Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie

Elektrownie przekształcają energię pierwotną w energię elektryczną w drodze różnych procesów. W zależności od źródła energii wyróżnia się różne rodzaje elektrowni, takie jak elektrownie cieplne, słoneczne, wodne i wiatrowe. Elektrownie jądrowe, choć wydajne, stwarzają wyzwania związane z gospodarką odpadami. Przyszłość energii skupia się na czystych …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …

Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju energetyki odnawialnej. Bez magazynów energii nie da się wyłączyć elektrowni na węgiel w Polsce, bo coś prąd dawać musi, kiedy nie wieje, a słońce za chmurami.

Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?

Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z …

Lista elektrowni w Polsce

W tym samym roku również w gminie Darłowo w Elektrowni Wiatrowej Cisowo uruchomiono 9 turbin Vestas V80 2 MW, co zwiększyło jej moc o 18 MW [93], do blisko 19 MW. W 2013 roku Polska znajdowała się na 9. miejscu spośród państw Unii Europejskiej pod względem mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej [94]. Energetyka słoneczna w Polsce

Superkondensatory – magazyny energii elektrycznej

Najnowszymi elementami magazynującymi energię elektryczną są superkondensatory, które posiadają duŜą pojemność, mogą przyjmować i generować bardzo duŜe prądy (kilka kA) i …

Poradnik: Jak wybrać domowy system …

All-In-One czyli produkcja energii i magazyn w jednym . Najnowszy produkt iStoragE, będący kompleksowym systemem do magazynowania energii w warunkach domowych, jest dobrym przykładem …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Projekt budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Turowie w wyrobisku po kopalni węgla brunatnego, zakłada powstanie obiektu o mocy 2,3 GW współpracującego z farmą wiatrową i fotowoltaiczną oraz elektrownią na biomasę, które miałyby również powstać wokół wyeksploatowanych złóż. Ponadto według planów zlokalizowana na Dolnym Śląsku i …

Co to jest Superkondensator i czym różni się od zwykłego …

Co to jest Superkondensator i czym różni się od zwykłego kondensatora? Superkondensatory są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, szczególnie w dziedzinie technologii i energii. Ale czym tak naprawdę jest superkondensator i jak różni się od zwykłego kondensatora? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi i rozwiejemy wszelkie …

Growatt MOD 3000TL3-XH BP | INWERTER MAGAZYNUJĄCY ENERGIĘ

Trójfazowy falownik magazynujący energię przeznaczony do zastosowań mieszkaniowych i małych zastosowań przemysłowych. Dostępne moce: 3kW, 4kW, 5kW, 6kW, 7kW, 8kW, 9kW, 10kW. Falownik jest również wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji, które ułatwiają instalację i użytkowanie. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala …

Superkondensator czyli supermagazyn energii

Gdyby taką lampę montować w komórkach bez superkondensatora, żywotność baterii po prostu by spadła. Zahamujesz – energię zmagazynujesz. W Formule 1 dzięki zastosowaniu superkondensatorów możliwe jest magazynowanie nadmiaru energii odzyskanej podczas hamowania, by potem uwolnić ją w dogodnym momencie (np. podczas …

Superkondensatory oraz akumulatory w systemach …

W przypadku superkondensatorów energia elektryczna gromadzona jest w postaci ładunku elektrostatycznego, co nie wymaga nieodwracalnych reakcji chemicznych. …

Elektrownie w Polsce – rodzaje, źródła energii

Rodzaje elektrowni w Polsce. W Polsce występuje wiele odnawialnych oraz nieodnawialnych źródeł, które można wykorzystać do produkcji energii. Odnawialne źródła energii w ostatnim czasie zyskują na popularności, ponieważ są zdolne do samodzielnej regeneracji i dają nieograniczone pokłady energii, które można wykorzystać do produkcji prądu. Dodatkowo …

Westinghouse i Bechtel podpisują umowę konsorcjum dla pierwszej w ...

Spółki Westinghouse Electric Company i Bechtel ogłosiły dziś podpisanie umowy konsorcjalnej o współpracy w zakresie projektowania i budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w planowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu. Zawarta umowa stanowi kolejny kamień milowy na drodze do komercyjnej eksploatacji pierwszego w Polsce reaktora jądrowego …

Jak działa i produkuje prąd elektrownia jądrowa?

Produkcja energii elektrycznej w elektrowni jądrowej opiera się na wykorzystaniu reakcji jądrowych do generowania ciepła, które z kolei jest przekształcane w energię elektryczną. Reakcje jądrowe w reaktorze powodują, że paliwo jądrowe ulega rozszczepieniu, co generuje ogromną ilość ciepła. Ten proces jest kontrolowany przez układ chłodzenia, który umożliwia …

Elektrownia szczytowo-pompowa. Przegląd technologii i korzyści ...

Autorzy dokonują przeglądu w skali globalnej: mocy zainstalowanych w elektrowniach szczytowo-pompowych, rozwoju technologii i systemów hybrydowych (elektrownie szczytowo-pompowe magazynujące energię z elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych oraz wiatrowych i fotowoltaicznych) oraz rekomendują najlepsze opcje.

Zrozumienie superkondensatorów i baterii | DigiKey

Superkondensator jest urządzeniem magazynującym energię, charakteryzującym się niezwykle wysoką pojemnością właściwą w porównaniu z …

Przełom w magazynowaniu energii: Uruchomienie największej na …

Największa elektrownia magazynująca energię sprężonym powietrzem na świecie. Pierwsza na świecie zaawansowana elektrownia demonstracyjna do magazynowania energii sprężonym powietrzem o mocy 300 MW/1800 MWh została uruchomiona w Feicheng w prowincji Shandong. Jest to monumentalne osiągnięcie, które może zrewolucjonizować …

MAGAZYNOWANIE CIEPŁA W ZASOBNIKACH

Poniżej, dla porównania, omówiono najbardziej popularny zasobnik typu PCMs czyli magazynujący energię w sposób utajony wykorzystujący zmianę fazy czynnika, w tym przypadku odparowanie wody. W układach parowych pracujących w zakładach przemysłowych powszechnie stosowano zasobniki-akumulatory pary określane także nazwą zasobnice bądź …

Superkondensatory jako materiały do magazynowania energii

Kondensatory elektrochemiczne, zwane także superkondensatorami lub ultrakondensatorami, magazynują energię w polu elektrycznym elektrochemicznej warstwy podwójnej. Zastosowanie …

Czym jest superkondensantor?

Ultrakondensator, znany również jako superkondensator lub kondensator dwuwarstwowy, to urządzenie zdolne do długotrwałego magazynowania energii, którą może …

[RAQ] Magazynowanie energii w superkondensatorach: Ile …

Kondensatory dwuwarstwowe (ang. e lectrostatic double-layer capacitors, w skrócie EDLC) nazywane najczęściej superkondensatorami to efektywne urządzenia …

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o …

Historia elektrowni wodnych w Polsce. Początki energetyki wodnej w Polsce sięgają XIX wieku. Jednym z pierwszych znanych projektów była Elektrownia Wodna na rzece Krutyni, która została zainaugurowana w …

Jak powstaje prąd w elektrowni węglowej: cały proces krok po kroku

Zagęszczanie pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej. Proces zagęszczania pary wodnej w turbinach elektrowni węglowej stanowi kluczowy element efektywnego przekształcania energii. Podczas tego etapu, pary wodne ulegają kondensacji, co zwiększa ich gęstość i umożliwia bardziej skuteczne wykorzystanie energii cieplnej. Warto …

Procesy w układach przetwarzania energii

Główną osią podziału elektrowni cieplnych jest rodzaj silnika cieplnego wykorzystywanego do produkcji energii. Wyróżnia się: Elektrownie konwencjonalne parowe, które napędzane są przez parę wodną wytwarzaną w kotle, a następnie transportowaną do turbiny parowej produkującej energię. Elektrownie parowe jądrowe, które napędzane są dzięki energii pochodzącej z …

Nowa pochodna grafenu poprawia możliwości …

„Zastępując węgiel aktywny nową pochodną grafenu, możemy stworzyć superkondensatory o zdolnościach magazynowania energii porównywalnych z typowym …

Energetyka w Polsce w 2019 roku

2. MOC DYSPOZYCYJNA I REZERWY MOCY W ELEKTROWNIACH KRAJOWYCH 2.1. Wartości średnie miesięczne w 2019 roku. Tabela 2.1. Średnie miesięczne wielkości mocy osiągalnej, obciążenia, ubytków mocy i rezerw w elektrowniach krajowych z dobowych szczytów obciążenia dni roboczych w poszczególnych miesiącach 2019 roku [MW]. …

Superkondensatory w samochodzie

System obejmuje 350W przetwornik napięcia 12V/42V i urządzenie magazynujące energię (w tym przypadku superkondensator), wyrównujące napięcie. Bez niego przetwornik musiałby błyskawicznie dostarczać mocy szczytowej 2000W. Zakończenie. Superkondensatory w zastosowaniach samochodowych są długowieczne i odporne i mogą …

Technika i technologia

Energia elektryczna wytwarzana w elektrowni przekazywana jest do systemu elektroenergetycznego, skąd pobierana jest przez odbiorców. Obciążenie systemu jest zmienne w czasie. W ciągu doby można wyróżnić pewne charakterystyczne okresy zapotrzebowania na energię: w godzinach nocnych (w przedziale od godziny 23 do około 7) występuje tzw. dolina …

Sprawność wytwarzania energii elektrycznej w Elektrowni

Historia Elektrowni Turówjest ściśle związana z po-trzebami polskiej energetyki i gospodarki. W latach 50. istniał w kraju niedobór mocy i energii. Wówczas po-wstała idea zbudowania elektrowni, która wykorzysty-wałaby istniejące zasoby węgla brunatnego. Stąd loka-lizacja elektrowni w pobliżu Kopalni Węgla Brunatnego „Turów".

Superkondensator z niezwykłego materiału

Uczestnicy projektu ELECTROGRAPH włożyli dużo wysiłku w promowanie wydajnego magazynowania energii, torując drogę do upowszechnienia pojazdów …

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...

Rola elektrowni szczytowo pompowych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym: uwarunkowania i kierunki rozwoju Zespół Ekspercki do Spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych 4 Tabela 1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną netto i na moc netto w szczycie rocznym [GW] 2020 2025 2030 2035 2040

Elektrownie wodne w Polsce

Czym jest elektrownia wodna? Wiemy już jak na świecie i w Polsce przedstawia się energetyka wodna, która ma wysoki stopień sprawności i przekształca 90% energii wodnej w energię użytkową. Same elektrownie wodne (fachowo hydroelektrownie przepływowe) pozyskują energię elektryczną na skutek zamiany energii potencjalnej wody na energię mechaniczną w …

Jak działa elektrownia szczytowo-pompowa? Jezioro w roli …

Przetwarzanie energii. Pozyskana w ten sposób energia jest wykorzystywana do wygenerowania napięcia elektrycznego (np. w naszych domowych gniazdkach elektrycznych wynosi ono 230 V). Tu jednak pojawia się problem: energii elektrycznej nie można zmagazynować, musi zostać powtórnie przetworzona na inny rodzaj energii.. Energia …

Superkondensatory – przyszłość w zarządzaniu energią

Magazynowanie energii w superkondensatorach opiera się na odwracalnym, elektrostatycznym gromadzeniu się jonów na powierzchni elektrody i tworzeniu tzw. podwójnej …

W Szwajcarii uruchomiono największą elektrownię szczytowo-pompową w …

Wyżej położony zbiornik Vieux Emosson ma pojemność 227 000 000 m3, a w przeliczeniu na energię 20 milionów KWh. Znajdująca się w nim woda wpada do umieszczonej pod ziemią elektrowni poprzez dwa pionowe szyby o długości 425 m. Czytaj też:Prof. Chorowski: W połowie roku strategia wykorzystania dużej hydroenergetyki w Polsce. Projekt kosztował …

Superkondensator – Wikipedia, wolna encyklopedia

Superkondensator lub ultrakondensator – rodzaj kondensatora elektrolitycznego o specyficznej konstrukcji, który wykazuje niezwykle dużą pojemność elektryczną (rzędu kilku tysięcy faradów), w porównaniu z klasycznymi kondensatorami elektrolitycznymi dużej pojemności, lecz przy napięciu pracy 2-3 V (typowo 2,7 V). Największą zaletą superkondensatorów jest bardzo krótki …

Grupa PGE wybuduje gigantyczny magazyn energii w Żarnowcu.

Projekt będzie zlokalizowany w sąsiedztwie należącej do PGE Energia Odnawialna elektrowni szczytowo-pompowej Żarnowiec. W założeniach ma to być jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Magazyn energii w Żarnowcu ma być głównym buforem dla przyszłych farm wiatrowych PGE na Morzu Bałtyckim, a także farm wiatrowych i ...