Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

200 mln euro na inwestycje w magazynowanie energii z KPO – nowy projekt ...

Projekt zakłada przeznaczenie 200 mln euro na bezzwrotne wsparcie dla inwestycji w wielkoskalowe systemy magazynowania energii. Środki będą dystrybuowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ogłosi nabory na dofinansowanie w formie konkursów. Ostateczny termin przeprowadzenia konkursów upłynie …

Regulamin wyboru projektów

4.2Na etapie składania wniosków termin zakończenia realizacji projektów (złożenie wniosku o płatność końcową) należy planować do 31 grudnia 2025 r. Po wyborze projektów do dofinansowania, IZ FEP 2021-2027 w uzasadnionych przypadkach może wyrazić zgodę na zmianę okresu realizacji projektu.

Dofinansowanie na magazyny energii i ciepła dla Mazowsza

Korzystając z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, beneficjenci z regionu mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego na inwestycje w magazyny energii i ciepła. Proces składania wniosków o dofinansowanie na magazyny energii i ciepła, które współpracują z istniejącymi instalacjami Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), jest …

1.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze …

Pytania dotyczące procedury wyboru projektów oraz składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej IW w zakładce „Punkt informacyjny".Odpowiedzi na pytania udzielane są indywidualnie i zamieszczane są na stronie internetowej IW w zakładce „Punkt informacyjny", …

Magazyny energii w Polsce – Nowa Energia

Projekty zostaną wybrane przez Polskę w drodze zaproszenia do składania wniosków. Zgodnie z zasadami programu pomoc będzie kumulowana w ramach dwóch form …

Dofinansowania na magazyn energii na rok 2024

Warto również zwrócić uwagę na programy wspierające innowacje technologiczne oraz badania i rozwój w dziedzinie magazynowania energii, które mogą stanowić dodatkowe źródło finansowania dla pionierskich projektów. Aby skorzystać z dostępnych form wsparcia, ważne jest dokładne zapoznanie się z kryteriami kwalifikowalności, zakresem …

Dział Projektów Naukowych

Dział Projektów Naukowych . Dział Projektów Naukowych obejmuje obszar obsługi krajowych projektów naukowych. Główne zadania Działu: pomoc pracownikom naukowym i doktorantom w prawidłowym przygotowywaniu projektów naukowo-badawczych, procedowanie wniosków grantowych w odpowiedzi na ogłoszone konkursy; realizacja umów grantowych: kontrola …

Skargi i wnioski

Zagwarantowane każdemu w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej prawo składania skarg i wniosków do organów państwowych, organów jednostek samorządu terytorialnego, organów samorządowych jednostek organizacyjnych oraz do organizacji i instytucji społecznych realizowane jest na zasadach określonych przepisami niniejszego działu.

Działanie 2.7 Wsparcie rozwoju OZE – dotacja

Niezbędne dokumenty Regulamin naboru. W dniu 23 lipca 2024 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę Nr 1544/24 (.pdf, 281 KB) w sprawie zmiany Regulaminu wyboru projektów dla Priorytetu 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.7 Wsparcie rozwoju OZE – dotacja, typ projektu A Magazyny energii, w ramach FEM 2021 …

Potrzeba magazynowania energii – Instytut Technologii Paliw i …

Wśród nowych wyróżnić można projekt w ramach Funduszu Węgla i Stali o akronimie HESS. Celem projektu jest opracowanie Hybrydowego Systemu Magazynowania …

Fundusz innowacyjny dla czystych technologii

Inwestycje mają wesprzeć przełomowe projekty technologiczne w sektorach energochłonnym, wodoru, energii ze źródeł odnawialnych, infrastruktury wychwytywania i …

4 mld zł na magazyny energii dla przedsiębiorców

Sprawą istotną dla nas w Solfinity jest przygotowanie projektowe i produktowe do realizacji spodziewanych projektów magazynowania energii, prawdopodobnie średniej wielkości lub niewiele większej niż minima zakładane w programie. Już teraz dysponujemy standardową ofertą inwerterów dwukierunkowych o mocach od 1,25 MW do 1,75 MW oraz ...

Wydłużenie terminów dotyczących zakończenia realizacji projektów …

(Dz. U. 2020, poz. 694), w związku ze stanem pandemii COVID zostały wydłużone terminy dotyczące zakończenia realizacji projektów POIR i składania wniosków o płatność: Termin zakończenia realizacji projektów ulega wydłużeniu o 90 dni. Wydłużenie realizacji projektu nie wymaga złożenia wniosku o wprowadzenie zmian ani zgody ...

Stacjonarne bateryjne magazyny energii

Program przewiduje wsparcie budowy systemów magazynowania stanowiących zintegrowany element sieci dystrybucyjnej (np. kontenery bateryjne, inwertery, transformatory, montaż modułów bateryjnych, systemy wspomagające) wraz z testami i odbiorami magazynów. W ramach środków Funduszu Modernizacyjnego przewiduje się dofinansowanie w formie ...

Dział Projektów

Dział Projektów PWr zaprasza wszystkich naukowców, doktorantów oraz studentów zainteresowanych aplikacją w ramach aktualnego naboru NCN, w konkursach OPUS/OPUS LAP 28 i SONATA 20, do wzięcia udziału w warsztatach. Czytaj więcej . DP: Materiały ze spotkania informacyjnego zorganizowanego przez Dział... Data: 04.10.2024 Kategoria: …

Zasady realizacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych

1 Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 149/2022.Rektora UR z dnia 30.11. 2022 r. Zasady realizacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych I. Przepisy ogólne § 1 1. Niniejsze Zasady dotyczą projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, w szczególności w ramach programów: Unii Europejskiej, Narodowego Centrum Badań

Magazyny energii w Polsce

Projekty zostaną wybrane przez Polskę w drodze zaproszenia do składania wniosków. Zgodnie z zasadami programu pomoc będzie kumulowana w ramach dwóch form …

Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii

1. wzywa państwa członkowskie, aby w pełni przeanalizowały swoje zdolności do magazynowania energii; 2. wzywa Komisję do opracowania kompleksowej strategii w dziedzinie …

Nowe technologie w zakresie energii

Nowe technologie w zakresie energii - trwa nabór wniosków 23 września 2024. ... Instalacja wykorzystująca wody geotermalne do magazynowania energii elektrycznej przy wykorzystaniu zintegrowanego wytwarzania ciepła, chłodu i energii elektrycznej. Wykorzystanie energii i wód geotermalnych w rolnictwie/przetwórstwie rolno-spożywczym w Polsce. …

Zalecenie 2024/1343 w sprawie przyspieszenia procedur …

Państwa członkowskie powinny stworzyć jeden ujednolicony proces składania wniosków w ramach całego administracyjnego procesu składania wniosków o zezwolenie i wydawania zezwoleń dla projektów dotyczących energii odnawialnej. Jednoczesne wnioski należy traktować priorytetowo w stosunku do kolejnych wniosków, jeżeli wymagane są różne …

w sprawie przyspieszenia procedur wydawania zezwoleń w …

Państwa członkowskie powinny stworzyć jeden ujednolicony proces składania wniosków w ramach całego administracyjnego procesu składania wniosków o zezwolenie i wydawania zezwoleń dla projektów dotyczących energii odnawialnej. Jednoczesne wnioski należy traktować priorytetowo w stosunku do kolejnych wniosków, jeżeli wymagane są różne …

Ciekawe dotacje dla przedsiębiorstw na początku …

Termin składania wniosków: do 8 stycznia 2024 r. Sposób składania wniosków: Wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu IGA. Obligatoryjnie wszystkie dokumenty muszą zostać opatrzone …

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

Europejskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (EASE) podaje, że moc nowych instalacji magazynowania energii w ubiegłym roku wyniosła ok. 4,5 GW. W tym roku może to być ok. 6 GW. Najwięcej projektów powstaje w Wielkiej Brytanii, gdzie dominują projekty „przed licznikiem" oraz Niemczech, gdzie większość to magazyny energii „za licznikiem" – …

Dział Projektów Naukowych przedstawia zwycięzców …

Aktualności Dział Projektów Naukowych przedstawia zwycięzców wyłonionych w ramach rozstrzygniętych konkursów NCN i NCBR. Nasi naukowcy składali wnioski zarówno na projekty badawcze jak i pojedyncze działania naukowe 02.12.2021 14:18 Na podstawie list rankingowych ogłoszonych w ostatnim czasie możemy mówić o dużym sukcesie badaczy z ZUT.

Dział Projektów informuje o naborze wniosków do konkursu w …

Zaproszenie do składania wniosków obejmuje łącznie 20 tematów konkursowych: 5 tematów dot. produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych (25 mln euro); 5 tematów dot. magazynowania i dystrybucji wodoru (27 mln euro); 4 tematy dot. transportu (19 mln euro); 2 tematy dot. produkcji ciepła i energii (9 mln euro);

Magazyny energii w Polsce

Projekty zostaną wybrane przez Polskę w drodze zaproszenia do składania wniosków. ... Dzięki temu programowi o wartości 1,2 mld euro Polska może zwiększyć zdolności magazynowania energii elektrycznej. Program ułatwi integrację odnawialnych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, przez co polski koszyk energetyczny stanie się bardziej …

2.5 Odnawialne źródła energii

Sposób składania wniosków. Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem aplikacji Wnioski o dofinansowanie 2021. Uwaga! Za datę złożenia wniosku o dofinansowanie uznaje się datę wpływu wersji elektronicznej wniosku za pośrednictwem aplikacji WOD2021 dla naboru dedykowanego działaniu …

Wytyczne dotyczące wyboru projektów na lata 2021-2027

Wytyczne określają, jak stosować przepisy dotyczące wyboru projektów. Zawierają postanowienia w zakresie m . zasad wyboru projektów, formułowania kryteriów, sposobów wyboru projektów, harmonogramów naborów, oceny projektów i jej wyników, unieważniania postępowań w zakresie wyboru projektów, a także regulaminów wyboru projektów.

Technologie magazynowania energii

I dlatego nie mam wątpliwości, że udoskonalenia techniczne, korzyści ekonomiczne i ekologiczne związane z systemami magazynowania energii spowodują wzrost inwestycji w te rozwiązania. W artykule opisałam …

Historia magazynowania energii

Obecnie wykorzystywane są one do poprawy jakości energii przy specjalistycznej produkcji, przy której przerwy w zasilaniu mogłyby spowodować znaczne straty, do przechowywania energii dla urządzeń typu lampy fleszowe i lasery, a także do stabilizacji systemów energetycznych. Zaawansowane technologie magazynowania energii

Magazyny energii w erze odnawialnych źródeł energii M

wniosków dotyczących projektów w zakresie magazynowania energii dla urządzeń działających samodzielnie oraz jako uzupełnienie infrastruktury połączonej z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. W tym programie zagwarantowano pomoc finansową z Funduszu Odnawialnych Technologii w wysokości 150 mln AUD. Rok 2017 przyniósł

KE zatwierdziła polski program wsparcia magazynów energii o …

Wspierane obiekty będą podłączone do sieci dystrybucyjnych lub przesyłowych na wszystkich poziomach napięcia. Projekty zostaną wybrane przez państwo członkowskie w …