naszych domów? Proces powstawania i przesyłu prądu elektrycznego z elektrowni do naszych mieszkań to fascynująca podróż przez sieć energetyczną. Wszystko zaczyna się od generatora prądu, który jest sercem każdej elektrowni.Ten potężny mechanizm, zasilany najczęściej przez …

Jakie są nieodnawialne źródła energii w Polsce? | ESOLEO

Zgodnie z danymi z GUS w ostatnich latach wydobycie węgla brunatnego w Polsce utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Podobną tendencję możemy zauważyć w przypadku eksportu – ilość wywożonego surowca pozostaje bez większych zmian. Zużycie węgla brunatnego w ostatnich latach także utrzymuje się na podobnym poziomie.

Odpady radioaktywne – składowanie zużytego paliwa

W czasie przewożenia pojawia się dodatkowe ryzyko ataku terrorystycznego, ponieważ nawet zużyte materiały czy części broni mogą zostać wykorzystane do produkcji bomby. W związku z tym konieczne są tu odpowiednie procedury bezpieczeństwa i sumienne ich przestrzeganie. Odpady wysokoaktywne, recykling paliwa, metody utylizacji

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Zasadniczym założeniem magazynowania energii jest wzrost zysków ze sprzedaży energii w przypadku jej producentów oraz minimalizacja kosztów konsumpcji energii elektrycznej w …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – kiedy ma sens?

Zalety: Wady: darmowa energia — do wytworzenia energii elektrycznej, wiatrak prądotwórczy przydomowy potrzebuje jedynie wiatru. wysokie koszty inwestycji — dofinansowania na instalację pozwolą Ci co prawda obniżyć jej koszty, jednak ich nie zredukują. możliwość gromadzenia nadwyżek energii — pomocne są tutaj przede wszystkim magazyny …

Procedury i warunki przyłączenia do sieci instalacji OZE

Wstęp Zasady przyłączania do sieci instalacji wytwarzających energię elektryczną w tym instalacji PV określone są w przepisach Ustawy "Prawo Energetyczne" z 26 lipca 2013 roku. Ustawa ma już wiele aneksów, dlatego podane na stronie informacje nie mogą być podstawą prawną, a jedynie wstępna informacją dla przyszłych inwestorów. 3.10.2 Zasady przyłączania...

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

W celu przyłączenia nowego magazynu energii elektrycznej należy złożyć wniosek do przedsiębiorstwa energetycznego o określenie warunków przyłączenia do sieci …

Branża małych elektrowni wodnych tworzy własną spółkę obrotu …

Raporty dotyczyły rentowności i wybranych konsekwencji projektowanych zmian regulacji prawnych w funkcjonowaniu elektrowni wodnych w przedziałach mocy zainstalowanej do 300 kW, od 300 kW do 1 MW i od 1 MW do 5 MW. Wszystkie trzy raporty wskazują na niski próg rentowności badanych obiektów. Dla przykładu koszt wyprodukowania 1 MWh w ...

Jakie są elektrownie wodne w Polsce?

Ale jakie są rodzaje elektrowni wodnych w Polsce, gdzie są zlokalizowane i jakie jest ich znaczenie dla polskiej energetyki? Czy mają przyszłość w obliczu innych, bardziej nowoczesnych źródeł energii? Agenda: Typy elektrowni wodnych; Rozmieszczenie elektrowni wodnych w Polsce; Znaczenie elektrowni wodnych; Typy elektrowni wodnych w Polsce. W …

Lista elektrowni w Polsce

W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą system wytwórczy w krajowym systemie elektroenergetycznym. W 2012 roku elektrownie zawodowe - produkujące energię w celu dystrybucji i sprzedaży w krajowym systemie energetycznym - wytworzyły 82% energii.

ZASILANIE BUDYNKÓW W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ W …

wartości 1000 V dc) przy prądzie o wartości jaki wytwarza pojedynczy panel. Natomiast połączenie równoległe umożliwia uzyskanie żądanej wartości prądu dla uzyskania oczekiwanej mocy wyjściowej. Rysunek 1: Schemat blokowo-ideowy zasilania budynku [27]. Kategoria III – długotrwała przerwa w zasilaniu nie powoduje wystąpienia negatywnych skutków w postaci

Instalacja paneli fotowoltaicznych a warunki formalne

W przypadku instalacji fotowoltaicznej, która ma zaspokajać zapotrzebowanie domu jednorodzinnego na energię elektryczną, pozwolenie na budowę instalacji PV nie będzie nam potrzebne. Wszystko zależy od mocy paneli oraz ich rozmiaru. Należy pamiętać, że na instalacje o mocy poniżej 150 kW takie pozwolenie nie jest wymagane. Przeciętny dom jednorodzinny …

Energia wodna – sposób pozyskiwania, zalety, wady

Wymieniając zalety elektrowni wodnych, nie można rozpocząć od innej cechy niż regularność. W przypadku odnawialnych źródeł energii jest to wręcz właściwość unikalna. Energia wodna w minimalnym stopniu zależy od zmiennych …

Elektrownie cieplne: Wady i zalety | Pilny Uczeń

Zalety elektrowni cieplnych: 1. Stabilność dostaw: Elektrownie cieplne zapewniają stabilne i nieprzerwane dostawy energii elektrycznej. Niezależnie od warunków pogodowych czy pór roku, mogą działać praktycznie przez cały czas, co jest niezwykle istotne dla zapewnienia ciągłości dostaw dla społeczeństwa.

Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach …

W tym przypadku pewność zasilania urządzeń przeciwpożarowych musi być wysoka gdyż od nich zależy bezpieczeństwo ewakuacji. Wymagania dotyczące zasilania budynków zostały sprecyzowane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie …

Poradnik projektowy: Zasilanie krytyczne obiektów medycznych

zasilania podstawowego w przypadku spadku lub zaniku napięcia. Źródłem zasilania rezerwowego są zazwyczaj generatory i systemy UPS. System rezerwowego zasilania przejmuje automatycznie kontrolę, jeżeli napięcie jednego lub więcej przychodzących przewodów pod napięciem w głównej rozdzielnicy budynku z głównym źródłem zasilania spadło na dłużej niż …

Elektrownie atomowe – czy są ekologiczne? I czy są bezpieczne?

elektrownie atomowe pozwalają uzyskać energię w tani sposób – kiedy już taka elektrownia stoi i działa, koszty uzyskania energii są znacznie niższe niż chociażby w przypadku tradycyjnej elektrowni węglowej; w przeciwieństwie do wiatraków czy farm fotowoltaicznych pora roku i pogoda nie mają znaczenia – elektrownie jądrowe ...

AWARIE REAKTOROWE A BEZPIECZEŃSTWO ELEKTROWNI …

elektrowni jądrowej są tak dobierane, aby zapewnić bezpieczeństwo nawet w przypadku tak potencjalnie groźnej awarii. Elektrownia Davis Besse miała wymagane systemy bezpieczeństwa, a jej ...

Inwestycje w zakresie elektrowni wiatrowych.

W przypadku lokalizowania, budowy lub przebudowy sieci elektroenergetycznej najwyższych napięć, jeżeli maksymalna średnica wirnika wraz z łopatami i maksymalna całkowita wysokość elektrowni wiatrowej nie są określone w planie miejscowym, decyzji WZ albo decyzji LICP, operator we wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji albo w zgłoszeniu, …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...

Autokonsumpcja a instalacja Off-Grid; W tym systemie instalacji energia jest gromadzona w akumulatorach magazynu energii. Takie rozwiązanie daje Ci niezależność od zewnętrznych dystrybutorów prądu.. Jeżeli wybierasz powyższy typ instalacji, musisz do niej dobrać odpowiedni inwerter oraz magazyn energii.Urządzenia powinny odpowiadać …

Inżynier ds. energetyki jądrowej – wymagania, obowiązki i cechy …

Perspektywy rozwoju kariery w branży energetyki jądrowej są bardzo obiecujące. W Polsce planowane są inwestycje w elektrownie jądrowe, co oznacza, że w najbliższych latach będzie potrzeba wielu inżynierów ds. energetyki jądrowej. Ponadto, rozwój technologii jądrowych i związane z tym innowacje otwierają nowe możliwości dla ...

Warunki energetyczne dla magazynów energii – wymagania i …

Warunki przyłączenia określają wszystkie szczegółowe wymagania, jakie należy spełnić, aby zapewnić bezpieczne i sprawne połączenie magazynu z siecią elektroenergetyczną. Jakie są opłaty związane z warunkami przyłączenia?

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Systemy magazynowania energii można klasyfikować na podstawie różnych kategorii, jak np. maksymalny czas przechowywania energii, możliwość zastosowanie w …

Jak powstaje prąd w elektrowni węglowej: cały proces krok po kroku

Zagęszczanie pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej. Proces zagęszczania pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej stanowi kluczowy element efektywnego przekształcania energii. Podczas tego etapu, pary wodne ulegają kondensacji, co zwiększa ich gęstość i umożliwia bardziej skuteczne wykorzystanie energii cieplnej. Warto …

Battery Energy Storage System (BESS) » System …

Znacznie łatwiej jest w przypadku akumulatorów magazynujących energię. W zależności od przeznaczenia i zastosowania są one różnie projektowane pod względem wielkości. Moc wyjściowa, a raczej wydajność elektryczna, tj. moc wyjściowa w danym czasie, waha się od kilku kWh do kilku MWh. Umożliwia to idealną kompensację wahań w ...

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

parametry techniczne: moc układu, ilość magazynowanej energii, sprawność pełnego cyklu, powierzchnia zajmowana przez instalację, gęstość energii, okres eksploatacji, …

Gdzie w Polsce znajdują się elektrownie wodne?

To o wiele więcej niż w przypadku ich wiatrowych odpowiedników. W skrócie. 1 Czym są elektrownie wodne? 1.1 Zalety elektrowni wodnej. 1.2 Wady elektrowni wodnej. 2 Typy elektrowni wodnych. 3 Jaką moc elektryczną są w stanie wytworzyć elektrownie wodne? 4 Jakie obszary zaopatrują w energię elektryczną elektrownie wodne? 4.1 Miejsca, które mogą …