Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Przeczytaj artykuł o transformacji energetycznej Polski i
Transformacja energetyczna Polski – co oznacza i jakie zmiany spowoduje? Potrzeba przeprowadzenia skutecznej transformacji energetycznej jest jednym z największych wyzwań współczesnego świata. Jej celem jest przejście na bardziej zrównoważone źródła energii i zatrzymanie postępujących zmian klimatycznych. W Polsce, znanej ze swojego silnego …
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.
Duże magazyny energii czekają na nowe wsparcie
Szacunkowa wartość inwestycji w magazyny ciepła do 2030 r. ma wynieść 30 mld zł - wynika z nowego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej. Wszystkie ankietowane …
Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla ...
Celem programu jest poprawa stabilności pracy Krajowej Sieci Energetycznej (KSE) oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez wsparcie budowy magazynów energii …
Lista elektrowni w Polsce
W Polsce energię elektryczną produkują elektrownie cieplne, ... XX wieku rozpoczęto budowę elektrowni Żarnowiec, jednak prace przerwano na początku lat 90., głównie pod naciskiem protestów przeciwników energetyki jądrowej. W Polsce głównymi producentami energii elektrycznej są elektrownie zawodowe (systemowe) konwencjonalne. Elektrownie tworzą …
Fotowoltaika bez podłączenia do sieci – czy to możliwe?
Czy fotowoltaika bez podłączenia do sieci ... Ponieważ w przypadku tego typu systemów niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Brak podłączenia staje się wtedy zwyczajnie nieopłacalny. W przypadku mniejszych instalacji …
Przydomowa elektrownia wiatrowa
Przydomowa elektrownia wiatrowa to zespół połączonych ze sobą urządzeń wytwarzających oraz magazynujących energię elektryczną, którą można potem wykorzystać na zaspokojenie potrzeb gospodarstwa domowego, ewentualnie odsprzedać do sieci. Na taką elektrownię składają się przede wszystkim: turbina wiatrowa, licznik, okablowanie, akumulator. …
Czy Polska potrzebuje elektrowni atomowych?
O ile w roku 2021 budowę elektrowni w Choczewie popierało 63 proc. mieszkańców pobliskich gmin, o tyle pod koniec roku 2022 poparcie wzrosło do poziomu 75 proc. Dominują opinie, że elektrownia atomowa stanowi gwarancję bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Domowe magazyny energii doczekają się ważnej zmiany w …
@redakcjo litości, napisaliście: „określony w art. 7 ust 8d12 ustawy Prawo energetyczne – stanowi, że moc zainstalowanej mikroinstalacji nie obejmuje mocy zainstalowanego magazynu energii elektrycznej, pod warunkiem że suma mocy zainstalowanego magazynu i łącznej mocy, którą można wprowadzić do sieci dystrybucyjnej poprzez …
Czy zasadny jest rozwój energetyki jądrowej w Polsc
elektrowni jądrowej, i to nie jednej. Już w okresie PRL rozpoczęto budowę elektrowni w Żar-nowcu, proces ten jednak przerwano. W roku 2010 powstał Program rozwoju energetyki jądro- wej. Obecnie – w roku 2020 – rząd planuje budowę sześciu reaktorów, przy czym nadal ale nie dokonano pogłębionej analizy co do zasadności rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Niniej …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej …
W tym miejscu należy wyjaśnić, że magazyn energii elektrycznej jest urządzeniem, które pobiera energię, w momencie, w którym się ładuje. Następnie w cyklu rozładowania oddaje energię do sieci. W okresie …
"Zielona" energia prosto z rzeki. Odpowiednia technologia
Na te pytania można odpowiedzieć twierdząco przynajmniej z trzech powodów: po pierwsze – mamy dobry klimat dla rozwoju odnawialnych źródeł energii; po drugie – współczynnik wykorzystania potencjału w tym zakresie jest niewielki, więc pozostaje wiele do nadrobienia; po trzecie wreszcie – technologia daje coraz większe możliwości maksymalnego …
Czy Polska potrzebuje elektrowni jądrowej? | Przystanek nauka
W październiku 2020 roku został zaktualizowany „Program polskiej energetyki jądrowej", zgodnie z którym w najbliższym czasie ma zostać wybrana technologia, a w kolejnym roku – optymalna lokalizacja dla planowanej od lat elektrowni jądrowej. Zgodnie z założeniami ukończenia budowy wszystkich sześciu reaktorów możemy spodziewać się w 2043 roku.
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...
Obecnie technologia sprzętu pozwala na wyrównywanie szczytów zapotrzebowania na energię lub podtrzymywanie zasilania w większej skali. W ostatnim czasie łączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną lub z kolektorami słonecznymi zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie, które redukuje emisję CO2 do atmosfery. Ale to nie jedyny …
Tretyn: Czy w Polsce istnieje idealna lokalizacja elektrowni …
Na wstępie rozważań o idealnej lokalizacji dla elektrowni jądrowej należy się zastanowić, czy Choczewo jest dobrym miejscem do budowy takiego obiektu oraz czy istnieje idealne miejsce dla tego celu na terytorium Polski. Z dużą dozą prawdopodobieństwa należy stwierdzić, że próżno szukać takiego miejsca na mapie. Pomimo rozwoju technologii oraz …
Do kiedy musisz złożyć oświadczenie o zamrożenie …
Kiedy NIE trzeba składać oświadczenie w celu zamrożenia cen prądu do I połowy 2024 r.? W poprzednim roku właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby uprawnione do świadczeń związanych z Kartą Dużej Rodziny oraz …
Elektrownia wiatrowa czy fotowoltaika
Takie zestawienia, jak to, czy lepsza jest turbina wiatrowa, czy panele fotowoltaiczne, mają swoje uzasadnienie w tym, że wiatr również należy do odnawialnych źródeł energii (OZE). Charakterystyczne konstrukcje, instalowane w różnych zakątkach Polski, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów.
Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), …
– budowę elektrowni o nieco większej mocy i sprzedaż nadwyżek prądu do operatora (gwarantowana ustawą cena odkupu energii wynosi obecnie 0,75 PLN/kWh (dla elektrowni o mocy do 3000 kWh), czyli sprzedaję drożej niż …
Rozbudowa fotowoltaiki i zwiększanie mocy paneli PV …
Tutaj rodzi się jeszcze jedno pytanie – czy nasz falownik to wytrzyma? Dlatego pierwszym krokiem do rozbudowy instalacji fotowoltaicznej jest określenie mocy, jaką chcemy osiągnąć po powiększeniu własnej elektrowni solarnej. Dopiero …
Czy elektrownie wiatrowe są opłacalnym źródłem …
Elektrownie wiatrowe – jak działają wiatraki energetyczne? Jadąc przez Polskę i patrząc przez szyby pociągu, samochodu czy autobusu, na pewno nieraz rzuciły Ci się w oczy wysokie wiatraki z trzema kręcącymi się …
Energetyka jądrowa w Polsce. Czy w Polsce powstanie elektrownia atomowa?
Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu energetyka jądrowa stanowiła podstawę, jeżeli chodzi o inwestycje w bardziej ekologiczne rozwiązania dla pozyskiwania energii. Energię pochodzącą z rozszczepiania jąder pierwiastków ciężkich (głównie uranu 235) uzyskuje się bowiem bez emitowania do atmosfery dwutlenku węgla, a przemyślany sposób …
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
Jak magazynować energię, którą przez kilka godzin dziennie w za dużych ilościach produkują wiatraki lub fotowoltaika? Ten problem to kluczowa bariera w rozwoju …
Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w
To ekscytujące widzieć, jak światowy rynek akumulatorów magazynujących energię słoneczną rośnie w tak szybkim tempie. Z przyjemnością dowiesz się, że w Stanach Zjednoczonych zarówno Kalifornia, jak i Teksas są liderami w dziedzinie energii odnawialnej i skupiają się szczególnie na energii słonecznej. W rzeczywistości amerykańska Agencja …
Budowa farmy fotowoltaicznej
Takie dane mogą zostać zwizualizowane w formie tabeli, prezentując wydajność paneli w różnych warunkach atmosferycznych czy porach dnia. Jak uzyskać pozwolenie na budowę elektrowni fotowoltaicznej. W procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę elektrowni fotowoltaicznej w 2023 roku istnieje szereg kroków, które należy ścisłe ...
Pozwolenie na budowę, czy zgłoszenie? Zasady dla mikro elektrowni ...
Jeśli jednak w wyniku montażu ma nastąpić zmiana parametrów użytkowych, technicznych lub innych parametrów charakterystycznych powstałego obiektu, to roboty budowlane należy kwalifikować jako przebudowę lub rozbudowę.W takim przypadku konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Przykładem takiego zastosowania może być …
Koszty elektrowni: Kompleksowe oszacowanie kosztów budowy elektrowni ...
Budowa elektrowni jądrowej to kompleksowe przedsięwzięcie, które wymaga precyzyjnego oszacowania kosztów. W Polsce, jak w wielu innych krajach, energia jądrowa staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej niskie emisje CO2 i niezależność energetyczną. Jednak budowa elektrowni jądrowej wiąże się z dużymi kosztami, które muszą być dokładnie …