Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru

Gotowi na wodór –działalność Amargo w świetle gospodarki wodorowej. Projekt realizowany wraz ze specjalistami z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej. Wsparcie realizacji strategii wodorowej poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do zastosowania układach wytwarzania i …

Produkcja wodoru z odnawialnych źródeł energii: Krok w

W tym kontekście pojawia się pytanie o rolę energii wodorowej. Czy energia wodorowa ma potencjał, aby stać się kluczowym czynnikiem zmieniającym globalny krajobraz energetyczny? Wodór: paliwo i magazyn w jednym. Obecnie dominującą metodą pozyskiwania zielonego wodoru jest elektroliza wody. W procesie tym, pod wpływem prądu elektrycznego, …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Podobnie jest w ustawie z dnia 20 lutego 2015 roku o odnawialnych źródłach energii – art. 2 pkt 17b Ustawy OZE „magazyn energii" oznacza wyodrębnione urządzenie lub zespół urządzeń służących do przechowywania energii w dowolnej postaci, niepowodujących emisji będących obciążeniem dla środowiska, w sposób pozwalający co najmniej na jej …

Magazyn energii

Jednym z głównych wyzwań w zakresie magazynowania energii wodorowej jest rozwój bezpiecznych i efektywnych metod przechowywania i transportu wodoru. Wodór ma najmniejszy atom spośród wszystkich …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 2 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 3 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 3 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 4 2. Wodór dziś 5 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 6 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 6 3. Cele ...

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa …

W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach …

Podstawy Elektromobilności: Ładowanie i Przechowywanie Energii …

Obejmuje ona rozwój pojazdów autonomicznych, wykorzystanie energii wodorowej oraz rozwijające się technologie superkondensatorów, które mogą zrewolucjonizować sposób przechowywania i dostarczania energii. Nie można też zapomnieć o potencjalnym wpływie elektromobilności na rozwój lotnictwa elektrycznego, które również jest przedmiotem …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 7 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele ...

Wodór i jego przechowywanie

Wprowadzenie: Wodór jest ważnym pierwiastkiem i najobficiej występującym na Ziemi. Ma on potencjał, aby stać się w przyszłości głównym źródłem energii. Wodór może być stosowany jako paliwo w transporcie, produkcji energii i …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Podsumowanie Panelu Dyskusyjnego: „Wodór – paliwo

Skupiał się na projektowaniu technologii wytwarzania struktur do transportu i magazynowania wodoru jako pracownik naukowy Technische Universität Dresden, Institute fur Leichtbau und Kunststofftechnik oraz jako dyrektor zarządzający w polskich i niemieckich firmach z branży materiałów kompozytowych. Założyciel i prezes (od 2016 roku) Polskiego Klastra Technologii …

Zielony wodór – metody wytwarzania – Przegląd Techniczny

Jako nośnik energii, zdolny do magazynowania, transportu i uwalniania energii bez bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych, wodór oferuje obiecujące perspektywy. Jego wszechstronne zastosowanie obejmuje sektory motoryzacyjny, przemysłowy, grzewczy i elektryczny, co czyni go ważnym elementem w strategiach zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO₂ [6].

Metody efektywnego i bezpiecznego magazynowania wodoru …

jest bardzo długi, jednak w niniejszej pracy skupiamy się na przybliżeniu problematyki dotyczącej przechowywania wodoru. Jako istotne omówione są kwestie metod sprężania, skraplania i …

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Metoda ta wykorzystuje zamknięte sprężone powietrze do wytwarzania energii elektrycznej przez turbiny. W odpowiednio przygotowanych szczelnych przestrzeniach lub pojemnikach powietrze pompowane przez sprężarki (w chwilach małego zapotrzebowania) zamykane jest pod wysokim ciśnieniem. Parametrem opisującym tę metodę jest gęstość energii, która wynosi od jednej do …

Wodór w energetyce

Koszty wytwarzania wodoru z paliw kopalnych i bio-masy potwierdzają fakt największej efektywności termodynamicznej iekonomicznej technologii re - formingu parowego gazu iropy …

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa (Storage …

S ł owa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe.

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie. Cel 3: Wsparcie …

Produkcja wodoru – różne metody | MM Magazyn Przemysłowy

Oprócz zielonego wodoru istnieją również inne kody kolorystyczne. W produkcji wodoru kolor odgrywa ważną rolę. Sam gaz jest bezbarwny, ale różne metody produkcji są oznaczone różnymi kolorami. Zielony wodór. Zielony wodór jest produkowany wyłącznie z energii odnawialnej. Zielona energia elektryczna jest wykorzystywana np. do ...

Inwestycje w technologie wodorowe, wytwarzania, …

Realizacja celu obejmie scentralizowane i rozproszone systemy wytwarzania, magazynowania, transportu niskoemisyjnego, w ty odnawialnego wodoru z wykorzystaniem sieci przesyłowej i dystrybucyjnej, jak i innych form transportu, a następnie wykorzystanie go jako produktu końcowego (transport, przemysł, ciepłownictwo i energetyka zawodowa, …

Szkolenie z metod wytwarzania wodoru | ATUM

Jest członkiem podgrupy roboczej G6 w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, współautor kwalifikacji rynkowej: „Doradzanie w zakresie …

Ultradźwięki

METODY TERMICZNE: Termiczne metody wytwarzania dźwięków opierają się na zjawisku wyładowań elektrycznych zachodzących w płynach. Można je wywołać poprzez rozgrzewanie przewodników lub inicjowanie przeskoku iskier przez ciecz. W prawdzie wydajność tego typu źródła ultradźwięków jest bardzo mała, bo wynosi zaledwie 1%, ale ...

Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki

To ważne dla transportu, który chce zmniejszyć emisję gazów. Polska Strategia Wodorowa podkreśla znaczenie magazynów wodorowych. Innowacje technologiczne są kluczowe dla realizacji celów zielonej energii. Magazyny wodorowe to klucz do przyszłości energetyki. Umożliwiają przechowywanie, transport i wykorzystanie energii wodorowej. Dzięki nim …

Energetyka wodorowa

- rozwój metod przechowywania wodoru w aspekcie zastosowania w transporcie oraz stworzenie bezpiecznej technologii przesyłania wodoru, - energetyczne wykorzystanie wodoru w ogniwach …

LCOE: jakie są koszty wytwarzania energii ze źródeł ...

Przyniosła ona bowiem znaczny wzrost kosztów - m . transportu i produkcji. Wpływ na wzrosty miała również inflacja. Wzrost to swego rodzaju nowość, jeśli chodzi o koszt produkcji energii z fotowoltaiki. Do tej pory fotowoltaika rozpieszczała trendami spadkowymi. Dane IRENA pokazują, że w okresie od 2010 do 2019 roku LCOE PV w krajach Europy …

Perspektywy dekarbonizacji wytwarzania energii elektrycznej w …

Perspektywy dekarbonizacji wytwarzania energii elektrycznej w Polsce 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Stan systemu energetycznego w Polsce na tle Unii Europejskiej 3. Energetyka polska w okresie przejściowym 4. Niskoemisyjne metody produkcji energii elektrycznej – zalety, wady, możliwości 4.1. Fotowoltaika 4.2. Energetyka wiatrowa na lądzie 4. ...

co to jest i jak się go wytwarza? Jakie ma zastosowania?

To wiąże się z wyzwaniem, jakim jest niestabilność i zmienność wytwarzania energii, charakterystyczna zwłaszcza dla źródeł słonecznych, które cechuje zmienność nie tylko na poziomie sezonowym, ale i dziennym. Kluczowa dla instalacji Power-to-Gas jest produkcja gazu (wodoru) o znaczącym potencjale energetycznym. Wykorzystanie ...

Szkolenia i kursy w technologii wodoru

Jest członkiem podgrupy roboczej G6 w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej, członek Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, współautor kwalifikacji rynkowej: „Doradzanie w zakresie …

Wodór

Wodór - perspektywiczny nośnik energii Autor: Jacek Malko ... Dziś temat gospodarki wodorowej (hydrogen economy) wraca w nowym kontekście szybkiego rozwoju ogniw paliwowych jako źródła energii elektrycznej i ciepła w zastosowaniach stacjonarnych i w transporcie [3, 4]. Produkcja wodoru w procesie elektrolizy, zasilanej przez źródła o pracy nieciągłej (i często …

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 r. (PSW) jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce i kierunki działań niezbędnych do ich osiągnięcia. Dokument wpisuje się w globalne, europejskie i krajowe działania mające na celu budowę gospodarki niskoemisyjnej.

Energetyka wodorowa – podstawowe problemy

getyki wodorowej. Mimo, że nie wszystkie opinie dotyczące jej potencjału techniczno-ekono- micznego są pozytywne, to wiele przygotowanych prognoz i analiz scenariuszowych pokazuje jej perspektywiczne znaczenie w wielu obszarach gospodarki. Rozwój technologii wodorowej wiąże się z przeprowadzaniem badań i analiz, obejmujących różne obszary technologiczne, w tym …

Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru

Magazynowanie wodoru realizuje się, zależnie od sposobu i warunków jego przechowywania, następującymi metodami: w postaci sprężonej w zbiornikach, w postaci ciekłej w zbiornikach metalowych i kompozytowych, w …

Perspektywy wodoru w transporcie i energetyce

Jest on obecnie podstawowym źródłem wodoru uzyskiwanego przy pomocy technologii rozkładu termicznego klasyfikowane w trzy następujące grupy: parowy reforming gazu ziemnego (SMR), …

Wodorowa gorączka

Projekt własnej strategii wodorowej w styczniu zaprezentowała Polska, przewiduje on wykorzystanie wodoru jako magazynu energii, współspalanie w turbinach gazowych oraz uruchomienie instalacji ko- i poligeneracyjnych. Powyższe dane jasno wskazują, że przed przemysłem wodorowym są ogromne perspektywy. Sektor będzie mógł liczyć na …

Zbiorniki wodorowe, do magazynowania i transportu wodoru

Działalność Amargo w świetle gospodarki wodorowej. Naszą misją jest wsparcie realizacji strategii wodorowej poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do zastosowania w układach wytwarzania, magazynowania i transportu wodoru wraz z uregulowaniem ścieżki formalnoprawnej.

Technologia produkcji, przetwarzania i transportu wodoru

Transport wodoru rurociągami stalowymi (gatunki: API5L-X42 i X52; do 1000 psi/7000 kPa, cykliczne stałe/niskie ciśnienie) nie prowadzi do kruchości wodorowej. Wodór jest zazwyczaj przechowywany w stalowych butlach bez problemów. Gaz węglowy (znany również jako gaz miejski) składa się w 50% z wodoru i był transportowany w żeliwnych rurach przez pół …

Rewolucja wodorowa

Wodór w polityce klimatycznej UE • Wodórjest pozycjonowany jako kluczowy nośnikenergii w polityce Europejskiego Zielonego Ładu,stanowiąc potencjalnie przyszłysubstytutu paliw kopalnych (najważniejszasilna strona wodoru to zeroemisyjność). • Komisja Europejska w ramach Unijnej Strategii Wodorowej (2020 r.) oraz planu REPower EU (2022 r.) ustanowiła

Zalety i wady energii wodorowej | Przewodnik po kotłach | Tanger

istnieją dwie metody ekstrakcji wodoru: elektroliza lub reforming parowo-metanowy. elektroliza polega na przepuszczeniu wysokiego prądu elektrycznego przez wodę, aby oddzielić atomy tlenu i wodoru. brzmi to dość prosto, ale jest to kosztowny proces ze względu na ilość wymaganej energii elektrycznej i w celu wytworzenia energii elektrycznej spalane są …