Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Jak systemy magazynowania energii pomogą nam żyć w przyszłości
Przedsiębiorstwa energetyczne wykorzystują magazynowanie energii przed licznikiem, aby zmniejszyć przeciążenie nie tylko swoich elektrowni, ale także starzejącej się infrastruktury …
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
Rola elektrowni szczytowo pompowych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym: uwarunkowania i kierunki rozwoju Zespół Ekspercki do Spraw udowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych 4 Tabela 1. Prognoza zapotrzebowania na energię elektryczną netto i na moc netto w szczycie rocznym [GW] 2020 2025 2030 2035 2040
Budowa elektrowni jądrowej. Z kim będzie …
Jak podaje agencja Bloomberg, Polska przy budowie elektrowni jądrowej może współpracować z więcej niż jednym partnerem. W grę wchodzą firmy z Francji, Korei Południowej i USA.
Obszary przyspieszonego rozwoju OZE: Jak skutecznie wdrożyć …
Obszary przyspieszonego rozwoju OZE: Jak skutecznie wdrożyć je w Polsce? Podsumowanie warsztatów z 11 kwietnia 2024 roku Cel warsztatów Celem spotkania była dyskusja nad efektywnymi sposobami wdrożenia obszarów przyspieszonego rozwoju OZE do krajowych ram prawnych oraz instytucjonalnych w 2024 roku. Konieczne jest wyznaczenie ich w sposób …
Czym jest i jak działa elektrownia wodna?
Elektrownia wodna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię kinetyczną lub potencjalną wody do produkcji energii elektrycznej. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod pozyskiwania energii, ceniona za swoją efektywność i niski wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się bliżej działaniu elektrowni wodnych, ich rodzajom i …
Grupa Industria i Rolls-Royce SMR będą współpracować przy …
„Przy wsparciu Grupy ARP chcemy tworzyć miejsca pracy oraz zapewnić polskiemu przemysłowi silny udział w przyszłościowej branży, jaką jest produkcja komponentów i modułów dla elektrowni SMR. W ramach zawartego memorandum chcemy w Kielcach utworzyć centrum mapujące i rozwijające łańcuch dostaw na wzór angielskiego NAMRC (Nuclear …
Polsko-rumuńska współpraca przy rozwoju energetyki atomowej
Polsko-rumuńska współpraca przy rozwoju energetyki atomowej 8 września 2022, 19:16 Debata Ten tekst przeczytasz w 2 minuty Subskrybuj nas na fot. materiały prasowe Energia jest ...
Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]
O rozwój infrastruktury magazynującej energię zaczęło zabiegać coraz więcej środowisk, w tym również przedstawiciele OSD, którzy upatrują w tej branży szansy na …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Zwiększenie magazynowania energii elektrycznej pozwoliłoby na skompensowanie wahań generacji niestabilnej oraz krzywej poboru energii z systemu elektroenergetycznego, ułatwiłoby …
Plany rozwoju w zakresie zaspokojenia obecnego i przyszłego ...
Karta aktualizacji nr 2/CW-2/CK-2/CB-2/2024 do IRiESP. W dniu 23 lipca 2024 OSP opublikował Komunikat dotyczący projektu Karty aktualizacji nr 2/CW-2/CK-2/CB-2/2024 do IRiESP. Wskazana Karta aktualizacji zmienia następujące części Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej: . IRiESP - Wprowadzenie, IRiESP - Warunki korzystania, prowadzenia …
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić
W przypadku takiego rodzaju instalacji nadprodukowaną energię elektryczną odsyła się do publicznej sieci energetycznej. Jeżeli produkujesz energię przy użyciu instalacji fotowoltaicznej (jesteś …
Magazyny energii jako przyszłość energetyki zeroemisyjnej i …
Oprócz bilansowania fluktuacji w podaży energii elektrycznej, magazyny energii pełnią takie funkcje jak ustabilizowanie parametrów technicznych sieci w systemie dystrybucyjnym, …
Technologie magazynowania energii
W nowych przepisach wskazano, że moc zainstalowana w magazynach energii musi stanowić przynajmniej 2 procent mocy źródeł wytwórczych klastra, a w perspektywie kilku …
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...
Magazynowanie energii elektrycznej to metoda na uzyskanie niezależności energetycznej każdego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie daje możliwość zachowania 100% …
Jak działa elektrownia atomowa? Zrozumienie procesów i wpływu …
Wpływ elektrowni na otoczenie. Elektrownie atomowe są projektowane z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko. W przeciwieństwie do elektrowni opalanych paliwami kopalnymi, elektrownie jądrowe nie emitują CO2 ani innych gazów cieplarnianych podczas normalnej eksploatacji. Jednakże, istnieją pewne kwestie środowiskowe:
Rozdział I. Prognozy i uwarunkowania zapotrzebowania na energię ...
1.1 Sytuacja demograficzna. Energia elektryczna jest jak wiadomo warunkiem rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego świata. Poziom i dynamika zużycia energii elektrycznej w poszczególnych krajach lub regionach świata zależy przede wszystkim od liczby mieszkańców, stopnia rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego oraz struktury i efektywności użytkowania …
Elektrownia na biomasę
Elektrownia biomasa to innowacyjne rozwiązanie energetyczne, które zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Wykorzystując naturalne zasoby, takie jak odpady rolnicze czy leśne, elektrownie te oferują ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak działają elektrownie na biomasę, jakie są koszty ich budowy i …
Westinghouse i Bechtel podpisują umowę konsorcjum dla …
Spółki Westinghouse Electric Company i Bechtel ogłosiły dziś podpisanie umowy konsorcjalnej o współpracy w zakresie projektowania i budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w planowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu. Zawarta umowa stanowi kolejny kamień milowy na drodze do komercyjnej eksploatacji pierwszego w Polsce reaktora jądrowego …
Jak działa magazyn energii?
Sam magazyn energii nie należy konstrukcyjnie do szczególnie skomplikowanych urządzeń. Oprócz pakietów wspomnianych wyżej ogniw akumulatorowych w ilości generującej jego pojemność, magazyn energii posiada zestaw portów i złączy, które pozwalają mu współpracować z fotowoltaiką oraz oddawać energię zasilając domową lub firmową instalację.
Prąd z wody, czyli jak działa elektrownia wodna?
Aby zwiększyć szanse na sukces i popularyzację energii wodnej, ważne jest obniżenie kosztów jej pozyskiwania poprzez zmniejszenie kwot związanych z budową elektrowni wodnych zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. Istotnym czynnikiem jest również rozwój technologii w produkcji energii z prądów i pływów morskich. Energia wodna ma ogromny potencjał, ale …
Czym jest i jak działa elektrownia atomowa?
Podobnie jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej – energia elektryczna w elektrowni atomowej jest wytwarzana z ciepła. Różnica w działaniu elektrowni atomowej jest taka, że to ciepło nie powstaje ze spalania węgla a z reakcji rozszczepienia jąder atomów uranu 235 (wzbogacony uran) w reaktorze, powstałej na skutek działania neutronów.
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Wzrost udziału odnawialnych źródeł oraz rozbudowa sieci pojazdów elektrycznych będą wymuszać stosowanie wydajnych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. Zobacz także Farnell Projekty …
Dowiedz się jak powstaje energia | Cummins Inc.
Silnik i alternator znajdują się zazwyczaj w jednej obudowie, która może być tak duża jak ciągnik siodłowy lub tak mała jak walizka, w zależności od tego, jak dużo energii elektrycznej potrzeba. Dostępne są agregaty z silnikami przystosowanymi do różnych paliw – oleju napędowego, benzyny, biopaliw, gazu ziemnego i innych.
Jak wspierać rozwój małych elektrowni wodnych w Polsce?
Takie państwa jak Portugalia, Włochy i Hiszpania wskazywały dla elektrowni wodnych 25-letni okres wsparcia. Przy uwzględnieniu specyfiki działalności MEW, dla okresu umożliwiającego amortyzację instalacji powinno być możliwe zastosowanie dodatkowego okresu wsparcia, czyli w tym przypadku 10 lat.
PGE i NFOŚiGW podpisały umowę o współpracy przy budowie Elektrowni ...
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo – Pompowej „Młoty". Realizacja projektu ESP „Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.
ŚGP Industria i brytyjski fundusz CVG będą współpracować przy ...
W skład Industrii wchodzą też działy produkcji nawozów na bazie surowców z ŚKSM, logistyki i Zielonej Energii, inwestujący w OZE oraz w rozwiązania wodorowe, a także dział rozwoju rozwiązań opartych o energię jądrową. Docelowo Industria planuje zdekarbonizować swoją działalność a innym podmiotom z regionu udostępniać bezemisyjną energię, logistykę i …
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy …
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką …
Kogeneracja, czyli jak działa wspólne wytwarzanie ciepła i prądu?
Od lat zapotrzebowanie na energię cieplną pokrywane jest przy wykorzystaniu konwencjonalnych rozwiązań grzewczych, tj. kotły na paliwo stałe, pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne itd. Natomiast zaopatrzenie w energię elektryczną nadal jest domeną zarezerwowaną wyłącznie dla zakładów energetycznych. Mikrogeneracje oparte na systemach …
"Zielona" energia prosto z rzeki. Odpowiednia …
Na te pytania można odpowiedzieć twierdząco przynajmniej z trzech powodów: po pierwsze – mamy dobry klimat dla rozwoju odnawialnych źródeł energii; po drugie – współczynnik wykorzystania potencjału w tym …
Jak Działa Elektrownia Geotermalna?
Elektrownie geotermalne czerpią energię z wnętrza Ziemi, wykorzystując ciepło zgromadzone w rejonach geotermalnych. W porównaniu z konwencjonalnymi źródłami energii, takimi jak węgiel czy gaz, geotermia nie …