Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Czy wielkoskalowe magazynowanie energii elektrycznej jest aby w …

W artykule autorzy prezentują wyliczenia, z których jednoznacznie wynika, że wielkoskalowe magazynowanie energii elektrycznej, i to nawet na poziomie zaledwie 10% jej dobowego zapotrzebowania w systemie elektroenergetycznym w okresie zimowym, jest całkowicie nierealizowalne technicznie. Liczba elektrowni szczytowo-pompowych, które …

Magazyn energii – czy opłaca się w połączeniu z fotowoltaiką?

Nie masz pewności, czy magazynowanie energii się opłaca? Weź pod uwagę, że w długoterminowej perspektywie takie urządzenie może zapewnić Ci znaczące oszczędności. Opłacalność magazynów energii do instalacji fotowoltaicznej znacząco wzrosła po wprowadzeniu nowego systemu rozliczeń dla prosumentów (net-billingu).

Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …

Eksperci uznają, że nieczynne wyrobiska solne oraz specjalnie zaprojektowane kawerny solne w złożach soli kamiennej są niezwykle korzystnymi lokalizacjami do przechowywania paliw, takich jak gaz, ropa, benzyna czy oleje. Dzięki temu, że sól nie reaguje chemicznie z przechowywanym w kawernach paliwem, jego właściwości fizyczne i chemiczne …

Magazynowanie energii w wytworzonym paliwie – obowiązkowy …

Energia z OZE, a zapotrzebowanie. Na początku warto wytłumaczyć, jak działa system prognoz zapotrzebowania na energię. W Polsce zarządzają nim Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), które poprzez określenie wymaganej energii z wyprzedzeniem powiadamiają elektrownie o potrzebach zwiększenia lub zmniejszenia mocy. W przypadku …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

W reakcji na kolejne wydarzenia w 2022 roku, które zachwiały bezpieczeństwem energetycznym w Polsce, a także z uwagi na znikome zainetersowanie dofinansowaniami do magazynów energii po wdrożeniu przez NFOŚiGW programu dopłat (w ciągu pierwszego miesiąca nie złożono żadnego wniosku), w grudniu wprowadzono podwyższenie limitów …

Przyszłość OZE. Dr Kwiatkowski o innowacyjnym wykorzystaniu piasku w ...

Magazynowanie ciepła będzie odgrywało coraz większą rolę w rozwoju OZE - ocenił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. odnawialnych źródeł energii dr Kamil Kwiatkowski. Podkreślił, że choć innowacyjną technologię pozwalającą zachować ciepło dzięki piaskowi opracowali Finowie, swoje pomysły w tej branży mają też Polacy.

MKiŚ: Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych …

W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz …

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Funkcjonowanie magazynów energii zostało kompleksowo prawnie uregulowane ustawą – Prawo energetyczne, która weszła w życie w lipcu 2021 r. …

To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na magazyny energii

PGE planuje uruchomić największy w Polsce i jeden z największych w Europie bateryjny magazyn energii. Gigant o pojemności 900 MWh i mocy 263 MW będzie zlokalizowany w Żarnowcu, tuż obok elektrowni szczytowo-pompowej należącej do PGE (3,6 GWh). Będzie to wtedy drugi co do wielkości magazyn energii w Europie. Wnioski w przetargu można ...

Największy prywatny magazyn energii w Polsce. Columbus chce ...

Największy prywatny magazyn energii w Polsce. Magazynowanie energii to jedno z największych wyzwań dzisiejszej energetyki. Wielkoskalowe magazyny energii pozwalają zintegrować nowe źródła energii odnawialnej i utrzymać niezawodność sieci. Jeden z największych europejskich projektów tego typu może już niebawem powstać w południowej …

Magazyny energii – klucz do stabilności polskiej sieci

2 · Inne źródła finansowania dla magazynów energii. Magazyny energii stanowią zatem istotny element przyszłości polskiego sektora energetycznego, a ich finansowanie możliwe jest …

Stawiają własne magazyny energii. Wykorzystują do tego furtkę w …

W magazynowanie energii inwestuje też Enea Operator. Ta firma uzyskała zgodę URE na wybudowanie bateryjnego magazynu energii o mocy 8 MW i pojemności 8 MWh, który będzie zintegrowanym elementem sieci dystrybucyjnej. - Magazyny energii w sieci dystrybucyjnej to już nie przyszłość, a teraźniejszość - stwierdził Marek Szymankiewicz, prezes …

Magazynowanie energii w 2024 roku

Prognozy ekspertów wskazują, że po zakończeniu mechanizmów mrożenia cen, przeciętne rachunki za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 65%. Do tego od 1 lipca 2024 roku prosumenci zaczną rozliczać się w taryfach godzinowych, przez co energia produkowana …

Rząd przyjął projekt ustawy wodorowej. Oto pięć najważniejszych …

Rząd w końcu przyjął projekt tzw. ustawy wodorowej. Jej uchwalenie ma umożliwić rozwój technologii wodorowych, bo wprowadzi zasady przesyłu, dystrybucji i magazynowania wodoru oraz stworzenia w przyszłości dedykowanej infrastruktury. Gdyby nie opóźnienia w uchwalaniu ustawy, ta nowoczesna technologia mogłaby się rozwijać w Polsce …

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii powoli staje się coraz popularniejszym zagadnieniem. Stopniowo zaczynamy słyszeć o nim równie wiele, co o instalacjach fotowoltaicznych w latach, kiedy dopiero wchodziły na europejski rynek. Nie dotyczy to tylko magazynów do przydomowych instalacji, ale również rozwiązań w sektorze komercyjnym i przemysłowym. Coraz więcej firm …

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Na obecnym etapie rozwoju rynku magazynów energii w Polsce można śmiało stwierdzić, że każdy kolejny rok powinien być przełomowy. Poprosiliśmy naszych ekspertów o …

Magazynowanie energii

Jeśli oferujesz magazyny energii, prawnik będzie Ci potrzebny do: ustalenia, jakie normy musi spełniać magazyn energii, żeby mógł być oferowany w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej; negocjowania umów z producentami magazynów energii; przygotowania wzorca umowy z instalatorami magazynów energii;

Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych

Nasz udział w krajowym rynku elektrowni szczytowo – pompowych wynosi około 90 proc. Elektrownie szczytowo – pompowe, oprócz funkcji stabilizowania energii w sieci, są przede wszystkim dojrzałą technologią wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej, niezbędną do wspierania rozwoju źródeł OZE w Polsce – wyjaśnia Paweł Śliwa, wiceprezes …

Magazyny energii

Dotychczas magazynami energii interesowali się głównie klienci, którzy świadomie chcieli wybrać proekologiczne rozwiązanie, takie jak zwiększenie autokonsumpcji zielonej energii z własnych paneli fotowoltaicznych lub chcący zapewnić sobie zasilanie awaryjne w przypadku zaniku napięcia w sieci, bez konieczności korzystania z kłopotliwego w obsłudze …

Elektromobilność w Polsce – jak wpłynie na sektor energii?

Nowa forma transportu generuje wzrost popytu na energię. Według danych Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, do 2030 roku liczba elektrycznych samochodów osobowych w Polsce ma osiągnąć 1 milion. Z uwagi na ten oczekiwany wzrost, sektor energii będzie musiał inwestować zarówno w rozwój sieci dystrybucyjnej, jak i stacje ładowania.

Magazynowanie energii w przedsiębiorstwie

W dyskursie energetycznym coraz donośniej wybrzmiewa głos, że magazynowanie energii elektrycznej stanowi klucz dla dalszego rozwoju sektora OZE, a także dla zapewnienia stabilizacji sieci, w której będzie pojawiać się coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych. Również w polityce unijnej magazyny energii postrzegane są jako kluczowa …

Magazyny energii wreszcie zostały uregulowane prawnie, a …

Jak pisaliśmy w artykule dedykowanym przyszłości rynku magazynów energii, jest to technologia niezbędna na obecnym poziomie transformacji energetycznej w Polsce – …

Wielkoskalowe magazyny energii w Polsce coraz bliżej

Rosnące zainteresowanie widać też w Polsce, gdzie ambitne plany związane z inwestycjami w magazynowanie energii mają zarówno prywatne podmioty, jak i państwowe spółki energetyczne. Dla przykładu aktualna strategia Grupy PGE zakłada budowę jednostek magazynowania o łącznej mocy co najmniej 800 MW do 2030 roku, a budowany przez nią …

Jaka przyszłość transformacji energetycznej w Polsce i Europie ...

W 2024 roku udział energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym wzrósł do 20%, co jest znaczącym osiągnięciem, zważywszy na historyczne uzależnienie …

Magazynowanie energii w zakładach przemysłowych – kluczowe …

W przyszłości magazynowanie energii będzie odgrywać coraz większą rolę w zarządzaniu energią w zakładach przemysłowych, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na inwestycje w technologie magazynowania energii, mogą liczyć na liczne korzyści, zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Ważne zmiany w przepisach. Domowe magazynowanie energii będzie …

Domowe magazynowanie energii staje się coraz bardziej popularne wśród prosumentów, zwłaszcza tych korzystających z systemu fotowoltaicznego.W ostatnich latach, dzięki różnym programom wsparcia, takim jak Mój Prąd, coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w urządzenia do przechowywania energii.Dotychczas jednak przepisy ograniczały możliwości …

Magazynowanie energii elektrycznej Raport 2024 1

tylko jako jednostki wytwórcze, ale i jako magazyny energii elektrycznej, zobowiązane zostały przez ustawodawcę do wystąpienia do Prezesa URE z wnioskami o koncesję w dodatkowym …

Ciepłownia przyszłości otwarta w Polsce. Oparta w 100 proc. na …

Dzięki niemu mieszkańcy osiedla w tym mieście będą mogli korzystać z czystej energii, w 100 proc. pozyskiwanej z odnawialnych źródeł - napisała Angela Martinez-Sarasola, kierownik Polskiego Wydziału Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Projektantem i wykonawcą jest przedsiębiorstwo Euros Energy. "Ciepłownia …

Magazynowanie energii w samochodach elektrycznych – to w Polsce …

W Polsce na obecnym etapie rozwoju rynku magazynowanie energii może okazać się korzystne w małej skali, dla lokalnych wspólnot energetycznych. Jednak mobilne magazyny wspierające krajową sieć elektroenergetyczną w Polsce, to zdecydowanie pieśń przyszłości. Monika Bogdał, radca prawny Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp. k.

Ekspert: magazynowanie energii na dużą skalę

Jednak bardzo prawdopodobne, że za 10 czy 15 lat będzie to o wiele bardziej efektywne" - przewiduje inżynier. Gdy magazynowanie energii będzie powszechne, koncepcja systemu energetycznego może się całkowicie zmienić, idąc nawet w kierunku jego "pełnej decentralizacji" - ocenia profesor.