Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Wykorzystanie energii Morza Bałtyckiego – przegl ąd dost …

7 B. Mazurkiwicz, Encyklopedia inżynierii morskiej, Wydawnictwo Morski, Gdańsk 1986, s.24 − energii prądów oceanicznych (elektrownie mare-motoryczne)8. Obecnie stosuję się metody wykorzystania energii morza polegające na wykorzystaniu energii motorycznej, energii termicznej morza oraz różnicy zasolenia. Elektrownie wykorzystujące ...

Temat nr 9: Energetyka wodna

wody morskiej – korozja. Energetyka wodna 9 Energia wody ... wody - gradient stężenia wody. Do konwersji energii związanej z zasoleniem w energię elektryczną, można teoretycznie wykorzystać trzy zjawiska: osmozę - różnicę ciśnień dializę - różnicę przepuszczalności cząstek przez błony elektrolizę – różnice przepuszczalności jonów Obecnie opracowano dwie metody: PRO ...

Krótko i węzłowato. Odsalanie wody morskiej

W tym samym czasie, kiedy zużywamy mnóstwo czystej wody, na świecie ponad 2 mld ludzi nie ma do niej w ogóle dostępu. [1] Z artykułu „Krótko i węzłowato.My i woda na Ziemi, cz. 1", wiemy, że wody słodkie stanowią tylko 3% zasobów wodnych, znajdujących się na powierzchni Ziemi, z czego jedynie 0,5% nadaje się do użytku przez ludzi.

Energia pływów: niedoceniany zasób i jego możliwości

Energia pływów, znana również jako energia pływów, jest formą energii uzyskiwaną poprzez wykorzystanie ruchu pływów.To naturalne zjawisko powstaje w wyniku przyciągania grawitacyjnego pomiędzy Ziemią, Księżycem i Słońcem. Przypływy powodują podnoszenie się i opadanie poziomu morza dwa razy dziennie, co można wykorzystać do …

Elektrownia Maremotoryczna | KNE PW

Badanie efektywności wytwarzania energii z pływów morskich. Zwiększenie świadomości na temat potencjału czystej energii. Projekt zakłada porównanie oraz opisanie istniejących i wykorzystywanych sposobów konwersji energii mechanicznej fal morskich w energię elektryczną oraz wskazanie najbardziej efektywnego rozwiązania.

Nowe odkrycie pozwoli na pozyskiwanie wodoru z …

Członkowie zespołu przeprowadzili większość swoich testów w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, gdzie mogli regulować ilość energii elektrycznej wchodzącej do systemu. Oprócz tego zaprojektowali też …

Jak wygląda proces odsalania wody morskiej? Woda słodka i …

Niewielkie zestawy do odsalania wody, zapewniające kilkanaście litrów wody pitnej dziennie, bazują najczęściej na energii pozyskiwanej ze słońca (tutaj też wygrywa fotowoltaika). W tym przypadku całość jest znacznie prostsza w budowie, a proces polega na odparowaniu i skraplaniu. Odpada tutaj konieczność wymiany membran, nie ma ...

SYSTEMY ENERGETYCZNE Podstawy energetyki

Źródła energii konwencjonalnej i niekonwencjonalnej Pierwotne i wtórne źródła energii Procesy konwersji energii Rynek energii w Polsce System energetyczny w Polsce Struktura systemu energetycznego . 10.09.2013 Systemy energetyki odnawialnej 1) Hermann Recknagel, Eberhard Sprenger, Ernst Schramek : „Kompendium wiedzy. Ogrzewnictwo, klimatyzacja, ciepła woda, …

Jak uzdatnić wodę morską do picia?

Ponadto, proces ten pozwala nam również na wykorzystanie wody morskiej w celach przemysłowych, takich jak oczyszczanie słonych jezior czy produkcja soli. Metody uzdatniania wody morskiej Destylacja. Jedną z najpopularniejszych i najstarszych metod uzdatniania wody morskiej jest destylacja. Proces ten polega na podgrzewaniu wody morskiej i ...

Konwersja energii cieplnej w falach oceanicznych

Istnieją trzy główne typy systemów OTEC: System zamknięty: W tym systemie używa się czynnika roboczego, takiego jak amoniak, który przepływa w zamkniętej pętli. …

Energia prądów morskich, pływów i falowania

Do wykorzystywanych metod konwersji energii pływów zaliczają się pływowy generator strumienia i zapory zatrzymujące wodę w czasie przypływu. W fazie projektów i rozważań są nowe technologie, wśród których …

Odsalanie wody morskiej

Niskie zużycie energii. W porównaniu do innych metod zużywa mniej energii, co jest istotne na długich rejsach. Destylacja. Destylacja to inna metoda odsalania, która polega na podgrzewaniu wody morskiej do momentu, aż zacznie parować. Następnie skraplanie jej pary w osobnym zbiorniku. Proces ten skutecznie usuwa sól i większość zanieczyszczeń, jednak wymaga dużej …

EWA PRZYBYŁO | ENERGIA WODY

Energia dyfuzji wykorzystuje do pozyskiwania energii gradient stężenia wody. Dyfuzja zasolonej wody morskiej należy do największych odnawialnych źródeł na świecie. Jej potencjał globalny możliwy do wykorzystania energetycznego szacuje się na ok. 2 PW *h/a. Do konwersji energii związanej z zasoleniem wód w energię elektryczną ...

WYKORZYSTANIE ENERGII FAL MORSKICH DO PRODUKCJI …

Konwersja energii cieplnej oceanu – energia pozyskiwana z różnicy temperatur między ciepłą słoną wodą powierzchniową a zimną wodą morską na głębokości 800-1000 …

Energia morska: innowacja i przyszłość energii odnawialnej

Energia morska wykorzystuje pływy, prądy, fale i temperaturę wody do wytwarzania energii elektrycznej. Jest odnawialny, niewyczerpany i ma niewielki wpływ na …

Alternatywne źródła energii: energia wody i jej wykorzystanie

Alternatywne źródła energii: energia wody i jej wykorzystanie Ludzie już od dawna wykorzystywali energię wody dla własnych potrzeb. Historia kół wodnych sięga aż do I wieku n.e. Służyły one najpierw do napędzania żaren w młynach, 1000 lat później ludzie zaczęli wykorzystywać energię wody do innych celów - napędzania miechów i młotów w kuźniach, pił w tartakach.

System magazynowania energii morskiej z hybrydowym ESS o …

System magazynowania energii morskiej z hybrydowym systemem ESS o mocy 60 kWh, akumulatorem 48 V 410 Ah w obudowie rack — najlepszy system magazynowania energii dla statków i łodzi wycieczkowych System ESS o mocy 60 kWh firmy Bonnen składa się z 3 zestawów akumulatorów 48 V 410 Ah w obudowie rack, oferujących wydajne rozwiązanie . …

Transformacja polskiego systemu elektroenergetycznego i …

Polski system elektroenergetyczny jest obecnie w okre-sie transformacji wynikającej zarówno ze stanu technicznego jed -nostek wytwórczych energii elektrycznej, jak i z założeń polityki klimatycznej wyrażonych w Zielonym Ładzie. Proces transformacji jest odzwierciedlony w Polityce Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP 2040) i zakłada duży wzrost niestabilnych źródeł OZE w …

Prąd z wody. Morza i oceany jako fabryki czystej energii

Znacznie prostsze – pod względem technologicznym – jest wykorzystanie cyklicznych ruchów morskiej wody, czyli przypływów i odpływów wywołanych wpływem grawitacyjnym Księżyca. Choć na Bałtyku są one nieznaczne, na wybrzeżach oceanicznych różnice pomiędzy minimalnym i maksymalnym poziomem wody mogą sięgać kilku metrów.

Kolejny krok w kierunku wykorzystania energii pływów

Celem finansowanego ze środków UE projektu FLOTEC było wykorzystanie potencjału oceanu w zakresie generowania energii za pomocą pływających turbin …

Jak z wody słonej uzyskać wodę pitną?

Nie wszędzie jednak taka hierarchia obowiązuje. Obecnie zdarza się, że niskie koszty odsalania wynoszą te metodę na czoło sposobów pozyskiwania wody. Zużycie energii przy odsalaniu wody morskiej obniżyło się ostatnio ogólnie do poziomu nawet trzech kWh/m³, wliczając w to filtrowanie wstępne i pracę urządzeń pomocniczych.

Ludzkie serce inspiracją dla systemu wytwarzającego energię

Przemiennik energii fal (WEC) to urządzenie, które przekształca energię fal morskich w energię elektryczną. Zainspirowany mechaniką ludzkiego serca, nowy typ WEC …

Paliwo z wody | KopalniaWiedzy.pl

Laboratorium zaprezentowało już technologię pozyskiwania CO 2 i produkcji wodoru z wody morskiej oraz konwersji dwutlenku węgla i H 2 w węglowodory, które można będzie zamienić w paliwo. Dwutlenek węgla jest powszechnie występującym źródłem węgla. W wodzie morskiej jest go 140 razy więcej niż w powietrzu.

Elektroliza wody morskiej może być ekologiczna i opłacalna ...

Australijscy naukowcy z RMIT University pracują nad stworzeniem katalizatora, dzięki któremu możliwa będzie ekologiczna i efektywna ekonomicznie produkcja wodoru z wody morskiej. Nowa metoda polega na bezpośrednim rozszczepianiu cząsteczek wody na wodór i tlen, bez konieczności odsalania wody i związanej z nią dużej konsumpcji energii.

Odsalanie Wody Morskiej: Nowoczesne Rozwiązania dla …

W kontekście tych problemów, jednostka hybrydowa do oczyszczania i odsalania wody morskiej staje się kluczowym narzędziem w zapewnieniu bezpiecznego dostępu do wody pitnej. Nowoczesne technologie nie tylko pomagają w walce z problemem dostępu do wody, ale również wpisują się w globalne działania na rzecz ochrony środowiska.

Poznawanie wpływu odnawialnych źródeł energii na środowisko …

Zespół naukowy złożony z czołowych ekspertów z Wysp Brytyjskich pracuje nad analizą oddziaływania tych odnawialnych źródeł energii na środowisko morskie. Ich prace o …

Wodór z wody morskiej? Toczą się prace nad nową metodą

Elektroliza wody morskiej może być ekologiczna i opłacalna. Australijscy naukowcy pracują nad nową metodą. Magazyn Biomasa. Biogaz ... bez konieczności odsalania wody i związanej z nią dużej konsumpcji energii. Koszt wytworzenia w ten sposób wodoru ma być czterokrotnie niższy niż obecnie. Materiał, z którego będzie zbudowane urządzenie, jest …

Energia z fal morskich może zmienić świat

Jak podaje inicjatywa World Ocean Initiative, realizowana przez Economist Group, produkowanie większej ilości energii morskiej wspiera inne bezemisyjne, odnawialne źródła energii, takie jak wiatr czy energia słoneczna. Wody oceanu są w ciągłym ruchu – nawet gdy nie świeci słońce, a wiatr nie wieje, można pozyskiwać energię z oceanów, aby zapewnić …

Temat nr 9: Energetyka wodna

Energia fal morskich. Konwersja energii falowania w elektryczną jest trudna technicznie do zrealizowania, na skutek niskiej koncentracji i dużych oscylacji energii: od wartości …

Uran z wody morskiej

Departament Energii USA zainicjował multi-dyscyplinarny program mający doprowadzić do ekonomicznie opłacalnego wydobywania uranu z wody morskiej. Głównym celem było opracowanie i sprawdzenie nowej generacji adsorbentów, które wykazują większą zdolność wiązania uranu, większą szybkość tego procesu i mniejszą degradację przy wielu cyklach …

Odsalanie wody morskiej – gigantyczny projekt w Zjednoczonyc

Odsalanie wody morskiej w Dubaju ma odbywać się z wykorzystaniem energii słonecznej wygenerowanej przez olbrzymie połacie paneli fotowoltaicznych. Sam proces wykorzystuje technologię odwróconej osmozy (SWRO), w ramach której woda pod ciśnieniem przenika przez membranę na stronę o mniejszym stężeniu, pozostawiając za sobą wszystkie …