Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Energia odnawialna OZE: Elektrownie wodne MEW i wiatrowe
Rozwój sektora OZE jest jednym z priorytetów polskiego rządu. Zgodnie z Dyrektywą 2009/28/WE państwa członkowskie UE powinny stopniowo zwiększać udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii oraz w sektorze transportowym. Należy przy tym pamiętać, że OZE, to nie tylko panele słoneczne, ale także choćby elektrownie wodne …
Hymon doradza jak magazynować energię słoneczną
b) niezbędne do dostosowania treści serwisu do zainteresowań, prowadzenia marketingu usług własnych, pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług, będę przechowywane do momentu wyrażenia sprzeciwu lub do czasu zakończenia korzystania przez Ciebie z usług serwisu, w zależności, które z powyższych wydarzeń nastąpi jako pierwsze.
To będzie największy magazyn energii w naszym regionie
Budowany park akumulatorów i stacja transformatorowa zostaną podłączone do sieci przesyłowej za pomocą podziemnego kabla prądu przemiennego o napięciu 330 kV. …
Największe zbiorniki i elektrownie wodne w Hiszpanii: klucze do …
Zbiorniki i elektrownie wodne w Hiszpanii są nie tylko niezbędne do produkcji czystej i odnawialnej energii, ale także zapewniają niezbędne usługi magazynowania. W kontekście, w którym odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej istotne, te duże infrastruktury odegrają kluczową rolę w procesie dekarbonizacji, umożliwiając większą …
ESP Młoty – nowa elektrownia szczytowo-pompowa ...
W ramach projektu PGE zostaną wybudowane dwa zbiorniki wodne (dolny na rzece Bystrzyca, a drugi we wsi Spalona), które będą pełnić dodatkowo funkcję przeciwpowodziową oraz utrzymania retencji wód na w regionie. Współistnienie źródeł odnawialnych i magazynów energii umożliwia powstanie stabilnych i przewidywalnych źródeł …
Jak magazynować energię z wiatru?
Warto dodać w tym miejscu, że w 2030 roku do krajowej sieci zostanie wprowadzone 165 TWh energii, w tym 20 TWh z elektrowni wiatrowych, czyli 12,1 proc. całej produkcji energii. Obecnie wskaźnik wykorzystania mocy jest znacznie niższy od założonego. Dla średniorocznych prędkości wiatru w granicach od 4 m/s do 6 m/s, stopień ...
Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w …
Z naciskiem na techniczne terminologia dotycząca energii słonecznej i magazynowania w całej tej sekcji są kierowane odpowiednie frazy kluczowe.Tabela umożliwia także dodanie klucza technologie magazynowania związane z elektrowniami słonecznymi.. Koszty i opłacalność ekonomiczna Zachęty i ulgi podatkowe. W wielu krajach rządy oferują …
Prąd z małych reaktorów SMR za drogi? Coraz więcej wątpliwości
Już dwa lata temu firma analityczna Lazard szacowała, że uśredniony koszt energii elektrycznej (LCOE) z nowych elektrowni jądrowych – tych dużych – wyniesie 130–200 dolarów za megawatogodzinę (MWh), podczas gdy nowo budowane elektrownie słoneczne i wiatrowe wytwarzają energię elektryczną przy koszcie od 25 do 50 dolarów za MWh.
OZE z magazynami energii stabilizują sieć elektroenergetyczną
PSE i spółki dystrybucyjne będą musiały nauczyć się z nimi sterować zanim ostatnia elektrownia węglowa odejdzie do lamusa. Na szczęście stabilizacja sieci może być gwarantowana nie tylko przez tradycyjne elektrownie, ale też przez OZE i magazyny energii. Razem mogą skutecznie chronić przed skokami napięcia i kompensować moc ...
Elektrownie wodne
elektrownie wodne, [18-19.05.2018] Dni otwarte w Elektrowni Opole, Prądnica do agregatu czy nadaje się do elektrowni wiatrowej, Rozwój energetyki słonecznej w Turcji: Nowa elektrownia w Konyi lokalna produkcja PV, Elektrownia nanoelektrostatyczna
PSE i Energa mają koncepcję rozwoju sieci elektroenergetycznych
Pierwszy etap prac PSE i Energi-Operatora obejmuje analizy rozwoju sieci do 2033 r. i właśnie został zakończony. Drugi ma wyznaczyć plan rozwoju sieci do roku 2038 – i ten ciągle jest w toku. Ma on pozwolić na określenie kolejnych potrzeb Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE) i podsumowanie całości analiz.
Wodne elektrownie szczytowe mogą wrócić z wielką pompą
Windy zwożące niegdyś górników do pracy zostaną zastąpione kubłami, wypełniającymi się wodą, które pod wpływem ciężaru wody opadają, wytwarzając energię w generatorze. Według zapowiedzi, pierwszy projekt w ramach tej koncepcji mógłby zostać zrealizowany jeszcze przed końcem 2023 r.
Małe elektrownie wodne przyniosą większe zyski
Małe elektrownie wodne i biogazownie dostały w ubiegłym roku nowy system wsparcia. Chodzi o gwarantowane taryfy – FIT dla instalacji do 0,5 MW i gwarantowane dopłaty do ceny rynkowej – FIP dla instalacji 0,5-1 MW. Z systemu mogą skorzystać zarówno nowe elektrownie wodne i biogazownie, jak i już istniejące, które sprzedają nadwyżki energii do sieci. …
Niemcy przekształcają kopalnie węgla w elektrownie wodne
Kopalnia Prosper-Haniel została zrestrukturyzowana w celu uzyskania odwracalnej elektrowni wodnej. Ta instalacja wykorzystuje nadmiar energii odnawialnej do pompowania wody ze zbiornika dolnego, zlokalizowanego w chodnikach kopalni, do sztucznego jeziora na powierzchni. Gdy nie będzie wystarczającej ilości energii słonecznej lub wiatrowej, z …
Licznik OZE: w styczniu podłączono tylko 202 MW mocy
Dzięki usłudze net meteringu, właściciele domów, którzy kupili mikroinstalację, mają możliwość oddania do sieci nadwyżki energii wyprodukowanej przez ich panale, i odzyskanie jej w ciągu roku, przez co mogą znacząco obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną. Do tego dotacja z programu Mój Prąd (skorzystało z niego 220 tys. prosumentów, …
Duży wzrost udziału OZE w brytyjskim miksie energetycznym
Jak podaje Carbon Brief, produkcja energii elektrycznej ze źródeł solarnych wzrosła w 2023 r. tylko o 2 proc. względem roku wcześniejszego pomimo wzrostu nowych mocy przyłączonych do sieci. Według danych rządowych liczba godzin słonecznych w 2023 r. była mniej więcej zgodna ze średnią długoterminową, podczas gdy rok 2022 był wyjątkowo słoneczny.
W Polsce powstaną trzy nowe elektrownie. Będą magazynować …
"Dominującymi magazynami energii w Polsce są obecnie elektrownie szczytowo-pompowe (ESP), które w lipcu 2024 r. odpowiadały, w kontekście magazynowania …
Akumulatory do fotowoltaiki. Jak magazynować energię?
Akumulatory do fotowoltaiki, nazywane też akumulatorami fotowoltaicznymi, które są podłączone do instalacji PV, to ogniwa galwaniczne gromadzące i przechowujące energię wyprodukowaną z promieniowania słonecznego.Mają one charakter ogniw wtórnych - można je wielokrotnie użytkować (uwalniając energię) i ładować (gromadząc energię), w …
Jak magazynować energię z fotowoltaiki?
Drugą opcją na to, jak magazynować energię elektryczną, jest oddanie wyprodukowanej energii do sieci na podstawie podpisanej umowy prosumenckiej. W ten sposób niestety nie odzyska się w 100% przekazanej energii elektrycznej, ale problem z jej przechowywaniem zostanie rozwiązany.
jakie są elektrownie magazynujące energię w Lome
Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej. Podnoszone są również zarzuty, że elektrownie wodne silnie ingerują w środowisko naturalne, chociażby poprzez konieczność utworzenia zbiorników retencyjnych oraz regulowanie biegu rzeki. Niejednokrotnie podnoszonym zarzutem wobec elektrowni wodnych jest sprzyjanie ...
Prawie 60 proc. energii w Niemczech pochodziło z OZE
W całym 2023 r. produkcja energii z węgla brunatnego (trafiającej do publicznej sieci) spadła o około 27 proc. – ze 105,9 do 77,5 TWh. Do tego dochodzi 3,7 TWh energii wyprodukowanej na potrzeby własne przemysłu. Z kolei produkcja netto z elektrowni wykorzystujących węgiel kamienny wyniosła 36,1 TWh (-35 proc. r/r) i 0,7 TWh na potrzeby …
Wodne magazyny mogą pomóc polskiej energetyce. Trwają analizy
W takich sytuacjach operator sieci musi wyłączać farmy wiatrowe lub słoneczne, marnując w ten sposób tanią, czystą energię. Jeszcze kilka lat temu polskie koncerny energetyczne planowały budowę "wodnych baterii", które mogą magazynować nadmiar energii …
Czy „baterie wodne" mogą rozwiązać problem magazynowania …
Ponieważ sieci energetyczne nie są w stanie obsłużyć nadmiaru energii, energię elektryczną trzeba gdzieś magazynować, w przeciwnym razie zostanie ona utracona. Financial …
Jak zrobić bank energii? Porady i wskazówki
Aby zbudować bank energii, należy wykorzystać akumulatory, które będą magazynować energię elektryczną. Następnie należy połączyć akumulatory z inwerterami, które będą przekształcać energię z akumulatorów na przydatne napięcie. Ostatnim krokiem jest podłączenie banku energii do źródła energii, takiego jak panele słoneczne lub turbina wiatrowa.
Wytwarzanie energii wodnej: Wyjaśnienie turbin i generatorów …
6.3 Miejskie elektrownie: Mega elektrownie wodne. Mega elektrownie wodne to prawdziwe elektrownie, zdolne do dostarczania znacznych ilości energii elektrycznej do gęsto zaludnionych ośrodków miejskich. Instalacje te przyczyniają się do stabilności sieci i bezpieczeństwa energetycznego, zaspokajając zapotrzebowanie metropolii i przemysłu.
Elektrownie wodne PGE mają koncesje na magazynowanie energii
Cztery elektrownie szczytowo-pompowe należące do PGE Energia Odnawialna, jako pierwsze w Polsce – uzyskały od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) …
Jak działa elektrownia wodna – Energia z hydroelektrowni w …
Elektrownie wodne, czyli hydroelektrownie, to ekologiczne instalacje produkujące energię elektryczną z odnawialnego źródła, jakim jest energia wodna. Jak działa elektrownia wodna ? Zasada jest prosta - płynąca woda napędza turbiny, które poprzez generatory prądu wytwarzają elektryczność.
Warunki przyłączenia do sieci. Czym są? Jaki mają charakter …
po trzecie potwierdzenie istnienia technicznych warunków przyłączenia do sieci oraz spełniania przez wnioskodawcę warunków przyłączenia do sieci, po czwarte – pociągają za sobą obowiązek zawarcia umowy o przyłączenie do sieci w okresie ich ważności, pod warunkiem że przyłączenie takie nastąpi w niezmienionych warunkach sieciowych.
Czeski operator sieci wyłączył elektrownie fotowoltaiczne
W efekcie do 2022 roku moc instalacji PV tym kraju wzrosła tylko do około 2,2 GW. Ubiegły rok przyniósł jednak pewne ożywienie. Według szacunków lokalnego stowarzyszenia branży fotowoltaicznej Solarni Asociace w 2022 roku w Czechach przyłączono do sieci 33,7 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 288,8 MW, co oznaczało ...
Od 2026 r. obowiązkowa fotowoltaika na każdym domu. EU …
od 2026 r. – instalacje fotowoltaiczne mają obowiązywać na wszystkich nowych obiektach publicznych i komercyjnych o powierzchni użytkowej ponad 250 m2,; od 2027 r. – obowiązek instalacji fotowoltaiki ma zostać rozszerzony na istniejące budynki publiczne i komercyjne o powierzchni użytkowej ponad 250 m2,; od 2029 r. – instalacje fotowoltaiczne …
„W Polsce elektrownie wodne powinny pełnić rolę regulacyjną" – …
Jakie muszą być spełnione warunki, żeby powstała elektrownia wodna, która będzie magazynem energii? Magazynem energii może być zarówno klasyczna elektrownia …
Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]
Akumulator ESS jest tanim rozwiązaniem, które obecnie może zapewnić około 12 godzin magazynowania, ale przedsiębiorstwa będą ostatecznie potrzebować akumulatorów, które mogą wytrzymać znacznie dłużej, ponieważ do sieci dodawanych jest coraz więcej źródeł odnawialnych. Na początku września brak magazynów przyczynił się do rekordowego skoku …
Przydomowa elektrownia wiatrowa – kiedy się sprawdzi?
Przydomowe elektrownie wiatrowe mogą zostać podłączone do sieci za pomocą falownika tak samo jak fotowoltaika (system on-grid lub hybrydowy) albo stanowić niezależny system wraz z magazynem energii (off-grid). Co ważne, możliwe jest podłączenie instalacji fotowoltaicznej i wiatrowej do tego samego inwertera – należy jednak powierzyć to zadanie …
Jak Twoja instalacja fotowoltaiczna może magazynować energię?
Z końcem 2020 roku w Polsce działało około 460 tys. mikroinstalacji. Znakomita większość to instalacje podłączone do sieci energetycznej. Wśród prosumentów rośnie jednak zainteresowanie magazynami energii i całkowitą niezależnością energetyczną. Czy istniejąca już instalacja może po prostu zacząć magazynować prąd ...
Bez nich w OZE ani rusz. Dlaczego magazyny energii są tak …
Według danych podanych przez URE, w 2022 roku wzrosła ona aż o 87%. Jaki był efekt? Do sieci elektroenergetycznej nie zostały włączone farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, …
Elektrownie wodne. Dlaczego dzisiaj nikt o nich nie mówi?
Elektrownie wodne mają ogromne zalety dla systemu energetycznego, są łatwe w regulacji, szybko reagują na sterowanie, świetnie nadają się na elektrownie regulacyjne bo mogą w okresach dolin obciążenia spiętrzać wodę magazynując tym samym energię na okresy szczytu obciążenia. Poza tym są to zwykle ciekawe obiekty turystyczne, są ciche i ekologiczne. Są to …