Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Nowy trend w fotowoltaice. Od tego zależy przyszłość branży

Magazyny energii pozwalają na gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalacje fotowoltaiczne w godzinach największego nasłonecznienia, a …

Fotowoltaika i systemy magazynowania energii

Na początku prac nad zmianą przepisów dla Prosumentów nowy system wyglądał rozliczeń rzeczywiście mniej zachęcająco, aktualnie żyjemy jednak w innej rzeczywistości, gdzie ceny rynkowe energii są znacznie wyższe: w lutym 2021 r. giełdowa cena energii wynosiła ok. 0,26 zł/kWh zaś w lutym 2022 r. było to już ok. 0,52 zł/kWh, czyli już …

Sunly zdobyło 300 mln euro na rozwój OZE w Polsce i krajach …

W Polsce nowy kapitał pozwoli firmie na rozpoczęcie budowy kolejnych parków solarnych. Największymi rozwijanymi farmami fotowoltaicznymi są powstające w województwie małopolskim farmy PV Borzęcin i PV Brzegi – obie o planowanej mocy 50 MW. Dotychczas największą inwestycją solarną Sunly w Polsce jest uruchomiona w 2023 r.

Axpo będzie rozwijać magazyny energii w Polsce

Grupa, do której należy polska spółka, zdobywała dotąd doświadczenie w technologii wielkoskalowego magazynowania energii w Szwajcarii i Szwecji. Axpo Polska podaje, że planowane w naszym kraju magazyny energii mają przede wszystkim zwiększać stabilność sieci. Grupa Axpo od kilku lat rozwija, buduje i optymalizuje wielkoskalowe ...

Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych źródeł energii w ...

różnych źródeł energii w Polsce Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ [email protected] Narodowe Centrum Badań Jądrowych 05-400 Świerk-Otwock . 1-2 RAPORT NCBJ SJ Nr: B - 27/2015 TYTUŁ: Analiza i ocena kosztów energii elektrycznej z różnych źródeł energii w Polsce AUTOR: Andrzej Strupczewski STRESZCZENIE PRACY: …

Nowy magazyn energii z Chin. Zerowa degradacja przez …

System magazynowania energii elektrycznej o nazwie Tener został opracowany i wprowadzony do masowej produkcji przez chińskiego producenta baterii i magazynów energii CATL. Jedną z najciekawszych informacji dotyczących nowego urządzenia jest to, że stopień jego degradacji przez okres pierwszych 5 lat eksploatacji ma wynosić 0. …

Jackery wprowadza nowy magazyn dla fotowoltaiki …

Jackery Technology w ramach targów Intersolar 2024, które odbyły się w czerwcu w Monachium, pokazał nowy system magazynowania energii elektrycznej głównie do zastosowań w ramach tzw. fotowoltaiki …

Nowy producent magazynów energii na polskim rynku

W ramach tego rozwoju, Linyang uruchomił w Polsce europejskie centrum serwisu magazynów energii, które ma wspierać obsługę i konserwację systemów na terenie całego kontynentu. Jednocześnie firma, we współpracy z lokalnymi partnerami, rozwija …

Rozwoj Fotowoltaiki w Polsce: Wyzwaniom i Nowe Technologie ...

Odkryj najnowsze innowacje i wyzwania w rozwijającym się sektorze fotowoltaiki w Polsce. Zbadaj wpływ nowych technologii magazynowania energii, takich jak bateria NaS …

Nowoczesne magazyny energii fotowoltaicznej

Od 1 kwietnia 2022 r. obowiązuje system rozliczania Net-Billing polegający na sprzedaży nadwyżki energii do operatora, bez możliwości magazynowania energii w sieci - …

Ranking domowych magazynów energii 2024

Falowniki producentów GoodWe, Kostal i Fronius osiągnęły bardzo dobre wyniki w porównaniu systemów magazynowania energii HTW Berlin 2024. Magazyny energii BYD wykazały się bardzo wysoką wydajnością …

Poradnik: Jak wybrać domowy system magazynowania energii?

Najnowszy produkt Kehua iStoragE rozwiązuje ten problem, łącząc osobno każdą baterię w sposób, który sprawia, że wszelkie usterki i nieprawidłowości oddziałują jedynie na sekcję, w której wystąpią. Dzięki temu system magazynowania energii iStoragE jest efektywniejszy w pracy i łatwiejszy w serwisowaniu.

System magazynowania energii, który umożliwia pełne …

W ostatnich latach krajobraz energetyczny ewoluuje w szybkim tempie, a wprowadzenie dynamicznych taryf za energię elektryczną odgrywa kluczową rolę w stabilizacji dostaw prądu i zachęcaniu do efektywnego zużycia energii. Taryfy te mają na celu zrównoważenie wytwarzania energii elektrycznej z jej zużyciem, poprzez zachęcanie …

System zarządzania energią – system HEMS i system EMS w …

W Polsce, dla wielu inwestorów instalujących fotowoltaikę, pojęcie systemu zarządzania energią elektryczną może być wciąż nowe. Wprowadzenie systemu zarządzania energią w 2022 roku znacząco wpłynęło na rozwój tego rozwiązania. System EMS wspiera zarządzanie energią produkowaną przez instalacje fotowoltaiczne, maksymalizując …

Trina wprowadza nowy system magazynowania energii

Nowy system magazynowania energii od chińskiego producenta ma być w pełni zintegrowany i będzie zawierać baterie litowo-żelazowo-forforanowe (LFP). Rozwiązanie Triny zdobyło uznanie na tegorocznych targach Intersolar w Monachium. Trina Storage to jednostka biznesowa należąca do jednego z największych na świecie producentów ogniw i …

Domowe magazyny energii doczekają się ważnej zmiany w …

@redakcjo litości, napisaliście: „określony w art. 7 ust 8d12 ustawy Prawo energetyczne – stanowi, że moc zainstalowanej mikroinstalacji nie obejmuje mocy zainstalowanego magazynu energii elektrycznej, pod warunkiem że suma mocy zainstalowanego magazynu i łącznej mocy, którą można wprowadzić do sieci dystrybucyjnej poprzez …

(PDF) Magazynowanie energii elektrycznej w prosumenckich ...

systemu magazynowania energii pracującego głównie dla potrzeb instalacji fotowoltaicznej i strategię ustawiania wartości docelowej naładowania baterii, przy …

Rozliczanie fotowoltaiki w Polsce – wyjaśniamy …

Obecne zasady rozliczania energii fotowoltaicznej w 2023 roku obejmują zarówno stare, jak i nowe przepisy. Użytkownicy korzystający z energii fotowoltaicznej od lipca są rozliczani na zasadach net-billing, …

BP przejmie aktywnego w Polsce dewelopera elektrowni …

Największy projekt farmy fotowoltaicznej rozwijany przez Lightsource bp w Polsce powstaje w Gaworzycach koło Polkowic. Budowa pierwszego etapu farmy PV Gaworzyce ma ruszyć w przyszłym roku, a produkcja energii elektrycznej – w 2026 r. W tym projekcie na powierzchni około 336 hektarów zostaną zainstalowane dwustronne panele PV. Docelowo …

Autokonsumpcja w fotowoltaice: Klucz do efektywnego magazynowania …

Autokonsumpcja — w uproszczeniu zużycie wyprodukowanej energii elektrycznej na własne potrzeby w miejscu, w którym została ona wytworzona.. I tu warto przedyskutować, czy i w jakim stopniu w gospodarstwach domowych jest możliwe zwiększenie autokonsumpcji i w jakim zakresie mamy możliwość zmagazynować wyprodukowaną energię …

Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024" – analiza i …

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprezentował XII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2024". Publikacja ta stanowi kompleksowe podsumowanie stanu oraz kierunków na polskim rynku fotowoltaicznym. …

Fotowoltaika w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

O tym zaczęliśmy intensywną dyskusję w 2023 r. po m . pierwszych poleceniach wyłączenia farm fotowoltaicznych w Polsce, chociaż sam rynek magazynowania energii w Europie rozwija się dynamicznie od wielu …

System magazynowania energii nowej generacji

Trina Storage ogłosiła światową premierę Elementa 2 – zaawansowanego, elastycznego i wysokowydajnego systemu magazynowania energii (ESS). Nowa konstrukcja obejmuje zaawansowane funkcje, w tym …

Far East Battery na Intersolar 2023: Nowe magazyny energii na …

Niezachwiane zobowiązanie Far East Battery w zakresie przyspieszenia transformacji energetycznej ma na celu umożliwienie polskim gospodarstwom domowym …

Nowa technologia szansą dla elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce

Do Małek: elektrownie szczytowo-pompowe NIE służą – do dostarczania energii.Zwłaszcza przez 24 godziny, zatem powoływanie się w Twojej wypowiedzi na ciągłość całodobowa to pierwsze naginanie rzeczywistości.Ponowne uginanie rzeczywistości to teza,zestawienie stwierdzeń, które sugerują przykładowe oddawanie mocy 500MW przez 30 …

Fotowoltaika w Polsce pobiła rekord produkcji energii

W całym 2022 roku elektrownie fotowoltaiczne w Polsce wprowadziły do sieci w sumie 8 TWh energii elektrycznej. W roku 2021 było to 3,96 TWh energii, a rok wcześniej – 2,02 TWh. Kluczowe znaczenie dla wzrostu produkcji energii słonecznej w Polsce mają najmniejsze instalacje. Prosumenci wysłali do sieci dystrybucyjnej w ubiegłym roku w ...

Magazynowanie energii w 2024 roku

Rok 2024 zapowiada się burzliwie. Czekają nas taryfy dynamiczne w net-billingu, prawdopodobne odmrożenie cen prądu, nowa odsłona programu Mój Prąd, możliwe zwiększenie dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych i prężny …