Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
2024/1711 26.6.2024 DYREKT YWA PARL AMENTU …
„Krótkoterminowe interwencje na rynku energii i długoterminowe udoskonalenia struktury rynku energii elektrycznej – kierunek działania", oprócz określenia dodatkowych …
F]FDLQWHJUDFML KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU …
Integracja systemu energetycznego odnosi się do planowania i eksploatacji systemu energetycznego jako całości, z uwzględnieniem poszczególnych nośników energii, infrastruktur i sektorów zużycia energii, poprzez stworzenie między nimi silniejszych powiązań, aby świadczyć społeczeństwu niskoemisyjne, niezawodne i zasobooszczędne usługi energetyczne po …
Nowe strategie unijne dotyczące integracji systemów …
Zgodnie z założeniami strategii, integracja systemu energetycznego oznacza, iż system jest planowany i zarządzany w sposób skoordynowany jako całość, poprzez łączenie …
Transformacja energetyczna
Jak mógłby wyglądać system energetyczny kraju takiego, jak Polska, gdyby usunąć z niego elektrownie spalające paliwa kopalne? Możecie spróbować zestawić go sami, …
REPowerEU: nowy impuls dla transformacji energetycznej w Polsce
Obecnie planowane reformy zawarte w KPO są niewystarczające, by w pełni wykorzystać potencjał poprawy bezpieczeństwa energetycznego zgodnie z założeniami planu REPowerEU. Raport omawia kluczowe zmiany otoczenia regulacyjnego planowane obecnie oraz brakujące inicjatywy, które powinny zostać uwzględnione przy aktualizacji KPO, KPEiK oraz Polityki …
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – co warto wiedzieć?
Natomiast w przypadku podmiotów, w których średnie roczne zużycie energii w ciągu ostatnich trzech lat (przy uwzględnieniu wszystkich nośników energii) przekroczyło 10 TJ i które nie wdrożyły systemu zarządzania energią, mają obowiązek sporządzania audytu energetycznego. Tym samym obowiązkowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa dotyczyć …
Integracja sieci elektroenergetycznych
Komisja wdrożyła już wspierające ramy prawne na potrzeby wprowadzania sieci elektroenergetycznych w całej Europie. Dzięki pełnej integracji rynków UE …
Wdrażanie ISO 50001
Ustala tzw. bazowy poziom wykorzystania energii mający na celu zapewnienie poprawnego wyniku energetycznego, jak i uzyskanie efektywności energetycznej dzięki określeniu wskaźników zużycia i wykorzystania energii. W 2018r. miała miejsce kolejna aktualizacja normy ISO 50001 (ISO 50001:2018).
DOSKONALENIE SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ Ę
pełnomocników ds. systemu zarzdzania jakością o dokonanie oceny funkcjonowania ą systemów. W grupie badanych przedsibiorstw certyfikowane systemy zarzę ądzania jakością funkcjonowały od 2 do 9 lat. Czas funkcjonowania systemu w organizacji stanowi kryterium ł podziału badanej grupy. Wyniki badań uśredniono dla kadej z grup, co ...
Biuletyn Zielonej Transformacji
1.5. Potrzeby systemu energetycznego 12 1.6. Sprostać wyzwaniom skorzystać 12 2. Biometan – nowy rozdział w rozwoju biogazowni 14 3. Przyszłość emisji metanu w perspektywie nowo wprowadzonej Europejskiej regulacji metanowej 18 3.1. Emisje metanu – zagrożenie dla klimatu i zdrowia publicznego 19 3.2. Emisje metanu z przemysłu ...
Spotkanie w sprawie elektrowni węglowych. Ma powstać projekt …
Dla polskiego systemu energetycznego to spory kłopot. Większość starych elektrowni węglowych będzie nierentowna (niektóre mają jeszcze kontrakty mocowe do 2028 r.), ale PSE obawia się, że wciąż będą potrzebne nawet do połowy lat 30. Czytaj również: Zmarnowaliśmy lata zamiast zająć się starymi elektrowniami
Produkcja subtraktywna lub produkcja przyrostowa
Udoskonalenie systemu energetycznego. Produkcja modeli dla przemysłu. Systemy robotyczne i elektromechaniczne. Solidne funkcje o dowolnym kształcie. Metamateriały, elektromagnetyka i elektronika 3D. Elementy stomatologiczne i medyczne. Subtraktywne zastosowania produkcyjne: Produkcja profili konturowych i powierzchni teksturowanych. Funkcje cięcia dla przemysłu …
Rozporządzenia systemowe
Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego. Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych. Opcje dodatkowe. Rzecznik prasowy; Kontakt; Newsletter; Twitter URE - pokaż; Linkedin URE - pokaż; Biuletyn Informacji Publicznej; Polityka prywatności; Deklaracja dostępności; RSS; …
Teksty przyjęte
I. mając na uwadze, że integracja systemu energetycznego może dać odpowiedź na wiele wyzwań wynikających z transformacji energetycznej, a w szczególności wyzwań związanych z dekarbonizacją, optymalizacją i zbilansowaniem sieci energetycznych, i tym samym zagwarantować bezpieczeństwo dostaw i zwiększyć strategiczną autonomię UE; J. mając na …
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na …
Wsparcie krajowego systemu energetycznego. Niespotykana do tej pory skala środków, w kwocie ok. 70 mld zł, dostępna na wsparcie projektów, które znacząco przyczynią się do transformacji energetycznej Polski. Środki te będą dystrybuowane w formie atrakcyjnych, nisko oprocentowanych pożyczek. Środki pozwolą na przyśpieszenie transformacji energetycznej …
System Zarządzania Energią ISO 50001
Jakie korzyści wynikają z wdrożenia systemu ISO 50001? Udoskonalenie organizacji i zarządzania w zakresie zużycia nośników energii (mierzenie i monitorowanie wykorzystywania energii), Uzyskanie efektów ekonomicznych m . w postaci zmniejszenia kosztów związanych z wytwarzaniem lub stratami różnych rodzajów energii, Redukcja emisji gazów cieplarnianych do …
Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania | FUCHS OIL
Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. pragnie być wiodącym dostawcą szerokiej palety środków smarnych. Rosnące wymagania klientów, staranie o utrzymanie wypracowanej pozycji na rynku, potrzeba pozyskiwania nowych klientów, troska o środowisko naturalne oraz o ochronę zdrowia i życia pracowników wymagają wdrożenia i utrzymywania zintegrowanego systemu zarządzania …
CODEC 28 struktury unijnego rynku energii elektrycznej
Wykorzystanie i realizacja potencjału cyfryzacji systemu energetycznego, w tym w formie aktywnej partycypacji konsumentów, są jednymi z kluczowych elementów przyszłych …
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ISO 50001:2018?
i wskazówki jak rozpocząć przystosowywanie systemu do wymagań nowej wersji normy ISO 50001. Należy jednak pamiętać, że lista kontrolna nie będzie stanowić dowodu na audicie przejściowym, a auditorzy będą musieli potwierdzić zgodność z normą podczas wizyty kontrolnej. LISTA KONTROLNA PRZYGOTOWANIA DO ISO 50001:2018 . 3 LISTA KONTROLNA …
Teksty przyjęte
wzywa Komisję, aby zaproponowała przepisy umożliwiające obywatelskim społecznościom energetycznym dalsze uczestnictwo w integracji systemu energetycznego, na …
Przyspieszenie transformacji cyfrowej europejskiego systemu energetycznego
Interoperacyjne i otwarte rozwiązania cyfrowe, a także suwerenność danych, mają kluczowe znaczenie dla cyfrowej transformacji systemu energetycznego. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 55 % i osiągnięcie 45 % udziału odnawialnych źródeł energii w 2030 r. może nastąpić tylko wtedy, gdy system energetyczny jest na to gotowy.
Zrównoważone sieci elektroenergetyczne: Rada zatwierdza …
Rada zatwierdziła dziś konkluzje o unijnej infrastrukturze sieci elektroenergetycznej. W konkluzjach zaproponowano szereg środków na rzecz wzajemnie połączonej i odpornej sieci elektroenergetycznej w Europie, aby zapewnić bezpieczeństwo …
Zarządzanie projektami, a zarządzanie procesami | Redmine
Udoskonalenie systemu zarządzania. Istnieje wiele sposobów na udoskonalenie systemu zarządzania z których najważniejszą jest certyfikacja procesów. Jest ona przeprowadzana przez zewnętrzne i wyspecjalizowane instytucje, a certyfikat potwierdza zgodność z międzynarodowymi normami jakości lub bezpieczeństwa. Inną możliwością …
Strategie UE dotyczące wodoru i integracji systemu energetycznego
systemu energetycznego . W lipcu 2020 r. Komisja przyjęła strategie dotyczące wodoru i integracji systemu energetycznego. W obu dokumentach strategicznych przedstawiono środki na rzecz przejścia na neutralny dla klimatu system energetyczny i gospodarkę w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i
[Plan rozwoju przedsiębiorstwa energetycznego lub operatora systemu ...
16. - [Plan rozwoju przedsiębiorstwa energetycznego lub operatora systemu] - Prawo energetyczne. Pełna treść . Dziennik Ustaw. Dz.U.2024.266 t.j. Akt obowiązujący . Wersja od: 24 sierpnia 2024 r. do: 18 czerwca 2025 r. Art. 16. [Plan rozwoju przedsiębiorstwa energetycznego lub operatora systemu] 1. Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub …
Zrównoważone sieci elektroenergetyczne: Rada zatwierdza …
udoskonalenie ram zarządzania na szczeblu UE w odniesieniu do planowania, wyboru i wdrażania infrastruktury transgranicznej. Chodzi o zapewnienie wystarczająco zintegrowanego podejścia europejskiego i regionalnego. Bezpieczeństwo i odporność europejskiego systemu energetycznego Unia Europejska potrzebuje skoordynowanego …