Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zdolność do magazynowania energii przez kilka dni, tygodni lub miesięcy w celu zrekompensowania długoterminowych zakłóceń w dostawach lub sezonowej zmienności po stronie podaży i popytu w systemie energetycznym (np. magazynowanie ciepła latem do wykorzystania w zimie w podziemnych systemach przechowywania). Kogeneracja. …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Podstawową rolą krajowego systemu elektroenergetycznego jest zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej dla odbiorców. Przyszłością stabilności dostaw jest dywersyfikacja źródeł …

Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii …

Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce.

Magazyny energii a przepisy prawne w Polsce w 2024 roku

Od momentu wprowadzenia ww. zmiany ustawy do 10 maja 2024 r. do URE wpłynęły wnioski od 6 operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD), dotyczące łącznie 41 …

Zasady ochrony od przepięć i koordynacja izolacji linii i stacji ...

PSE S.A. Zasady ochrony od przepięć i koordynacja izolacji linii i stacji elektroenergetycznych 4 CZĘŚĆ I - WSTĘP 1. Przedmiot specyfikacji Przedmiotem dokumentu Zasady ochrony od …

Ochrona odgromowa linii i stacji elektroenergetycznych

OCHRONA ODGROMOWA Ochrona odgromowa linii i stacji elektroenergetycznych Andrzej Sowa Doziemne wyładowanie piorunowe jest jedną z częstych przyczyn przerw w zasilaniu odbiorców oraz uszkodzeń urządzeń sieci elektroenergetycznych. Źródłem zagrożenia są zarówno bezpośrednie wyładowanie piorunowe w linie i stacje elektroenergetyczne, jak i …

Nowoczesne i innowacyjne sposoby magazynowania i przesyłu energii…

W ramach działania 7.1 „Rozwój inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii", dofinansowanie uzyskało 24 projektów, których wartość przekracza 861 mln PLN (w ...

Zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii …

Z radością ogłaszamy zakończenie projektu budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce. Trwające niemal 18 miesięcy prace polegały na budowie infrastruktury do produkcji i magazynowania wodoru, a także jego dalszego wykorzystania do produkcji energii elektrycznej. Pionierski projekt magazynowania energii wodorowej, razem z …

Budowa i zadania rozdzielni energetycznej podstacji trakcyjnej

Budowa rozdzielnicy energetycznej podstacji trakcyjnej determinuje jej podział na: wnętrzową montowaną w budynku; napowietrzną, która znajduje się na otwartej przestrzeni; Rozdzielnice energetyczne wnętrzowe to urządzenia znajdujące się w budynku podstacji lub w osobnym pomieszczeniu. Rama rozdzielni, do której montuje się ...

Instrukcja ramowa stacji elektroenergetycznych oraz pod i w …

Celem instrukcji jest określenie warunków, środków technicznych i organizacyjnych dla bezpiecznego wykonania prac eksploatacyjnych, remontowych, modernizacyjnych, …

Ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa stacji paliw

W obiektach zagrożonych wybuchem, jeśli przeprowadzona analiza ryzyka wykaże konieczność stosowania ochrony odgromowej lub ochrona odgromowa jest wymagana przez przepisy techniczno-prawne (co ma miejsce w przypadku stacji paliw płynnych), należy stosować urządzenie piorunochronne przynajmniej klasy II. Taki wymóg występuje w nowym …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt 2 lit. a) pr. ener. – uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie magazynowania energii ...

SBB ENERGY S.A. zakończyło projekt budowy wodorowego …

SBB ENERGY S.A. zakończyło projekt budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce. To już kolejny projekt wodorowy na koncie SBB ENERGY S.A.. Inwestycja, umożliwi produkcję, magazynowanie i wykorzystywanie wodoru na potrzeby nowoczesnej kolei. 21 marca, 2024 Magazyny energii 0. Wyświetlenia: …

Branża i eksperci o magazynowaniu energii

Magazyny energii w Polsce rosną w siłę. Trzecia edycja szczytu dotycząca magazynowania energii rzuci światło na to, jak branża kształtuje wdrażanie, innowacje, inwestycje i politykę w zakresie magazynowania energii …

Ochrona odgromowa i przepięciowa stacji bazowych

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stacji bazowych: Pytanie: Planowane jest postawienie stacji bazowej na budynku bez urządzenia piorunochronnego. Czy muszę doposażyć budynek w urządzenie piorunochronne? Odpowiedź: Zwykle nie jest to konieczne. Jeżeli nie zainstalowano urządzenia piorunochronnego i do budynku nie ...

ROZDZIELNICA I PODSTACJA

Ta zmiana polega na stworzeniu unikalnych wymagań dotyczących magazynowania energii, które będą odpowiadać zmiennej naturze odnawialnych źródeł energii. EnerSys® dostarcza …

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii …

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt 2 lit. a) pr. ener. – uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie magazynowania energii elektrycznej w …

Ochrona Odgromowa Linii I Stacji Elektroenergetycznych | PDF

Ochrona Odgromowa Linii i Stacji Elektroenergetycznych by wiru-5

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

magazynowania energii jest przechowywanie ciepła słonecznego zgromadzonego w okresie lata do ogrzewania w okresie zimy. Koncepcja takiego wykorzystania energii słonecznej nie jest nowa, bo była już rozwijana i doskonalo-na przez wieki, gdzie odgrywała ważną rolę w oszczędności energii i znacząco przyczynia- ła się do poprawy efektywności energetycznej oraz redukcji …

Systemy magazynowania energii elektrycznej (EES)

Polska Norma PN-EN IEC 62933-2-1:2018-03 Systemy magazynowania energii elektrycznej (EES) – Część 2-1: Parametry jednostkowe i metody badań – Specyfikacja ogólna, wskazuje jakimi parametrami charakteryzują się systemy EES (Electrical energy storage) i jak się je bada. Na podstawie tej normy przedstawiamy klasyfikacje systemów EES, a także …

System magazynowania energii C&I — bateria litowa | Keheng

Dzięki naszemu kontenerowemu systemowi magazynowania energii C&I możesz przejąć kontrolę nad taryfami energii i zwiększyć efektywność energetyczną w sposób przyjazny dla środowiska. Przejdź do treści . Bądź naszym dystrybutorem. Bateria litowa Menu Przełącz. Akumulator o głębokim cyklu Menu Przełącz. Baterie litowe 12 V. Bateria litowa 24 V. Bateria litowa 48 V. …

Zasady ochrony od przepięć i koordynacja izolacji linii i stacji ...

PSE S.A. Zasady ochrony od przepięć i koordynacja izolacji linii i stacji elektroenergetycznych 4 CZĘŚĆ I - WSTĘP 1. Przedmiot specyfikacji Przedmiotem dokumentu Zasady ochrony od przepięć i koordynacji izolacji linii i stacji elektroenergetycznych, zwanego dalej krótko Zasadami, są wymagania dotyczące wyboru sposobu uziemienia punktu neutralnego

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i chłodzenia …

Magazyn energii elektrycznej

Własność instalacji magazynowania energii przez operatorów systemów elektroenergetycznych . W datowanym na dnia 30 kwietnia 2021 r. projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii przewidziano wdrożenie do polskiego porządku prawnego art. 36 i 54 dyrektywy 2019/944. Zgodnie z …

Oprogramowanie do automatyzacji podstacji | COPA-DATA

zenon Energy Edition stworzony przez COPA-DATA to idealne uzupełnienie dowolnej instalacji PAC (z ang. ochrona, automatyzacja i kontrola). Ten system automatyzacji podstacji doskonale nadaje się do różnych zadań na poziomie podstacji, takich jak: Cyfrowa podstacja do obsługi lokalnej i zdalnej

Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje …

stacja paliw płynnych - obiekt budowlany, w skład którego mogą wchodzić: budynek, podziemne zbiorniki magazynowe paliw płynnych, podziemne lub nadziemne zbiorniki gazu płynnego, odmierzacze paliw płynnych i gazu płynnego, instalacje technologiczne, w tym urządzenia do magazynowania i załadunku paliw płynnych oraz gazu płynnego, instalacje …

Zagrożenie pożarowe stacji ładowania samochodów elektrycznych – ochrona ...

Służą one do magazynowania energii i umożliwiają napędzanie... W obecnych czasach codziennie spotykamy się z pojazdami elektrycznymi różnego rodzaju. W większości z nich stosowane są baterie litowo-jonowe. Służą one do magazynowania energii i umożliwiają napędzanie tych pojazdów. Poza bezsprzecznymi zaletami baterie litowo ...

Instrukcja ramowa stacji elektroenergetycznych oraz pod i w …

zewnętrzne granice strefy dla prac. Instrukcja stosowania sprzętu zmechanizowanego na terenie stacji elektroenergetycznych oraz pod i w pobliżu linii elektroenergetycznych Instrukcja nr 07.05.BH/2020 Strona 3 z 10 1. Postanowienia ogólne 1.1. Przedmiotem instrukcji są zasady organizacji bezpiecznego wykonywania prac na obiektach elektroenergetycznych …

ROZDZIELNICA I PODSTACJA

ROZDZIELNICA I PODSTACJA Systemy zasilania rozdzielnic i podstacji współpracują ze sobą, dostarczając energię elektryczną i zmniejszając ryzyko usterek elektrycznych w dalszej części procesu wytwarzania energii elektrycznej, zapewniając bezpieczne zasilanie elektryczne.

Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa

Słowa kluczowe: technologie magazynowania energii, wielkie systemowe zasobniki energii, zasobniki energii w transporcie, wodór i gospodarka wodorowa, ogniwa paliwowe. Keywords: energy storage technologies, large system energy storage, energy storage in transport, hydrogen and hydrogen economy, fuel cells. Artykuł jest piątym z planowanej serii sześciu publikacji …

Małe magazyny energii, mikroturbiny i stacje ładowania dostaną ...

3) instalacja odnawialnego źródła energii o rocznej wydajności biogazu rolniczego do 200 tys. m3 oraz mikroinstalacji do wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego. Zwolnienie dla stacji ładowania. Ponadto autorzy najnowszych zmian w ustawie Prawo budowlane chcą ułatwić budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych ...

Magazynowanie energii

DOSTĘPNE I PRZYSZŁE FORMY MAGAZYNOWANIA ENERGII 2 Raport został przygotowany przez zespół: Adrian Chmielewski, Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, Instytut Pojazdów

Magazyny energii i technologia magazynowania energii – Szkolenie

Magazyny energii odgrywają kluczową rolę, kiedy myślimy o przyszłości energetyki. To właśnie one pozwalają na efektywne wykorzystanie zasobów i stabilizację sieci energetycznych. Nasze szkolenie wprowadzi Cię w świat technologii magazynowania energii, prezentując najnowsze osiągnięcia oraz praktyki stosowane na świecie.

Magazynowanie energii w 2023 roku. Podsumowanie i trendy na …

Przeszliśmy od eksperymentalnych projektów do realnych wdrożeń, co rzuca nowe światło na przyszłość magazynowania energii. W niniejszym artykule dokonamy podsumowania wydarzeń związanych z magazynowaniem energii w roku 2023, przyglądając się kluczowym wyzwaniom oraz trendom, które kształtowały ten sektor. Ponadto, spojrzymy w …

Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce? Raport URE

W Polsce mamy dwa duże magazyny energii podpięte są do sieci przesyłowej, obsługiwanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Są to elektrownie szczytowo pompowe …

Ochrona przed pożarem i wybuchem przemysłowych magazynów energii

Odpowiedź na to pytanie daje zaktualizowana w 2023 roku Norma NFPA 855, określająca minimalne wymagania w zakresie ograniczenia zagrożeń pożarowych w instalacjach Stacjonarnych Systemów Magazynowania Energii. Okazuje się, że nie tylko można zapewnić taki poziom bezpieczeństwa, ale nawet trzeba, wykorzystując do tego panele odciążające wybuch. …