Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Trend rozwoju pojazdów elektrycznych i akumulatorów …
W 2023 r. wolumen sprzedaży nowych pojazdów energetycznych w głównych krajach na całym świecie wyniesie 14,4 mln, co oznacza wzrost o 44% rok do roku. Wśród nich …
Nowe technologie i rozwój akumulatorów samochodów …
Znana nam obecnie bateria jest istotnym element budowy samochodów elektrycznych. Składa się z pakietów wielu zintegrowanych ogniw, magazynujących energię. Baterie różnią się od siebie. Zarówno budową, jak i nominalnymi parametrami wyjściowymi tj. (np. moc znamionowa, maks. moc ładowania czy pojemność), a także cyklem życia ...
PERSPEKTYWY ROZWOJU I WYKORZYSTANIA POJAZDÓW …
źródła napędu pojazdów cechujące się m. in. niską szkodliwością dla środowiska, niskimi kosztami pozyskania źródła energii (np. paliwa), czy też wysoką sprawnością urządzeń przetwarzają-cych ją na energię mechaniczną. W historii samochodów pojazdy elektryczne były jednymi z najwcześniej wykorzystywanych w trans-
Magazynowanie energii w samochodach elektrycznych – to w …
Zakłada się, że auta typu PHEV oraz BEV mają potencjał, żeby wesprzeć system elektroenergetyczny przez spłaszczenie krzywej popytu na energię elektryczną. Jest to …
Magazynowanie energii
Transport odbywa się za pomocą rurociągów, pojazdów i tankowców. Transport rurociągami, przechowywanie końcowe to sprężony gaz a produkt końcowy to urządzenia elektryczne. Transport za pomocą pojazdów, przechowywanie wodorki metali a produkt końcowy to sektor mieszkaniowy i przemysł. Transport tankowcami, przechowywanie końcowe ...
Rozwój elektromobilności w Polsce
Dopłaty do zakupu pojazdów elektrycznych oraz hybryd (plug-in): Pojazdy o emisyjności poniżej 50g CO2/km oraz zasięgu pow. 70 mil mogą otrzymać dofinansowanie pokrywające 35% kosztów zakupu samochodu osobowego, do 4.500 GBP lub 25.000 GBP (w zależności od kategorii pojazdu) oraz 20% kosztów zakupu samochodu typu van, ale nie więcej niż 8.000 …
Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej …
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją paliw gazowych lub energii jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie do sieci, …
Alternatywne źródła napędzania silnika i samochodu
Alternatywne źródła napędzania silnika to wszystkie te, które są inne od powszechnie stosowanych. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się zatem: gaz . Testy. Nowe. Testy samochodów małych i miejskich. Testy samochodów kompaktowych. Testy samochodów rodzinnych. Testy Crossover oraz SUV. Testy samochodów klasy średniej i …
Program NFOŚiGW: 2 miliardy złotych dotacji na zakup …
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zaakceptował program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczący wsparcia zakupu zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych. Na dotacje zostaną przeznaczone łącznie 2 miliardy złotych, czyli o miliard więcej niż pierwotnie zakładano. Jest to długo wyczekiwana decyzja, która realnie …
V2G – Czy pojazd elektryczny może być magazynem energii?
Taki model obniży koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych poprzez dochody z udostępniania akumulatora do bilansowania systemu i sprzedaży zmagazynowanej …
Streszczenie – World Energy Outlook 2023 – Analysis
Inwestycje w czystą energię wzrosły o 40% od 2020 roku. Dążenie do ograniczenia emisji jest kluczowym powodem, ale nie jedynym. Ekonomiczne uzasadnienie dla zaawansowanych technologii pozyskania czystej energii jest bardzo silne. Bezpieczeństwo energetyczne jest również ważnym czynnikiem, szczególnie w krajach importujących paliwa, podobnie jak …
Kontenery magazyny energii Producent
Kontener magazyn energii Produkcja i montaż. Jesteśmy doświadczonym producentem kontenerów magazynujących energię, oferując kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Nasze kontenery jako magazyny energii wyróżniają się modularnością, skalowalnością i mobilnością, co pozwala na ich łatwe transportowanie i instalację w różnych …
Alternatywne źródła energii
Odnawialne źródła energii wykorzystujące energię słoneczną czy energię geotermalną, stanowią kluczową odpowiedź na wyzwania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej. Korzystając z energii słonecznej, możemy zmniejszyć naszą zależność od tradycyjnych, nieodnawialnych źródeł energii, takich jak paliwa kopalne, które przyczyniają się do degradacji środowiska i ...
Skąd czerpać prąd? Źródła energii elektrycznej dla ...
Poważną wadą ogniw jako źródła energii elektrycznej dla pojazdów kosmicznych jest duża waga infrastruktury niezbędnej do ich działania. Przyszłe źródła energii - ASRG, fuzja jądrowa, EmDrive... Alternatywnym źródłem zasilania dla statków kosmicznych przyszłości może być Zaawansowany Generator Radioizotopowy Stirlinga (ASRG). Ma on …
Zielony samochód
Program przewiduje możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na zakupie nowych pojazdów kategorii M1, o których mowa w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, z późn. zm.), wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła …
Raport EY i Eurelectric: liczba pojazdów o napędzie …
Dostępność infrastruktury ładowania i koszt zakupu to wciąż największe bariery w rozwoju elektromobilności - wynika z najnowszego raportu EY i Eurelectric „Six essentials for mainstream EV adoption". W 2022 roku, …
RAPORT Użytkowanie pojazdów elektrycznych
Natomiast dofinansowanie zakupu pojazdów dostawczych kategorii N1 wynosi maksymalnie 70 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Warunkiem w tym przypadku jest również zadeklarowanie średniorocznego przebiegu powyżej 20 tys. km. Mniejszy przebieg uprawnia do otrzymania dotacji na poziomie do 50 tys. zł (20% kosztów kwalifikowanych).
Dofinansowanie
Dofinansowanie w ramach programu „Mój elektryk" przez Narodowy Fundusz Ochrony . Środowiska i Gospodarki. Jaki jest cel programu „Mój elektryk"? Celem programu jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie poprzez wsparcie zakupu pojazdów …
Konsultacje programu priorytetowego Wsparcie zakupu lub …
Konsultacje programu priorytetowego Wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3. 26.01.2024. 26 stycznia 2024 r. został opublikowany projekt priorytetowego programu wsparcia zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3, opracowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony …
Magazynowanie energii w samochodach elektrycznych
z przewidywaniami rządu - po polskich drogach ma jeździć ponad milion pojazdów elektrycznych. Zakłada się, że auta typu PHEV oraz BEV mają potencjał, żeby wesprzeć system …
Samochód elektryczny jako magazyn energii – na czym to polega?
Czy samochód elektryczny może służyć jako magazyn energii? Na jakim etapie rozwoju jest ta technologia? Dlaczego jej popularyzacja jest ważna dla energetyki?
Nabór dla przedsiębiorców i podmiotów innych niż osoby fizyczne
Komunikat dotyczący potwierdzenia trwałości przedsięwzięć. Zgodnie z warunkami programu Mój elektryk i naborami wniosków o dofinansowanie zakupu pojazdów zeroemisyjnych p o 2 latach od dnia zakupu pojazdu, w ciągu 30 dni Beneficjenci zobowiązani są do potwierdzenia zachowania tzw. trwałości przedsięwzięcia. W związku z tym, zgodnie z umową o …
Obszary zastosowań i potencjał rozwoju magazynów energii w …
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Rozwój pojazdów elektrycznych jest nie mniej szybki niż magazynowanie energii, a czołowymi markami na rynku są pojazdy elektryczne Tesla i BYD. Połączenie systemów energii odnawialnej i magazynowania akumulatorów umożliwi budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych wszędzie tam, gdzie dostępna będzie energia słoneczna i …
Mobilne magazyny energii – na czym polega to rozwiązanie?
Jednym ze sposobów, aby jemu sprostać, jest implementacja nowych technologii, takich jak Vehicle-to-Grid (V2G), systemu zapewniającego dwukierunkowy …
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych – rodzaje i wymagania
Rodzaje stacji ładowania pojazdów elektrycznych ze względu typ pojazdu. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych różnią się także w zależności od rodzajów pojazdu jakie obsługują. Na rynku dostępne są samochody osobowe z napędem wyłącznie elektrycznym (13 119 szt. na koniec czerwca 2021 r. według licznika elektromobilności ...
Napędzamy polską przyszłość
electric road system) w segmencie pojazdów dostawczych; − Scenariusz TECH-FCEV, gdzie wodorowy, gdzie zakłada się dominację technologii wodorowej dla segmentu pojazdów ciężarowych i bateryjnej w segmencie pojazdów dostawczych. Trzy scenariusze posłużyły do porównania dynamiki wymiany floty na pojazdy zeroemisyjne
eVAN
Cel programu; Uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie poprzez wsparcie zakupu pojazdów dostawczych wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną.
Dofinansowanie do zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych.
Dofinansowanie do zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych. Drugie konsultacje społeczne programu. 23.07.2024. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia do ponownych konsultacji społecznych projekt programu priorytetowego: „Wsparcie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3".