Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Weszła w życie ustawa regulująca status magazynów energii

Energia wprowadzana do magazynu oraz straty związane z magazynowaniem energii nie będą uznawane za zużycie odbiorcy końcowego. Ustawa przewiduje zniesienie podwójnego naliczania opłat sieciowych dla energii wprowadzonej oraz pobieranej z magazynu, a także określa ulgi w obowiązkach związanych z koncesjonowaniem oraz całkowite wyłączenie …

Zielone certyfikaty – po co nam certyfikat energii z OZE?

Zielone certyfikaty, czyli świadectwa pochodzenia energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE), obowiązują w naszym kraju od października 2005 r. System wspierający produkcję zielonej energii wprowadziła znowelizowana ustawa Prawo energetyczne. Ponieważ ze względów ...

Zbiorniki na wodór – aktualny poziom gotowości technologicznej

W publikacji skupimy się na aspektach związanych z magazynowaniem wodoru i projekcie zbiorników kompozytowych, nad którym intensywnie pracują specjaliści Amargo wraz z gronem naukowców Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej oraz ekspertami z branży. Potencjał projektu zbiorników kompozytowych do magazynowania wodoru. Jako wieloletni producent …

Gospodarka wodorowa

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 określa strategiczne kierunki wdrażania polskiej gałęzi gospodarki wodorowej. Ministerstwo Klimatu i Środowiska dąży do stworzenia stabilnego otoczenia regulacyjnego mającego na celu eliminację barier dla rozwoju rynku wodoru i pobudzanie popytu na ten nośnik energii.

Podziemne magazynowanie wodoru odnawialnego.

Regulacje związane z magazynowaniem wodoru. W projekcie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wspólnych zasad rynków wewnętrznych gazów odnawialnych i gazów ziemnych oraz wodoru nr …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej. 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru. Cele strategii. Cel 1: Wdrożenie technologii wodorowych w energetyce i ciepłownictwie. Cel 2: Wykorzystanie …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Łańcuch wartości gospodarki wodorowej w Polsce

Dlatego w ramach Śląsko – Małopolskiej Doliny Wodorowej spółka prowadzi dwa projekty związane z wodorem. Jednym z nich jest projekt produkcja wodoru z gazu koksowego. Drugim – projekt zagospodarowania terenów zdegradowanych przy kopalniach, gdzie po rekultywacji mogłyby powstać wielohektarowe instalacje fotowoltaiczne produkujące zielony …

Innowacyjne metody magazynowania energii elektrycznej: …

W dzisiejszych czasach, kwestie związane z magazynowaniem energii elektrycznej stają się coraz bardziej kluczowe, ... Jak zbudować magazyn energii z baterii samochodowej: innowacyjne podejście do przechowywania energii; Kategorie Magazyny Energii. Odnawialne źródła energii: rewolucja w branży pracy i technologii . Wszystko co musisz …

Potencjał gospodarki wodorowej w Polsce i Unii …

Polska ma duży potencjał do rozwoju gospodarki wodorowej. Kraj posiada zasoby energii odnawialnej, które można wykorzystać do produkcji wodoru. Ponadto Polska ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, która umożliwia …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030 Z …

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 3 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 4 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 4 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 5 2. Wodór dziś 7 2.1. Łańcuch wartości gospodarki wodorowej 7 2.2. Produkcja i rodzaje wodoru 8 3. Cele ...

Magazynowanie wodoru. Ciężki los lekkiego gazu

energetyki wodorowej jest w UE jednym z priorytetów tzw. Szóstego Programu Ramowego (w ramach priorytetu 6.1 – "Zrównoważone systemy energetyczne") i obejmuje wszystkie zagadnienia związane z wykorzystaniem tego pierwiastka w zakresie jego pozyskiwania, magazynowania, bezpieczeństwa, dystrybucji, badań materiałowych i ekonomicznych.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w przyszłość, analizując prognozy, które będą miały wpływ na rozwój magazynowania energii w 2024 roku. W artykule swoją wiedzą podzielili …

Jakie są koszty i oszczędności związane z magazynowaniem energii ...

Oszczędności związane z użytkowaniem magazynu energii mogą wynikać z możliwości zmniejszenia zużycia energii z sieci energetycznej. Dzięki przechowywaniu energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną użytkownicy mogą obniżyć swoje rachunki za prąd, a także unikać wyższych opłat w godzinach szczytu.

Magazyny wodoru

Magazyny wodoru. Wodór charakteryzuje się dużą energią właściwą i wartością opałową, jest więc efektywnym nośnikiem energii. Może być wykorzystywany bezpośrednio jako paliwo w …

Fotowoltaika z magazynem energii

Fotowoltaika z magazynem energii to system pozwalający na gromadzenie nadmiaru wyprodukowanej energii słonecznej w bateriach tak, aby można było z niej korzystać również wtedy, gdy panele fotowoltaiczne nie produkują prądu, na przykład w nocy. W skład fotowoltaiki z magazynem energii wchodzą trzy główne komponenty: panele fotowoltaiczne, …

WODÓR

Certyfikacja, dekarbonizacja i rozwój biznesu w ramach produkcji zielonej energii. Nasza marka Renewable Hydrogen Label zapewnia producentom wodoru unikalny paszport na rynki …

Zielone certyfikaty i wielkie zawirowanie z nimi związane

Jednym z nich ma być właśnie Rozporządzenie dotyczące zmiany wielkości udziału ilościowego sumy energii elektrycznej pochodzącej z OZE na 2023 r., które weszło w życie 11 sierpnia br. Jak uzasadnia strona rządowa „wskazany poziom obowiązku ma utrzymać rentowność instalacji i bezpieczeństwo partycypujących w nim wytwórców, jednocześnie …

Realizacja polskiej strategii wodorowej w kontekście regulacji i ...

Niejasne przepisy prawne przekładaj się również na kwestie związane z certyfikacją wodoru oraz stosowania odpowiednich norm jakościowych. Kwestie te mają …

Odnawialny wodór: jakie są korzyści dla UE?

Komisja Europejska przedstawiła strategię RepowerEU na rzecz bardziej przystępnej cenowo, bezpiecznej i zrównoważonej energii. Zgodnie z tym planem, UE powinna zwiększyć produkcję wodoru ze źródeł odnawialnych do 2030 r., podnosząc ilość wodoru do 20 megaton rocznie z 10 megaton rocznie proponowanych w strategii wodorowej 2020.

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój magazynów energii

Ustawa licznikowa stworzyła ramy prawne dla rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiających integrację energetyki rozproszonej oraz zniosła dotychczasowe bariery dla funkcjonowania magazynów energii, takie jak podwójne naliczanie opłat sieciowych. 5 listopada 2021r. w Dzienniku Ustaw RP ogłoszone zostało rozporządzenie Ministra Klimatu i …

Magazyny energii | TÜV SÜD Polska

Schemat certyfikacji zielonego wodoru opracowany przez Bureau Veritas wspiera rozwój zdolności produkcyjnych wodoru uzyskiwanego z procesu elektrolizy wody, przy użyciu energii …

Magazyny energii w Moim Prądzie potrzebują systemu certyfikacji?

Jak wskazuje prezes beeIN, ryzyko związane z zakupem przypadkowego magazynu energii obejmuje brak jakiegokolwiek wsparcia posprzedażowego, w tym przede wszystkim brak serwisu i dostępu do części zamiennych. Z tego względu prosumenci chcący zainwestować w magazyn energii powinni zawsze mieć na uwadze, kto wprowadza dany …

Korzystanie z magazynu energii elektrycznej | PwC

Umożliwia to jednocześnie korzystanie z systemów FIT/FIP (feed-in-tariff/feed-in premium) dla podmiotów, które są do tego uprawnione. Ponadto, prowadzenie działalności koncesjonowanej związanej z magazynowaniem energii jest również zwolnione z obowiązku ustalania taryfy, co stanowi ułatwienie w obowiązkach wobec regulatora.

Transformacja energetyczno-klimatyczna. Prawo odnawialnych źródeł energii

gospodarki wodorowej oraz związane z magazynowaniem energii P7S_UK KOMPETENCJE SPOŁECZNE. SP_K01 Jest gotów do wykorzystania posiadanej wiedzy do udoskonalania funkcjonowania podmiotów realizujących usługi w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz energii pochodzącej z gazu, wodoru, atomu, źródeł geotermalnych i in. P7S_KK SP_K02 …

Zielony wodór jako nośnik energii przyszłości | TÜV Rheinland

Nośnik energii z dużymi perspektywami na przyszłość . Niezależnie od tego, czy działasz w sektorze przemysłowym, elektrycznym, logistycznym, mobilności czy infrastruktury budowlanej, potrzebujesz zrównoważonych źródeł energii, aby osiągnąć ambitne cele klimatyczne. Wodór jest uważany za nośnik energii przyszłości, który może wspierać wysiłki na rzecz dekarbonizacji. W ...