Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Kodeks celny unii europejskiej: zasady i przepisy
Kodeks celny UE nie tylko reguluje kwestie związane z ruchem towarów, ale także uwzględnia aspekty związane z ochroną własności intelektualnej. Zapewnia narzędzia …
Kompleksowe europejskie podejście do magazynowania energii
L. mając na uwadze, że technologie przechowywania energii cieplnej mogą stworzyć znaczne możliwości dekarbonizacji sektora energetycznego, gdyż umożliwiają magazynowanie ciepła i …
Wdrożenie wymogów wynikających z Rozporządzenia Komisji …
2016/631 z dnia 14 kwietnia 2016 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci Procedura pozwolenia na użytkowanie dla modułów wytwarzania typu B o mocy maksymalnej od 0,2 MW do 10,0 MW oraz typu C o mocy maksymalnej od 10,0 MW do 75,0 MW, przyłączanych do sieci na napięciu poniżej 110 kV …
Art. 221. unijny kodeks celny
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - Zgodnie z art. 284 Komisja jest uprawniona do przyjęcia aktów delegowanych: a) określających przypadki i warunki odnoszące ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY. SKOROWIDZ. CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. …
Technologia przechowywania substancji niebezpiecznych w kontenerach ...
Obecna baza substancji niebezpiecznych przewiduje 22 400 produktów, co stanowi poważny problem i uniemożliwia uniwersalne rozwiązania.Każda z substancji to inne wymagania i inne procedury. Unia Europejska nie przewiduje ujednoliconych przepisów dotyczących przechowywania substancji, zatem podstawą prawną są w tym przypadku przepisy krajowe.
Skład celny – pomoc w handlu międzynarodowym
Skład celny to magazyn, w którym firmy mogą przechowywać towary importowane spoza obszaru celnego Unii Europejskiej bez uiszczania cła i innych podatków, dopóki nie zostanie określone docelowe miejsce ich przeznaczenia.. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czym są składy celne i jakie są ich zalety. Czym jest skład celny. Skład celny to …
Rozporządzenie wykonawcze
Formaty i kody wspólnych wymogów dotyczących danych, o których mowa w art. 6 ust. 2 kodeksu i w art. 2 rozporządzenia delegowanego (UE) 2015/2446, stosowane do celów wymiany i …
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/ …
Urząd celny, w którym są przedstawiane towary - bez uszczerbku dla własnych kontroli dotyczących towarów wprowadzanych na obszar celny Unii lub z niego wyprowadzanych - przeprowadza kontrole celne, o których mowa w ust. 3 lit. c), i dostarcza wyniki tych kontroli urzędowi celnemu, w którym jest składane zgłoszenie celne.
Unijny Kodeks Celny
Niniejsze rozporządzenie ustanawia unijny kodeks celny (kodeks) określający ogólne przepisy i procedury mające zastosowanie do towarów wprowadzanych na obszar …
Art. 114.
4 · Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - 1. Odsetki za zwłokę naliczane są od kwoty należności celnych przywozowych lub wywozowych począwszy od dnia, w którym upłynął ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY. SKOROWIDZ . CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. …
Art. 102.
6 · Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - 1. Dłużnik powiadamiany jest o długu celnym w formie przewidzianej w miejscu, w którym dług celny powstał, lub w miejscu uznanym ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY. SKOROWIDZ . CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. Login: …
Magazyny energii. Obecne i przyszłe wyzwania prawne
Definicja magazynu energii pojawiła się w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (OZE). Zgodnie z nią magazyn energii to „wyodrębnione urządzenie lub …
Reforma celna
Nowy Unijny Kodeks Celny – procedury specjalne i czasowe składowanie. Zapraszamy na webinar. 15 października, o godz. 10:00 Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na webinar. W trakcie spotkania eksperci Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przedstawią założenia Nowego Unijnego Kodeksu Celnego w części dotyczącej procedur …
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/ …
wspólnotowy kodeks celny (zmodernizowany kodeks celny) (3) ma na celu zast ąpienie rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. usta nawiającego wspólnotowy kodeks celny (4). Rozporz ą dzenie (WE) nr 450/2008 weszło w życie w dniu 24 czerwca 2008 r., ale zgodnie z jego art. 188 ust. 2
Technologie magazynowania energii
Podczas dorocznego spotkania w Odense, ministrowie energii z krajów współpracujących w ramach North Seas Energy Cooperation (NSEC) przedstawili rekomendacje dla Komisji Europejskiej. Celem jest przekształcenie obszarów Morza Północnego w centrum zielonej energii dla Europy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Belgii,…
Morawski Wojciech (red.), Wspólnotowy Kodeks Celny.
W latach 90. można zaobserwować w polskim prawie celnym proces upodabniania jego instytucji do prawa celnego Unii Europejskiej. Wyrazem tego było przyjęcie ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. - Kodeks celny (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 75, poz. 802 z późn. zm.), która w znacznym stopniu stanowiła tłumaczenie odpowiednich przepisów ...
Unijny Kodeks Celny
Wszedł w życie 30 października 2013 r. uchylając rozporządzenie (WE) nr 450/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 kwietnia 2008 r. ustanawiające wspólnotowy kodeks celny (zmodernizowany kodeks celny) (Dz.U. L 145 z 04.06.2008 r., str.1). Jego postanowienia będą miały zastosowanie od 1 maja 2016 r., gdy odnoszące się do UKC akty delegowane i …
Rozdział 1 Zakres stosowania przepisów prawa celnego
Niniejsze rozporządzenie ustanawia unijny kodeks celny (kodeks) określający ogólne przepisy i procedury mające zastosowanie do towarów wprowadzanych na obszar celny Unii lub z niego …
Art. 103. unijny kodeks celny
4 · Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - 1. O długu celnym nie powiadamia się dłużnika po upływie okresu trzech lat od dnia powstania długu celnego. 2. W przypadku ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY. SKOROWIDZ. CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. Login: Hasło: Art. …
8 procedur celnych – na czym polegają i kiedy mają zastosowanie?
Procedura celna – określona procedura urzędowa w sprawach celnych, definiująca jedno z możliwych przeznaczeń celnych. Procedury celne regulowane są przez Unijny Kodeks Celny (UKC) – akt normatywny obowiązujący w krajach Unii Europejskiej dotyczący prawa celnego, ustanowiony rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr …
B ROZPORZ ĄDZENIE RADY (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 pa
Dokument ten służy wyłącznie do celów dokumentacyjnych i instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego zawartość B ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiające Wspólnotowy Kodeks Celny (Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1) zmienione przez: Dziennik Urzędowy nr strona data M1 Rozporządzenie (WE) …
Zabezpieczenie długu celnego – Kodeks Celny
152 ust. 1 RW, urząd celny zabezpieczenia przechowuje dowód potwierdzający to zobowiązanie przez okres ważności zabezpieczenia. Zabezpieczenie pojedyncze jest ważne do czasu prawidłowego zamknięcia bądź rozliczenia procedury celnej lub czasowego składowania. Po tym czasie zabezpieczenie jest zwracane przez urząd celny, w
Rozporządzenie 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny
Niniejsze rozporządzenie ustanawia unijny kodeks celny (kodeks) określający ogólne przepisy i procedury mające zastosowanie do towarów wprowadzanych na obszar celny Unii lub z niego …
PRZEPISY OGÓLNE
Definicje. Do celów niniejszego rozporządzenia zastosowanie mają definicje zawarte w art. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE 6, w art. 2 rozporządzenia (WE) nr 714/2009, w art. 2 rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1222 7, w art. 2 rozporządzenia Komisji (UE) nr 543/2013 8 oraz w art. 2 dyrektywy 2009/72/WE.. Zastosowanie mają ponadto następujące …
Art. 211.
6 · Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - 1. Pozwolenie wydane przez organy celne jest wymagane w następujących przypadkach: a) stosowania procedury uszlachetniania czynnego, ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY. SKOROWIDZ. CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. Login: …
Kodeks celny unii europejskiej: zasady i przepisy
W kontekście Kodeksu Celny UE, istnieje kompleksowy system regulacji dotyczący ceł i podatków, obejmujący obszary ceł, akcyzy oraz VAT.Kodeks ten stanowi fundament prawny dla importu i eksportu towarów w Unii Europejskiej, wprowadzając jednolite zasady mające zastosowanie we wszystkich państwach członkowskich.
Rozporządzenie 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny
(1) W rozporządzeniu (WE) nr 450/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 kwietnia 2008 r. ustanawiającym wspólnotowy kodeks celny (zmodernizowany kodeks celny) należy wprowadzić szereg zmian 3. Dla zachowania przejrzystości, rozporządzenie to …
Cło w Unii Europejskiej, unijny kodeks celny | AC Porath
Unijny Kodeks Celny (UKC) Na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. został ustanowiony Unijny Kodeks Celny określający ogólne przepisy i procedury, które mają zastosowanie do towarów wprowadzanych na obszar celny Unii. Rozporządzenie zostało przyjęte 9 października 2013 r., a weszło w życie 30 …
Art. 51.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiające unijny kodeks celny - 1. Dla potrzeb kontroli celnych osoba, której to dotyczy przechowuje przez okres co najmniej trzech lat dokumenty i informacje, o ... STRONA GŁÓWNA. AKTY PRAWNE. DOKUMENTY . SKOROWIDZ. CENNIK. SZUKANIE ZAAWANSOWANE. …
Unijny Kodeks Celny 2023
Unijny Kodeks Celny po wprowadzonych nowelizacjach powinien w założeniu zapewnić bezpieczeństwo międzynarodowego łańcucha dostaw, uwzględniając rozwój technologiczny i handlowy w ramach UE. Wprowadzenie nowelizacji to także element m . zacieśnienia współpracy między organami celnymi i podatkowymi w ramach UE oraz dostosowanie …
Tytuł 9
Właściwość miejscowa i rzeczowa organów celnych jest ustalana z uwzględnieniem również zakresu zadań i terytorialnego zasięgu działania tych organów określonych na podstawie przepisów odrębnych, a w szczególności przepisów o wprowadzeniu programów pilotażowych, o których mowa w art. 5 ust. 1a i 1b ustawy z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach …
Wdrożenie wymogów wynikających z Rozporządzenia Komisji …
Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/631 z dnia 14 kwietnia 2016 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący wymogów w zakresie przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci (dalej: NC RfG), który określa wymagania dla modułów wytwarzania energii o mocy maksymalnej równej i większej od 0,8 kW. 2. Definicje Definicje pojęć występujących w przedmiotowym dokumencie: „Moduł …