Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Jakie są rodzaje taryf energii elektrycznej w Polsce?
Dosyć popularną taryfą taryfą z grupy "C" są również taryfy trójstrefowe, takiej jak C13 czy C23. Są to taryfy o rozliczeniu trójstrefowym, co oznacza, że są trzy różne stawki cenowe za energię elektryczną w ciągu doby: cena w szczycie przedpołudniowym, cena w szczycie popołudniowym i cena w pozostałych godzinach doby.
Mikroinwertery a magazyn energii – Poradnik 2023
Jakie jest znaczenie magazynów energii w systemach fotowoltaicznych? Jak wybrać odpowiedni magazyn energii? O czym warto wiedzieć o magazynach energii? Jak i dlaczego stworzyliśmy ranking magazynów energii? Jak interpretować ranking magazynów energii? Jakie jest …
Co to są budynki IN?
Budynki IN są nowoczesnymi, innowacyjnymi i ekologicznymi obiektami, które wyróżniają się na tle tradycyjnych budynków. Są to kompleksy architektoniczne, które zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i minimalnym wpływie na środowisko. Budynki IN są również przystosowane do współczesnych potrzeb i wymagań użytkowników, …
Energia wodna — czym jest? | Zalety i wady elektrowni wodnej
Energia wodna pochodzi z fal morskich, płynących rzek oraz zbiorników magazynujących wodę. Woda to ogromny zasób, jaki mamy na Ziemi. Dlatego też wykorzystywanie go jest bardzo opłacalne. W elektrowniach wodnych dochodzi do zamiany energii potencjalnej wody w energię kinetyczną, a następnie — w elektryczną. Spiętrzona woda spada ...
Najlepsze akumulatory do magazynowania energii: …
Na rynku dostępne są różne rodzaje technologii, takie jak akumulatory kwasowo-ołowiowe, litowe czy też sodowe. Każda z tych technologii ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest zrozumienie, jakie są specyficzne …
Zapotrzebowanie na energię cieplną budynku a dobór mocy …
Czy wiesz, że obliczenie zapotrzebowania cieplnego budynku jest gwarancją dobrania właściwego ogrzewania i sposobu ocieplenia budynku? Zobacz, jak zachować ciepło. Z artykułu dowiesz się: Jak obliczyć zapotrzebowanie budynku na ciepło. Jak obliczyć moc pompy ciepła do budynku. Jakie są przykładowe wyliczenia zapotrzebowania ciepła. Jaki jest koszt …
Przydomowy wiatrak
wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby, która ma zawartą umowę kompleksową (jest stroną tej umowy, a nie pełnomocnikiem) lub umowę sprzedaży energii regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji, zlokalizowanej na budynkach mieszkalnych lub na terenie działki, na której …
Przydomowa elektrownia wiatrowa: moc, gdzie postawić wiatrak …
Własna elektrownia najczęściej kojarzy się z panelami fotowoltaicznymi.Prąd można jednak wytwarzać także na inne sposoby. Jednym z nich jest przydomowa elektrownia wiatrowa.. Chociaż nadal przydomowa elektrownia wiatrowa spotykana jest rzadko, wzbudza coraz większe zainteresowanie w związku z rosnącymi cenami prądu.
Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …
Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną .
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
poprawa powiązań między różnymi nośnikami energii (np. elektrycznością, ciepłem oraz paliwami gazowymi i płynnymi) – magazynowanie energii stanowi skuteczny …
Magazyn energii z piasku – Innowacje i Potencjał
Magazyn energii z piasku to nowoczesne rozwiązanie, które proponuje efektywność energetyczną oraz zachowanie równowagi ekosystemów. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tej …
Magazynowanie energii – co to jest i jak to robić ...
Porównaj ceny magazynów energii Jakie są moce magazynów energii? Moc i pojemność akumulatorów do fotowoltaiki jest określana jednostką kWh.Najczęściej używanym magazynem jest urządzenie o mocy 5–10 kWh.Magazyny energii można podzielić na przyłączone do sieci małego napięcia, należą do niej magazyny o pojemności od 2–9 kWh, oraz na takie, …
Energooszczędny budynek, czyli jaki? Poznaj …
Przegrody spełniają obowiązujące przepisy zawarte w WT, ale także w niektórych standardach znacznie je przewyższają. Ważne jest, że wszystkie te budynki, niezależnie od standardu energooszczędności, mają wspólną cechę – są …
Moc bierna – definicja. Energia bierna indukcyjna i pojemnościowa
Kluczowym parametrem opisującym efektywność układu energetycznego jest również współczynnik mocy (cos φ).Wyrażamy go równaniem: cos(φ) = P / S Współczynnik mocy wskazuje, jaki procent dostarczonej energii jest wykorzystywany na rzeczywistą pracę, a ile jest marnowane jako energia bierna.
Jakie budynki nie wymagają charakterystyki …
Niektóre budynki są zwolnione z obowiązku sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. To na przykład: obiekty będące miejscem działalności religijnej i kultu, budynki podlegające ochronie i opiece …
Falownik
Najpowszechniej stosowane są przemienniki częstotliwości bez transformatora, których cena i waga są zdecydowanie mniejsze od tych posiadających takie urządzenie. Falowniki z transformatorem wykorzystuje się zwykle w układach o dużej mocy i dzielą się na LF (o niskiej częstotliwości) oraz HF (inwertery o dużej częstotliwości).
Porównanie technologii magazynowania energii
W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …
Rodzaje magazynów energii – jakie wyróżniamy? | enerad.pl
Poszczególne rodzaje magazynów energii pozwalają dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb inwestora. Czym różnią się akumulatory i jakie są ich podziały?
Jakie są standardy i klasy energetyczne budynków? Aktualne …
W skrócie ''WT'' z dodaniem roku ich wprowadzenia – np. WT2021 (poz. 1-3 w Bibliografii). Znane są inne, jeszcze bardziej wymagające od wymienionych standardy: NF40, NF15 czy też ZEB (budynki zeroenergetyczne) i nZEB (budynki blisko zeroenergetyczne). W artykule będą brane pod uwagę wyłącznie standardy i ich wymagania zawarte w ...
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Udział poszczególnych krajów Unii Europejskiej w instalacjach magazynujących energię – łączna moc zainstalowana 145 GW (na podstawie [8]) Wzrost udziału odnawialnych źródeł oraz rozbudowa sieci pojazdów elektrycznych będą wymuszać stosowanie wydajnych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii.
Jak dobrać Magazyn Energii do potrzeb budynku? Moc a …
Pojemność a moc magazynu energii — czym się różni? Pojemność magazynu energii określa, ile energii może on przechować, podczas gdy moc magazynu (wyrażana w …
Budynki wielorodzinne według wymagań WT 2021
Wszystkie nowe budynki od 2021 roku mają być obiektami o niemal zerowym zużyciu energii. Wymagania dla nich zostały określone w Warunkach Technicznych – m . izolacyjność cieplna ...
Jak spełnić wymagania, jakim powinny odpowiadać budynki od
Wymagania dotyczące zużycia energii, jakie muszą spełnić nowe i modernizowane budynki, związane . są z wymogami prawnymi i trendami ogólnoświato-wymi. Rządy dążą do coraz większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) i nieustannej po-prawy efektywności energetycznej gospodarki, w tym budownictwa. Konkretne wymagania nakładają na …
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Energię elektryczną można magazynować na przykład przy użyciu kondensatorów (czyli elementów składających się z dwóch przeciwnie naładowanych okładek, …
Dom energooszczędny: jakie parametry posiada?
W efekcie takie budynki mają zapotrzebowanie na energię cieplną pasujące się na poziomie zaledwie 15 kWh/(m2rok). Zalety mieszkania w domu energooszczędnym Oszczędność energii. Głównym celem domów energooszczędnych jest minimalizacja ilości zużywanej energii, zwłaszcza cieplnej. Domy te są tak zaprojektowane, że generują około 3-5 razy mniej strat …
Jakie są metody rozwiązywania problemów w przypadku …
Jakie są metody rozwiązywania problemów w przypadku akumulatorów magazynujących energię słoneczną? Baterie słoneczne cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością ze względu na ich przystępną cenę i trwałość. Jednakże, jak każde inne urządzenie elektroniczne, są one podatne na awarie. Dobra wiadomość jest ...
Jakie są zwolnienia z obowiązku świadectwa energetycznego?
We wprowadzonych wyłączeniach i zwolnieniach dla świadectw charakterystyki energetycznej są budynki, dla których najprawdopodobniej niemożliwe jest wykonanie modernizacji, które spełniałyby te dwa kryteria. Zatem sporządzenie świadectwa wydaje się bezcelowe. Takim przykładem są zabytki. W takich budynkach termomodernizacja ...
Czym są magazyny energii i jak działają?
Co to są magazyny energii i dlaczego są tak ważne? Magazyny energii elektrycznej to nieodłączny element nowoczesnych systemów energetycznych. Umożliwiają …
"Charakterystyka energetyczna budynku: Jakie obiekty …
Jakie budynki wymagają charakterystyki energetycznej? Według prawa budowlanego, charakterystyka energetyczna jest wymagana dla wszystkich budynków, które są oddawane do użytku, sprzedawane lub wynajmowane. Dotyczy to zarówno budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej.
Dział X. Oszczędność energii i izolacyjność cieplna
§ 328. [Budynek oszczędzający energię i ciepło] 1. Budynek i jego instalacje ogrzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne, ciepłej wody użytkowej, a w przypadku budynków użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, gospodarczych i magazynowych - również oświetlenia wbudowanego, powinny być zaprojektowane i wykonane w sposób zapewniający …
Jakie są wyjątki w obowiązku świadectwa energetycznego?
Pierwszą kategorią są budynki zwolnione z obowiązku posiadania świadectwa energetycznego. Do tej kategorii zazwyczaj zaliczają się obiekty, które z racji swojego przeznaczenia czy charakterystyki nie wymagają takiej dokumentacji. Przykładem mogą być budynki służące kultowi religijnemu, takie jak kościoły czy kaplice. Ponadto ...