Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Zrównoważona, wysokowydajna technologia akumulatorów dla …

Nowy film informacyjny projektu MeBattery opisuje nowatorską technologię akumulatorów i podkreśla zaangażowanie w poszukiwania zrównoważonych rozwiązań …

ćw 20

Laboratorium z fizyki Ćw. nr: 20 Wyznaczanie energii aktywacji przewodnictwa materiałów półprzewodnikowych I. Wstęp Teoretyczny. Model pasmowy półprzewodników Półprzewodniki samoistne - ą substancjami zbudowanymi z …

Ministerstwo Energii

Ministerstwo Energii (ME) – polski urząd administracji rządowej obsługujący Ministra Energii, właściwego do spraw dwóch działów administracji rządowej: energia i gospodarka złożami kopalin.Ministerstwo zostało zlikwidowane w 2019, a jego kompetencje przejęły Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Klimatu.

Przepływowe magazyny energii redox

Oksydacja i redukcja – te procesy zachodzące w przepływowych magazynach energii redox pozwalają na przekształcenie energii chemicznej w elektryczną. To rozwiązanie już trafiło do komercyjnego zastosowania, jednak …

Instytut Fizyki PAN

Przedmiotem szczególnego zainteresowania Instytutu są wybrane problemy współczesnej fizyki materii skondensowanej, w tym wpływ oddziaływań kwantowych, wymiarowości i korelacji elektronowych na własności materii oraz procesy przekazu energii, w różnych jej formach, w atomach, molekułach i strukturach krystalicznych.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego

Polski Instytut. Budownictwa. Pasywnego. Instytut O nas. Od 2004 roku jesteśmy niezależną polską instytucją, aktualnie działającą na zasadach non-profit. Naszym celem jest upowszechnianie wiedzy obudownictwie pasywnym, zero energetycznym, plus energetycznym oraz o kompleksowej termomodernizacjiz wykorzystaniem technologii i komponentów …

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk

Celem działalności Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk jest tworzenie i pogłębianie naszej wiedzy w dziedzinie fizyki. Przedmiotem szczególnego zainteresowania Instytutu są wybrane ...

Przedmiot działalności

Działalność naukowa. Aktualny profil naukowy Instytutu Chemii Fizycznej PAN jest silnie powiązany z najnowszymi światowymi kierunkami rozwoju chemii fizycznej i fizyki chemicznej. Badania naukowe pokrywają szeroki zakres dyscyplin fizykochemicznych i są prowadzone w 10 zakładach naukowych.

Największy problem elektryków rozwiązany? Ten wynalazek …

Mało tego system ten, zgodnie z opisem, pozwala na generowanie energii z niczego, a to przeczy podstawowym prawom fizyki. Warto dodać, że pomysły oparte na tzw. „energii punktu zerowego" były opisywane wielokrotnie, ale …

Instytut Technologii Paliw i Energii (d. Instytut Chemicznej …

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla) W Instytucie prowadzone są badania nad efektywnym wykorzystaniem paliw kopalnych, odnawialnych i alternatywnych. Obszar kompetencji Instytutu koncentruje się na ich termochemicznym przetwórstwie w procesach zgazowania, pirolizy i …

60 LAT INSTYTUTU FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA …

Instytut przeszedł na krótko pod zarządza-nie Ministerstwa Gospodarki, a w 2003 r. został włączony w struktury Polskiej Akademii Nauk i otrzymał nazwę aktu-alną po dzień dzisiejszy: Instytut Fizyki Jądrowej im. Hen-ryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk. Instytut bierze udział we wszystkich fazach budowy

3 razy trwalsze baterie. Polscy naukowcy opracowali przełomowy ...

Telefony komórkowe, laptopy, samochody elektryczne a nawet samoloty – współczesna technika oparta jest na bateriach. Kłopot w tym, że obecnie używane baterie …

Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy

Zgłoś swój udział w Letniej Szkole Fizyki Plazmy! 17-12-2021. Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy zaprasza do udziału w 16. edycji Letniej Szkoły Fizyki Plazmy, która odbędzie się w dniach 6-10 czerwca 2022 r. w Kudowie-Zdroju. Kudowa Summer School „Towards... Czytaj więcej

Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych

Polskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych ... prof. dr hab. Andrzej Czerwiński (1. Pracownia Elektrochemicznych Źródeł Energii, Wydział Chemii, Uniwersytet Warszawski, Warszawa, 2. Zakład Elektrochemii, Instytut Chemii Przemysłowej im. Prof. Ignacego Mościckiego, Warszawa) prof. dr hab. inż. Tomasz Czujko (Wydział Nowych technologii i …

Bateria kwantowa – Wikipedia, wolna encyklopedia

Bateria kwantowa – koncepcja zakładająca budowę magazynu energii elektrycznej, funkcjonującego podobnie do akumulatora, z wykorzystaniem fizyki kwantowej. W teorii może …

Baterie made in Poland zrewolucjonizują sposób magazynowania …

Naukowcy z Zespołu Technologii Materiałów i Nanomateriałów Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali kilka technologii mogących stanowić przełom dla …

Polscy fizycy opracowują akumulatory jądrowe. Za pieniądze z ...

Fizycy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych sprawdzają, czy metastabilny izotop renu 186m mógłby służyć do magazynowania dużych ilości energii. Czas życia renu …

Inżynieria odnawialnych źródeł energii | FTiMS

Niestety, głównym źródłem energii elektrycznej jest nadal spalanie kopalin (zamiana energii chemicznej na elektryczną), co nieuchronnie pogłębia efekt cieplarniany. Nadzieją na zahamowanie tego procesu są odnawialne źródła energii elektrycznej takie jak baterie słoneczne czy energetyczne siłownie wiatrowe. Ważne jest także oszczędzanie energii elektrycznej, na …

Instytut Technologii Paliw i Energii

Instytut Technologii Paliw i Energii - ITPE (do 23 czerwca 2022 Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla [1]) – polski instytut badawczy z siedzibą w Zabrzu (dzielnica Biskupice). Zakres działalności ITPE obejmuje dostarczanie wiedzy dla przedsiębiorstw działających w obszarze karbochemii, energetyki, górnictwa i przetwarzania odpadów.

Czas, przestrzeń, próżnia i przyszłe akceleratory wysokich energii ...

Od czasów Newtona koncepcje czasu, przestrzeni jak i próżni uległy drastycznej ewolucji. Czas i przestrzeń nie są już pojęciami absolutnymi, niezależnymi od siebie, a próżnia to skomplikowany, dynamiczny obiekt fizyczny ze względu na efekty kwantowe objawiające się w mikroskali.

Instytuty fizyki w Polsce

Instytut Fizyki. Instytut Inżynierii Chemicznej i Procesowej . Uniwersytet Pedagogiczny. Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny. Instytut Fizyki ; Katedra Informatyki i Metod Komputerowych. Uniwersytet Rolniczy. Katedra Chemii i Fizyki; Katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki. Uniwersytet Ekonomiczny. Katedra Metrologii i Analizy Instrumentalnej. Akademia …

Polski Atom

⚛️ Sukces naukowców z Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy im. Sylwestra Kaliskiego Wspólnie z innymi naukowcami z konsorcjum EUROfusion,...

60 lat polskiej atomistyki | NCBJ

Polska atomistyka kończy 60 lat! W czerwcu 1955 powołano Instytut Badań Jądrowych, pierwszy tego typu ośrodek naukowo-badawczy w Polsce. Dziś Prezydent RP na Zamku Królewskim wręczył odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym naukowcom. Uroczystość była zwieńczeniem cyklu wydarzeń przygotowanych przez instytuty jądrowe z …

Akumulatory wytworzone w nowej technologii magazynują …

Wykorzystanie bezmetalowych akumulatorów przepływowych redoks oraz możliwość ich włączenia do inteligentnych sieci energetycznych utoruje drogę do …

POLSKI INSTYTUT EKO ENERGII | Rejestr.io

POLSKI INSTYTUT EKO ENERGII SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KRS. 0000574002 NIP. 8943065968 REGON. 362438842 Adres siedziby. Marsz. Józefa Piłsudskiego 74 / 320, 50-020 Wrocław, Polska Forma prawna ...

Instytut – Instytut Technologii Paliw i Energii

Instytut Technologii Paliw i Energii (poprzednio Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla) działa na podstawie Ustawy o instytutach badawczych z dnia 30 kwietnia 2010 r. (Dz.U.10.96.618) Instytut został utworzony na mocy uchwały Rady Ministrów nr 192/55 w 1955 r. Organem nadzorującym Instytut jest Minister Przemysłu. Głównymi odbiorcami know-how Instytutu są przedsiębiorstwa …

Akumulator Magazyn Energii

Akumulator Magazyn Energii na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Wejdź i znajdź to, czego szukasz! English polski українська język

Baterie kwantowe pozwolą magazynować energię przy pomocy …

Zaobserwowaliśmy ogromny wzrost zarówno energii zmagazynowanej w systemie, jak i wydajności termicznej. Co więcej, ujawniliśmy sprzeczny z intuicją efekt, że …

Laboratoria | Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego

W ramach realizowanych projektów badawczych a także interdyscyplinarnej współpracy z różnymi ośrodkami naukowymi i akademickimi zespół kierowany przez prof. dr hab. Jacka Szade prowadzi badania z zakresu charakteryzacji fizyko-chemicznej różnego typu materiałów. Prowadzone w laboratorium badania obejmują między innymi dyscypliny takie jak: nauki fizyczne, nauki …

Akumulatorowe systemy magazynowania energii: …

Termin: Definicja: Jednostka: System magazynowania energii elektrycznej . System EES EESS: Instalacja zintegrowana z siecią energetyczną ze zdefiniowanym zakresem, zawierająca co najmniej jeden system EES, …

Zrównoważona, wysokowydajna technologia akumulatorów dla …

Jak opisano w filmie, dwufazowy akumulator przepływowy redoks MeBattery oddziela reaktory konwersji i magazynowania energii, co umożliwia niezależne skalowanie energii i mocy. Innowacyjna technologia akumulatorowa obejmuje również kluczowe korzyści, takie jak długa żywotność, wydajność energetyczna i stabilność termiczna.

Polski Instytut OZE | Radom

Polski Instytut OZE, Radom. 569 likes · 7 were here. Polski Instytut Odnawialnych Źródeł Energii to doradcy w zakresie doboru najlepszych rozwiązań...

Instytut Badań Jądrowych

Powstały trzy nowe jednostki: Instytut Problemów Jądrowych i Instytut Energii Atomowej (oba z siedzibą w Świerku) oraz Instytut Chemii i Techniki Jądrowej (na Żeraniu). W 1990 roku samodzielną osobowość prawną uzyskał Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Izotopów następnie ponownie włączony do IEA. W 2007 roku nazwę Instytutu Energii Atomowej zmieniono na …

Fakty i wyzwania dotyczące produkcji energii z punktu widzenia …

Produkcja energii jest niezbędna do rozwoju cywilizacyjnego oraz podtrzymania dobrobytu. Nie dobywa się jednak bez ingerencji w środowisko naturalne. Znane jest szkodliwe oddziaływanie spalania paliw kopalnych w postaci np. emisji gazów cieplarnianych i pyłów oraz powstawania smogu. Dlatego postulowane jest odchodzenie od tego rodzaju źródeł i przyspieszenie działań …

Instytut Fizyki PAN

Wykorzystując nasz najszybszy termometr w nanoświecie, zmierzyliśmy dynamikę termiczną nanopułapki spowodowaną wypchnięciem wiru z nadprzewodnika. Energia rozproszona na …

UJ: rewolucja w produkcji akumulatorów i magazynów energii

Utrzymując status quo w produkcji akumulatorów doświadczymy drastycznego wzrostu kosztów energii, a przy okazji przyczynimy się do zanieczyszczenia naszej planety – …