Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

NOWOCZESNE METODY MAGAZYNOWANIA ENERGII

skiwanej energii. 2. Rodzaje metod magazynowania energii 2.1 Metody chemiczne Nadmiar energii mo żemy wykorzysta ć do produkcji paliw takich jak meta-nol, metan czy wodór, a nast ępnie odzyska ć zawart ą w nich energi ę, najcz ęściej na drodze spalania. Wydaje si ę, że najbardziej przyszło ściowym paliwem jest

Wodór w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na 2024 rok

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprezentowało projekt rozporządzenia, które przewiduje udzielanie pomocy publicznej na rozwój magazynowania energii elektrycznej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Projekt został opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji, a jego celem jest wsparcie budowy i…

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i tworzenie popytu rynkowego muszą odbywać się równolegle. Wymaga to również obniżenia kosztów czystych technologii produkcji i dystrybucji wodoru oraz do-

Instytutu Technologii Paliw i Energii

W artykule podjęto rozważania na temat przyszłości rynku amoniaku i wodoru w UE. Dokonano porównania właściwości wodoru i amoniaku, w tym porównania ich wad i zalet, a także zestawiono amoniak z innymi paliwami silnikowymi. Przedstawiono wolumen produkcji amoniaku w UE i wspomniano o planowanych hubach amoniakowych. Wskazano dostępne ...

Raport SK&S | Polskie prawo wodorowe

d) zdefiniowanie i uregulowanie nowych rodzajów działalności – magazynowania energii w postaci wodoru i przesyłania wodoru sieciami wodorowymi, e) zdefiniowanie usługi konwersji elektrolitycznej – do świadczenia usługi przedsiębiorstwom energetycznym zobowiązani będą OSW, OSMW, operator systemu przesyłowego gazowego (OSPg) i operator systemu …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru …

TECHNICZNE I EKONOMICZNE PERSPEKTYWY PRODUKCJI I MAGAZYNOWANIA WODORU W POLSCE Olaf Dybiński, Maksymilian Kochański, Katarzyna Korczak, Mateusz Kwas, Kamil Osipowicz, Aleksandra Patejuk, Anna ...

Pierwsza instalacja do produkcji wodoru

Przy niskim obciążeniu bloku elektrolizer wykorzystuje parę oraz, opcjonalnie, energię elektryczną z obiegu parowego do produkcji oraz magazynowania wodoru. Wodór ten jest następnie wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej w tej samej instalacji, na potrzeby pokrycia zwiększonego zapotrzebowania na prąd w godzinach szczytu energetycznego.

Zielony wodór ma rozpędzać w Polsce ekologiczną gospodarkę

Zielony transport Inny wodorowy projekt Lotosu – Pure H2 – nakierowany jest na rozwój elektromobilności. Przedsięwzięcie obejmuje budowę i uruchomienie infrastruktury do produkcji i ...

Studium wykonalności instalacji do produkcji, sprężania, magazynowania ...

Budowa instalacji do produkcji i dystrybucji wodoru stanowi przedsięwzięcie określone w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Zgodnie z tym przepisem „do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko zalicza …

Prognoza zapotrzebowania na wodór odnawialny RFNBO w …

W sektorze przemysłowym, gdzie w 2022 r. największym konsumentem wodoru był sektor rafineryjny oraz chemiczny (produkcja nawozów), popyt na wodór odnawialny może wynosić w 2030 roku odpowiednio ok 190 tys. ton wodoru w scenariuszu bazowym oraz w scenariuszu rozszerzonym ok 211 tys. ton. Łącznie popyt na wodór RFNBO w 2030 roku może …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

S ł owa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe.

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

Udostępniamy Państwu projekt Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., która określi cele i działania na rzecz budowy niskoemisyjnej gospodarki wodorowej, …

Projekt Energie

Centrum Kształcenia w dziedzinie technologii magazynowania energii w zakresie elektrycznego i chemicznego magazynowania energii, lokalizacja w Cottbus Centrum Badawcze Wodoru i Magazynowania Na BTU Cottbus-Senftenberg …

Promet-Plast nowym Członkiem PLATINIUM Wspierającym …

Obejmuje ono instalację silnika kogeneracyjnego z agregatem absorpcyjnym, elektrolizera wodoru o zapotrzebowaniu mocy elektrycznej 5 MW i nominalnej produkcji wodoru na poziomie 1000 m3/h oraz magazynu wodoru o pojemności około 35 000 m3. Wytworzona energia elektryczna, ciepło oraz chłód będą zużywane w Promet-Plast. Następną inwestycją w …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów …

Magazynowanie energii pochodzącej z energii słonecznej czy wiatrowej, poprzez elektrolizę wody do wodoru, wymaga magazynowania wodoru, co jest problemem samym w sobie. Magazynowanie wodoru w ...

Produkcja wodoru z energii wiatrowej | ELYGRID Project

Produkcja wodoru z energii wiatrowej. Zmienność elektrycznej mocy wyjściowej z turbin wiatrowych mogłoby stanowić wyzwanie pod względem niezawodności zasobów, gdyby energia wiatrowa stanowiła jedyne źródło elektryczności. Korzystanie z elektryczności z turbin wiatrowych do produkcji i magazynowania wodoru może zrekompensować przerywalny …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i …

Elektroliza wody – obiecujące rozwiązanie problemu magazynowania ...

Rozwiązaniem tego palącego problemu może być produkcja wodoru, wykorzystywanego do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. W przypadku korzystania z energii słonecznej produkcja wodoru jest całkowicie czysta. Nadmiar energii jest wykorzystywany do przeprowadzania elektrolizy, czyli procesu rozdzielania wody na jej …

Wodór może mieć wiele zastosowań, choć wizje rozwoju są …

Eksperci wyraźnie podkreślają, że wodór będzie paliwem przyszłości. Jednak aby to się stało należy rozbudować moce z odnawialnych źródeł energii, choć naukowcy mają różne wizje i spierają się o kierunki wykorzystania tego nośnika energii. 16 listopada 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się trzecia edycja Hydrogenconference.pl podczas której …

Polskie plany wodorowe

Zapisy strategii wodorowej umożliwią ekologiczne wytwarzanie wodoru na skalę przemysłową oraz stopniową budowę w Polsce zeroemisyjnej gospodarki poprzez …

Pierwszy na świecie projekt Engie do magazynowania wodoru z …

Firma oznajmiła w oświadczeniu, że koncepcja magazynowania H2 produkowanego z morskiej energii wiatrowej wykorzystuje kawerny do przechowywania tego zielonego gazu, zanim zostanie on przepompowany z powrotem na ląd, pomagając w dostosowaniu dostaw do szczytów produkcji i popytu oraz tworząc "węzły wodorowe" na morzu.

Wielobranżowe studium wykonalności dla projektów instalacji do ...

Wielobranżowe studium wykonalności dla projektów etapowych, takich jak instalacja do produkcji, sprężania, magazynowania i dystrybucji wodoru to pod wieloma względami duże wyzwanie. Niniejszy artykuł jest przeznaczony dla inwestorów, menedżerów firm prywatnych, państwowych i komunalnych przygotowujących się do projektów wodorowych.

Polskie prawo wodorowe projekt nowelizacji prawa energetycznego

Polskie prawo wodorowe –projekt nowelizacji prawa energetycznego 21 marca 2023 r. | 2 Ministerstwo Klimatu i Środowiskaskierowałodo prac legislacyjnych projekt nowelizacji prawa energetycznego oraz niektórychinnych ustaw1, której głównym przedmiotem jest stworzenie ram regulacyjnych funkcjonowania rynku wodoru w Polsce. Zmiany te …

Power-to-gas: biologiczna metanizacja

Power-to-Gas (PtG) odnosi się do procesu produkcji wodoru lub metanu przy użyciu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Jest to proces chemiczny, który jest podobny do naturalnej fotosyntezy i stanowi alternatywę dla magazynowania energii. Podczas fotosyntezy rośliny przekształcają dwutlenek węgla i wodę w cukry lub węglowodany za pomocą energii …

Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Polskiej …

Projekt Strategiczny Program Rozwoju Elektromobilności, Program polskiej energetyki jądrowej. W 2019 r. Polska opracowała Krajowy plan na rzecz energii i klimatu (KPEiK) na lata 2021-2030. Dokument ten wskazał m . wodór jako środek do rozwoju efektywnego energetycznie i niskoemisyjnego transportu. Dodatkowo wskazał sprzedaż wodoru jako …

Projekt Polenergii

H2Silesia zakłada budowę fabryki zielonego wodoru o mocy produkcyjnej około 105 MW. Planowana instalacja będzie w stanie wyprodukować około 13 000 ton wodoru rocznie. Zielony wodór, wytwarzany z odnawialnych źródeł energii, ma być kluczowym elementem w redukcji emisji CO2, zwłaszcza w przemyśle ciężkim i transporcie zeroemisyjnym.

Wodór – nowoczesne technologie dla zrównoważonego rozwoju i ...

W Polsce bez wątpienia istnieje potencjał do rozwoju projektów wodorowych. W ramach tegorocznej 25. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości, organizowanego przez PARP i …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Dążenie do produkcji wodoru przy zastoso-waniu odnawialnych lub niskoemisyjnych źródeł energii, rozwój infrastruktury służącej dostarczaniu wodoru do odbiorców końcowych i tworzenie popytu rynkowego muszą odbywać się równolegle. Wy-maga to również obniżenia kosztów czystych technologii produkcji i dystrybucji wodoru oraz dostar-

POLSKI WODÓR ZDĄŻYMY NA CZAS?

Instalacja produkcji wodoru w oparciu o ogniwa stałotlenkowe (Energa - Grupa Orlen) W Elblągu działa dwukierunkowa instalacja produkcji wodoru w oparciu o ogniwa stałotlenkowe, współpracująca z blokiem biomasowym BB20 elektrociepłowni. Rozwiązanie oparte jest na polskich patentach, technologii i know-how. To efekt projektu prowadzonego ...

Nowa technologia membranowa kluczem do taniej …

Zielony wodór, produkowany w procesie elektrolizy wody z użyciem energii ze źródeł odnawialnych, oferuje możliwości zasilania pojazdów, magazynowania energii i przekształcenia procesów przemysłowych, które …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.

Projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." określa cele i działania dotyczące rozwoju krajowych kompetencji i technologii na rzecz budowy …

Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 ...

Wyznacza sześć konkretnych celów i 40 zadań, które pozwolą Polsce stać się społeczeństwem korzystającym z technologii wodorowych. Polska planuje do 2030 roku osiągnięcie 2 GW mocy …

Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Polskiej …

Do 2030 r. w zakresie produkcji wodoru konieczne jest stworzenie warunków do uruchomienia instalacji do produkcji wodoru ze źródeł nisko- i zeroemisyjnych. Planuje się …

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację

Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację energetyczną. Nowatorskie podejście do magazynowania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych może pomóc w realizacji ekologicznej transformacji i spopularyzować wykorzystanie czystej energii.