Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Przygotowujemy ustawę, która przyspieszy rozwój …

Regulujemy rozwój gospodarki wodorowej z myślą o zapewnieniu konkurencyjności polskiego przemysłu. Wodór będzie odgrywał kluczową rolę w procesie dochodzenia do neutralności klimatycznej – dlatego przygotujemy …

Ekologiczny wodór w Chinach: istotna perspektywa z …

Przewodniczący China Hydrogen Energy Alliance, Liu Guoyue, podkreślił potencjał zielonego wodoru w redukcji emisji dwutlenku węgla, szczególnie w wymagających …

Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …

W kontekście globalnych wysiłków na rzecz dekarbonizacji i poszukiwania czystych technologii energetycznych, wodór jawi się jako jeden z kluczowych wektorów zielonej transformacji. Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …

Chiny zwiększają wysiłki na rzecz wykorzystania wodoru jako …

Chiny chwalą się wzmożeniem wysiłków na rzecz wykorzystania wodoru jako źródła energii. Władze chcą wspierać rynkowe zapotrzebowanie na technologie wodorowe – pisze portal …

Małopolskie Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania …

Wodór jest nośnikiem energii o wszechstronnym zastosowaniu, który posłuży do transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej w wielu branżach. Już teraz jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle chemicznym i rafineryjnym. Pierwsze wdrożenia spotkamy również m . w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, szklarskim czy cementowym.

Spółki wodorowe jednym z ulubieńców inwestorów

Z danych zebranych przez BNP Paribas wynika, że około 70 państw wyznaczyło sobie cele zeroemisyjności dwutlenku węgla, z czego 20 przedstawiło mapy drogowe dla rozwiązań opartych na energii wodorowej. …

VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej

VIII posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej. 06.02.2024. Pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, działającej w ramach Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, odbyło się 1 lutego 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Przemysł energetyki wodorowej

Tradycyjnie był wykorzystywany jako składnik paliwa rakietowego i w turbinach gazowych do produkcji energii elektrycznej lub spalany w silnikach spalinowych do wytwarzania energii. W przemyśle naftowym i gazowym rafinerie wykorzystują nadmiar wodoru powstający w procesie katalitycznego reformingu benzyny ciężkiej jako paliwo dla innych procesów jednostkowych. …

Energetyka wodorowa

Aspekt dystrybuowania wodoru stanowi jedną z dyskusyjnych kwestii w planach upowszechnienia energetyki wodorowej. Najnowsze ustalenia przekonują jednak, że wodór, podobnie jak gaz ziemny może być przesyłany gazociągami lub transportowany cysternami (pod większym ciśnieniem).Odrębnym aspektem wpływającym na efektywność wykorzystania …

Eco-Prius

HPS opracowuje i produkuje systemy do przechowywania i wykorzystywania energii słonecznej w domach jedno i dwurodzinnych. HPS oznacza bezpieczeństwo, niezależność i zrównoważony rozwój zdecentralizowanych dostaw energii. Pierwszy system firmy HPS, Picea, łączy magazynowanie energii, wspomaganie ogrzewania i wentylację pomieszczeń w jeden …

Nowa rewolucja przemysłowa? | Era wodoru

Gospodarka oparta na energii wodorowej tę sytuację zmienia. Źródła energii się demokratyzują. Tak jak dzięki Internetowi zdemokratyzowały się źródła informacji. Struktura władzy przestanie być hierarchiczna. Na tym najwięcej zyskają kraje Trzeciego Świata. Bo źródłem ich bezsilności w dużym stopniu jest deficyt energii. Dwie trzecie ludzi na świecie …

POLSKA STRATEGIA WODOROWA DO ROKU 2030

1.1. Strategiczne znaczenie gospodarki wodorowej 8 1.2. Wizja – stworzenie polskiej gałęzi gospodarki wodorowej 9 1.3. Globalne i europejskie działania na rzecz energii i klimatu 10 1.4. Wodór a krajowe polityki i działania 11 1.5. Prace nad Polską Strategią Wodorową 13 1.6. Strategie krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego 14 1.7 ...

Instalacje wodorowe: Znaczenie, zastosowanie i …

Instalacje wodorowe to kompleksowe systemy, które służą do produkcji, przechowywania, dystrybucji i wykorzystania wodoru jako nośnika energii. Są one kluczowym elementem infrastruktury potrzebnej do realizacji …

"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …

Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej. Szczególnie na uwagę zasługuje tu model o mocy 200kW, który stanowi znaczny krok naprzód w tej dziedzinie. To znakomity wybór dla tych, którzy dążą do zrównoważonej i …

Magazyny energii – rozwiązania dla przemysłu | MM Magazyn …

Magazyny energii umożliwiają gromadzenie energii w różnych postaciach, co pozwala na efektywne zarządzanie nią i wykorzystanie jej w zależności od potrzeb.Technologie magazynowania energii dzielą się na metody bezpośrednie (magazynujące energię elektryczną) i pośrednie (wykorzystujące zmianę formy energii z elektrycznej na inną, np. chemiczną lub …

Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej …

Intencja zawarcia Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej została wyrażona w Liście intencyjnym o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego z 7 lipca 2020 roku.. W ramach realizacji postanowień Listu intencyjnego Minister Klimatu i Środowiska powołał 7 grup …

Gospodarka wodorowa w polityce energetyczno-klimatycznej Chin

Chińska strategia wodorowa. ... Strona główna Energetyka, OZE Gospodarka wodorowa w polityce energetyczno-klimatycznej Chin

Chińczycy podłączyli elektrownie wodorowe do sieci. To …

Chińczycy podłączyli elektrownie wodorowe do sieci. To przełomowe osiągnięcie w historii tego kraju. Z Państwa Środka napływają wieści, jakoby tamtejsza China …

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z ...

„Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040" opublikowana w Monitorze Polskim. 09.12.2021. 7 grudnia 2021 r. w Monitorze Polskim opublikowana została pełna wersja „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040" (PSW).

Wodór | Hyundai Polska

Dzięki temu wodór sprężony w zbiornikach wysokociśnieniowych jest łatwy do przechowywania i transportu. ... Celem koncernu jest udostępnienie energii wodorowej „wszystkim, wszystkiemu i wszędzie". Previous Next. Ogniwa paliwowe. Wodorowe społeczeństwo przyszłości. Grupa Hyundai przygotowuje się do wodorowej przyszłości nieprzerwanie od 1998 roku, kiedy to …

Transformacja wodorowa w Chinach: przypływ zielonego wodoru

Chiński sojusz na rzecz energii wodorowej przewiduje, że do 2030 r. ekologiczny wodór będzie stanowić 15% chińskiej produkcji wodoru, a do 70 r. odsetek ten …

Transformacja energetyczna Chin 2021. Siedem kluczowych faktów

43 proc. światowego wzrostu produkcji energii z wiatru i słońca również przypisać należy Chinom. 4. Mimo rozwoju energii odnawialnej, także produkcja energii z węgla wzrosła w tym kraju – o 15 proc. względem pierwszego półrocza 2019 roku. Stało się to, podczas gdy w reszcie świata łączna produkcja węgla spadła. 5.

Globalna polityka dotycząca przechowywania dokumentów

Globalna polityka dotycząca przechowywania dokumentów Strona 2 z 10 Globalna polityka dotycząca przechowywania dokumentów 1 Oświadczenie dotyczące Polityki Celem niniejszej Polityki dotyczącej przechowywania dokumentów („Polityka") jest określenie sposobów przechowywania i niszczenia dokumentacji biznesowej tworzonej i prowadzonej przez firmę …

Transformacja energetyczna Chin 2021. Siedem kluczowych faktów

"Transformacja energetyczna w Chinach nie przebiega wystarczająco szybko, ponieważ odbicie popytu na energię elektryczną wyprzedziło wzrost wytwarzania energii ze …

Transformacja energetyczna w Chinach – zarys sytuacji

Odnawialne źródła energii są znane ze swojej nieprzewidywalności, stąd podejrzenia, że węgiel pozostanie podporą energetyczną Chin jeszcze przez kilka dobrych lat. Kwestia rozdźwięku jeśli chodzi o cele pomiędzy władzą centralną w Pekinie a władzami poszczególnych prowincji utrudnia implementowanie proekologicznych procedur.

Szerokie perspektywy współpracy chińsko-brytyjskiej w zakresie ...

Wodór jest bezemisyjnym źródłem energii. Ma zastąpić gaz ziemny i pomóc w dekarbonizacji globalnej gospodarki. Rozwój branży wodorowej jest związany nie tylko z …

Niemcy: aktualizacja strategii wodorowej

26 lipca rząd RFN przyjął nowelizację Krajowej strategii wodorowej (niem. Nationale Wasserstoffstrategie), która określa główne kierunki, założenia i instrumenty wsparcia polityki Berlina na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Niemczech.Aktualizację dokumentu po trzech latach obowiązywania, które miały stanowić pierwszą, przygotowawczą fazę, …

Chińska Konferencja i Wystawa Energii Odnawialnej

16. chińska międzynarodowa konferencja i wystawa dotycząca nowej energii odbędzie się w Wuxi (CREC2024). Rozproszona platforma zakupów energii dla rozwiązań z zakresu energetyki wiatrowej, słonecznej i zintegrowanych. „16. Chińska Konferencja i Wystawa Nowej Energii", której gospodarzami są Chińska Izba Handlu Międzynarodowego, Komisja Rozwoju i Reform …

Podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej ...

Z inicjatywy ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, przedstawiciele administracji rządowej, środowiska przedsiębiorców, nauki oraz jednostek otoczenia biznesu podpisali, 14 października 2021 r. w Warszawie, „Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce". Zawarcie tego porozumienia jest kontynuacją procesu, który …