Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Najnowsze przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych
Nowe przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych w Polsce wprowadzają wiele zmian, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz zwiększenie efektywności energetycznej. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat nowych regulacji, które warto poznać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort w swoim …
Jak magazynowanie energii pomaga w przejściu od energetyki
Baterie litowo-jonowe, magazyny hydroenergetyczne (pompowe elektrownie wodne) oraz nowoczesne rozwiązania, takie jak magazynowanie energii w ciepłej wodzie lub …
Wymagania dla wody zasilającej kotły parowe
4) Tlen w wodzie zasilającej zredukowany zostaje pierwotnie, w procesie fizycznym, np. przez ciśnieniowe odgazowanie termiczne, do podanej wartości granicznej. Jak dodatkowe środki chemiczne wiążące tlen wypróbowane są od dawna np. unoszona przez parę hydrazyna i nie unoszony siarczyn sodu. Stosować można tylko jeden środek wiążący tlen.
Przydomowa elektrownia wiatrowa – cennik i …
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) takie jak przydomowe elektrownie wiatrowe, przynosi wiele korzyści dla domowego budżetu i naturalnego środowiska. To głównie z uwagi na ten pierwszy …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 10 lipca 2020 r. w sprawie kompleksowego europejskiego podejścia do magazynowania energii (2019/2189(INI)) (2021/C 371/08)
Jakie są witaminy rozpuszczalne w wodzie?
Tabletki witaminowe, które łatwo rozpuszczają się w wodzie, nazywane są witaminami rozpuszczalnymi w wodzie. Witaminy te są przenoszone do tkanek organizmu i nie są magazynowane w organizmie. Witaminy B i C są rozpuszczalne w wodzie. Mogą utrzymać organizm w zdrowiu, pomóc w produkcji energii i zbuduj swój układ odpornościowy.
Związki organiczne w wodzie
Źródłami związków organicznych w wodzie są: działanie procesów naturalnych, których wynikiem są właśnie związki organiczne, opady atmosferyczne, spływy powierzchniowe, ścieki przemysłowe oraz komunalne. Związki organiczne mogą powstawać w zbiornikach wodnych, w stojącej wodzie. Zdarza się, że związki organiczne są produktami uzdatniania …
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Definiuje ona takie urządzenia jako magazyny energii, o których mowa w art. 2 pkt 17 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, mające zdolność do dostawy mocy …
Standard energetyczny WT 2021. Jakie ma wymagania?
Obowiązujące od początku 2021 r. zmiany w warunkach technicznych określają szczegółowe wymagania w tym zakresie. Nowe warunki techniczne określa się powszechnie mianem WT 2021. Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie nowo budowane domy na terenie UE zobowiązane są spełniać zaostrzone wymagania dotyczące niskiego zużycia energii ...
Jakie składniki mineralne są najważniejsze w wodzie?
Witam Dostępne w sklepach rodzaje wody to głównie: • Naturalna woda mineralna- Zawiera większą koncentrację składników mineralnych -wody średnio i wysokomineralizowane ( co najmniej 1000 mg/l) lub min. jeden składnik mineralny w stężeniu zapewniającym jego korzystny wpływ na organizm (wapń, magnez, wodorowęglany).Jej spożycie jest wskazane, jednak …
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Według specjalnego raportu IPCC z 2018, w scenariuszach pozwalających na zatrzymanie zmiany klimatu na poziomie 1,5℃ z prawdopodobieństwem powyżej 50%, …
Mangan w wodzie
Skąd się bierze mangan w wodzie? Mangan w wodzie najczęściej jest pochodzenia naturalnego. Jego źródłem są minerały skał magmowych (augity, hornblendy) oraz osadowych. Mangan przedostaje się do wód podziemnych poprzez proces rozpuszczania skał w obecności jonów siarczanowych oraz tworzenie kompleksów z materią organiczną.
Witaminy rozpuszczalne w wodzie – charakterystyka, tabela
Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i wodzie łączy jedno – ich nadmiar w organizmie może cię narazić na wiele przykrych dolegliwości. Przedawkowanie witamin, które rozpuszczają się w wodzie, jest dość trudne. Ich nadmiar jest na bieżąco wydalany z organizmu wraz z moczem, jeśli zatem nie przesadzasz z suplementami diety, nie ...
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
świadomie zarządzać produkowaną we własnej instalacji energią odnawialną oraz brać aktywny udział w podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego na lokalnym poziomie. Model został …
Żelazo i mangan w wodzie. Co warto wiedzieć?
Jakie są normy? Kiedy stężenie żelaza przekroczy określoną przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia normę 0,2 mgFe/l, a stężenie manganu 0,05 mgMn/l należy działać. Warto zwrócić się o pomoc w sprawie doboru urządzenia filtracyjnego o odpowiedniej wydajności. Skąd się biorą żelazo i mangan w wodzie?
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia …
Bakteria E. coli w wodzie
Jakie są konsekwencje zdrowotne występowania bakterii E. coli w wodzie? Większość szczepów bakterii E. coli jest nieszkodliwa lub powoduje krótkotrwałą biegunkę. Występują jednak szczególnie niebezpieczne szczepy, takie jak E. coli O157:H7, które mogą wywoływać między innymi silne skurcze żołądka, krwawą biegunkę i wymioty.
Technologie magazynowania energii
Opierając się na danych z raportu „Dostępne i przyszłe formy magazynowania energii" Fundacji WWF Polska, przedstawię obiecujące rozwiązania, które są rozwijane lub już …
Bakterie w wodzie – co należy wiedzieć i jak się przed ...
W tym artykule wyjaśniamy, jakie są najpopularniejsze zagrożenia mikrobiologiczne w wodzie i podpowiadamy jak się przed nimi uchronić. Jak zwalczać bakterie i inne zagrożenia w wodzie? Aby uniknąć zachorowania, które wynika ze złej jakości wody do picia, należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych i przebadanych źródeł wody.
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Wzrost udziału odnawialnych źródeł oraz rozbudowa sieci pojazdów elektrycznych będą wymuszać stosowanie wydajnych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. Zobacz także Farnell Projekty …
Jakie są rodzaje magazynów energii do domu?
Z artykułu dowiesz się również jaka jest budowa magazynu energii i jakie są jego najważniejsze cechy. ... aby spełnić maksymalne wymagania dotyczące wydajności. Drobny druk w wielu kartach katalogowych systemów modułowych wskazuje, że pełna pojemność dla pracy w trybie awaryjnym wymaga więcej niż tylko minimalnego zestawu akumulatorów. …
Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?
Kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi parametrów opisujących magazyny energii są czas, w jakim mogą efektywnie przechowywać prąd oraz rzeczywisty wolumen …
Jakie są wskaźniki badania jakości wody?
W wodzie pochodzącej ze studni najczęściej przekroczona jest dopuszczalna zawartości żelaza i manganu (rdzawy kolor wody, żelazisty zapach i posmak), ponadnormatywne stężenie jonów amonowych, zabarwienie, mętność, nadmierna twardość, która powoduje niedogodności w postaci wytracającego się kamienia, zwiększonego zużycia środków …
Magazyny Energii w Polsce – Przewodnik i Analiza
Czym są magazyny energii w Polsce? Jakie są główne korzyści z magazynowania energii? Jakie technologie magazynowania energii są dostępne? Jakie są trendy w rozwoju magazynów …
Ćwiczenia w wodzie – rodzaje, zalety i przeciwwskazania
W zasadzie jedynym przeciwwskazaniem do ćwiczeń w wodzie są problemy z układem krążenia i oddychania. Również rany, anemia, czy też ostre stany zapalne dyskwalifikują nas z tego rodzaju formy ruchu. Padaczka też wyklucza z racji nieprzewidywalności tej choroby, gdzie przecież może nastąpić nagła utrata świadomości.
Czym jest i jak działa elektrownia wodna?
Elektrownia wodna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię kinetyczną lub potencjalną wody do produkcji energii elektrycznej. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod pozyskiwania energii, ceniona za swoją efektywność i niski wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się bliżej działaniu elektrowni wodnych, ich rodzajom i …
Elektrownie wodne w Polsce
Czym jest elektrownia wodna? Wiemy już jak na świecie i w Polsce przedstawia się energetyka wodna, która ma wysoki stopień sprawności i przekształca 90% energii wodnej w energię użytkową. Same elektrownie …
Budowa elektrowni wiatrowej krok po kroku: Od …
W tym artykule omówimy poszczególne kroki, jakie są podejmowane podczas budowy elektrowni wiatrowej, skupiając się na technicznych aspektach tego procesu. Planowanie i analiza lokalizacji: …