Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i …

Hybrydowe i grawitacyjne magazyny energii odnawialnej, magazynowanie energii w sprężonych gazach w nieczynnych kopalniach oraz innowacyjne technologie …

Nie chować głowy, czyli o tym, jak piasek może pomóc z …

Dynamiczny wzrost wykorzystania piasku jako nośnika energii oraz coraz większa liczba poważnych projektów związanych z jego wykorzystaniem pozwala twierdzić, że w najbliższej przyszłości to właśnie taki sposób przechowywania będzie jednym z kluczowych kierunków rozwoju magazynowania energii i stanie się remedium na problemy związane z …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

Zgodnie art. 3 pkt 13a pr. ener. – „odbiorca końcowy" to odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz paliw gazowych zakupionych w celu ich zużycia na …

Transformacja po polsku – OZE, magazyny, gaz i atom

Gdy nie wieje wiatr i nie świeci słońce, w systemie będzie brakować energii. – Niedobory godzinowe jesteśmy w stanie zniwelować przez systemy magazynowania, ale nie zniwelujemy dwu–trzytygodniowej suszy klimatycznej, gdy nie ma wiatru ani słońca. Tego nie da się zrekompensować bateriami – podkreślał Grzegorz Onichimowski ...

NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu

Poprzez przedsięwzięcie „Magazynowanie Ciepła i Chłodu", finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stymuluje powstawanie rodzimych rozwiązań, które umożliwią okresowe przechowywanie energii z OZE w postaci ciepła i chłodu. Rozbudowanie systemów o tę …

ekspert operacyjny

Praca ekspert operacyjny - magazynowanie energii elektrycznej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Warszawa. Przejdź do treści ogłoszenia Przejdź do panelu aplikowania Przejdź do panelu bocznego Przejdź do stopki. nowość Oferty pracy. Pобота Profile pracodawców. Moja kariera. Moje konto. Dla firm Dodaj ogłoszenie. Oferta pracy. Start. Szukaj. Strefa ofert. Konto. …

Ciepłownia Przyszłości ogrzeje 3,5 tys. mieszkańców

Realizacja projektu Euros Energy oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zajęła półtora roku i kosztowała 38 mln zł. Zastosowano w nim cały szereg technologii, które mają duży potencjał wykorzystania w tym sektorze, w tym m .: pompy ciepła, trójstopniowy system magazynowania ciepła złożony m . z sezonowych magazynów ...

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii - kolejny poziom! Komisja Europejska rozstrzygnęła konkurs MSCA Doctoral Networks w ramach programu Horyzont Europa. Projekt ENERCAP …

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i …

Hybrydowe i grawitacyjne magazyny energii odnawialnej, magazynowanie energii w sprężonych gazach w nieczynnych kopalniach oraz innowacyjne technologie akumulatorów i systemów ładowania pojazdów górniczych - to niektóre z najciekawszych projektów zaprezentowanych podczas dorocznej konferencji naukowo-technicznej KOMTECH …

Na farmie wiatrowej Energi powstanie największy w Polsce …

Energa, Hitachi i Polskie Sieci Elektroenergetyczne zbudują największy w Polsce hybrydowy bateryjny magazyn energii elektrycznej o mocy ok. 6 MW i pojemności ok. 27 MWh. …

Polskie Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii

Rodzaje chemicznych źródeł prądu stosowanych w napędach samochodów elektrycznych: stan wiedzy, ograniczenia, kierunki rozwoju badań: baterie . kondensatory elektrochemiczne i …

Jaki jest kierunek badań i rozwoju Power World? Co …

Jaki jest kierunek badań i rozwoju Power World? Co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 20 lat?,Wiadomości Co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 20 lat?,Wiadomości info@powerworldhp +86-020-84821786

Magazynowanie energii elektrycznej

Celem Przedsięwzięcia jest opracowanie technologii innowacyjnych ogniw galwanicznych (baterii) oraz systemu magazynowania energii elektrycznej do stacjonarnych zastosowań domowych oraz przemysłowych. Opracowane ogniwa będą w wysokim stopniu podlegały recyklingowi oraz zapewniały wysoką gęstość energii, żywotność ogniwa, a ponadto ...

Innowacyjny magazyn energii elektrycznej – APStorage 2.0

Transformacja energetyczna wymaga dalszego i szybkiego postępu w obszarze rozwoju technologii magazynowania energii. APS Energia i Politechnika Warszawska to …

PIME będzie promować magazyny energii

Działalność Stowarzyszenia Polska Izba Magazynowania Energii koncentruje się na wspieraniu badań, produkcji i użytkowania instalacji magazynowania energii. Według Krzysztofa Kochanowskiego, prezesa PIME, stworzenie w Polsce silnego, elastycznego, systemu dostaw energii, który będzie zapewniał optymalizację kosztów i minimalizację oddziaływania …

Dostawy i magazynowanie energii

3 KLASTER 5 –KIERUNKI BADAŃ I INNOWACJI (DESTINATIONS)1) Nauki o klimacie i odpowiedzi na rzecz transformacji w kierunku neutralności klimatycznej 2) Międzysektorowe działania na rzecz klimatu 3) Zrównoważona, bezpieczna i konkurencyjna dostawa energii 4) Efektywne, zrównoważone i dostępne dla każdego wykorzystanie energii 5) Czyste i …

Magazyny energii i ich wpływ na zrównoważony rozwój

Perspektywy rozwoju magazynowania energii są jasne – to nie tylko trend, ale konieczność w kontekście globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Kierunek i Wyzwania Przechowywania Energii. Przyszłość przechowywania energii wygląda obiecująco. Szybki postęp technologiczny i innowacje w tej …

About Us

Informacje o firmie Historia rozwoju Zespół ds. badań i rozwoju Plan stu lat i stu krajów Strona ... Jest to firma koncentrująca się na rynku magazynowania energii średniej i wysokiej klasy w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i Afryce Południowej, integrująca badania i rozwój, produkcję, sprzedaż, zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo zajmujące się …

Magazynowanie energii

Magazyny energii są przyszłością energetyki zeroemisyjnej i podstawą zielonej transformacji, przed którą stoi polska energetyka. W szczególności ich zadaniem będzie bilansowanie systemu elektroenergetycznego w warunkach zmienności wytwarzania. Wynika to z rosnącego udziału źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie ...

Magazyn energii z piasku

Potencjał rozwoju magazynów piaskowych. Magazyny energii z piasku mają znaczny potencjał rozwoju w obecnym kontekście rosnącego zapotrzebowania na efektywne i zrównoważone źródła energii. W miarę jak technologia ewoluuje, otwierają się nowe możliwości, które mogą przyczynić się do szerokiego zastosowania tej innowacyjnej metody magazynowania energii.

Na farmie wiatrowej Energi powstanie największy w Polsce magazyn energii

Energa, Hitachi i Polskie Sieci Elektroenergetyczne zbudują największy w Polsce hybrydowy bateryjny magazyn energii elektrycznej o mocy ok. 6 MW i pojemności ok. 27 MWh. Będzie on elementem prototypowego systemu poprawiającego bezpieczeństwo pracy sieci elektroenergetycznych. Energa Wytwarzanie wybrała właśnie wykonawcę koncepcji oraz …

Magazyny ciepła są niezbędne w transformacji energetycznej

Dekarbonizacja systemu energetycznego w Polsce bez odpowiednich magazynów ciepła nie ma szans powadzenia. Dlatego niezbędne jest szybkie opracowanie mapy drogowej rozwoju sektora oraz promocja tego sposobu magazynowania energii. To główne wnioski z debaty zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP.

Magazynowanie energii elektrycznej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ogłaszając przedsięwzięcie „Magazynowanie energii elektrycznej", daje impuls do rozwoju innowacyjnej technologii, którą w ciągu trzech lat opracują polscy przedsiębiorcy. Budżet projektu, finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, wynosi 12,9 mln zł.

EIT InnoEnergy uruchamia Repono i inwestuje w magazyny energii

EIT InnoEnergy – wiodący inwestor w sektorze zielonej energii i czystych technologii – uruchomił ogólnoeuropejską spółkę Repono. Jej celem jest budowa magazynów energii (ESS) i osiągnięcie pojemności 100 GWh do 2030 roku. Akcjonariuszami spółki są też Grupa Boryszew, Schneider Electric, SIPLEC E.Leclerc, Stena Metall i NTM GmbH

Ciepłownia Przyszłości już działa. W 100 proc. zasilana z OZE

Instalacja powstała na terenie należącym do Veolii Północ z Grupy Veolia term. W projekt zaangażowało się Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Projekt „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE" ma pokazać kierunek, w jakim powinno iść polskie ciepłownictwo. Wdrożona instalacja wykorzystuje wysokosprawne ...

Cele Grupy ORLEN nadają kierunek transformacji

Odnawialne źródła energii, w tym morska energetyka wiatrowa, stanowią fundament zrównoważonego rozwoju. Projekt Baltic Power to najbardziej zaawansowana i obecnie jedyna morska farma wiatrowa w polskiej części Morza Bałtyckiego w fazie budowy. Po zakończeniu budowy w 2026 roku, farma Baltic Power o mocy ok. 1,2 GW będzie dostarczała …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Art. 3 pkt 13a pr. ener. – „odbiorca końcowy" to odbiorca dokonujący zakupu paliw lub energii na własny użytek; do własnego użytku nie zalicza się energii elektrycznej zakupionej w celu jej magazynowania lub zużycia na potrzeby wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej oraz paliw gazowych zakupionych w celu ich zużycia na …

Jak modelować polski system energetyczny

Udział Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w stymulowaniu rozwoju sektora energetycznego jest bardzo ważny. Symulator Polskiego Systemu Energetycznego to zadanie realizuje, w szczególności poprzez swoją edukacyjną rolę – powiedział podczas konferencji prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, p.o. dyrektor Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Nowatorskie wytwarzanie i magazynowanie energii

Perspektywy magazynowania energii opartego na grafenie Projekt badawczy LESGO zakończy się w październiku 2023 roku. Szczególną uwagę poświęcono w nim transportowi oraz magazynowaniu i dostarczaniu energii na żądanie o wysokiej gęstości ze zredukowanego tlenku grafenu.

Kongres Wodoru – projekty biznesowe i finansowanie

3 · Rozwoju Projektów Wodorowych w Polenergia S.A. od lipca 2021 r., zarządzając inicjatywami zielonego wodoru o mocy od 5 MW do 100 MW. Wcześniej kierował polską jednostką biznesową Process Engineering w Bilfinger Tebodin (2019-2021) i był Dyrektorem Wykonawczym ds. Badań i Innowacji w Grupie TAURON (2016-2018). W latach 2005-2016 ...

Hotel UluBIOny z powodzeniem koncentruje się na zrównoważonym rozwoju ...

Hotel UluBIOny, położony w samym sercu Kostrzyna, postawił na zieloną energię i zainstalował system fotowoltaiczny wykorzystujący zaawansowany system magazynowania energii słonecznej i akumulatorów. Inwestycja ta nie tylko obniżyła koszty operacyjne hotelu, ale także wzmocniła jego wizerunek jako miejsca świadomego ekologicznie …

Magazyny energii: Rewolucja w zarządzaniu zasobami …

Oto kilka głównych kierunków rozwoju magazynów energii: Rozwój technologii baterii o większej pojemności i dłuższej żywotności. Integracja systemów magazynowania z inteligentnymi sieciami energetycznymi. Wdrażanie rozwiązań umożliwiających szybką reakcję na zmiany w …

NCBR zabiega o polskie technologie magazynowania ciepła i chłodu

Poprzez przedsięwzięcie „Magazynowanie Ciepła i Chłodu", finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stymuluje powstawanie rodzimych rozwiązań, które umożliwią okresowe przechowywanie energii z OZE w postaci ciepła i chłodu. Rozbudowanie systemów o tę funkcję pozwoli na rozwój …

Kierunek: wodór. Dyskusja o przyszłości surowca w Europie …

NCBR nadaje kierunek pracom badawczym związanym właśnie z technologiami wodorowymi. Wśród nich jest m . program strategiczny „Nowe technologie w zakresie energii" czy przedsięwzięcie „Nowoczesne metody magazynowania wodoru" finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.