Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Technologia schładzania i przechowywania mięsa

Przedłużenie czasu przechowywania surowców mięsnych w warunkach chłodniczych jest wynikiem obniżania prędkości przebiegania mikrobiologicznych, chemicznych i biochemicznych procesów rozkładu w temperaturze o kilka stopni wyższej od temperatury zamrażania fazy wodnej. Podstawowe znaczenie ma przemiana fazowa wody w lód, stanowiąca istotę …

Co to jest Silnik chłodzony powietrzem

Jednak chłodzenie powietrzem, ze względu na niską efektywność, nie zdawało egzaminu w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji i zostało zastąpione układem chłodzenia wykorzystującym ciecz. Jedną z najbardziej znanych konstrukcji, chłodzoną powietrzem, był dwucylindrowy silnik benzynowy wykorzystywany w Fiacie 126p, popularnym „Maluchu".

Jakie chłodzenie do procesora wybrać? Wodne czy powietrzne?

Jednak główne wady chłodzenia aktywnego, takie jak potencjalnie głośna praca wentylatorów przy wysokich obciążeniach oraz ograniczona wydajność chłodzenia w ekstremalnych warunkach, skłaniają użytkowników do poszukiwania alternatywnych metod. Chłodzenie pasywne to metoda bezgłośna, polegająca na wykorzystaniu radiatorów do rozpraszania ciepła bez dodatkowego …

Chłodzenie

Artykuł omawia teoretyczne aspekty różnych sposobów chłodzenia wybranych elementów komputera. Aby nie zanudzać Czytelników wyłącznie suchą teorią, został wzbogacony o schematy i ...

Układ chłodzenia silnika – poznaj jego budowę! Sprawdź, jak …

Samochód składa się z wielu elementów, niezbędnych do jego prawidłowej pracy. Układ chłodzenia silnika jest bez wątpienia jednym z nich. Jak zająć się konserwacją pojazdu i rozpoznać, że ten element nie działa poprawnie? W tym pomoże ci wiedza, do czego służy układ chłodzenia silnika oraz jak jest zbudowany. Dzięki temu ...

Przegląd funkcji i technologii w nowoczesnych …

Możliwość regulacji temperatury w chłodziarce i zamrażarce pozwala dopasować warunki do rodzaju i czasu przechowywania produktów oraz zoptymalizować zużycie energii. Innym ciekawym rozwiązaniem jest …

Lodówka / zamrażarka

Innowacyjna technologia Total No Frost równomiernie dysponuje zimnym powietrzem w całej lodówce i zamrażarce, aby zapobiec tworzeniu się kryształków lodu. Zapewnia odpowiednie warunki przechowywania, dzięki czemu żywność pozostaje dłużej świeża i zdrowa. Nie musisz tracić czasu i sił na rozmrażanie urządzenia.

Czym się różni chłodzenie powietrzne od chłodzenia cieczą?

Są to systemy odznaczające się znacznie wyższą wydajnością od układów chłodzenia powietrzem, choć zarazem kosztują więcej. Ich praca polega na dostarczaniu płynów chłodzących do podzespołów. Niezwykle ważną częścią tych systemów są radiatory chłodzone cieczą pozwalające utrzymywać temperaturę na stałym, niskim poziomie. Zarówno radiatory …

Technologie magazynowania energii. Cz. II

Sprawność magazynowania energii w ciekłym powietrzu wynosi ok. 70% i jest bliska sprawności elektrowni pompowych i posiada wielokrotnie niższe nakłady inwestycyjne niż elek-trownia …

Dysze | Wydajne dysze do odmuchiwania sprężonym powietrzem | Silvent

W przemyśle często wykorzystuje się odmuch ręczny sprężonym powietrzem do czyszczenia, suszenia lub chłodzenia przedmiotów. Pistolety do przedmuchiwania firmy Silvent efektywnie wykorzystują sprężone powietrze. Wszystkie pistolety odmuchowe firmy Silvent to optymalne połączenie dużej siły odmuchu, niskiego zużycia energii oraz ...

Silnik chłodzony powietrzem: Jakie są jego zalety i wady?

Naturalne chłodzenie jest realizowane przez naturalną cyrkulację powietrza i jest stosowane głównie w kosiarkach do trawy. 3. Wymuszone chłodzenie powietrzem. Wymuszone chłodzenie wykorzystuje urządzenie do tworzenia strumienia powietrza. Przepływ powietrza jest często tworzony przez wentylator napędzany paskiem klinowym od wału ...

Sposoby oszczędzania energii w sprężonym powietrzu

W takim układzie system sterowania wybiera do pracy tylko te sprężarki, które w danej chwili dają najlepszy wskaźnik energetyczny. Wizualizacja oraz rejestracja danych pozwala na pełen dostęp do sprężarek oraz historii pracy z dowolnego miejsca w zakładzie.Łączniki między halami zamknięto, a zasilanie powietrzem poszczególnych hal poprowadzono od nowego kolektora …

Skraplacze chłodzone powietrzem w instalacjach amoniakalnych

Temperatura skraplania w celu zaoszczędzenia energii została obniżona do minimalnej dopuszczalnej wartości 20÷25°C. W ten sposób powstały nowe perspektywy oceny ekonomiczności skraplacza chłodzonego powietrzem. O ile w skraplaczach natryskowo-wyparnych temperatura skraplania spada proporcjonalnie do temperatury wilgotnego …

Pudełko Urządzenia Techniki Komputerowej

Wady chłodzenia pasywnego •Może być niewystarczające w przypadku mocno nagrzewających się elementów •zęsto, aby spełnić swoje zadanie musi być duży, a przy tym ciężki •Do poprawnego działania wymaga dobrego przepływu powietrza przez radiator 26 . hłodzenie aktywne •hłodzenie aktywne polega na zastosowaniu wspomagania chłodzenia za pomocą …

Jak działa układ chłodzenia silnika?

W układzie chłodzenia w trakcie pracy panuje nadciśnienie. To oznacza, że płyn chłodzący może przekroczyć temperaturę 100°C, nie powodując wrzenia zawartej w nim wody. Często można zauważyć przypadki przegrzewania się silnika (wrzenia płynu chłodzącego) przy uszkodzonym korku chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego – zanik nadciśnienia powoduje …

Chłodzenie wodne czy powietrzne: Które wybrać?

Chłodzenie powietrzne jest mniej podatne na awarie. Brak płynów w systemie eliminuje ryzyko wycieków. 4. Niskie koszty utrzymania: Wentylatory i radiatory wymagają minimalnej konserwacji, ograniczając się do okresowego …

Odkryj różnice w chłodzeniu silników zaburtowych: klucz do …

Istnieją trzy główne metody chłodzenia: chłodzenie powietrzem, chłodzenie cieczą oraz chłodzenie mieszane. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze silnika zaburtowego. Chłodzenie powietrzem jest najprostszą i najtańszą metodą chłodzenia silnika zaburtowego. Polega ona na przepływie powietrza przez specjalne …

Magazynowanie energii cieplnej | Klimatyzacja, ogrzewanie i

Technologia TES polega na zastosowaniu umieszczonych w zbiornikach materiałów zmiennofazowych (PCM) do magazynowania energii cieplnej pochodzącej z procesów …

Systemy chłodzenia i podgrzewania akumulatorów w …

Istnieją dwie metody chłodzenia akumulatorów EV w pojazdach elektrycznych: chłodzenie powietrzem i cieczą. Chłodzenie powietrzem może być zarówno aktywne, jak i pasywne. W przypadku aktywnego chłodzenia …

silnik chłodzony powietrzem vs silnik chłodzony cieczą

Wady silników chłodzonych powietrzem. Ograniczona wydajność chłodzenia: Silniki chłodzone powietrzem mogą mieć problemy z efektywnym chłodzeniem przy dużym obciążeniu lub w czasie upałów, co może skutkować przegrzaniem. Hałas i wibracje: Brak płynnego płynu chłodzącego powoduje wyższy poziom hałasu i wibracji w porównaniu z silnikami chłodzonymi cieczą. …

Chłodzenie procesora wodne czy powietrzne? Które wybrać?

Wady chłodzenia aktywnego (głównie zbyt niska wydajność przy dużym obciążeniu procesora oraz hałas) skłoniły inżynierów do stosowania innych rozwiązań – pasywnych, bezgłośnych i bezawaryjnych radiatorów wykorzystujących konwekcję swobodną, czy też chłodzenia cieczą w układach zamkniętych z wymuszonym obiegiem. Polecane chłodzenie …

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Możliwości różnych magazynów energii. Potencjał magazynowania energii w Polsce. Zalety: kompensacja wahań napięcia i częstotliwości, energia może być …

Układ chłodzenia silnika: rodzaje, budowa, usterki

Głównym zadaniem układu chłodzenia jest nie do końca chłodzenie silnika (to też), ale bardziej zapewnienie silnikowi odpowiedniej temperatury roboczej tak, aby jednostka napędowa się nie przegrzewała, ale …

Uszczelniacze do chłodnic

Uszczelniacze do chłodnic to preparaty, które dostępne są w formie płynnej – wykorzystują polimerowe cząstki, które reagują z powietrzem i spalinami, bądź sypkiej (proszek) – bazujące na cząsteczkach aluminium. Pozwalają uszczelnić niewielkie wycieki przede wszystkim w metalowych elementach układu chłodzenia: w chłodnicy, w bloku silnika, w głowicy …

Agregaty wody lodowej chłodzone wodą lub powietrzem

Agregat jest wyposażony w skraplacz przystosowany do chłodzenia cieczą. Ciecz ta jest schładzana w wymienniku ciepła chłodzonym powietrzem, znajdującym się na zewnątrz budynku. Wymiennik ten może być wykonany w wersji „suchej" (tzw. „drycooler") lub w wersji ze zraszaniem wodnym. Woda omywająca rurki wymiennika dodatkowo intensyfikuje proces …

Magazynowanie energii

Krótkoterminowe magazynowanie oznacza przechowywanie energii w skali godzin – dni, natomiast długoterminowe – nawet do pół roku (co może być przydatne, gdy …

Co lepsze chłodzenie cieczą czy powietrzem?

Chłodzenie powietrzem jest najpopularniejszym i najbardziej powszechnym rodzajem chłodzenia stosowanym w komputerach. Składa się z radiatora, wentylatora i metalowego bloku, który jest umieszczany bezpośrednio na procesorze. Główną zaletą chłodzenia powietrzem jest jego prostota i dostępność. Możesz łatwo znaleźć różne modele …