Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
Prawo energetyczne opisuje magazynowanie energii elektrycznej jako przetworzenie energii pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez przyłączoną i współpracującą z …
Fotowoltaika – normy i przepisy dotyczące ochrony odgromowej i ...
Według Polskich Sieci Elektroenergetycznych w grudniu 2020 r. zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych produkujących było łącznie ponad 3,42 GW energii elektrycznej. Przewiduje się, według ostrożnych szacunków, że w ciągu kolejnych 20 lat w Polsce nastąpi wzrost zainstalowanych mocy wytwórczych z instalacji fotowoltaicznych do około 10 …
Jak zaprojektować sieć, uwzględniając magazyn energii?
Magazynowanie energii pozwala na wykorzystanie zgromadzonej energii nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, co generuje dodatkowe oszczędności. Inwestycja w instalację PV wyposażoną w magazyn to skuteczna ochrona przed wzrostem cen energii. Koszty tradycyjnej energii elektrycznej mogą podlegać wahaniom i wzrostom w czasie. Inwestycja w …
Instalacje Elektroenergetyczne i Uprawnienia Odnośnie Ich Instalacji
Normy i przepisy dotyczące instalacji elektroenergetycznych. W Polsce, instalacje elektroenergetyczne muszą być zgodne z określonymi normami i przepisami, które zapewniają ich bezpieczeństwo oraz efektywność. Główne akty prawne regulujące te kwestie to: Prawo budowlane – określa wymagania dotyczące projektowania i wykonawstwa instalacji, w …
Magazyn energii – warunki zabudowy i wymagania techniczne
Magazyny energii muszą spełniać szereg wymagań technicznych, aby zapewnić bezpieczne i efektywne działanie systemu. Kluczowe parametry to pojemność użyteczna, moc ładowania i …
Co zawiera projekt instalacji wodnej i dlaczego jest tak ważny?
Wymagania dotyczące projektów instalacji wodnej. Zgodność z przepisami prawa: Projekt instalacji wodnej musi spełniać wymogi określone przez polskie normy PN i europejskie normy EN, a także uwzględniać przepisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ważne jest również dostosowanie się do warunków technicznych obowiązujących dla danego rodzaju …
Gdzie zamontować magazyn energii?
Należy także uwzględnić przepisy dotyczące gromadzenia i wykorzystania energii, które mogą mieć wpływ na wybór technologii magazynowania. Powiązania z systemem energetycznym. Podczas planowania instalacji magazynu energii, niezbędne jest dokładne rozważenie sposobu jego integracji z lokalnym systemem energetycznym. Należy ...
Komercyjny system magazynowania energii
System magazynowania energii może pomóc utrzymać równowagę w całej instalacji i uniknąć powstania przepięć w sieci. Stosowanie systemu BESS z układem zasilania rezerwowego (off-grid) System BESS z układem zasilania rezerwowego (tryb pracy off grif) nadaje się do stosowania w miejscach, gdzie występują częste przerwy w dostawie prądu lub gdy jest …
Nowe normy dotyczące ochrony odgromowej obiektów budowlanych
Urządzenie piorunochronne powinno przejąć i odprowadzić do ziemi prąd wyładowania piorunowego w sposób bezpieczny dla ludzi oraz eliminujący możliwość uszkodzenia chronionego obiektu budowlanego oraz urządzeń w nim zainstalowanych. Obecnie wprowadzane są cztery nowe normy serii PN-EN 62305, określające zasady ochrony …
Prawie 6 proc. powierzchni Polski pod wiatraki
Liberalizacja reguł odległościowych to jeden z warunków przyspieszenia rozwoju lądowej energetyki wiatrowej, zgodnie z ambitnym scenariuszem aktualizacji Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu. 500 m jako odległość wiatraków od zabudowy mieszkaniowej stanowi odpowiednie zabezpieczenie interesów mieszkańców oraz polskiej energetyki.
Studium wykonalności dla instalacji do produkcji, sprężania ...
W niniejszym artykule rozwijamy wątpliwości dotyczące uwarunkowań technicznych, ekonomicznych, środowiskowych, prawnych i administracyjnych dla instalacji wodorowych. Studium wykonalności dla projektów takich jak instalacja do produkcji, sprężania, magazynowania i dystrybucji wodoru wymaga pracy specjalistów wielu branż oraz audytu pod względem …
Magazyny energii
Magazyny energii elektrycznej mogą być wykorzystywane jako niewielkie instalacje przydomowe stanowiące dla właściciela zapasowe źródło energii lub element instalacji prosumenckiej …
Regulacje prawne dotyczące przemysłowych magazynów energii …
Polskie prawo dotyczące magazynowania energii jest złożone i dynamicznie się rozwija. Wdrożenie konkretnych regulacji z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność, a z drugiej promuje innowacyjność i rozwój nowych technologii. W artykule omówimy kluczowe aspekty prawne związane z przemysłowymi magazynami energii w Polsce. …
Podstawowe wymagania prawne obowiązujące przy przyłączaniu …
Nous voudrions effectuer une description ici mais le site que vous consultez ne nous en laisse pas la possibilité.
Zrozumienie normy UL9540: Normy bezpieczeństwa magazynowania energii ...
Na poziomie międzynarodowym IEC (Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna) oferuje normy międzynarodowe, w tym IEC 62485, która określa normy bezpieczeństwa i wydajności dla systemów akumulatorowych i systemów magazynowania energii. Normy te pomagają krajom wdrażać zharmonizowane praktyki, które mogą być …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …
Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku
W dalszej części wyjaśnimy wybrane przepisy i zagadnienia prawne bezpośrednio związane z magazynami energii w naszym kraju. Całość publikacji oparta będzie …
Magazyny Energii Kompendium
W obecnym stanie prawnym w Polsce regulacje dotyczące magazynów energii oraz magazynowania energii znajdują się w: • Ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1385 z późn. zm.) • Ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1378 z późn. zm.)
Czym się różni sieć dystrybucyjna od sieci przesyłowej?
Startup Sperra, specjalizujący się w wykorzystaniu druku 3D dla projektów związanych z energetyką morską, uzyskał wsparcie finansowe rządu USA dla rozwoju technologii podmorskiego magazynowania energii za pomocą systemów hydrostatycznych (PHES). Innowacyjne rozwiązanie z głębin Technologia opracowana przez Sperrę bazuje na…
Wzrost instalacji magazynów energii w USA w II kwartale 2024 roku
Drugi kwartał 2024 roku okazał dobrym czasem dla rynku magazynowania energii w Stanach Zjednoczonych. Według raportu opublikowanego przez American Clean Power Association (ACP) i Wood Mackenzie, w tym okresie zainstalowano ponad 3 000 MW mocy magazynów energii, co stanowi 74% wzrost w porównaniu z tym samym okresem roku …
Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój …
Nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne przewiduje m . całkowite wyłączenie z obowiązku posiadania taryfy magazynowania energii elektrycznej, zwalnia z …
Weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne
Na początku lipca weszła w życie najnowsza nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, która ma na celu nie tylko stworzenie w Polsce odpowiednich warunków dla …
Znaczące zmiany w Kodeksach międzynarodowych 2024
Międzynarodowy kodeks mieszkaniowy 2024 (IRC®) to kompleksowy kodeks obejmujący wszystkie wymagania dotyczące budynków, instalacji wodno-kanalizacyjnych, mechanicznych, paliw gazowych i oszczędzania energii (jeszcze nieopublikowany) dla domów jedno- i dwurodzinnych oraz kamienic do trzech pięter. Ważne zmiany IRC w 2024 r. obejmują: …
Co nowego w technologiach magazynowania energii?
Magazynowanie energii w wodzie: Coraz więcej projektów skupia się na wykorzystaniu wody jako medium do magazynowania energii. Dzięki technologiom takim jak PHS (Pumped Hydro Storage) oraz presja wody możemy efektywnie przechowywać nadwyżki energii, co jest szczególnie przydatne w zastosowaniach na dużą skalę.
Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.
Zgodnie z art. 3 pkt 59a pr. ener. – „magazynowanie energii" to magazynowanie energii elektrycznej lub przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie …
Największy na świecie projekt magazynowania energii w …
Uruchomiono pierwszą część największego na świecie systemu magazynowania energii za pomocą akumulatorów sodowo-jonowych (BESS) w Chinach. Jak poinformowały w zeszłym tygodniu państwowe media Yicai Global i dostawca technologii HiNa Battery, część projektu o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh w Qianjiang w prowincji Hubei została …
Georgia Power i Tesla wspólnie budują gigantyczny system magazynowania ...
Georgia Power, jeden z wiodących dostawców energii w Stanach Zjednoczonych, podpisał znaczącą umowę z firmą Tesla na budowę wielkoskalowego systemu magazynowania energii BESS. Projekt, mający na celu poprawę niezawodności sieci oraz zapobieganie przyszłym niedoborom energetycznym, składa się z czterech oddzielnych …