Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Przyszłość magazynów energii – Prognozy i trendy

W przyszłości możemy spodziewać się dalszego rozwoju technologii magazynowania energii, które będą jeszcze bardziej efektywne i ekonomiczne. Wzrost …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08) Parlament Europejski, — uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego ar t. 194, — uwzględniając …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zdolność do magazynowania energii przez kilka dni, tygodni lub miesięcy w celu zrekompensowania długoterminowych zakłóceń w dostawach lub sezonowej zmienności po stronie podaży i popytu w systemie energetycznym (np. magazynowanie ciepła latem do wykorzystania w zimie w podziemnych systemach przechowywania). Kogeneracja. …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Dane pochodzące z narzędzi statystyczno-analitycznych pokazują, że zainteresowanie technologią magazynowania energii wzrosło o ponad 120 proc. w stosunku do 2021 roku (wyszukiwania najważniejszych fraz). Trendy również prezentują rosnącą popularność, jeżeli jeszcze nie inwestycji, to z pewnością gromadzenia informacji na temat magazynów …

Superkondensatory – przyszłość magazynowania energii

Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym celu kluczowe będzie zastosowanie superkondensatorów, w związku z ich niewielkimi rozmiarami, którym towarzyszą potężne możliwości magazynowania. Obecnie trwają również prace nad „elastycznym" superkondensatorem (bez utraty funkcji), oferującym nieskończone możliwości zastosowania ...

Magazyny energii niezbędnym elementem transformacji …

• Operatorzy usług magazynowania energii mają mieć zapewniony niedyskryminacyjny dostęp do rynku bilansującego, z uwzględnieniem specyfiki technicznej swoich instalacji. • Wyznaczeni …

Jakie technologie są wykorzystywane w magazynach energii o …

Zastanowimy się również nad możliwościami wykorzystania magazynów energii termicznej, które mogą okazać się efektywnym rozwiązaniem dla 20 kWh. Na koniec, spojrzymy w przyszłość, zastanawiając się, jakie nowe technologie magazynowania energii mogą pojawić się na horyzoncie. Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że dzięki temu artykułu, temat …

Magazyny energii

U powszechnienie magazynów, zarówno energii elektrycznej, jak i ciepła. W scenariuszu REStopii, w 2050 r. Polacy dysponują szerokim dostępem do różnorodnych systemów magazynowania energii elektrycznej – zaczynając od niewielkich mocy na prywatny użytek po będące już w powszechnym użyciu przez sektor instalacje wysokich mocy (zdolne …

Magazynowanie energii

Porównując 5 wybranych metod magazynowania energii, można stwierdzić, że najtańszą obecnie technologią jest stosowanie reformingu parowego metanu na dużą skalę. Tabela 3. Parametry wybranych technologii magazynowania energii, rok 2013. Rys.14 Wykres nakładów inwestycyjnych i kosztów eksploatacyjnych wybranych magazynów energii,

Nowe technologie w zakresie energii

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje o zatwierdzeniu przez Ministra Edukacji i Nauki dnia 15 grudnia 2020 r., przygotowanego przez Radę NCBR, strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pn. Nowe technologie w zakresie energii.

Historia magazynowania energii

Na początku lat 70. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii rozpoczęto pracę nad technologią przechowywania energii w nadprzewodnikach umieszczonych w polu magnetycznym (SMES – superconducting magnetic energy storage). Pierwszy nadprzewodnikowy zasobnik energii używany zarówno w celach eksperymentalnych, …

Magazyn energii – kluczowy element energetyki przyszłości

Dynamiczny rozwój technologii magazynowania energii otwiera przed nami nowe perspektywy. Badania nad zaawansowanymi bateriami, systemami flywheel czy …

Magazynowanie energii – technologie przyszłości dla …

Efektywne magazynowanie energii jest nie tylko odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego rynku energetycznego, ale również kluczem do przyszłości zrównoważonej …

Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii

magazynowania energii. Dotyczą one: 1) zapewnienia spójnej strategii unijnej, 2) zwiększenia wsparcia ze strony zainteresowanych podmiotów, 3) ograniczenia złożoności unijnego finansowania badań, 4) wsparcia badań i innowacji w zakresie technologii magazynowania energii, 5) wprowadzenia technologii magazynowania energii,

Ruszył największy na świecie sodowo-jonowy magazyn energii

Przeprowadziły one badania nad technologią magazynowania energii z wykorzystaniem jonów sodu oraz optymalizacją procesu i sprzętu, zajęły się także prawami własności do opracowanej technologii. Działania te mają w przyszłości umożliwić promowanie wielkoskalowych komercyjnych systemów magazynowania energii z wykorzystaniem baterii …

Magazynowanie energii sprężonego powietrza

Dalsze prace nad technologią magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza Obecnie badania nad systemami magazynowania energii elektrycznej w postaci sprężonego powietrza zmierzają w kierunku wyeliminowania konieczności dostarczania dodatkowego paliwa do jednostek magazynujących oraz zwiększenia ich sprawności do …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

Rozwój odnawialnych źródeł energii wymaga opracowania nowych rozwiązań w dziedzinie magazynowania nadwyżek. W odpowiedzi na to wyzwanie, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią wykorzystującą siłę grawitacji do przechowywania niewykorzystanej energii.

Rozwój polskiej technologii ogniw do magazynowania energii

Ogniwa sodowe natomiast mają szansę zastosowania w wielkoskalowych systemach magazynowania energii z farm wiatrowych i słonecznych, a także rozwiązaniach prosumenckich, gdzie maksymalizacja gęstości energii nie jest czynnikiem decydującym. Rys. 1. Rozwój rynku ogniw Li-ion. Wykres przedstawia zapotrzebowanie na ogniwa wyrażone w GWh ...

Energetyka-Rozproszona

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). W Kopalni Węgla …

Jak wykorzystać grawitację do magazynowania energii?

Technologia grawitacyjnego magazynowania energii od kilku lat jest przedmiotem intensywnych badań. Jak wspomniała w komunikacie uczelnia, magazyny energii tego typu to urządzenia wykorzystujące energię potencjalną dużych mas, np. betonowych bloków. W jednym z projektów, urządzenie przypominające dźwig, podnosi betonowe bloki, gdy do sieci …

Polska technologia magazynowania energii w ogniwach …

Resort klimatu szuka funduszy na projekt związany z polską technologią ogniw jonowych do magazynów energii; trwają prace nad wstępnym studium wykonalności projektu - poinformowało ministerstwo. Prof. Janina Molenda z Akademii Górniczo-Hutniczej sygnalizuje, że MKiŚ nie wyznaczył nikogo do koordynowania projektu.

MKiŚ szuka funduszy. Chodzi o polską technologię magazynowania energii ...

Resort klimatu szuka funduszy na projekt związany z polską technologią ogniw jonowych do magazynów energii; trwają prace nad wstępnym studium wykonalności projektu - poinformowało ...

Rodzaje magazynów energii

Integracja technologii magazynowania energii z odnawialnymi źródłami energii może pomóc przezwyciężyć wyzwania związane z nieciągłą produkcją energii, czyniąc odnawialne źródła energii bardziej niezawodnymi i opłacalnymi. Na przykład systemy magazynowania baterii mogą magazynować nadwyżkę energii wytworzonej przez panele …

Energetyka-Rozproszona

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom związanym z utylizacją wycofanych z eksploatacji baterii, przed którymi stoją konsumenci, przemysł i rządy na całym świecie w związku z obecną technologią magazynowania energii, nasze akumulatory można bezpiecznie zdemontować, a materiały można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi – podkreślił …

Magazyny energii: Rewolucja w zarządzaniu zasobami …

Poszerzenie badań nad nowymi materiałami i technologiami magazynowania energii. Te kierunki rozwoju wskazują na dynamiczne zmiany w sektorze magazynowania energii, które będą miały znaczący wpływ na sposób, w jaki produkujemy, magazynujemy i wykorzystujemy energię w przyszłości. Inteligentne zarządzanie magazynami energii Systemy zarządzania i monitoringu. …

Najlepsze akumulatory do magazynowania energii: wybór optymalny

W tym kontekście, badania nad technologią stałych elektrolitów stanowią kamień milowy, ... To istotny krok w kierunku efektywnego magazynowania energii w różnych zastosowaniach, od urządzeń przenośnych po systemy zasilające całe miasta. Zobacz także: Tworzenie domowego magazynu energii z akumulatorów samochodowych; Wybór …

Unijne wsparcie na rzecz magazynowania energii

Unijne ramy polityki dotyczące magazynowania energii opierają się na strategicznych inicjatywach takich jak europejski sojusz na rzecz baterii czy wsparcie badań i innowacji w zakresie …

LOTOS pracuje nad technologią magazynowania energii w postaci …

LOTOS jako lider konsorcjum rozpoczyna projekt badawczy HESTOR. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jego celem jest zbadanie efektywności magazynowania wodoru pozyskiwanego z nadwyżek energii ze źródeł odnawialnych. Pozyskany w ten sposób wodór mógłby być magazynowany w kawernach …

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej prowadzą badania nad …

W odpowiedzi na to wyzwanie, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią wykorzystującą siłę grawitacji do przechowywania niewykorzystanej energii. …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

Firma z Polski pracuje nad budową instalacji do magazynowania energii w Wielkiej Brytanii; Technologia magazynowania energii w małej elektrowni szczytowo-pompowej nowej generacji wykorzystuje płyn o wysokiej gęstości i jest szybsza w budowie ; Polska ma tylko sześć elektrowni szczytowo-pompowych, które dysponują zaledwie 2 proc. mocy …

Magazynowanie energii w cieczy – najnowsze wyniki badań

Jednym z takich rozwiązań jest magazynowanie energii elektrycznej w płynnym, organicznym związku chemicznym. Jak wynika z początkowych badań – jest to sposób skuteczniejszy niż każdy inny. Na dzień dzisiejszy wiemy, że naukowcy w Szwecji sprawdzili i potwierdzili skuteczność przechowywania energii słonecznej w cieczy chemicznej.

Tylko u nas kinetyczny magazyn energii

Na topie są obecnie magazyny bateryjne (litowo-jonowe), które przechowują energię w sposób elektrochemiczny. I choć wielu naukowców, w tym również polskich, twierdzi, że ten sposób magazynowania energii jest najpopularniejszy, bo tkwi w nim największy potencjał, na szczęście są tacy, którzy postanowili zmierzyć się z tą koncepcją, powiedzieć „sprawdzam" …

Rozwój technologii magazynowania energii – perspektywy i …

Zwiększenie gęstości energii poprzez badania nad stosowaniem nanotechnologii do produkcji elektrod, Doskonalenie systemów zarządzania energią przez …

Nowoczesne technologie magazynowania energii w OZE

Wyzwania związane z technologią magazynowania energii w OZE obejmują wysokie koszty inwestycji w magazyny energii, trudności związane z efektywnością przewidywania i zarządzania energią ze źródeł odnawialnych oraz konieczność rozwijania i implementacji nowych technologii magazynowania. Jednak rozwój tej technologii jest kluczowy …

KIS 4. WYSOKOSPRAWNE, NISKOEMISYJNE I …

I WYTWARZANIE ENERGII Wytwarzanie skojarzone – kogeneracja, trigeneracja, poligeneracja Technologie poprawiające efektywność i elastyczność pracy instalacji skojarzonego wytwarzania i nowe metody skojarzonej generacji …

Na Politechnice Wrocławskiej opracują grawitacyjny …

W ramach projektu „GrEnMine" naukowcy zaproponowali dwie technologie magazynowania energii – RM-GES (szynowe) i CB-GES (przenośnikowe). Pilotażowy, grawitacyjny magazyn energii powstanie w …

Energetyka-Rozproszona

Portal energetyka-rozproszona.pl jest jednym z efektów projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)" współfinansowanego w latach 2019-2022 ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych: Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków …