Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Magazynowanie ciepła

Jak magazynujemy energię? Technologie magazynowania energii to rozległy temat, do najbardziej powszechnych należą: Magazynowanie energii termicznej: ogrzewanie lub chłodzenie magazynującego medium (ciepło właściwe substancji); wykorzystanie ciepła utajonego przemian fazowych. Magazynowanie energii mechanicznej:

Nieruchomość gruntowa i rolna: co je różni?

Nieruchomości gruntowe i rolne są dwiema podstawowymi kategoriami nieruchomości. Nieruchomość gruntowa to nieruchomość, która jest zlokalizowana na ziemi, ale nie jest wykorzystywana do produkcji rolnej. Zazwyczaj obejmuje ona budynki, drogi, place i inne obiekty. Nieruchomość rolna to z kolei nieruchomość, która jest wykorzystywana do produkcji …

Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?

Większość z tych rozwiązań odnosi się do przemysłowej skali magazynowania energii i nastawionych jest na optymalizację pracy dużych elektrowni OZE. Wynika to przede …

Skala mapy – Notatki geografia

Skala 1 : 10 000 jest większa, niż skala 1 : 20 000 Umiejętność odczytywania skali jest przydatna, gdy na podstawie mapy musimy obliczyć rzeczywistą odległość w terenie. Odległość w linii prostej między dwiema miejscowościami na mapie w skali 1 : 200 000 wynosi 2 cm. Oblicz rzeczywistą odległość między tymi miejscowościami w terenie.

Duże i małe magazyny ciepła – jaka czeka je przyszłość?

W zależności od zakresu temperaturowego medium magazynującego energię wyróżnia się: niskotemperaturowe (do 120°C), średniotemperaturowe (120-500°C), …

Magazynowanie energii

Koła zamachowe to kinetyczne zasobniki energii, które przekształcają energię elektryczną na energię mechaniczną wirującej masy, a następnie wytwarzają energię elektryczną z jej wyhamowania. Ilość magazynowanej energii rośnie wraz z prędkością kątową obrotu i jest uzależniona od wytrzymałości na rozciąganie stosowanego materiału. Im lżejszy materiał, tym …

Zielone inwestycje

H2eBuffer – projekt naukowo-badawczy mający na celu stworzenie systemu magazynującego energię i stabilizującego sieć energetyczną przy wykorzystaniu zielonego wodoru wytworzonego z instalacji OZE. Inicjatywa prowadzona przez ENEA Operator, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński;

Systemy magazynowania energii – poradnik

W pierwszym typie magazynowania energii – prąd stały z prostownika przepływa przez cewkę wykonaną z materiału nadprzewodzącego, która jest schłodzona …

7.2 Energia kinetyczna

Pamiętając ten historyczny opis możemy teraz zdefiniować w ujęciu klasycznym energię kinetyczną jako pojęcie fizyczne. Kiedy mówimy o ujęciu „klasycznym", mamy na myśli takie, które nie bierze pod uwagę zależności relatywistycznych, tzn. właściwych dla prędkości bliskich prędkości światła. Opis takich zjawisk znajdziecie w rozdziale Teoria względności. Jako że ...

Energia pola magnetycznego

Konduktor grafenowy - koncepcyjna idea magazynu energii XXI wieku [bateria przewodnikowa] Poruszając jeszcze kwestię SMESa jako urządzenia magazynującego energię w polu magnetycznym od razu przypomniał mi się pomysł nijakiego prof. Jana Pająka z UWr. odnośnie tzw. komory oscylacyjnej. Z tym że w jego koncepcji nie wykorzystuje się …

Termodynamika – podstawowe pojęcia. Energia wewnętrzna

Na energię całkowitą składają się trzy rodzaje energii. Jest to energia kinetyczna układu jako całości, energia potencjalna układu zależna od pola sił zewnętrznych oraz energia wewnętrzna. Można zatem powiedzieć, ze energia wewnętrzna stanowi różnicę między całkowitą energią układu a makroskopową energią kinetyczną i potencjalną. Energia kinetyczna układu zależy ...

8.1 Kondensatory i pojemność elektryczna

Tak jak w pozostałych typach również w kondensatorze walcowym pojemność elektryczna zależy jedynie od jego geometrii. Istotnym zastosowaniem Równania 8.6 jest wyznaczanie pojemności elektrycznej przypadającej na jednostkę długości w kablu koncentrycznym (ang. coaxial cable), który często stosuje się do przesyłania zmiennych w czasie sygnałów elektrycznych.

Magazynowanie energii

Grafika to schemat blokowy, przedstawiający układ źródło‑odbiorca z magazynem energii i jej konwersją. Widoczne są bloki, które przedstawiają poszczególne elementy. Pierwszy z lewej …

SKALA PENGUKURAN DALAM PENELITIAN KUANTITATIF

Dalam pemilihan skala pengukuran, peneliti perlu mempertimbangkan karakteristik data yang diukur, tujuan penelitian, serta kemampuan alat ukur yang digunakan.

Innowacyjny beton. Dzięki niemu domy będą jak magazyny …

O ile superkondensatory z betonu nie będą na ten moment gwarantowały długotrwałego przechowywania energii tak jak technologia litowo-jonowa, to mogą one potężnie odciążyć system energetyczny poprzez niwelowanie gwałtownych skoków mocy w czasie największego zapotrzebowania na energię elektryczną.Wszystko to dzięki możliwości taniego …

Pentingnya Memahami Macam-Macam Skala dalam Pembuatan Maket

Skala ini cocok untuk membuat maket bangunan yang lebih besar, seperti rumah atau bangunan komersial kecil. Skala Satu Banding Sepuluh (1:10): Skala ini digunakan untuk membuat maket bangunan yang lebih besar lagi, seperti bangunan apartemen atau kompleks perumahan. Maket dengan skala 1:10 memiliki ukuran satu per sepuluh dari ukuran sebenarnya.

Energia potencjalna w danym punkcie pola

Zapoznanie się z treścią niniejszego materiału sprawi, że: przypomnisz sobie, czym jest energia potencjalna grawitacji, poznasz zależność energii potencjalnej grawitacji od odległości pomiędzy ciałami, przeanalizujesz wykres zależności, zastosujesz poznane zależności do rozwiązywania zadań.,. Energia potencjalna w danym punkcie pola. Przeczytaj Warto przeczytać Jedną z ...

Wymagania edukacyjne z fizyki dla klasy drugiej liceum …

2 Przedmiotowy system oceniania -sprawnie się komunikuje i stosuje terminologię właściwą dla fizyki, -kreatywnie rozwiązuje problemy z dziedziny fizyki, świadomie wykorzystując metody i narzędzia wywodzące się z informatyki, -posługuje się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, -samodzielnie dociera do informacji, dokonuje ich selekcji, …

Skala Kardaszewa

W roku 1964 astronom Nikołaj Kardaszew zaproponował klasyfikację rozwoju technologicznego cywilizacji. Ludzkość nie osiągnęła jeszcze pierwszego poziomu w tej skali. Miarą rozwoju technologicznego w skali Kardaszewa jest ilość energii, jaką dana cywilizacja potrafi wykorzystać. Nie jest istotny rodzaj energii, ponieważ jedną formę energii można …

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Krótkoterminowe magazynowanie oznacza przechowywanie energii w skali godzin – dni, natomiast długoterminowe – nawet do pół roku (co może być przydatne, gdy …

Stosunek pól wielokątów podobnych

Zbadajmy teraz stosunek pól żółtego oraz fioletowego kwadratu do pola różowego kwadratu. Jaki będzie stosunek pola fioletowego kwadratu do pola różowego kwadratu? To 4a kwadrat przez a kwadrat, czyli 4. Zauważ, że 4 to 2 do kwadratu a 2 tyle wynosiła skala podobieństwa. A jak wygląda sprawa z żółtym i różowym kwadratem?

Magazynowanie energii

Mogą one magazynować energię nawet do kilku miesięcy, co pomaga na przykład neutralizować różnice pomiędzy podażą i popytem na energię, występujące w cyklu rocznym (np. gdy jakaś pora roku bardziej niż inna sprzyja produkcji prądu). Zakresy parametrów (czas magazynowania, moc i pojemność) obecnie dostępnych systemów magazynowania …

Kalkulator Skali

Wpisz w odpowiednie pola długość rzeczywistą i długość podaną w skali (z mapy, projektu, itp). Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu jednostek. Na podstawie tych danych zostanie obliczona skala. Uwaga: aby włączyć kalkulator skali pamiętaj o kliknięciu symbolu kłódki w boksie ze skalą. Tak, aby pola na wpisanie skali zostały wyszarzone. Dopiero wtedy kalkulator będzie mógł ...

Energia w polu grawitacyjnym

Energia potencjalna. Wykorzystywany dotychczas w mechanice wzór na energię potencjalną ciała był przybliżeniem bardziej ogólnego wzoru, które jest poprawne tylko gdy rozpatrujemy jednorodne pole grawitacyjne (a zatem bardzo blisko powierzchni Ziemi).. W ogólnym przypadku centralnego pola grawitacyjnego należy mieć na uwadze fakt, że energia potencjalna ciała …

13.3 Energia potencjalna i całkowita pola grawitacyjnego

Badaliśmy energię potencjalną pola grawitacyjnego w rozdziale Energia potencjalna i zasada zachowania energii, gdzie wartość przyspieszenia grawitacyjnego g g była stała. Teraz rozszerzymy nasze rozważania na większe odległości tak, że wartość g g będzie się zmieniała. Jest to konieczne, aby poprawnie obliczyć energię potrzebną do umieszczenia satelity na …

Filoma

W specjalnie zaprojektowanej lampie katodowej, służącej do wyznaczania stosunku ładunku do masy elektronu e / m e/m e / m, można równocześnie wytwarzać dwa pola: elektryczne i magnetyczne.Wartości natężenia pola elektrycznego i indukcji magnetycznej dobieramy tak, by torem elektronów wybiegających z katody była linia prosta (patrz rysunek).