Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Energia słoneczna – czym jest i jak powstaje energia słoneczna?

Energia słoneczna powstaje przy wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego, ale nie w sposób bezpośredni, lecz poprzez tzw. konwersję fotowoltaiczną. W praktyce energię pochodzącą ze słońca wykorzystuje się na dwa sposoby: zamieniana jest w energię elektryczną, zamieniana jest w ciepło. Zamiana energii słonecznej w elektryczność …

Magazynowanie energii słonecznej: jak to działa i dlaczego jest …

Dzięki temu, że energia słoneczna jest darmowa i odnawialna, można oszczędzać na kosztach energii elektrycznej oraz zwiększyć świadomość ekologiczną. Dodatkowo, w przypadku awarii sieci energetycznej, system magazynowania energii słonecznej pozwala na ciągłe dostarczanie energii elektrycznej do domu. Baterie do magazynowania energii słonecznej. Baterie do …

Wykorzystanie paliw z odpadów, biomasy oraz …

Osuszony osad jest łatwy do magazynowania i transportu, jednak należy wziąć pod uwagę, że proces suszenia wiąże się również z dużymi nakładami finansowymi. Jednym ze sposobów zmniejszenia kosztów …

Nowy system magazynuje energię cieplną w związkach …

Zespół STORRE opracował wydajny system magazynowania energii cieplnej, który wraz z wytwarzaniem CSP pozwala z powodzeniem przezwyciężyć problemy wahających …

W centrum uwagi: Energia słoneczna – wykorzystanie potencjału …

Nie dawno brytyjska Izba Lordów wezwała rząd do poważniejszego potraktowania kwestii magazynowania energii. – Wiatr i energia słoneczna oferują tanią, domową energię elektryczną i będą stanowić rdzeń …

Efektywna i skalowalna – Ciepłownia Przyszłości kształtuje …

Nowa ciepłownia, zwana Demonstratorem Technologii, opiera się o wysokosprawne układy pomp ciepła, instalacje fotowoltaiczne oraz system magazynów ciepła wysoko- i niskoparametrowego, w tym największy w Polsce magazyn ciepła w formie zbiornika zagłębionego w gruncie. Dzięki tym rozwiązaniom system ciepłowniczy na osiedlu Astronomów …

Nowoczesne Technologie w Produkcji Energii …

Współczesne technologie rewolucjonizują produkcję energii słonecznej, przyczyniając się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości. Panele fotowoltaiczne, magazynowanie energii i inteligentne systemy …

Energia słoneczna – czym jest, jak ją wykorzystać?

Energia słoneczna dociera do ziemi w postaci promieniowania słonecznego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przeprowadził badania dotyczące promieniowania słonecznego w Polsce i oszacował, że jego całkowite natężenie w ciągu roku wynosi 993,5 kWh/m2. Najlepiej nasłonecznione obszary kraju to Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże …

Raport „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – …

Szanowni Państwo, Zapraszamy do zakupu pierwszego w kraju opracowania o rynku magazynowania energii elektrycznej w Polsce. Z Raportu PIME pt. „Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce – technologie, wdrożenia i regulacje" dowiecie się m. in. jakie są najistotniejsze zagadnienia regulacyjne dotyczące magazynowania energii elektrycznej w …

Słoneczna energia termoelektryczna: charakterystyka i …

La termoelektryczna energia słoneczna Energia słoneczna to obiecująca technologia wykorzystująca ciepło słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Proces ten zachodzi w wyspecjalizowanych zakładach tzw elektrownie słoneczne, które ewoluowały od początku lat 80-tych.Główną zaletą tej technologii jest to, że jest to czyste, obfite i, co …

Energia słoneczna jako źródło ciepła dla Twojego domu

Energia słoneczna jako źródło ciepła dla Twojego domu Coraz większe znaczenie zyskuje prowadzenie ekologicznego stylu życia, a w związku z tym, energia odnawialna cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Panele fotowoltaiczne zdobyły ogromną popularność, będąc opłacalną inwestycją do pozyskiwania energii elektrycznej. Wykorzystanie fotowoltaiki jako …

Innowacyjna koncepcja termochemicznego magazynowania

Struktury te wykorzystano do zbudowania pilotażowego strukturyzowanego reaktora/wymiennika ciepła, który pozwala na termochemiczne magazynowanie (TCS) energii …

Sól i woda sposobem na zwiększenie gęstości magazynowanej …

Dzięki nowatorskiemu selektywnemu sorbentowi wody rozwiązanie do sezonowego magazynowania energii cieplnej oferuje możliwość eksploatacji aktywnych …

Nowoczesne Technologie w Produkcji Energii Słonecznej: Klucz do ...

Nowoczesne systemy magazynowania energii odgrywają kluczową rolę w rozwoju energetyki słonecznej. Akumulatory litowo-jonowe, magazyny cieplne i technologie oparte na wodorze umożliwiają skuteczne gromadzenie energii na chwilę, gdy nie ma dostępu do światła słonecznego. Akumulatory litowo-jonowe, znane z wydajności i trwałości, są szeroko …

Sklep z urządzeniami i akcesoriami do ogrzewania

Zasada działania Akumulatora Ciepła jest nieskomplikowana i zrozumiała, co przekłada się na łatwy montaż i minimalną awaryjność . Zobacz co potrafi sterownik LiVcPV. Kontroluj swój komfort z naszym sterowaniem. Nasza autorska automatyka sterująca pozwoli Ci zawsze cieszyć się ciepłem, w dalszym ciągu minimalizując rachunki za energię. Zobacz produkt. Zbiorniki …

Energia wszędzie, gdzie jej potrzebujesz Rozwiązania do magazynowania ...

Energia słoneczna będzie w pierwszej kolejności zasilać odbiorniki, a następnie ładować akumulator. Wszelki nadmiar mocy będzie wysyłany do sieci i będzie można go ograniczyć za pomocą GM1000/GM3000. Poniższe falowniki hybrydowe doskonale przystoso-wano do wszystkich powyższych scenariuszy zastosowań. ES ESA EM EH ET

Zbiorniki buforowe, akumulatory ciepła

Wielkość, a co za tym idzie pojemność zbiornika, należy dopasować do konkretnej instalacji grzewczej, a także liczby i mocy źródeł ciepła. Asortyment naszego sklepu obejmuje zbiorniki buforowe przeznaczone do bezpiecznej …

ENERGIA SŁONECZNA JAKO ŹRÓDŁO CIEPŁA

ENERGIA SŁONECZNA JAKO ŹRÓDŁO CIEPŁA . By Redakcja 30 marca, 2019 3354 No comment. Dr Włodzimierz Smolec, Instytut Inżynierii Chemicznej, Gliwice, Polska Akademia Nauk . Globalne ocieplenie, coraz szybciej rosnące ceny energii, zanieczyszczenie powietrza… Problemy te mogłyby być mniejsze, gdybyśmy lepiej wykorzystywali energię …

Magazynowanie energii elektrycznej

Z chwilą wprowadzenia w 2021 r. zmiany przepisów elektrownie te, w zakresie pracy w cyklu szczytowo-pompowym, wpisały się w definicję magazynu energii elektrycznej i dla zachowania możliwości prowadzenia działalności zostały zobowiązane do uzyskania koncesji Prezesa URE w zakresie magazynowania energii. W Polsce funkcjonuje 6 takich elektrowni, z …

Magazyn ciepła i chłodu

Nasza oferta obejmuje zbiorniki o specjalnej konstrukcji, których zadaniem jest gromadzenie ciepła lub chłodu i przejmowanie jego nadmiaru z instalacji grzewczej lub chłodniczej do wykorzystania w przyszłości. To bardziej ekonomiczna i częściowa alternatywa dla magazynów energii elektrycznej. Nadwyżka energii elektrycznej np: wyprodukowana z systemu OZE, …

Przewodnik po systemach ogrzewania i chłodzenia zasilanych

Energia słoneczna wykorzystuje promienie słoneczne do wytwarzania energii cieplnej. Proces ten polega na zamianie światła słonecznego na ciepło za pomocą kolektorów słonecznych. Istnieją dwa główne typy systemów: Słoneczne systemy grzewcze: Systemy te obejmują słoneczne systemy ogrzewania powietrza, które wykorzystują powietrze jako medium …

NCBR dofinansuje technologie magazynowania ciepła i chłodu

W realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przedsięwzięciu badawczo-rozwojowym „Magazynowanie Ciepła i Chłodu" zostaną opracowane systemy do dwóch zastosowań: dla domu jednorodzinnego (w dwóch wariantach, w zależności od wskaźników energetycznych) i dla biurowca. W zapewnieniu niezbędnej energii do …

Nowa Energia

dostosowania infrastruktury do transportu wodoru lub budowy struktur transportu i magazynowania wodoru; ... Wielopaliwowe bloki z magazynami ciepła lub chłodu; Stabilne bezemisyjne źródła energii; Samowystarczalne klastry energetyczne. W wyniku przeprowadzonych ocen oraz rozstrzygnięcia naborów wniosków w Programie Nowa Energia …

Nowa Energia

Plusenergetyczne budynki to drugi z naborów w programie „Nowa Energia". Do 15 września 2021 roku trwa również nabór na Plusenergetyczne budynki (rozpoczął się 1 czerwca br.). Na innowacyjne projekty w tej dziedzinie przygotowano 250 mln zł. Przy czym w doborze projektów do programu kluczowe jest spełnienie kryterium innowacyjności oraz opłacalności …

Energia słoneczna: wyjaśnienie i zastosowanie w …

Co to jest energia słoneczna? Energia słoneczna to energia pochodząca z promieniowania słonecznego, które dociera do Ziemi. Jest to jedna z najważniejszych form energii odnawialnej, ponieważ jest dostępna w …

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia-

Stopione sole: klucz do przyszłego magazynowania energii

Stopione sole: kluczowe rozwiązanie w zakresie magazynowania energii. Te stopiona sól Są produktem o szerokim spektrum zastosowań, takich jak wysokotemperaturowe nagrzewanie procesowe, obróbka cieplna i wyżarzanie stali oraz magazynowanie termiczne w elektrowniach słonecznych. Sole te składają się z fluoru, chlorku i azotanu, a ich …

Magazyny ciepła: sposób na efektywne wykorzystanie odnawialnej energii ...

Na podstawie przeprowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej badań szacuje się, że potencjał magazynowania ciepła w sektorze ciepłowniczym wynosi 57,4 …

Ciepło odpadowe niewykorzystanym źródłem energii ...

Efektywny energetycznie system to taki, w którym do wytwarzania ciepła lub chłodu wykorzystuje się co najmniej w 50% energię z odnawialnych źródeł energii lub w 50% ciepło odpadowe (np. z instalacji przemysłowych, czy systemów kanalizacji) lub w 75% ciepło pochodzące z kogeneracji lub w 50% połączenie źródeł energii i ciepła, o których mowa wyżej.

W Lidzbarku Warmińskim powstała Ciepłownia Przyszłości …

29 maja br. w Lidzbarku Warmińskim oficjalnie otwarto Ciepłownię Przyszłości – innowacyjną instalację wykorzystującą wysokosprawne pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz system magazynów ciepła, w tym największy w Polsce magazyn ciepła w formie zbiornika zagłębionego w gruncie. Uroczystość zgromadziła polityków, przedstawicieli administracji …

Magazynowanie ciepła z OZE – projekt SEASTOR – Nowa Energia

Od początku 2019 r. w IChPW rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Sezonowy akumulator ciepła dla celów ogrzewania pomieszczeń wykorzystujący przemiany termochemiczne zasilany energią z OZE" (Seasonal thermochemical heat storage system for low – temperature space heating based on renewable energy – SEASTOR).

NCBR dofinansuje technologie magazynowania ciepła i chłodu

W przedsięwzięciu „Magazynowanie Ciepła i Chłodu" zostaną przeprowadzone prace badawczo-rozwojowe w formule zamówienia przedkomercyjnego (PCP), które umożliwią …

Technologia magazynowania energii

Systemy magazynowania ciepła Systemy magazynowania ciepła, takie jak zbiorniki ciepłej wody czy materiały zmiennofazowe (PCM), są wykorzystywane do przechowywania nadmiaru energii w formie ciepła. Energia ta może być później wykorzystana do ogrzewania budynków lub produkcji energii elektrycznej. Magazynowanie ciepła jest szczególnie efektywne w połączeniu z …

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

Najprost-szym rozwiązaniem zwiększającym efektyw-ność energetyczną instalacji grzewczych czy chłodniczych jest zastosowanie Magazynów Energii Cieplnej (MEC). MEC jest …

Okiełznali ciepło ze Słońca do perfekcji. Nowa era w ...

6 · Dzięki zapewnieniu długoterminowego magazynowania ciepła słonecznego fotoswitche mogą ograniczyć potrzebę ogrzewania zależnego od energii elektrycznej, a nawet dostarczyć …

Jak działa energia geotermalna i główne zastosowania

Energia geotermalna wykorzystuje ciepło z wnętrza Ziemi do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Istnieją trzy rodzaje elektrowni geotermalnych: sucha para, błyskawiczna i obieg binarny. Jest wydajnym i stałym, odnawialnym źródłem energii.

Lokalne elektrociepłownie i magazyny energii OZE to przyszłość.

Tradycyjne układy kogeneracyjne polegają na wytwarzaniu energii elektrycznej przy okazji produkowania ciepła, czyli energia elektryczna jest wytwarzana niejako przy okazji wytwarzania ciepła. W praktyce oznacza to, że jest wytwarzana, gdy nie jest najbardziej potrzebna. Nowatorska idea kogeneracji działa odwrotnie. Energia jest produkowana wtedy, …