Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Energetyka wodorowa
Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany …
Efektywność energetyczna budynków: posłowie popierają …
Efektywność energetyczna budynków: posłowie popierają dekarbonizację sektora . Komunikat prasowy . Sesja plenarna . ITRE . 12-03-2024 - 13:54 . Udostępnij tę stronę: Facebook . Twitter . LinkedIn . WhatsApp . Od 2030 roku nowe budynki mają być zeroemisyjne . Przewidziano środki, dzięki którym spadną rachunki za energię i łatwiej będzie przeciwdziałać …
Efektywność energetyczna – brakujące ogniwo transformacji w …
Okazuje się, że efektywność energetyczna jest najbardziej efektywnym kosztowo sposobem zaspokojenia zapotrzebowania na energię wobec zachodzącej transformacji energetycznej, w porównaniu do samej produkcji energii w OZE oraz działań, a raczej ich braku, w zakresie wykorzystania węgla w produkcji energii elektrycznej i ciepła.
Dotacje na efektywność energetyczną w 2024 r.
Zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym, przewidziane są programy, w ramach których szczególnie premiowane będą efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii. Tego typu inwestycje mogą w znaczący sposób przyczynić się do redukcji kosztów eksploatacyjnych firmy oraz zmniejszyć jej ślad węglowy, co w związku z zbliżającym się …
Magazyny energii: Klucz do efektywnego wykorzystania energii ...
Elektrownie szczytowo-pompowe – duże, wydajne, użyteczne. Elektrownie szczytowo-pompowe (ESP) mają największy zakres mocy spośród różnych typów magazynów energii. Największa ...
Efektywność energetyczna
Efektywność energetyczna – definicja i aspekty prawne (*): stosunek uzyskanej wielkości efektu użytkowego danego obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, w typowych warunkach ich użytkowania lub eksploatacji, do ilości zużycia energii przez ten obiekt, urządzenie techniczne lub instalację, niezbędnej do uzyskania tego efektu.
Magazynowanie energii – jak i po co to robić?
Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki …
Wytwarzanie energii z elektrowni wodnych – potencjał energetyki …
Zbudowanie elektrowni wodnej, która wykorzystywałaby istniejące już uwarunkowania terenu jest kosztowne, ale na pewno tańsze niż budowa elektrowni konwencjonalnej. W skali roku, elektrownie wodne mają zmienną wydajność, ale jest ona zdecydowanie bardziej przewidywalna niż w przypadku elektrowni słonecznych czy …
Magazyny energii a transformacja energetyczna. (Część 1)
Magazynowanie energii stało się jednym z najważniejszych obszarów współczesnej technologii energetycznej, napędzanym przez globalny wzrost zapotrzebowania …
Magazynowanie energii elektrycznej – Wikipedia, wolna …
Magazynowanie energii elektrycznej – przetworzenie energii elektrycznej pobranej z sieci elektroenergetycznej lub wytworzonej przez jednostkę wytwórczą przyłączoną do sieci elektroenergetycznej i współpracującą z tą siecią do innej postaci energii, przechowanie tej energii, a następnie ponowne jej przetworzenie na energię elektryczną .
Kopia
1 · Magazyny energii – serce nowoczesnych systemów fotowoltaicznych Współpraca instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii pozwala na pełniejsze wykorzystanie energii na potrzeby własne obiektu.
Efektywność energetyczna budynków
Efektywność energetyczna to stosunek uzyskanej wielkości efektu użytkowego danego obiektu, urządzenia technicznego lub instalacji, w typowych warunkach ich użytkowania lub eksploatacji, do ilości zużycia energii przez ten obiekt, urządzenie techniczne lub instalację, albo w wyniku wykonanej usługi niezbędnej do uzyskania tego efektu. Jest to definicja określona w Ustawie o ...
B1.2.1 Efektywność energetyczna i OZE w przedsiębiorstwach – …
W dniu 16.10.2024 r. odbyło się szkolenie dla Wnioskodawców w ramach programu Efektywność energetyczna i OZE w przedsiębiorstwach – inwestycje o największym potencjale redukcji gazów cieplarnianych. Nagranie ze szkolenia dostępne jest na kanale NFOŚiGW Ponadto w sekcji Materiały ...
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Magazyny energii dzieli się ze względu na ich wielkość (przydomowe i przemysłowe) oraz zastosowane technologie, wśród których wyróżnia się głównie elektrownie szczytowo …
Transformacja bez efektywności energetycznej to wyższe koszty …
Efektywność energetyczna opłaca się Eksperci wyliczają, że obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną zużywaną przez urządzenia oświetleniowe i chłodnicze w gospodarstwach domowych i firmach usługowych o 1 MWh dzięki zastosowaniu bardziej energooszczędnych sprzętów będzie się wiązać ze średnim kosztem średnio 97 zł w latach …
"Różnorodność metod: Jak wytwarzana jest energia
W Polsce energia elektryczna jest produkowana na wiele różnych sposobów – począwszy od tradycyjnych elektrowni węglowych, przez jądrowe, aż po coraz bardziej popularne źródła odnawialne. Każda z tych metod ma swoje unikalne cechy, zalety oraz wyzwania. Zanurzmy się więc w świat różnorodności metod wytwarzania energii elektrycznej w Polsce.
Działanie elektrowni jądrowej
Sprawność elektrowni atomowej Sprawność elektrowni atomowej waha się w granicach 30–40%, czyli jest nieznacznie niższa niż sprawność elektrowni konwencjonalnej. Elektrownia atomowa wytwarza jednak dużo większą moc – jednostkowy blok energetyczny elektrowni jądrowej jest w stanie wyprodukować od 900 do 1400 MW czystej energii. Jedyną wadą elektrowni atomowych …
Efektywność energetyczna – co to jest?
Wskaźnik efektywności energetycznej w praktyce Efektywność energetyczna ma więc znaczący wpływ na różne aspekty naszego życia. Poprawa efektywności energetycznej przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz redukcję emisji szkodliwych substancji.. Dla przykładu, w naszej branży to wspomniane już wyżej, ogrzewanie na …
Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej
Systemy magazynowania energii elektrycznej i cieplnej odgrywają decydującą rolę w dalszym rozpowszechnianiu odnawialnych źródeł energii. Ponadto, przy współpracy z …
Perspektywy i długoterminowe korzyści mnożnikowe płynące z …
• Efektywność energetyczna może dotyczyć również efektów całej gospodarki, np. mierzonej PKB • Efektywność energetyczna może być także odnoszona do ludności, np. pojedynczego człowieka, gospodarstwa domowego, całego społeczeństwa. Tu zróżnicowany i zmienny może być efekt użytkowania energii, np. – Elementy wyznaczające wartość materialnego komfortu …
Efektywność energetyczna aut: samochody elektryczne – 73 …
Efektywność energetyczna aut: samochody elektryczne – 73 procent, wodorowe – 22 procent, spalinowe – 13 procent . by · Published 03/10/2017 · Updated 08/11/2019. Pozarządowa organizacja Transport & Environment zadała sobie trud policzenia, które samochody najbardziej efektywnie wykorzystują energię. Okazało się, że samochód …
Kalkulator oszczędności energii
W ramach projektu „Wsparcie techniczne na rzecz promowania audytu energetycznego i inwestycji w obszarze efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach" Ministerstwo Klimatu udostępniło kalkulator oszczędności energii przygotowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Celem inicjatywy adresowanej głównie do sektora małych i …
pierwszy raport Prezesa URE
Regulator wydał pięć decyzji uznających magazyny energii elektrycznej za w pełni zintegrowane z siecią. Technologie magazynowania energii stanowią istotny element …
Efektywność energetyczna i zarządzanie energią elektryczną
Efektywność energetyczna zakładów produkcyjnych stała się dziś podstawowym sposobem na ograniczenie kosztów produkcji. To powoduje, że konieczne jest skuteczne zarządzanie energią. Dziś w tych działaniach przedsiębiorstwa produkcyjne wspierane są nowymi technologiami włącznie z zaangażowaniem sztucznej inteligencji i wykorzystaniem tzw. zielonej energii. …
Przydomowa elektrownia geotermalna: Możliwości i implikacje
Niezależność energetyczna: Posiadanie przydomowej elektrowni geotermalnej daje użytkownikom większą niezależność energetyczną. Mogą oni samodzielnie produkować energię elektryczną, co jest szczególnie korzystne w odległych regionach, gdzie infrastruktura energetyczna jest słabo rozwinięta.
Efektywność energetyczna
Podmiotami zobowiązanymi są przedsiębiorstwa sprzedające energię elektryczną, ciepło sieciowe, paliwa gazowe odbiorcom końcowym oraz od połowy 2021 roku podmioty paliwowe wprowadzające do obrotu paliwa ciekłe, jak również odbiorcy końcowi, przyłączeni do sieci na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz domy maklerskie.
Efektywność energetyczna w przemyśle | AutomatykaOnline.pl
Efektywność energetyczna jest również podstawą aktualnej polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej. Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej (EED/2012/27/UE) przewiduje prowadzenie kompleksowych działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej i zmniejszenia zużycia energii. Jednym z nich jest …
Uwalniamy moc OZE
Uwalniamy moc OZE. 11.07.2024. Budujemy nowy miks energetyczny – oparty o odnawialne źródła energii i energię jądrową. Patrzymy na problem całościowo – przygotowujemy korzystne zmiany dla prosumentów, tworzymy ramy dla rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie, a także dbamy o budowę inteligentnych sieci energetycznych.
Magazyny energii: elektrownie szczytowo-pompowe zyskują …
Dodanie magazynów energii umożliwiłoby zmniejszenie zapotrzebowania na dyspozycyjną generację gazową, dzięki rozładowaniu zmagazynowanych nadwyżek energii, gdy źródła …
Energia 2023
Efektywność energetyczna Energy efficiency Zużycie finalne energii w latach 2000–2021 (wpływ czynników) Final energy consumption in years 2000–2021 (driving factors) Zużycie energii pierwotnej w latach 2000–2021 (wpływ czynników) Primary energy consumption in years 2000–2021 (driving factors) Zmiana zużycia Variation consumption Mtoe-20-10 0 10 20 30 40 …
Technologie do magazynowania energii w hydroelektrowniach
2 · Elektrownie szczytowo-pompowe (ESP) to najbardziej rozpowszechniona technologia magazynowania energii w hydroelektrowniach. Działają one na zasadzie pompowania wody do …
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/ z dnia
nianych do 2050 r., w ramach której efektywność energetyczna jest traktowana jako pełnoprawne źródło energii. Zasada „efektywność energetyczna przede wszystkim" jest nadrzędną zasadą, która powinna być uwzględniana we wszystkich sektorach, wykraczając poza system energetyczny, na wszystkich poziomach, w tym w sektorze finanso
Porównanie efektywności elektrowni wiatrowych w Polsce i …
Od tego czasu moc zainstalowana w energetyce wiatrowej wzrosła z 6 GW w roku 2000 do ponad 41 GW w roku 2015. Jednocześnie rząd niemiecki inwestował w badania i rozwój, co sprzyjało zwiększaniu efektywności pracy elektrowni wiatrowych i obniżaniu nakładu inwestycyjnego niezbędnego dla pozyskania 1 MWh energii.
Efektywność energetyczna – klucz do zrównoważonej przyszłości
Efektywność energetyczna to zdolność do wykorzystania mniejszej ilości energii do wykonania tej samej pracy lub osiągnięcia tego samego rezultatu. W praktyce oznacza to zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym utrzymaniu lub nawet poprawie jakości życia i produktywności. Efektywność energetyczna ma ogromne znaczenie zarówno dla naszego portfela, jak i dla …