Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wyprowadzanie energii z farm wiatrowych

Farmy wiatrowe są jednym z najbardziej popularnych i ekologicznych rozwiązań, które przyczyni się do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną. W …

Jak działa elektrownia wiatrowa?

Elektrownie wiatrowe są nie tylko efektywnym sposobem produkcji prądu, ale także stanowią przykład działań na rzecz ochrony środowiska i dbałości o zrównoważony rozwój Planety. Jak działa elektrownia wiatrowa? Zasada …

Koszty farmy wiatrowej a limit z art. 15c CIT

Tak też było w przedmiotowej sprawie, która dotyczyła tego, czy inwestycja polegająca na budowie elektrowni (farmy wiatrowej) wraz z infrastrukturą towarzyszącą może zostać uznana za projekt będący w ogólnym interesie publicznym, którego koszty finansowania dłużnego mogą w całości podlegać wyłączeniu spod limitu z art. 15c ust. 1 ustawy o CIT.

Inwestycja w wiatraki. Czy farmy wiatrowe są opłacalne?

Wszystkie wymienione czynniki decydują o szybkości zwrotu inwestycji i bieżących kosztach produkcji energii elektrycznej z wiatru. Najlepsze lokalizacje pod farmy wiatrowe w Polsce. Kluczowe znaczenie dla opłacalności elektrowni wiatrowej ma jej lokalizacja w obszarze o sprzyjających warunkach wiatrowych. Wiatrak produkuje prąd, gdy ...

Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power rozpocznie się z …

Na początku budowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power Orlen będzie wykorzystywał port w Ronne na Bornholmie jako terminal instalacyjny - poinformował we wtorek prezes koncernu Ireneusz Fąfara. Powodem jest opóźnienie w budowie terminala w Świnoujściu. Jak zapewnił Fąfara, projekt Baltic Power, który Orlen realizuje wraz z kanadyjskim partnerem …

Energia wiatrowa – zalety i wady czystej energii z powietrza

Rodzaj podłoża jest nie ma znaczenia podczas budowania elektrowni lub farmy wiatrowej, a jedyne znaczenie ma przepływający wokół niej wiatr. brak wpływu na stan środowiska Energia elektryczna i mechaniczna pozyskiwana za pomocą wiatru jest całkowicie bezpieczna na ekosystemu i całego środowiska.

Lądowe farmy wiatrowe – techniczna ocena ryzyka | Warta

Pomijając szkody ogniowe oraz wynikające bezpośrednio z wyładowań atmosferycznych, najbardziej dotkliwymi szkodami są te, których przyczyną jest wiek i niewłaściwa eksploatacja lądowej farmy wiatrowej. Warta nie rekomenduje przyjmowania do ubezpieczenia instalacji starszych niż 12 lat oraz takich, które były w całości lub częściowo …

Przydomowa turbina wiatrowa

Dzięki małej turbinie wiatrowej można wytwarzać energię elektryczną za 36 groszy za kWh. Oznacza to, że można wytwarzać energię elektryczną taniej za pomocą turbiny wiatrowej niż kupować ją z sieci publicznej. Tyle w teorii, a jak wygląda praktyka? Ogólnie rzecz biorąc, kluczowa jest lokalizacja o dobrej wietrzności. Tylko ...

ANALIZA POTENCJAŁU WYTWÓRCZEGO FARMY WIATROWEJ …

którego można prognozować możliwą do uzyskania energię dla różnego typu elektrowni wiatrowych. Dobre odwzorowanie wyników pomiaru i zmienności prędkości wiatru zapewnia najczęściej stosowany rozkład Weibulla. Roczne zróżnicowanie prędkości wiatru wykorzystywane jest także w kwestii integracji farmy wiatrowej z siecią energetyczną. Zważywszy, iż pomiar …

Startuje budowa infrastruktury przesyłowej dla morskiej farmy wiatrowej ...

Stacja elektroenergetyczna, stanowiąca lądową część farmy wiatrowej Baltic Power, będzie pełnić funkcję węzła dla linii kablowych przesyłających energię elektryczną z oddalonych o blisko 30 km morskich stacji elektroenergetycznych. Niemal cała trasa liczącego ok. 7 km odcinka lądowego kabla zostanie poprowadzona pod ziemią. Dotyczy to również plaży – …

System magazynowania energii CAES a energetyka wiatrowa

Losowość produkcji może zostać ograniczona dzięki współpracy elektrowni wiatrowej z systemem CAES. Takie rozwiązanie może stanowić alternatywę dla akumulowania energii w elektrowniach szczytowo- pompowych lub kosztownej technologii elektrolizy wody i produkcji, a następnie …

Jak magazynować energię z wiatru?

Farmy wiatrowe to zespoły elektrowni wiatrowych, które wykorzystują siłę wiatru do wytwarzania prądu. Jak duży jest potencjał energetyczny wiatru w Polsce i jakie są …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …

Wady i zalety elektrowni wiatrowych | WadyZalety.pl

Uzależnienie od warunków atmosferycznych. Do prawidłowego działania elektrowni wiatrowej niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Nie może wiać ani za słabo, ani zbyt mocno – wymagana siła wiatru mieści się w granicach od 4 do 25 metrów na sekundę.

Elektrownie wiatrowe w Polsce | enerad.pl

Ponadto jeśli inwestor zdecyduje się na zostanie prosumentem, a więc postanowi produkować energię z elektrowni wiatrowej na własne potrzeby, to czeka go podjęcie decyzji odnośnie tego czy chce przyłączyć swoją …

ANALIZA POTENCJAŁU WYTWÓRCZEGO FARMY …

trakcie doliny nocnej, co obrazuje potencjał jej zagospodarowania przykładowo w ramach technologii magazynowania energii. WPROWADZENIE. 2018 roku całkowita moc …

Moc i produkcja energii a uśrednianie pomiarów prędkości wiatru ...

1. Porównanie i ocena wpływu czasu uśredniania pomiarów prędkości wiatru na moc i energię elektrowni wiatrowej. 2. Minimalizacja błędów obliczeń mocy i energii. 3. Zwiększenie dokładności prognoz i analiz produkcji energii przez farmy wiatrowe. Zastosowania: 1. Analizy i prognozy wytwarzania (produkcji) energii elektrycznej w ...

Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii …

Rodzi to pokusę wykorzystania silnych wiatrów przy pomocy elektrowni położonych na wyspach i elektrowni pływających nie połączonych z siecią energetyczną. Dla takich rozwiązań …

Nowy potencjał Bałtyku: 33 GW mocy i 20 nowych …

Polska posiada potencjał morskiej energetyki wiatrowej (MEW) na poziomie 33 GW – takie szacunki wynikają z zaprezentowanego podczas konferencji Offshore Wind Poland raportu Polskiego Stowarzyszenia …

Temat nr 8: Energetyka wiatrowa

Energia wiatru Lokalizacja elektrowni wiatrowej, c.d. Roczne zasoby energetyczne wiatru, możliwe do wykorzystania w Polsce, ocenia się na ok. 50% obecnego zapotrzebowania na …

Pierwszy prąd z morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc Iberdroli …

Produkcja farmy wiatrowej wzrośnie po zainstalowaniu i uruchomieniu 62 turbin wiatrowych w nadchodzących miesiącach. "Z wielką dumą rozpoczęliśmy produkcję czystej energii z pierwszych turbin wiatrowych na morzu. To przełomowy moment po 12 latach ciężkiej pracy nad realizacją tego wielkoskalowego projektu, który przyczyni się zarówno do …

Co zasili transformację energetyczną? 3 źródła, które przybliżają …

3 · Uzyskany w procesie wodór może być magazynowany, a w razie potrzeby – spalony w celu wytworzenia energii. W ten sposób nadwyżka energii z np. farmy wiatrowej jest …

Analiza produktywności farmy wiatrowej

Analiza produktywności, czyli oszacowanie rocznej produkcji energii elektrycznej farmy wiatrowej, stanowi podstawę badania opłacalności całego przedsięwzięcia i podjęcia decyzji inwestycyjnej – zakupu projektu lub rozpoczęcia budowy farmy. Analiza produktywności farm wiatrowych wykonywana jest według następujących etapów: 1. Analiza przeprowadzonej …

Budowa farm wiatrowych na morzu

Należy zauważyć, że energia wiatrowa jest bezpieczna dla środowiska i czysta, bez względu na to czy pochodzi z morskiej czy lądowej farmy wiatrowej. Pomimo wyższych kosztów budowy i eksploatacji, morskie farmy wiatrowe wytwarzają więcej energii elektrycznej, pracują stabilniej oraz nie wpływają tak drastycznie na krajobraz.

Ustawa wiatrakowa. Jak wygląda praca w elektrowni wiatrowej?

Resort klimatu i branża energetyki wiatrowej walczą o zmiany w prawie – pozwolenie na budowę elektrowni wiatrowych 500 metrów od domów, zamiast 700 metrów oraz przyśpieszenie wydawania zgody na ich budowę. Ustawa wiatrakowa ma zapewnić Polsce wymierne korzyści, a nawet potroić uzyskaną w ten sposób energię. Wchodząc na szczyt ...

Lądowe przyłącze energetyczne dla morskiej farmy wiatrowej …

Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z firmami, które zbudują lądową infrastrukturę do wyprowadzenia mocy z projektu Baltica 2. Wybór padła na GE Vernova - reprezentowaną w Polsce przez GE Power Sp. z o.o. - oraz Polimex Mostostal. To jeden z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.