Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

Warunki przyłączenia określają wymagania techniczne, które należy spełnić, aby przyłączyć się do sieci dystrybucyjnej i stanowią integralną część zawartej umowy o …

Robimy milowy krok do budowy elektrowni atomowej …

Decyzja szczegółowo określa m . zakres terytorialny inwestycji zarówno na lądzie, jak i na morzu, a także precyzuje warunki realizacji inwestycji, w tym techniczne, środowiskowo-konserwatorskie czy …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)

Polityka energetyczna Polski do 2040 – PEP2040

Polityka energetyczne Polski do 2040 zakłada rozwój wysokosprawnej kogeneracji, uciepłownianie elektrowni oraz zwiększenie wykorzystania OZE i odpadów w ciepłownictwie systemowym. Ponadto, planuje się modernizacje i rozbudowę systemów dystrybucji ciepła i chłodu, a także popularyzację magazynów ciepła i inteligentnych sieci. Powyższe działania …

Najlepsze aplikacje dla elektryków w 2022 roku

Branża elektryczna nie jest już tym, czym była jeszcze kilka lat temu. Według raportu Global Construction Perspectives i Oxford Economics sponsorowanego przez PwC, globalny wolumen budownictwa ma wzrosnąć o 85% do 15,5 biliona dolarów do 2030 roku. Elektrycy są zawsze zajęci przerwami w dostawie prądu, przerabianiem sprzętu, inspekcją …

Elektrownie słoneczne – Vademecum dla uczniów …

Wstęp Elektrownia słoneczna to najprościej mówiąc zespół urządzeń przekształcających energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną i ewentualnie cieplną. Istnieją dwa odmienne systemy: - elektrownie …

Sprzedam wydane warunki przyłączeniowe dla magazynów energii

Sprzedam warunki przyłączeniowe dla projektów magazynów energii. OSD: PGE Moc od 3 MW/6 MWh . Więcej informacji udzielę mailowo i telefonicznie. REKLAMA. Zapisz się do newslettera Gramwzielone.pl! Bądź na bieżąco z wiadomościami, nowościami i ofertami firm z rynku energii odnawialnej. Zapisz się . Newsletter z najważniejszymi wiadomościami i …

Warunki zabudowy dla elektrowni słonecznej

Warunki zabudowy dla elektrowni słonecznej Piotr Mrowiec, radca prawny Gdańsk, Rödl & Partner Jakub Plebański, młodszy prawnik Gdańsk, Rödl & Partner Elektrownia słoneczna, tj. wytwarzająca energię elektryczną ze źródła odnawialnego instalacja fotowoltaiczna, o mocy przekraczającej 100 k.w., nie stanowi urządzenia infrastruktury technicznej, o którym mowa w …

Magazyn energii – warunki zabudowy i wymagania …

Magazyny energii muszą spełniać szereg wymagań technicznych, aby zapewnić bezpieczne i efektywne działanie systemu. Kluczowe parametry to pojemność użyteczna, moc ładowania i rozładowania, sprawność, żywotność oraz …

Komisja wprowadza natychmiastowe działania w celu wsparcia …

ułatwienia dostępu do rynków zagranicznych, działając jednocześnie na rzecz przyjęcia unijnych i międzynarodowych norm dla tego sektora. Komisja będzie również współpracować z inwestorami w celu zidentyfikowania i usunięcia przeszkód dla inwestycji. Umiejętności. Partnerstwa na rzecz umiejętności na dużą skalę w zakresie ...

Nie tylko mniejsza odległość od zabudowań. Co rząd chce …

Nowe przepisy mają także umożliwić ustalenie lokalizacji dla nowych farm wiatrowych na podstawie zintegrowanego planu inwestycyjnego (ZPI). To szczególna forma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przygotowywanego z myślą o konkretnej inwestycji. By można było uchwalić ZPI, inwestor musi wynegocjować z władzami gminy …

W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII

W związku z powyższym, magazyn energii elektrycznej może stanowić uzupełnienie dla funkcjonowania OZE, w których produkcja energii elektrycznej uzależniona jest od warunków …

O Grupie R.Power

Grupa R.Power jest niezależnym producentem energii elektrycznej działającym w obszarze przemysłowych elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych) zarówno w Polsce jak i za granicą. R.Power jest obecna w całym łańcuchu wartości: (i) rozwoju projektów elektrowni fotowoltaicznych, (ii) generalnym wykonawstwie/budowie elektrowni, (iii) świadczy usługi …

Energetyka wodna w 2023 roku. Podsumowanie i …

Jest to pierwszy tak duży projekt hydroenergetyczny z kategorii elektrowni szczytowo-pompowych w polskiej hydroenergetyce od kilkudziesięciu lat. W ogóle dużo działo się w obszarze elektrowni szczytowo-pompowych w …

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wymagają one specjalnych konstrukcji fundamentowych, zdolnych wytrzymać warunki morskie, a także specjalistycznych jednostek transportowych i technologii do instalacji oraz konserwacji, co zwiększa koszty początkowe oraz te związane z bieżącym utrzymaniem. Pomimo tych wyzwań, perspektywy dla elektrowni wiatrowych offshore są obiecujące.

Zezwolenia dla projektów OZE oraz energetyka prosumencka …

Zezwolenia dla projektów OZE oraz energetyka prosumencka [USTAWA] 01.09.2024 Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii, która ma na celu zwiększenie udziału OZE w krajowym zużyciu energii brutto oraz szeroko pojęty rozwój sektora energii zgodny z ambicjami redukcji emisyjności gospodarki …

Elektrownie wiatrowe w Polsce – informacje, lokalizacje, opłacalność

Rodzaje elektrowni wiatrowych w zależności od mocy i konstrukcji. Ilość energii elektrycznej wytworzonej przez elektrownię wiatrową zależy od rodzaju turbiny, zainstalowanej mocy oraz siły wiatru w danej lokalizacji. Ogólny podział elektrowni wiatrowych wynika z dwóch kryteriów: 1. Położenie osi obrotu wirnika

Warunki obrotu dla instrumentów notowanych na Rynku …

Warunki obrotu dla instrumentów notowanych na Rynku Terminowym Produktów z dostawą energii elektrycznej Tekst jednolity Zatwierdzony Uchwałą Zarządu nr 154/43/22 z dnia 26.10.2022 r. Warunki obrotu wchodzą w życie z dniem 14.11.2022 r. Warunki obrotu dla instrumentów notowanych na Rynku Terminowym Produktów z dostawą energii elektrycznej …

Unikalne cechy reaktora AP1000®, czyli czas na energię jądrową dla …

Bezpieczeństwo rozwiązań tworzonych w Westinghouse ma dla nas najwyższy priorytet - dotyczy to wszystkich projektów, które realizujemy. Obejrzyj film o technologii AP1000®. Obejrzyj film o technologii AP1000®.

Dotacje dla rolników z Planu Strategicznego 2024: HARMONOGRAM i warunki ...

ARiMR opublikowała harmonogram naborów wniosków z PS 2023–2027 na ten rok. Z działań inwestycyjnych i wpływających bezpośrednio na rozwój gospodarstwa pierwszy startuje nabór na „Inwestycje w gospodarstwach rolnych w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej". Będą też nabory na rozwój małych gospodarstw oraz gospodarstw młodych …

Stabilna praca krajowego systemu elektroenergetycznego

Celem realizacji projektów wchodzących w skład Programu 10. jest zapewnienie dostaw inwestorskich autotransformatorów i dławików dla realizowanych inwestycji sieciowych oraz dostaw wybranych urządzeń i aparatury dla projektów inwestycyjnych i zadań eksploatacyjnych. Projekty te – w zakresie dostaw wyłączników, odłączników, zabezpieczeń szyn zbiorczych, …

Fotowoltaika w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Rok 2023 był intensywnym okresem dla przemysłu fotowoltaicznego, który kontynuował dynamiczny rozwój, przynosząc innowacje, wzrost zainstalowanej mocy i umacnianie roli energii słonecznej w globalnym …

Rozpoczyna się budowa największego magazynu energii …

Projekt budowy wielkoskalowego Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej (BMEE) przy Elektrowni Szczytowo-Pompowej (ESP) Żarnowiec o mocy nie mniejszej niż 200 …

Umowa PPA (Power Purchase Agreement) – warunki, podmioty, rodzaje

Umowami PPA interesuje się coraz więcej dużych koncernów, a wszystko to za sprawą stale wzrastających opłat za energię elektryczną. Umowy PPA stanowią gwarancję stabilnych dostaw prądu (dodajmy, że ekologicznego) we względnie niskiej i stałej cenie. Warunki i okres trwania umów PPA. Czas trwania umów PPA nie jest krótki ...

4 mld zł na magazyny energii dla przedsiębiorców

Sprawą istotną dla nas w Solfinity jest przygotowanie projektowe i produktowe do realizacji spodziewanych projektów magazynowania energii, prawdopodobnie średniej wielkości lub niewiele większej niż minima zakładane w programie. Już teraz dysponujemy standardową ofertą inwerterów dwukierunkowych o mocach od 1,25 MW do 1,75 MW oraz kontenerami 20ft …

Grupa R.Power kupiła spółkę z projektami elektrowni ...

R.Power Investment B.V, spółka zależna R.Power, nabyła 100 proc. udziałów w spółce posiadającej prawa do projektów elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy około 14 MWp.

Magazyny energii w Polsce

Komisja Europejska zatwierdza polski program pomocy państwa o wartości 1,2 mld euro, który ma wspierać inwestycje w magazyny energii elektrycznej, by wspomagać …

Montaż elektrowni wiatrowych lądowych

Montaż i rozruch siłowni wiatrowej Eksploatacja i przeglądy techniczne Oznakowanie siłowni wiatrowych Ochrona odgromowa i ppoż. siłowni wiatrowych Przyłączenie do krajowego systemu energetycznego Transport elementów siłowni wiatrowych Montaż siłowni wiatrowych przydomowych Etapy procesu inwestycyjnego (źródło: ioze.pl/energetyka wiatrowa) Budowa …