Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

• prosument zbiorowy energii odnawialnej - odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji lub małej …

Analiza potrzeb wdrożenia magazynów energii w Krajowym …

Magazyny energii elektrycznej mogą być istotnym elementem ułatwiającym integrację i wykorzystanie OZE w systemie elektroenergetycznym. Pozwalają one na przechowywanie …

W Polsce powstaną trzy nowe elektrownie magazynujące energię

Budowa trzech nowych elektrowni magazynujących energię przyniesie liczne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, poprawi jakość powietrza oraz stworzy nowe miejsca pracy w sektorze zielonej energii. Dodatkowo, magazyny energii umożliwią lepsze zarządzanie energią i obniżenie kosztów dla konsumentów. Projekty …

ST Krajowy System Elektroenergetyczny

Niniejsza standardowa specyfikacja funkcjonalna określa ogólne standardowe wymagania funkcjonalne i techniczne dla przesyłowego systemu elektroenergetycznego PSE S.A. oraz …

Numer PPE na fakturze PGE – gdzie znaleźć, jak czytać

Każdy z nas dostaje cyklicznie rachunek za energię elektryczną – nie ma w tym nic dziwnego. Bez względu na to, z usług jakiego dostawcy korzystasz musisz bowiem regulować należność za zużyty prąd. Na rachunku dostarczanym …

KRAJOWY PLAN WDROŻENIA TECHNICZNEJ SPECYFIKACJI …

w sprawie technicznej specyfikacji interoperacyjności w zakresie podsystemów „Sterowanie" systemu kolei w Unii Europejskiej i uchylające rozporządzenie (UE) 2016/919 (Dz. Urz. UE L 222 z 08.09.2023, str. 380). Plan został opracowany w oparciu o szablon stanowiący dodatek H do ww. rozporządzenia. Jednym z celów niniejszego planu jest przekazanie przewoźnikom …

KRAJOWY STANDARD USŁUG POKREWNYCH 4400 (Z) w …

KRAJOWY STANDARD USŁUG POKREWNYCH 4400 (Z) w brzmieniu MIĘDZYNARODOWEGO STANDARDU USŁUG POKREWNYCH 4400 (ZMIENIONEGO) USŁUGI WYKONANIA UZGODNIONYCH PROCEDUR . 2 MIĘDZYNARODOWY STANDARD USŁUG POKREWNYCH 4400 (ZMIENIONY) USŁUGI WYKONANIA UZGODNIONYCH …

Załącznik D

4 Część II specyfikacji technicznej bateryjnego magazynu energii należy wypełnić oddzielnie dla każdego typu jednostki magazynującej i zasobnika. W przypadku, gdy wniosek dotyczy innej …

Jak działa i produkuje prąd elektrownia jądrowa?

Turbiny wytwarzają energię mechaniczną, która jest przekazywana do generatora, gdzie przekształcana jest w energię elektryczną. System kontroli i bezpieczeństwa elektrowni jądrowej jest bardzo ważny, ponieważ reaktor jądrowy jest źródłem energii potencjalnie niebezpiecznym. Elektrownia jądrowa musi być wyposażona w systemy ...

Krajowy Plan na Rzecz Energii i Klimatu. ME ma gotowy projekt

Węgiel pozostanie głównym paliwem w elektroenergetyce, a udział odnawialnych źródeł w energii (OZE) w finalnym zużyciu energii ma wynieść 21 procent w 2030 roku - wynika z zamieszczonego ...

2020

Wieloletni trend spadkowy dotyczący w szczególności wskaźników HHI, mierzonych według mocy zainstalowanej oraz według wolumenu energii wprowadzonej do sieci (uwzględniającej ilość energii dostarczonej przez wytwórców bezpośrednio do odbiorców końcowych), w 2017 r. uległ istotnej zmianie, której intensywność obserwuje się również w 2020 r. Oba wskaźniki …

Magazyny energii w krajowym systemie elektroenergetycznym

Omówiono istniejące krajowe instalacje w podziale na technologie elektrowni szczytowo-pompowych oraz magazynów bateryjnych a także plany budowy nowych jednostek. …

Magazynowanie energii

Łączna moc elektrowni tego typu w naszym kraju wynosi 1,5 GW i planowane są kolejne inwestycje [patrz: Świat OZE]. Magazyny energii z kołem zamachowym FES (ang. flywheel energy storage), w których energia elektryczna napędza obracające się koło. Energię odzyskuje się podczas wyhamowywania (spowalniania) koła (Olabi i in., 2021).

Elektrownia atomowa w Polsce. Znamy plany na 2024 rok

Budowę trzech elektrowni jądrowych zakłada tzw. mała strategia energetyczna, a więc Krajowy Plan na Rzecz Energii i Klimatu. Elektrownie miałyby powstać w drugiej połowie lat 30 i na początku lat 40. Rząd nie skreśla projektu w Koninie. Miałby on …

Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty …

Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie …

Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej …

Rada Ministrów przyjęła 23 stycznia 2018 r. przygotowany przez Ministerstwo Energii "Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej". Państwa członkowskie UE są zobowiązane przedkładać plany zawierające informacje o podjętych i planowanych działaniach mających na celu poprawę efektywności energetycznej w poszczególnych sektorach gospodarki.

Magazyny energii

Ilość energii z najbardziej rozpowszechnionych źródeł odnawialnych silnie zależy od czynników pogodowych - aktualnych warunków wiatrowych i ilości docierającej energii słonecznej. …

Krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030

– Istotnym utrudnieniem w wykorzystywaniu energetyki wiatrowej na ladzie jest brak zależności między ich pracą, a zapotrzebowaniem na energię, dlatego tempo ich rozwoju powinno być zależne od kosztów i możliwości bilansowania. Problemem jest także zróżnicowany poziom akceptacji elektrowni wiatrowych przez społeczność lokalną.

Energia 2023

Produkt krajowy brutto (ceny bieżące) w 2022 r. w mln zł Gross domestic product (current prices) in 2022 in million PLN 2 736 096* Produkt krajowy brutto (PKB) na 1 mieszkańca w 2022 r. w zł Gross domestic product (GDP) per capita in 2022 in PLN 81 379* PKB wg parytetu siły nabywczej na 1 mieszkańca w PPS (UE27 = 100) w 2022 r.

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

Jak wyżej wskazano, ustawą z 2021 r. operatorzy systemu elektroenergetycznego zostali zobowiązani do prowadzenia w postaci elektronicznej rejestru magazynów energii elektrycznej …

Wsparcie publiczne dla magazynowania energii w świetle raportu …

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że wsparcie publiczne dla magazynowania energii jest dozwolone i może przybrać formę dotacji, pomocy inwestycyjnej lub innego rodzaju …

Fotowoltaika i magazyny energii na świecie

Uruchomiono aż 106 systemów magazynujących energię na skalę przemysłową. Fotowoltaika na świecie — Japonia . W 2021 roku Japonia zajęła ostatnie miejsce na podium światowych liderów fotowoltaiki, z mocą instalacji wynoszącą 74,19 GW. Mimo ograniczonej przestrzeni do instalacji paneli słonecznych i gęstego zaludnienia Japonia osiąga …

Krajowe Standardy Rachunkowości

Krajowy Plan Odbudowy; Podatki; Poręczenia i gwarancje; Projekty UE; Przeglądy wydatków; Przetargi dla podmiotów ubiegających się o udzielenie koncesji na prowadzenie kasyna gry; Rachunkowość; Rejestr działalności na rzecz spółek lub trustów; Rejestr działalności w zakresie walut wirtualnych; Rejestry; Rewizja finansowa i zawody ...

Sejm przyjął ustawę, która zapewni ochronę przed drastycznymi ...

Sejm, 23 maja 2024 r., przyjął ustawę o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. Przygotowane przez MKiŚ przepisy zapewnią m . wsparcie dla 3,5 miliona rodzin o niższych dochodach, a także obniżą cenę maksymalną za energię do 500 zł/MWh. Działania osłonowe obejmą drugą połowę 2024 r.

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku …

Tu niestety można napotkać pewne trudności, gdyż w związku z faktem, że polski rynek akumulatorów magazynujących energię znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, to próżno szukać wiążących danych dotyczących …

Aktualności

Wymagania do nowej wersji „Specyfikacji technicznych systemów zarządzania akumulatorami litowo-jonowymi w elektrowniach magazynujących energię elektrochemiczną" GB/T 34131-2023 „Specyfikacje techniczne systemów zarządzania akumulatorami litowo-jonowymi w elektrowniach magazynujących energię elektrochemiczną" zostaną wdrożone 1 października 2023 r. Norma …

Stabilna praca systemu elektroenergetycznego

Skorzystanie z elektrowni szczytowo-pompowych – zdolnych do przepompowania wody do wyżej położonego zbiornika a następnie jej zrzutu do niżej położonego zbiornika wytwarzając w ten sposób energię elektryczną. Praca takich elektrowni jest analogiczna do pracy magazynów energii – pozwalając na zmagazynowanie nadmiaru energii w chwilach jej nadpodaży i …

Krajowy Plan Działań dotyczący efektywności energetycznej dla Polski ...

8 Krajowy plan działań 2017 –czwarty kolejny plan dotyczący efektywności energetycznej Krajowy plan działań jest dokumentem o charakterze sprawozdawczym, którystanowi wypełnienieprzepisów dyrektywy 2012/27/UE, tj. dotyczy przeglądu i monitorowania wdrażania tej dyrektywy, w tym postępów osiągniętych w realizacji krajowego

Magazyny energii a prawo budowlane – potrzebne regulacje!

W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 295) – dalej: „pr. ener.", magazynem energii elektrycznej jest instalacja …

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla ...

Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności nie mniejszej niż 4 MWh, przyłączonych do …