Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Jak zbudować elektrownię słoneczną (fotowoltaiczną), ile to …

Energię słoneczną mamy za darmo. Czy zatem produkując prąd z darmowej energii słonecznej mamy szansę cieszyć się darmowym prądem? Czy jest u nas dostatecznie „dużo słońca" by był sens budować taką instalację? Ile miejsca potrzeba na średniej wielkości elektrownię słoneczną? Jak obliczyć i dobrać elementy elektrowni?

Ogrzewanie elektryczne domu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe (które wykonane może być z zastosowaniem m . przewodów grzejnych, mat grzejnych, czy folii grzewczych) staje się coraz bardziej docenianym systemem podnoszącym komfort i wygodę domowników. Ciągle jednak pokutuje przekonanie, że jest ono drogie. W rzeczywistości jednak tym systemem grzewczym można ...

Budowa magazynów energii – kluczowe elementy i technologie

Opłacalność budowy magazynów energii zależy od wielu czynników, takich jak koszty technologii, ceny energii, subsydia rządowe i warunki rynkowe. W niektórych przypadkach budowa …

Elektrownia szczytowo-pompowa. Przegląd technologii i korzyści ...

Autorzy dokonują przeglądu w skali globalnej: mocy zainstalowanych w elektrowniach szczytowo-pompowych, rozwoju technologii i systemów hybrydowych (elektrownie szczytowo-pompowe magazynujące energię z elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych oraz wiatrowych i fotowoltaicznych) oraz rekomendują najlepsze opcje.

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej

Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej odgrywają decydującą rolę w dalszym rozpowszechnianiu odnawialnych źródeł energii. Ponadto, przy współpracy z …

Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej

elektrownie szczytowo-pompowe – ich działanie opiera się na przepompowaniu zasobów wody do dużego zbiornika w okresie niskich cen energii i późniejszym wykorzystaniu tej wody do napędzenia pracy turbin elektrowni w sytuacji, kiedy wystąpi zapotrzebowanie na energię; właśnie w taki sposób działają elektrownie regulacyjne;

Generatory elektryczne – rodzaje i przykłady ️

Generator elektryczny to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną w energię elektryczną. Istnieje kilka rodzajów generatorów, takich jak generatory prądu przemiennego i prądu stałego. Niektóre przykłady generatorów obejmują silniki spalinowe, turbiny parowe i panele słoneczne. Generatory te odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu energii …

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Dzisiaj elektrownie wiatrowe są symbolem nowoczesności, efektywności i zrównoważonego rozwoju. W tym artykule przyjrzymy się bliżej mechanizmom, zaletom i wyzwaniom związanym z wykorzystaniem wiatru jako źródła energii, a także tego, jak elektrownie wiatrowe wpływają na nasze otoczenie i co przyniesie przyszłość w tej dziedzinie. Jeśli więc zastanawiasz się, jak …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Energię elektryczną można magazynować na przykład przy użyciu kondensatorów (czyli elementów składających się z dwóch przeciwnie naładowanych okładek, …

Czy można wybudować dom w pobliżu elektrowni wiatrowej?

Odległość od projektów domów, w jakiej mogą być lokalizowane i budowane elektrownie wiatrowe (i na odwrót), powinna być równa (lub większa) od 10-krotności wysokości elektrowni wiatrowej. Mierzy się ją wówczas od poziomu gruntu, aż do najwyższego punktu domu jednorodzinnego – wliczając w to również elementy techniczne. Ten przepis ma zastosowanie do nowych …

Porównanie technologii magazynowania energii

Magazyny energii oparte na CAES mogą być wykorzystywane do wyrównywania mocy, redukcji strat energetycznych i poprawy jakości dostarczanej energii. Rezerwa mocy …

Będziemy budować elektrownie atomowe najszybciej na świecie.

Autorzy PPEJ wierzą jednak, że energetyka jest najefektywniejsza w swoim obecnym, scentralizowanym i sterowalnym modelu. „Najniższe koszty systemowe generują źródła dysponowalne charakteryzujące się możliwością produkcji energii na żądanie zgodnie z profilem zapotrzebowania odbiorców, wysokim współczynnikiem wykorzystania mocy w ciągu roku oraz …

Przydomowa elektrownia wiatrowa – czy opłaca się budować?

Przydomowa elektrownia wiatrowa to sposób na pozyskanie darmowej energii. Zainteresowanie tego rodzaju inwestycją nie jest jednak jeszcze w Polsce zbyt duże, bo sporo kosztuje i pozostawia szereg wątpliwości dotyczących rzeczywistych korzyści. Poniżej analizujemy opłacalność budowy i przyglądamy się zyskom płynącym z dysponowania własną …

Czy elektrownie węglowe mają przyszłość?

Stabilność dostaw: Elektrownie węglowe są w stanie działać na stałym poziomie, co oznacza, że mogą dostarczać energię w sposób ciągły i niezawodny. W przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, elektrownie węglowe nie są uzależnione od zmienności warunków atmosferycznych.

Przydomowa elektrownia wiatrowa. Czy warto budować turbiny

Czy warto? Oczywiście, pod warunkiem że mieszkasz w odpowiednim regionie Polski, gdzie będzie ona uzasadniona pod względem ekonomicznym, a do tego będzie poprawnie funkcjonować. 🎁 200 zł do wybranych projektów! Sprawdź. Projekty. Adaptacja Budowa domu Gotowe domy. Szukaj. Żaden projekt lub kategoria nie pasują do Twojego wyszukiwania …

Jakie są źródła energii elektrycznej?

Elektrownie jądrowe – energię elektryczną można również pozyskiwać w elektrowniach jądrowych, gdzie kontrolowane reakcje jądrowe wytwarzają ogromne ilości ciepła, które napędza generatory prądu elektrycznego. Jakie są odnawialne źródła energii? Odnawialne źródła energii stanowią kluczowy element dzisiejszego świata, dążącego do zrównoważonego …

Czy stać nas na energię jądrową w Polsce?

Aby elektrownie jądrowe mogły funkcjonować, potrzeba wielu inwestycji towarzyszących, takich jak wykup gruntów, budowy infrastrukturę sieci wysokich napięć, linii kolejowej do dowozu paliwa jądrowego, składowisk …

Czy statki są bezpieczne? Jak to wygląda? | MarynarzSwiata.pl

Czy statki są bezpieczne w złej pogodzie?. Niestety morze nie zawsze jest spokojne. Powstają fale, które mają po ponad 12 metrów pada silny deszcz, widoczność jest praktycznie zerowa, woda dostaje się na pokład, zalewa otwarte ładownie i statek tonie lub łamie co również kończy się na dnie. Nie zdarza się to zbyt często, jednak w szczególnie w okresie …

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Budowa i zarządzanie magazynem energii. Dowolny zasobnik energii elektrycznej zbudowany z ogniw litowo-jonowych może posiadać napięcie ok. kilkudziesięciu …

Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić

Urządzenia magazynujące energię np. akumulatory, aby zachować możliwość efektywnego przechowywania energii, wymagają cyklicznej wymiany. Autonomię odciążają systemy energetyczne. INSTALACJA ON …

Pojazdy elektryczne mogą być magazynami energii

Akumulatory pojazdów elektrycznych mogą potencjalnie oddawać energię do sieci lub na potrzeby zasilania innych urządzeń. Dzięki specjalnym interfejsom stają się więc mobilnymi magazynami energii. Żeby z nich korzystać, potrzebne są m . inteligentne stacje transformatorowe (SPS). Rozwiązanie, które pomaga integrować SPS-y z ...

MAGAZYNY ENERGII I WIRTUALNE ELEKTROWNIE …

Układy magazynujące umożliwiają bowiem: • poprawę pewności zasilania, która w Polsce jest szczególnie niezadowalająca na obszarach wiejskich; • poprawę jakości zasilania energią …

Samochody elektryczne jako magazyn energii? To możliwe

Francisco Carranza, dyrektor zarządzający Nissan Energy w Nissan Europe, powiedział: „Samochody elektryczne Nissana mogą być podłączane do sieci elektroenergetycznej oraz wspierać przesył i dystrybucję elektryczności. W ten sposób mogą one równoważyć i stabilizować obciążenie sieci. W firmie Nissan poszukujemy sposobów pozwalających …

Przydomowe elektrownie wiatrowe

Jeżeli chcemy wykorzystywać bezpłatną energię wiatru w skali mikro, na potrzeby domu jednorodzinnego, powinniśmy wnikliwie rozważyć opłacalność takiej inwestycji oraz uwarunkowania techniczne i prawne. Przydomowe elektrownie wiatrowe - komu mogą się przydać? Miłośników własnych przydomowych elektrowni wiatrowych stale przybywa, choć …

Samochody elektryczne. Czy mogą jeździć po …

Czy samochody elektryczne mogą jeździć po buspasach? W myśl obecnie obowiązujących przepisów, do 1 stycznia 2026 roku pojazdy typu BEV mogą poruszać się po buspasach. Jednak zarządca drogi może to …

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o …

Elektrownie te to ogromne magazyny, które gromadzą energię i uwalniają w okresach największego zapotrzebowania na prąd, czyli w godzinach szczytu. Działają one na zasadzie cyklicznego pompowania (np. wykorzystując …

Nowoczesne metody magazynowania energii elektrycznej ...

Zaawansowane systemy zarządzania energią umożliwiają optymalne wykorzystanie zasobów, minimalizując straty i zwiększając efektywność. W połączeniu z …

Samochód elektryczny vs. spalinowy: który lepszy?

Samochody elektryczne zdobywają popularność i stają się coraz bardziej powszechne na drogach. Zastępowanie tradycyjnych samochodów spalinowych samochodami z napędem bateryjnym stało się jednym z najważniejszych aspektów walki z globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem środowiska. Jednakże, nie brakuje osób, które wciąż preferują samochody …

Czy auta elektryczne są tak naprawdę ekologiczne?

Badań naukowych, statystycznych itp. odnośnie emisji pojazdów elektrycznych było już naprawdę wiele. Jedne wskazywały na to, że to auta zasilane z gniazdka są bardziej ekologiczne, a jeszcze inne obalały tą teorię i z wyliczeń wynikało, że to jednak samochody z konwencjonalnym napędem są lepszym rozwiązaniem.

Gaz, węgiel czy ogrzewanie elektryczne? Porównanie cen

Co się bardziej opłaca? Ile kosztuje instalacja systemu na gaz czy węgiel, a ile na energię elektryczną? Ile zapłacimy w skali miesiąca, roku czy nawet 10 lat eksploatacji? Na te pytania odpowiemy w naszej analizie. Prezentujemy porównanie cen inwestycji i eksploatacji w przypadku ogrzewania gazowego, węglowego i elektrycznego. Kryteria porównawcze. …