Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Akumulator ciepła parafinowy – Przyszłość efektywnego …

Akumulatory ciepła parafinowe są jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań w dziedzinie efektywnego magazynowania energii w energetyce odnawialnej. Dzięki swojej …

Magazynowanie ciepła w zasobnikach

Zasobnik ciepła nazywany popularnie akumulatorem dotychczas postrzegany jest jako zbiornik buforowy współpracujący bezpośrednio ze źródłem ciepła w systemie ciepłowniczym. Korzyści …

Czy domy kontenerowe dobrze trzymają ciepło i jakie ...

Pompy ciepła: Pompy ciepła są energooszczędnym rozwiązaniem, które wykorzystuje energię z otoczenia do produkcji ciepła. Są skuteczne w kontenerach, ale wymagają dostępu do źródła energii elektrycznej. Gaz lub olej opałowy: Jeśli mamy dostęp do gazu lub oleju opałowego, możemy zainstalować piec zasilany jednym z tych paliw. To dobre rozwiązanie, …

Magazyn energii z piasku

W dalszej części przyjrzymy się ich definicji oraz zasadzie działania, a także roli, jaką pełnią w nowoczesnych systemach energetycznych. Definicja i zasada działania. Definicja magazynów energii z piasku obejmuje systemy, które akumulują energię w postaci ciepła, wykorzystując piasek jako kluczowe medium.

W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepła

PGNiG TERMIKA S.A. podpisała umowę na budowę akumulatora ciepła na terenie warszawskiej Elektrociepłowni Żerań. W ramach umowy powstanie także pompownia wody sieciowej oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj" będzie Inżynieria Rzeszów S.A. z siedzibą w Rzeszowie w konsorcjum z Energy …

Wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w systemach hybrydowych

Pojęcie układu hybrydowego wprowadzono takŜe w rozporządzeniu Ministra Gospodarki [19]: układ hybrydowy - jednostka wytwórcza wytwarzająca energię elektryczną albo energię elektryczną i ciepło, w której w procesie wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła wykorzystywane są nośniki energii wytwarzane oddzielnie w odnawialnych źródłach energii i w …

Akumulatory ciepła, czyli magazynowanie ciepła w dużej skali

Obecnie w Unii Europejskiej akumulatory ciepła to zbiorniki o objętości od kilkuset m 3, po podziemne baseny wypełnione wodą wielkości boiska sportowego. Na …

Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]

Uznali oni, że choć akumulatory litowo-jonowe odegrają kluczową rolę w elektryfikacji transportu, to magazynowanie energii na skalę sieciową o dłuższym czasie działania wymaga innego akumulatora. Wynika to z faktu, że choć cena akumulatorów litowo-jonowych spadła o 90% w ciągu ostatniej dekady, ich składniki, w tym drogie metale ...

Elektrotechnologia w aspekcie transformacji energetycznej do ...

energię pozyskiwaną ze źródeł kopalnych. Elektroprosumencka Transformacja Energetyczna JUŻ TERAZ –studium przypadków Przedstawiam w możliwie największym skrócie w formie zdjęć i filmów wybrane i wdrożone przez firmę ELKONprzemysłowe procesy elektrotechnologiczne, oparte na grzejnictwie indukcyjnym, akcentując ich waży udział w procesie …

Kontenerowy magazyn energii – skalowalne rozwiązanie dla

Kontenerowy magazyn energii to system składający się z baterii akumulatorów, przekształtników mocy, systemów zarządzania energią (EMS) oraz niezbędnej infrastruktury pomocniczej, …

Koncesja na wytwarzanie energii elektrycznej w kogeneracji (CHP)

Kogeneracja, jest to równoczesne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej lub mechanicznej w trakcie tego samego procesu technologicznego. Koncesjonowaniu podlega wytwarzanie energii elektrycznej w jednostkach kogeneracji, bez względu na wielkość mocy zainstalowanej źródła, czy też ilości energii wyprodukowanej w takiej jednostce. Pamiętaj, że …

Transformacja ciepłownictwa przy zastosowaniu hybrydowego …

Do 31 grudnia 2027 roku – efektywny energetycznie system ciepłowniczy ma wykorzystywać 50 proc. energii odnawialnej lub 50 proc. ciepła odpadowego, lub 80 proc. ciepła pochodzącego z kogeneracji, lub w co najmniej 50 proc. połączenie źródeł energii i ciepła, o których wspomniano wcześniej. To zaostrzenie wymagań odnośnie instalacji CHP powoduje …

Ile energii zużywa pompa ciepła? W jakim stopniu zużycie pokrywa się z ...

Ile energii realnie zużywa pompa ciepła w domu jednorodzinnym w ciągu roku? Jak wygląda połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła i czy instalacja PV jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną na rzecz pompy ciepła? Rok 2021 się skończył, więc możemy go podsumować. Przedstawiamy dane prosto od inwestora, którego system grzewczy …

Veolia Energia uruchomiła w elektrociepłowni Karolin akumulatory ciepła ...

Akumulatory wspomagają wytwarzanie ciepła, kiedy gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie mieszkańców na energię cieplną - informuje Jan Pic, wiceprezes zarządu Veolii. Najpiękniejsze budynki w ...

Ale nowinka! Miniatom w kontenerze

Natomiast gdy chodzi o wytwarzanie ciepła, to może ono znaleźć zastosowanie przemysłowe – np. do produkcji paliw alternatywnych, takich jak wodór. Jak informuje Westinghouse, urządzenie w technologii eVinci będzie budowane i montowane fabrycznie. Do klienta trafi w kontenerze. Koncern znany przede wszystkim z dostarczania reaktorów AP 1000 …

Skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w systemie …

Skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła zwane kogeneracją to proces, w którym energia pierwotna zawarta w paliwie jest jednocześnie w jednym procesie technologicznym w tym samym urządzeniu wytwórczym zamieniana na dwa pro-dukty: energię elektryczną i ciepło. Do produkcji tych samych ilości prądu i ciepła zużywa się ...

Zastosowanie parafin w akumulatorach ciepła

Mianowicie do stabilizacji temperatury pomieszczeń mieszkalnych wybiera się parafiny, które topią się w zakresie temperatur 20–22°C, a do akumulacji ciepła w domowych zasobnikach wody użytkowej stosuje się parafiny o temperaturze przemiany fazowej w granicach 45–65°C. Już kilka lat temu jeden ze światowych koncernów wprowadził na rynek kilka …

Odzysk energii – ciepła i chłodu w instalacjach wentylacyjno ...

O opłacalności zastosowania odzysku ciepła decyduje rachunek ekonomiczny. W nowych centralnych systemach wentylacyjnych odzysk ciepła jest rzeczą oczywistą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w instalacjach o wydatku nominalnym 2000 m 3 /h i więcej stosowanie urządzeń do odzysku ciepła jest obowiązkiem [1].

Akumulator ciepła – sposób na obniżenie kosztów ogrzewania domu

Akumulatory, zwany też buforem ciepła to najczęściej kilkusetlitrowy izolowany zbiornik, który pozwala zgromadzić energię cieplną z wielu różnych dostępnych w budynku źródeł ciepła. Mogą nimi być kotły na paliwa stałe, kominki, kotły automatyczne, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne czy też prąd z sieci.

Instalacja off-grid bez akumulatora – czy to możliwe?

Instalacje te kierują energię elektryczną bezpośrednio do urządzeń i nie wymagają magazynowania energii . W tym artykule zbadamy możliwości instalacji off-grid bez baterii i ich potencjalne korzyści . Instalacja off-grid bez akumulatora. Instalacja off-grid bez akumulatora. Zrozumienie pojęcia bezpośredniego zużycia energii; Alternatywne źródła energii …

Akumulatory wytworzone w nowej technologii magazynują …

Partnerzy skupieni wokół projektu zaprezentowali pierwszy na świecie przykład wykorzystania bezmetalowych akumulatorów przepływowych w inteligentnej sieci …

Schematy podłączenia pompy ciepła: opcje i instrukcja krok po …

W zależności od miary chłodzenia cieczy w układzie grzewczym ilość ciepła z urządzenia magazynującego wpłynie tutaj przez zawór. Schemat instalacji pompy Aby pełnić swoje funkcje, musi istnieć sprzęt gospodarstwa domowego, niezależnie od producenta poprawnie zainstalowany na rurze lub zaworach odcinających i kontrolnych.

Czym jest kogeneracja i dlaczego warto ją wdrożyć w Twoim ...

Warto zwrócić uwagę na to, że nawet w najmniej opłacalnych wariantach okres zwrotu inwestycji nie przekracza 2 lat.,,W zakładach, w których występuje całoroczne zapotrzebowanie na energię elektryczną i energię cieplną lub energię chłodniczą, wybór kogeneracji to jedno z najbardziej efektywnych i opłacalnych rozwiązań. Mimo, że zazwyczaj taki projekt inwestycyjny wiąże ...

Wytwarzanie energii elektrycznej – Metody i sposoby produkcji

Wytwarzanie energii elektrycznej jest nieodzownym elementem współczesnego świata, umożliwiającym funkcjonowanie wielu urządzeń i systemów. Istnieje wiele metod i sposobów produkcji energii elektrycznej, z których każda ma swoje unikalne cechy, wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się różnym źródłom energii, takim jak paliwa kopalne, energia …

Kiedy jest wymagana koncesja na wytwarzanie energii …

Wytwarzanie w rozumieniu ustawy – Prawo energetyczne to produkcja energii (energii elektrycznej lub ciepła) w procesie energetycznym. Działalność w zakresie wytwarzania energii elektrycznej lub ciepła wymaga koncesji w pewnych określonych przypadkach. Stanowi o tym art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy – Prawo energetyczne. W myśl tego przepisu uzyskania …

Kogeneracja, czyli jak działa wspólne wytwarzanie ciepła i prądu?

Od lat zapotrzebowanie na energię cieplną pokrywane jest przy wykorzystaniu konwencjonalnych rozwiązań grzewczych, tj. kotły na paliwo stałe, pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne itd. Natomiast zaopatrzenie w energię elektryczną nadal jest domeną zarezerwowaną wyłącznie dla zakładów energetycznych. Mikrogeneracje oparte na systemach …

W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce …

PGNiG TERMIKA S.A. podpisała umowę na budowę akumulatora ciepła na terenie warszawskiej Elektrociepłowni Żerań. W ramach umowy powstanie także pompownia wody sieciowej oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj" będzie Inżynieria Rzeszów S.A. z siedzibą w Rzeszowie w konsorcjum z Energy …

SKOJARZONE WYTWARZANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ I CIEPLNEJ W …

umożliwia równoczesne wytwarzanie ciepła użytkowego oraz energii elektrycznej z tego sa- mego procesu technologicznego. Odpady komunalne dostarczone do ZTPOK w momencie skierowania ich do ...

Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …

Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …

Magazynowanie ciepła

konwersja ciepła na energię elektryczną posiada wiele ograniczeń, wynikających z ograniczeń obiegu w siłowni cieplnej. W praktyce sprawności te rzadko przekraczają 45%. Zatem …

Zasilanie awaryjne domu z akumulatora

Na plusie, zasilanie awaryjne z akumulatora pozwala na utrzymanie niezbędnych urządzeń w domu w razie awarii sieci elektrycznej. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach, gdy zależy nam na utrzymaniu działania urządzeń takich jak …

Magazyn energii

Rozdział 1: Magazyn energii – czym jest bateryjny magazyn energii. Rozdział 2: Rodzaje ogniw stosowanych w magazynach energii. Rozdział 3: Elementy magazynu energii – …

Wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła w systemach hybrydowych

Słowa kluczowe: wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła, hybrydowe systemy wytwórcze, odnawialne źródła energii Streszczenie. Z wykorzystaniem zasobów odnawialnych do produkcji energii ...

Magazyny ciepła – Systemy magazynowania ciepła i przykłady

Innym rozwiązaniem dla domów są akumulatory ciepła wykorzystujące substancje zmiennofazowe (PCM). Specjalne materiały zmieniające stan skupienia pozwalają …

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air …

MODELOWANIE PRACY AKUMULATORA CIEPŁA | Nowoczesne Ciepłownictwo

MODELOWANIE PRACY AKUMULATORA CIEPŁA ... Schemat zasobnika magazynującego. Z bilansu ciepła dla elementarnej objętości układu przedstawionego na rysunku 1 wynikają następujące równania opisujące rozkład temperatury nośnika ciepła T1 oraz PCM T2. Obydwie wielkości są funkcją czasu t i powierzchni F. gdzie wskaźniki 1, 2 odnoszą się …