Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

21 WYZNACZANIE PRACY WYJŚCIA ELEKTRONÓW Z METALU

Wyznaczanie pracy w yjścia elektronów z metalu metodą Richardsona 3 F Rys.2. Poziomy energetyczne w pobliŜu powierzchni metalu. W = EC – EF zdefiniowane jest jako tzw. praca wyjścia, czyli energia potrzebna do przeniesienia elektronu z poziomu Fermiego na poziom EC, gdzie EC – energia elektronu w próŜni czyli na zewnątrz metalu.

Technologie energetycznego wykorzystania odpadów

technologie energetycznego wykorzystania odpadów Słowa kluczowe: odpady, energia, ... W definicji pominięty został materiał przefermentowany, który z po-wodzeniem może być stosowany jako nawóz. Brak określenia w defini- cji charakterystyki materiału przefermentowanego powoduje, że może on być traktowany dwojako: zarówno jako odpad, jak i nawóz. Kolejnym …

Ile kosztuje wymiana słupa energetycznego?

Jednym z głównych czynników jest materiał, z którego wykonany jest nowy słup oraz jego wielkość i specyfikacje techniczne. Ponadto, koszt może być także determinowany przez dostępność materiałów budowlanych, koszty pracy oraz ewentualne potrzeby związane z dostosowaniem infrastruktury do nowych wymagań. Przykładowe koszty wymiany słupa …

Spalanie biomasy jako proces energetyczny: …

Biomasa to organiczny materiał pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, który może być wykorzystywany jako źródło energii. Spalanie biomasy jest jednym z procesów energetycznych, który ma wiele zalet i …

Magazynowanie ciepła

Materiał magazynujący. Ciepło właściwe materiału magazynującego (Cp): określana jako ilość ciepła, jaką dany materiał może przechować na jednostkę masy na stopień wzrostu temperatury (J/kg·K). Masa materiału magazynującego (m): ilość materiału magazynującego (kg).

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży OZE?

Różne sposoby magazynowania energii w branży odnawialnych źródeł energii zapewniają równowagę między produkcją energii a jej wykorzystaniem. Zapewniają jej stały …

SMR-y a bezpieczeństwo energetyczne Polski w dobie transformacji

(PEP2040) przewiduje wzrost zapotrzebowania na moc elektryczną w roku 2040 do 39 GW, bez uwzględnienia zapotrzebowania na energię cieplną z sieci ciepłowniczej i bez uwzględnienia potrzeb transformacji wodorowej. Przewidywana luka stabilnych mocy elektrycznych pomiędzy popytem a podażą będzie w tym konserwatywnym wariancie wynosić …

Popioły z energetyki to cenny materiał dla gospodarki

Odpowiednio przetworzone i wykorzystane stanowią wartościowy materiał w wielu dziedzinach gospodarki, z budownictwem drogowym na czele. Prawidłowe zagospodarowanie ups wymaga odpowiedniej wiedzy na temat ich właściwości oraz możliwości zastosowania w różnych dziedzinach gospodarki – od górnictwa, poprzez budownictwo, po …

Materiał kompozytowy magazynuje energię z UV przez 4 miesiące

Świat powoli odchodzi od paliw kopalnych do energii odnawialnej w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Coraz ważniejsza staje się potrzeba nowych sposobów pozyskiwania i magazynowania energii. Naukowcy z Uniwersytetu Lancaster badający materiał krystaliczny (MOF) odkryli, że ma on właściwości, które pozwalają mu w łatwy sposób …

Rozliczenie VAT za sprzedaż energii elektrycznej z …

sprzedaż energii elektrycznej, zgodnie z 15 ust. 2 ustawy jest traktowana jako działalność gospodarcza, czynny podatnik VAT przekazujący energię do sieci energetycznej na rzecz przedsiębiorstwa energetycznego …

Poradnik dla audytorów energetycznych mgr inż. Andrzej Jurkiewicz z ...

kursów lub studiów podyplomowych z dziedziny audytu energetycznego. Każdy z wykładów kończy się krótkim „zestawem pytań" dotyczącym przedstawionego materiału. Niektóre pytania wykraczają jednak poza zakres przedstawiony w wykładzie; jest to próba wskazania problemów, które wymagają samodzielnej pracy, albo mają sprowokować dyskusję ze Słuchaczami …

Jak magazynować energię z fotowoltaiki?

Magazynowanie energii z fotowoltaiki pozwala na jej wykorzystanie w momencie, gdy instalacja nie generuje prądu, na przykład w nocy lub w dni pochmurne. Dzięki temu można zwiększyć autokonsumpcję, obniżyć rachunki za prąd oraz uniezależnić się od dostawców energii. Jak magazynować energię z fotowoltaiki, aby maksymalnie zwiększyć korzyści płynące z …

Jak skorzystać z bonu energetycznego

Z kolei najbardziej potrzebujące rodziny mogą skorzystać z jednorazowego bezzwrotnego wsparcia w postaci bonu energetycznego. Odbiorcy biznesowi i instytucjonalni

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo …

Technologie magazynowania energii

Dalszy rozwój energetyki w kierunku źródeł odnawialnych jeszcze bardziej pogłębi te problemy. Rozwiązaniem są magazyny energii, które w kontrolowany sposób …

Jak efektywnie korzystać z energii

Energetyczny pierwszy krok w przyjazny sposób pozwoli Ci oswoić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi energii, a krótkie testy pomiędzy poszczególnymi rozdziałami potwierdzą czy już opanowałeś wystarczająco dobrze przerabiany materiał. Zawsze możesz wrócić do wcześniejszych informacji i powtórzyć je tyle razy, ile potrzebujesz. I po kilku dniach …

Regulacja i sterowanie systemami układów energetyki odnawialnej

Słownik pojęć dla e-materiału Przewodnik dla nauczyciela Przewodnik dla uczącego się Netografia i bibliografia Instrukcja użytkownika. Spis treści Czujniki temperatury w urządzeniach i systemach energii odnawialnej Film edukacyjny Regulacja i sterowanie urządzeń energetyki odnawialnej Schemat interaktywny E-materiały do kształcenia zawodowego Regulacja i …

Magazyny energii

Magazyny te pełnią kluczową rolę w przechowywaniu i dystrybucji energii elektrycznej, umożliwiając elastyczne zarządzanie energią oraz zapewnienie ciągłości dostaw. Warto poznać rodzaje magazynów energii oraz ich zastosowanie, aby dokonać właściwego …

Metody badania biodegradowalności materiałów biomasowych

wego systemu energetycznego jest Ustawa Prawo Energetyczne [8]. W ustawie tej nie podano definicji biomasy, chociaż jest ona wymieniona w definicji odnawialnego źródła energii. Definicja biomasy znajduje się w rozporządzeniu wykonawczym do tej Ustawy [9]: „biomasa" – stałe lub ciekłe substancje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, które ulegają biodegradacji, …

Materiał, który magazynuje i uwalnia energię na żądanie

Uczeni wykorzystali materiał zbudowany z tlenku manganu wzbogacony jonami potasu i wodą krystaliczną. Jest on podobny pod względem chemicznym do birnessitu, który powszechnie występuje na powierzchni Ziemi. Materiał miał postać czarnego proszku – jego podgrzanie do temperatury 200 stopni Celsjusza spowodowało odwodnienie, dając …

Miedź w elektrotechnice. Praktyczne zastosowania materiałów ...

Odbiorcy energii elektrycznej w Polsce uzyskają dostęp do tzw. taryfy dynamicznej – nowego rodzaju taryfy Taryfa dynamicznej ma co do zasady lepiej odzwierciedlać aktualną sytuację w zakresie podaży i popytu na energię. Wynika to z jednego z punktów projektu nowelizacji Prawa energetycznego, którego opracowaniem zajmie się rząd ...

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

Materiały pochłaniające i odbijające energię słoneczną

Gdy materiał pochłania energię słoneczną, energia jest przenoszona na atomy tego materiału. W końcu materiał ten uwalnia się w postaci ciepła. W zależności od właściwości materiału proces ten może zachodzić przy różnych prędkościach i intensywnościach. Na przykład beton powoli uwalnia ciepło, a kawałek metalu może szybko wypromieniować ciepło po jego pochłonięciu ...

Magazynowanie energii – Wikipedia, wolna encyklopedia

Magazynowanie energii, przechowywanie energii – proces odbywający się za pomocą urządzeń lub fizycznych nośników, które magazynują energię, by móc ją później efektywnie wykorzystać. …

Odzysk energetyczny z odpadów: Jakie są metody ...

Podsumowując, istnieje wiele różnych metod przetwarzania odpadów na energię, które pozwalają na odzysk energetyczny z odpadów. Spalanie odpadów, produkcja biogazu, elektrownie spalające śmieci, termoliza, piramida odpadów, innowacyjne technologie oraz wiele innych rozwiązań dają szanse na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. …

Przełom w pozyskiwaniu energii elektrycznej z ciepła

Pomysł polega na tym, że materiał magazynujący można podgrzać za pomocą energii elektrycznej generowanej przez farmę wiatrową lub słoneczną lub bezpośrednio pochłaniając nadmiar ciepła z procesów przemysłowych lub systemów energii słonecznej. Rozwiązanie to może mieć tylko połowę wydajności akumulatorów litowo-jonowych, ale …

Nowoczesne materiały termoizolacyjne – przykładowe zastosowania z ...

Aerożel to materiał o budowie komórkowej i przypomina sztywną pianę, składającą się w 90–99,8% z powietrza oraz z żelu tworzącego jego strukturę. Specyficzny rozmiar większości porów zdecydowanie spowalnia przenoszenie ciepła przez powietrze zawarte w materiale, co obniża wartość współczynnika do λD = 0,012–0,018 W/(m·K). Bardzo dobre …