Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

BUDOWA I ZASADA DZIAŁANIA POMP …

Jak widać zasada działania jest stosunkowo prosta i znana do stuleci. Współczesna technologia pozwoliła jednak na znaczną poprawę sprawności takich pomp. Oczywiście najtrudniejsze w takiej pompie jest po pierwsze wytworzenie ruchu posuwisto-zwrotnego tłoczków, po drugie długotrwałe utrzymanie szczelności wewnętrznej pompy. Jest to możliwe dzięki doborowi właściwych ...

Zrozumieć pneumatyczne pompy membranowe: kompleksowy …

Jak działa pneumatyczna pompa membranowa? W tym rozdziale wyjaśniam zasadę działania pneumatycznych pomp membranowych, w tym: ruch membrany: w jaki …

Jak działają pompy pneumatyczne i jakie są najpopularniejsze?

Pierwsze z nich są lekkie, przenośne i bardzo wydajne. Napędzane sprężonym powietrzem mogą przepompować nawet 818 litrów wody na minutę. Inną zaletą tego rodzaju pompy …

Podstawowe informacje o systemach pneumatycznych

Pneumatyka jest dziedziną techniki związaną z wykorzystaniem jako nośnika energii czynnika roboczego jakim jest sprężone powietrze. Systemy pneumatyczne, które są …

Pompa ciepła

ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA: 1. ... W celu sprężenia i wytworzenia wysokiej temp. musimy doprowadzić energię elektryczną do sprężarki pompy ciepła. Jest to właśnie to miejsce w obiegu termodynamicznym pompy ciepła gdzie doprowadzając energie elektryczną przenosimy energię geotermalną (z gruntu) lub aerotermalną (z powietrza) do …

Pompy ciepła

Zasada działania pompy ciepła jest dosyć prosta. ... Gruntowe pompy ciepła wykorzystują energię skumulowaną w gruncie do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ciepło jest pobierane z gruntu za pomocą pionowych i poziomych gruntowych wymienników ciepła. Ciepło jest zwykle rozprowadzane przez system hydrauliczny lub powietrzny. Gruntowe …

Pompy samozasysające do wody: urządzenie, zasada działania, …

Schemat urządzenia i zasada działania. Wewnętrzne części pompy wirowej niewiele różnią się od analogów urządzeń odśrodkowych. Główną dynamiczną częścią jest tarcza robocza, wyposażona w łopatki ułożone w okrąg. Ostrza obracają się wewnątrz rodzaju kanału związanego z rurami wlotowymi i wylotowymi. Płyn przepływa przez rurę ssącą, pod wpływem obrotu koła ...

Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

Pompy i zasada ich działania w 3 prostych krokach. Pompa ciepła wykorzystuje energię znajdującą się bezpośrednio w środowisku naturalnym. W zależności od jej typu może to być woda, grunt lub powietrze. Samą specyfikę jej funkcjonowania możemy natomiast porównać do odwróconego działania lodówki. W skrócie: pompa ciepła pobiera chłodniejsze powietrze …

Jak działa pompa ciepła? Rodzaje pomp i ich zasady działania

Ogólna zasada działania. Działanie pompy ciepła opiera się na cyklicznym procesie przekształcania energii cieplnej z otoczenia w energię użytkową, którą możemy wykorzystać do ogrzewania budynku i wody. Kluczowym elementem tego procesu jest czynnik chłodniczy, który pobiera ciepło z dolnego źródła i ulega odparowaniu. W postaci gazu trafia on …

Zasady działania pompy ciepła

Choć każda z nich pracuje nieco inaczej, to główna zasada działania każdej pompy ciepła jest taka sama. Urządzenie pozyskuje energię cieplną z jej odnawialnego źródła (gruntu, powietrza atmosferycznego, wód gruntowych), po czym przekazuje ją …

Zasada działania

Pompy ciepła Octopus to nowoczesne rozwiązanie, które nie wymaga wykonywania odwiertów w ziemi. pompy ciepłą Sopel Lodu służą do ogrzewania domów, sklepów, warsztatów, hal sportowych, magazynów, szkół, kościołów, stacji benzynowych oraz wody w basenach i . Strona główna Pompa ciepła Sopel Lodu Ogrzewanie podłogowe Octopus Octopus na kredyt …

Jak działa pompa ciepła?

Zasada działania pompy ciepła, pomimo tego, że jest urządzeniem grzewczym, jest zasadniczo identyczne z działaniem lodówki. Jednak, gdy ta ostatnia usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, to pompa ciepła usuwa ciepło z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje energię do budynku w postaci ciepła. Pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania ciepło, które …

Jak działają pompy ciepła? Zasada działania i rodzaje

Jak działa pompa ciepła — podstawowa zasada działania. Zasada działania pompy ciepła jest zbliżona do tego, w jaki sposób pracuje lodówka. Jej główną funkcję jest bowiem pobieranie i przekazywanie energii. Odbywa się to z tą różnicą, że pompa ciepła czerpie ciepło z zewnątrz i przekazuje je do środka. Bez względu na rodzaj urządzenia cały proces …

Wodna pompa ciepła | Zasada działania, montaż

Wodna pompa ciepła | Zasada działania, montaż Pompy ciepła stanowią świetną alternatywę dla ogrzewania gazowego, olejowego, a nawet elektrycznego. Niskie koszty eksploatacji, wygodna obsługa, najwyższy poziom bezpieczeństwa - to tylko przykłady zalet, jakie niosą ze sobą te nowatorskie systemy grzewcze.

Blok I Lekcja 9 Zasada działania układów hydraulicznych

1. Blok I: PODSTAWY TECHNIKI Lekcja 9: Zasada działania, budowa i obsługa podstawowych układów hydraulicznych oraz pneumatycznych (1 godz.) 1. Urządzenia do regulacji przepływu i ciśnienia. 2. Układy hydrauliczne i pneumatyczne 3. Symbole graficzne elementów układów hydraulicznych i pneumatycznych Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w …

Zrozumieć technologię: Zasada działania i schemat pompy ciepła

I. Wprowadzenie do pompy ciepła A. Definicja pompy ciepła Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, zazwyczaj z zewnątrz do środka budynku, aby zapewnić ogrzewanie. Pompy ciepła są często używane jako alternatywa dla tradycyjnych systemów ogrzewania, takich jak kotły gazowe lub elektryczne, ponieważ są …

Nowoczesna pompa ciepła

Zasada działania pompy ciepła. Jak to możliwe, że pompa ciepła dostarcza do instalacji grzewczej ciepłą wodę lub nawiewa do pomieszczeń ciepłe powietrze, jeśli jej źródłem ciepła są woda, grunt lub powietrze o temperaturze niewiele wyższej od 0°C? Dla wielu osób nie jest oczywiste, że ciepło można odebrać od chłodnej wody, lodu czy mroźnego powietrza. …

Pompy ciepła

Pompy ciepła – rodzaje i zasada działania. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w celu ogrzewania swojego domu zapewnia szereg korzyści dla każdego gospodarstwa domowego. Największa zaleta takiego rozwiązania to oczywiście oszczędność na rachunkach. W związku z drożejącymi cenami tradycyjnych paliw (gaz, opał), warto jeszcze bardziej …

Pompy ciepła

Im wyższa wartość współczynnika COP pompy ciepła, tym wyższa jest jej efektywność. W dalszej części artykułu: Współczynnik SCOP (SPF) (ang. Seasonal Coefficient of Performance). Prawidłowo zaprojektowany układ z pompą ciepła. Typy pomp ciepła. Pompy ciepła – zasada działania. mgr inż. MBA Tomasz Mania

Budowa i zasada działania pomp ciepła

Takimi urządzeniami są właśnie pompy ciepła. Nazwa wzięła się z analogii do przepływu wody – aby woda popłynęła „w górę", potrzebna jest pompa. >>> Odnawialne źródła energii w systemach grzewczych w budynku jednorodzinnym >>> Zastosowanie pomp ciepła w wentylacji i klimatyzacji . Rys. 2. Zasada działania pompy ciepła

Jak działa system pneumatyczny? Podstawy i zasada …

Siłowniki pneumatyczne, takie jak cylindry czy silniki pneumatyczne, przekształcają tę energię w ruch mechaniczny. Różnorodność zastosowań systemów pneumatycznych obejmuje linie montażowe w przemyśle, układy …

Jak działają pompy pneumatyczne membranowe – zasady i …

Ich unikalna konstrukcja i sposób działania pozwalają na efektywne przetłaczanie różnorodnych cieczy, od agresywnych chemikaliów po ciecze o wysokiej …

Na czym polega działanie pompy ciepła? Krótki przewodnik dla …

Zasada działania pompy ciepła. Fundamentem funkcjonowania pompy ciepła jest proces termodynamiczny zakładający transport ciepła z jednego medium do drugiego. Aby zrealizować ten cel, urządzenie wykorzystuje dwa obiegi: dolny (źródło ciepła) i górny (system grzewczy lub c.w.u.). Sercem cyklu jest sprężarka odpowiadająca za efektywny transport …

Pompa membranowa pneumatyczna

Zasady działania pomp membranowych. Zobaczmy zatem jak te pompy działają. Sama zasada jest bardzo prosta; zawór suwakowy kieruje powietrze do jednej z komory, która wypychając …

Pompy pneumatyczne membranowe

Zasada działania pneumatycznych pomp membranowych. Pompy pneumatyczne membranowe działają na zasadzie zmiany ciśnienia powietrza. Główne elementy to dwie elastyczne membrany oraz komora robocza pomiędzy nimi. Kiedy powietrze pod wysokim ciśnieniem napływa do komory, membrany są wypychane do przodu, co powoduje wypchnięcie płynu przez wlot. …

Pneumatyczna pompa membranowa

Konstrukcja i zasada działania pompy membranowej jest prosta. Jej głównym elementem jest pneumatyczna membrana, która porusza się dzięki sile sprężonego powietrza. Objętość komory roboczej jest zwiększana i …

Powietrzna pompa ciepła

Jednostka zewnętrzna (1) zawiera wszystkie elementy pompy ciepła typu monoblok. W przewodach pomiędzy pompą ciepła a systemem grzewczym budynku krąży czynnik niezamarzający (potrzebny jest wtedy dodatkowy wymiennik ciepła na styku z obiegiem wody grzewczej w instalacji c.o.), albo należy zapewnić pełną ochronę przed zamarzaniem …

Pompa ciepła

Do tego należy doliczyć koszty montażu i pierwszego uruchomienia. Szacując koszty montażu pompy ciepła której źródłem jest woda powinniśmy przygotować się na wydatek w okolicach dodatkowych 40-50 tys. zł. W przypadku pompy gruntowej koszt dolnego źródła to koło 20-30 tys. zł.

Powietrzna pompa ciepła

Zasada działania pompy ciepła oparta jest o podstawowe zjawiska fizyczne. Urządzenie czerpie ciepło z jednego miejsca o niższej temperaturze i oddaje to ciepło w miejscu o wyższej temperaturze. Jak to działa? Ciepło samo z siebie przepływa tylko w tej sytuacji, jeśli występują różnice temperatur, tzn. ciepło płynie (często ...