Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie energii elektrycznej – ukazał się pierwszy raport …

W związku z rozwojem rynku magazynów energii, a także ze względu na potrzebę oceny skuteczności wprowadzonych w 2021 r. przepisów regulujących kwestie budowy oraz zarządzania instalacjami tego typu, Prezes URE zainicjował prace nad raportem przedstawiającym obecny stan sektora magazynowania energii w Polsce. Badanie …

Wstępne badania nad opracowaniem zaczynów cementowych …

Wstępne badania nad opracowaniem zaczynów cementowych przeznaczonych do podziemnego magazynowania wodoru w kawernach solnych Preliminary research on the development of cement slurries for underground hydrogen storage in salt caverns Miłosz Kędzierski, Marcin Rzepka Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy STRESZCZENIE: Artykuł …

Wrocławski projekt ma zrewolucjonizować magazynowanie energii

Celem projektu jest opracowanie i przetestowanie technologii grawitacyjnego magazynowania energii, która ma zrewolucjonizować sposób magazynowania energii …

Magazyn energii z piasku

Potencjał rozwoju magazynów piaskowych. Magazyny energii z piasku mają znaczny potencjał rozwoju w obecnym kontekście rosnącego zapotrzebowania na efektywne i zrównoważone źródła energii. W miarę jak technologia ewoluuje, otwierają się nowe możliwości, które mogą przyczynić się do szerokiego zastosowania tej innowacyjnej metody magazynowania energii.

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych magazynach energii ...

Celem projektu jest zbadanie wykorzystania terenów pogórniczych do gromadzenia energii grawitacyjnej. Mechanizm magazynowania jest prosty – w czasie nadmiaru energii w sieci, ciężkie obiekty są wciągane na wysokość, a w momencie zapotrzebowania na energię, opadają, napędzając generator. Choć idea przypomina działanie elektrowni ...

Grawitacyjne magazyny energii z Polski. Sposób na

Grawitacyjne magazyny energii mogą rozwiązywać problemy związane z zasadą działania odnawialnych źródeł energii. Z racji tego, że są to elektrownie niestabilne, wskazane jest magazynowanie nadmiaru energii. W tym celu można wykorzystać grawitację.

Naukowcy Politechniki Wrocławskiej pracują nad grawitacyjnymi ...

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, które pracuje nad wykorzystaniem magazynów grawitacyjnych do przechowywania energii. Projekt „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas" jest finansowany w ramach europejskiego programu RFCS – Research Fund for …

Polska kopalnia staje się pionierem w grawitacyjnych …

Projekt „GrEnMine" zakłada pilotażową instalację w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, gdzie na małą skalę przetestowane zostaną nowatorskie metody magazynowania – za …

Test bezpieczeństwa systemu magazynowania energii w …

1 Badania nad metodami identyfikacji ucieczka termiczna. Badania nad systemem bezpieczeństwa pożarowego systemów magazynowania energii w akumulatorach litowo-jonowych opierają się na identyfikacji charakterystyk niekontrolowanej temperatury akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie do głównych metod identyfikacji wczesnej ucieczki ...

Polski wkład w badania nad gwiezdną energią przyszłości

Takie reakcje zachodzą w naturze - są one (obok energii grawitacyjnej) głównym źródłem energii gwiazd. Według ekspertów budowa reaktora, w którym można będzie przeprowadzać podobne reakcje, pomoże rozwiązać problem produkcji czystej energii elektrycznej. W praktyce oznacza to, że w przyszłości przy pomocy tokamaków można będzie …

WPŁYW KIERUNKU WSTĘPNEGO ODKSZTA CENIA NA PROCES MAGAZYNOWANIA ENERGII ...

6.4. Badania mikroskopowe 58 7. Wyniki badań 59 7.1. Wyniki pomiarów wielkości mechanicznych i temperatury opisujących proces jednoosiowego rozciągania 59 7.2. Wyznaczanie zdolności magazynowania energii jako funkcji odkształcenia plastycznego 62 7.3. Badania wpływu kierunku wstępnego odkształcenia na zmiany struktury materiału 66 7.3.1.

Badania grawitacyjne: podstawowe zasady, zastosowania badań ...

Badania grawitacyjne to techniki geofizyczne stosowane do pomiaru zmian pola grawitacyjnego Ziemi w różnych lokalizacjach. Badania te obejmują pomiar przyspieszenia grawitacyjnego na powierzchni Ziemi, zwykle wyrażanego w miligalach (mGal) lub mikrogalach (μGal). Celem badań grawitacyjnych jest mapowanie i zrozumienie rozkładu zmian gęstości …

Grawitacyjne magazyny energii

Wstęp Magazyny grawitacyjne wykorzystują zamianę energii elektrycznej na potencjalną, zmagazynowaną w dużej masie podniesionej za pomocą dźwigów, wyciągarek, itp. na określoną wysokość. Energia taka może być potem wykorzystana podczas grawitacyjnego, pod własnym ciężarem zjazdu z napędem lokalnego generatora . Pod względem zasady działania magazyn …

Grawitacyjne magazynowanie energii. Jak to działa i

Modułowe systemy grawitacyjnego magazynowania energii wykorzystują siłę grawitacji i energię kinetyczną do przechowywania oraz wysyłania energii poprzez podnoszenie i opuszczanie ciężkich materiałów pochodzących z recyklingu. Czy Europę czeka przełom w zakresie magazynowania energii?

RAPORT: Magazyny energii w Polsce | Portal Biznes Alert

Magazyny energii to technologia, z której mogłaby korzystać polska energetyka, ale jej rozwój wymaga wsparcia. W raporcie „From cradle to grave: e-mobility and the French energy transition", którego podstawę stanowiły badania, prowadzone lokalnie między majem 2016 roku a listopadem 2017 roku, wyraźnie widoczny jest trend związany z rozwojem …

Jak działają baterie grawitacyjne, dzięki którym magazynujemy …

Rozwiązanie Gravitricity ma tę przewagę nad pomysłem Energy Vault, że moc takiego magazynu można płynnie regulować w bardzo szerokim zakresie. Można bowiem powolutku opuszczać ciężary jeden po drugim, produkując mało prądu, ale za to przez bardzo długi czas, albo spuścić wszystkie naraz z dużą prędkością, zapewniając w ten sposób szybki …

Naukowcy z Wrocławia pracują nad przełomowym systemem …

Zespół z Politechniki Wrocławskiej chce udowodnić, że możliwe jest wykorzystanie budynków do generowania, magazynowania i oszczędzania energii. Nowy system oparty o zielone technologie ...

Falowniki hybrydowe GoodWe wyróżnione w badaniu …

GoodWe, globalny dostawca inwerterów fotowoltaicznych i rozwiązań magazynowania energii, po raz trzeci z rzędu został uznany za najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta hybrydowych systemów …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w …

Hybrydowe systemy energetyczne – kombinacja różnych źródeł …

Badania nad nowymi metodami magazynowania energii, takimi jak zaawansowane baterie litowo-jonowe, mogą przyczynić się do jeszcze większej efektywności tych systemów. Ponadto rosnąca świadomość ekologiczna i dążenie do samowystarczalności energetycznej sprawiają, że hybrydowe systemy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w …

Naukowcy badają wykorzystanie magazynów grawitacyjnych do …

Naukowcy z kilku uczelni badają, czy do gromadzenia energii z odnawialnych źródeł można wykorzystać magazyny grawitacyjne. W ramach projektu powstanie pilotażowo małoskalowy …

Techniczne i ekonomiczne perspektywy produkcji i magazynowania wodoru …

Aktualnie prowadzone są badania nad wieloma metodami produkcji wodoru z energii jądrowej. Na rys. 2. podzielono je na trzy klasy w zależności od zakresu temperatur pracy reaktora na nisko ...

Grawitacyjne magazynowanie energii

Podobnie jak woda i piasek, które same w sobie nie są surowcami energetycznymi, tak i każdy inny ciężar nadaje się do grawitacyjnego magazynowania energii. I te ich właściwość postanowił wykorzystać austriacki Międzynarodowy Instytut Analityki Systemów Stosowanych (IIASA) do zastosowania w nowej technice grawitacyjnego magazynowania …

Grawitacyjny magazyn energii

Dalszy rozwój technologii grawitacyjnych magazynów energii uzależniony jest między innymi od sukcesywnego dopracowywania ich zalet i przewagi nad innymi systemami przechowywania energii oraz szukania rozwiązań dla istniejących obecnie wad i ograniczeń. Wśród zalet grawitacyjnych magazynów energii trzeba z pewnością wymienić takie aspekty, jak:

Grawitacyjny magazyn energii | Dowiedz się czym jest i jak działa …

Grawitacyjny magazyn energii - co to. Bateria grawitacyjna, czyli inaczej grawitacyjny magazyn energii to urządzenie do przechowywania prądu z fotowoltaiki, turbin wiatrowych lub nieodnawialnych źródeł, które przybiera zazwyczaj formę specjalnego dźwigu, tj. wciągarki.. Specjalne, ciężkie bloki wyprodukowane z materiałów recyklingowych (ziemi, …

Naukowcy z PWr pracują nad stworzeniem grawitacyjnych …

Wrocławska uczelnia lideruje projektowi „GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas", który jest finansowany w ramach europejskiego programu …

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem intensywnych badań. Jak wspomniała w komunikacie uczelnia, magazyny energii tego typu to …

OZE Rentier: Grawitacyjne magazyny energii pozwolą nam na 50 …

Istotnym czynnikiem przyśpieszającym rozwój GME są wymogi UE związane z dekarbonizacją i potrzebą bieżącego magazynowania wytworzonej energii w celu stabilizacji systemu, z lawinowo przyrastającą ilością jednostek wytwórczych OZE w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym przy jednoczesnej, swego rodzaju „bezwładności" rozwoju nowych …

Wstępne badania nad opracowaniem zaczynów cementowych

Wstępne badania nad opracowaniem zaczynów cementowych przeznaczonych do podziemnego magazynowania wodoru w kawernach solnych Preliminary research on the development of cement slurries for underground hydrogen storage in salt caverns Miłosz Kędzierski, Marcin Rzepka Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy STRESZCZENIE: Artykuł …

Grawitacyjny magazyn energii... na szynach. Polscy …

Grawitacyjne magazyny energii przyszłością energetyki? Projekt "GrEnMine – Gravitational Energy storage in the post-Mine areas" ma na celu sprawdzenie potencjału grawitacyjnych magazynów energii na terenach …

KIS 4. WYSOKOSPRAWNE, NISKOEMISYJNE I …

I WYTWARZANIE ENERGII Wytwarzanie skojarzone – kogeneracja, trigeneracja, poligeneracja Technologie poprawiające efektywność i elastyczność pracy instalacji skojarzonego wytwarzania i nowe metody skojarzonej generacji energii . Dostosowanie układów skojarzonych do wykorzystywania nowych paliw lub paliw o gorszych parametrach jakościowych Nowe lub …

Polacy pracują nad nowoczesnymi metodami oszczędzania energii

"Prowadzimy badania nie tylko nad tym, jak wytwarzać energię. Traktujemy to zagadnienie bardziej całościowo" - prof. Andrzej Suchocki z IF PAN, kierownik projektu MIME. Oprócz prac nad nowymi źródłami energii, naukowcy MIME zajmują się również tematyką magazynowania energii, efektywnego użytkowania i odzyskiwania jej. Jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych …

Naukowcy Politechniki Wrocławskiej pracują nad grawitacyjnymi ...

Politechnika Wrocławska jest liderem międzynarodowego konsorcjum naukowo-przemysłowego, które pracuje nad wykorzystaniem magazynów grawitacyjnych do …