Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Innowacyjne systemy do magazynowania i oczyszczania wody …
Dzięki finansowaniu ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój na zamówienie NCBR zostały opracowane innowacyjne systemy do …
Magazyn wodoru – klucz do przyszłości energetyki
Elektroliza odgrywa ważną rolę w rozwoju magazynów wodorowych, które mogą być kluczowe w przyszłości energetyki. Dzięki niej wodór może być produkowany na dużą skalę, …
Innowacyjne metody magazynowania energii …
Niebagatelną rolę w przyszłości sposobów magazynowania energii elektrycznej odgrywają również technologie oparte na energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne, poza produkcją energii, mogą być wykorzystane do …
Zbiorniki do magazynowania wody pitnej: jak się je produkuje?
Zbiorniki do magazynowania wody pitnej Profesjonalne zbiorniki do magazynowania wody pitnej są niezbędne obiektach i lokalizacjach, czasowych lub stałych braków w dostawach. Jednocześnie magazynowanie wody w ten sposób musi uwzględniać rygorystyczne zasady projektowe, instalacyjne oraz wykonawcze. Na co zwrócić uwagę, by …
Kryzys wodny w Polsce. Prof. Paweł Rowiński: Musimy nauczyć …
Trzeba tu rozważyć dwa elementy. Po pierwsze, nie jest tak, że mamy dużo wody. W Polsce tej wody brakuje, co wynika z naszego położenia geograficznego. Mamy średnio na mieszkańca około 1600 m³ dostępnych wód powierzchniowych rocznie, co jest znacznie mniej niż w przeciętnym kraju Unii Europejskiej, gdzie średnio jest ponad 4500 ...
Magazyny ciepła – Systemy magazynowania ciepła i przykłady
Magazyny ciepła - technologie magazynowania ciepła na poziomie przemysłowym. W sektorze przemysłowym wykorzystuje się różnorodne technologie magazynowania ciepła, dostosowane do specyficznych wymagań procesów technologicznych. Jednym z popularnych rozwiązań są zbiorniki ciepła ze stopionymi solami lub metalami …
Technologie do magazynowania energii w hydroelektrowniach
1 · Magazynowanie energii w postaci wodoru to innowacyjna technologia, która polega na wykorzystaniu nadmiaru energii do elektrolizy wody, w wyniku której powstaje wodór. Wodór ten może być następnie magazynowany i wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej w …
Przełom w magazynowaniu wodoru – kierunek przyszłości
Korzyści z magazynowania wodoru dla środowiska i gospodarki. Magazynowanie wodoru w stanie stałym ma wiele zalet. Przy odpowiednio zaprojektowanym procesie pozyskiwania tego pierwiastka, produkcja wodoru nie będzie generowała szkodliwych substancji do środowiska, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych źródeł …
Magazynowanie wody deszczowej w zbiornikach podziemnych
Pozostaje pytanie, co robić, gdy w jakimś bardziej bogatym w deszcz okresie wody jest w nadmiarze. I na to jest sposób. Każdy zbiornik magazynujący deszczówkę firmy Wobet-Hydret wyposażony jest w przelew, który umożliwia montaż pakietów rozsączających Pakietbox. Są one przeznaczone do magazynowania wody deszczowej w gruncie.
Polskie plany wodorowe
Chęci osiągnięcia neutralności klimatycznej spowodowały większe zainteresowanie wodorem. W tym kontekście najistotniejsza jest zielona odmiana surowca, czyli pozyskiwana dzięki energii ze źródeł odnawialnych. Polska jest 3 producentem wodoru na świecie, ale głównie wytwarza typ szary, emitujący gazy cieplarniane. Opracowanie metod …
Innowacje w dziedzinie wody: Rozwiązania technologiczne …
Europa musi sięgać po innowacje w celu opracowania nowych i pionierskich metod, które zapewnią jej bezpieczeństwo wodne i odpowiednie zaopatrzenie w wodę dla wszystkich …
Porównanie technologii magazynowania
Technologie magazynowania energii zyskują coraz większe znaczenie w miarę, jak świat zmierza w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości w zakresie energii odnawialnej. Dostępnych jest wiele rodzajów technologii magazynowania energii, z których każda ma swoje unikalne cechy i zastosowania. Porównanie różnych technologii magazynowania energii …
Nowoczesne materiały do przechowywania wodoru jako paliwa …
Zbiorniki stalowe do przecho- wywania wodoru charakteryzują się następującymi parame- trami: ciśnienie magazynowanego wodoru: 5 MPa, średnica zbiornika: 8 m, długość zbiornika: 7.8 lub …
Magazynowanie wody deszczowej w gospodarstwie rolnym
W celu magazynowania wody deszczowej wystarczą zbiorniki zewnętrzne umieszczone bezpośrednio pod rynnami dachu. Jednak zastosowanie tak prostego systemu odzyskiwania deszczówki jest mocno ograniczone i sprawdzi się przy podlewaniu ogrodu lub pozyskaniu wody do mycia samochodu. O wiele bardziej efektywnym sposobem na …
Przełom w Technologiach Wodorowych: Polski Wynalazek …
Innowacje w obszarze magazynowania i dystrybucji tego ekologicznego nośnika energii są niezbędne, by w pełni wykorzystać jego potencjał. Polska firma Amargo, we współpracy z …
Systemy wykorzystania deszczówki w ogrodzie
Systemy zagospodarowania deszczówki w ogrodzie do nawadniania roślinności zyskują coraz większą popularność klientów.Wykorzystanie wody deszczowej w ogrodzie pozwalają zaoszczędzić nawet 50% kosztów wody wodociągowej dodatkowo zyskujemy wymierny efekt ekologiczny dla środowiska.Systemy bazują na zbiornikach monolitycznych z polietylenu …
Korzyści z magazynowania energii za pomocą wodoru – …
Zmagazynowany wodór jest przekształcany z powrotem w energię elektryczną za pomocą ogniw paliwowych, które wytwarzają prąd i ciepło w wyniku reakcji wodoru z tlenem, emitując jedynie …
Akumulator ciepła parafinowy
W przyszłości, akumulatory ciepła parafinowe mogą odegrać kluczową rolę w zwiększaniu udziału energii odnawialnej w globalnym miksie energetycznym. Dzięki możliwości magazynowania energii, której produkcja …
Polskie plany wodorowe
Opracowanie metod produkcji, magazynowania i dystrybucji pozwoli zbudować gospodarkę wodorową, co jest głównym celem krajowej strategii w tej dziedzinie. Podstawowe …
Jak dobrać wielkość magazynu energii?
Jeśli w przyszłości ma zostać dodana pompa ciepła (albo już jest) lub samochód elektryczny, również warto wybrać większą pojemność baterii. W takiej sytuacji, wielkość magazynu energii powinna być powiększona o energię planowaną na wypadek awarii sieci, gdy zasilanie domu odbywać się będzie z akumulatora.
Wodór to paliwo przyszłości. A Polska ma szansę być w …
W procesie elektrolizy do produkcji 1 kg wodoru potrzebne jest 9 litrów wody i około 50 kWh energii elektrycznej (ilość energii szacuje się na podstawie sprawności instalacji, 1 kg wodoru to około 33 kWh). Prócz wodoru w procesie elektrolizy uzyskuje się również tlen, który zwykle trafia bezpośrednio do atmosfery.
Jak efektywnie magazynować wodór?
Wodór przez wielu postrzegany jest jako paliwo przyszłości. Jednak ten nośnik energii wymaga opracowania skutecznych metod jego magazynowania. Kandydatem spełniającym odpowiednie warunki do,,przechowywania'''' wodoru jest magnez, a dokładniej wodorek magnezu. Do tej pory naukowcom nie udało się znaleźć wydajnego katalizatora do …
"Przyszłość magazynowania energii: co powinieneś wiedzieć o …
Rozwój technologii magazynowania energii to nieodłączny element przyszłości zrównoważonej energetyki. Jest to obszar, który dynamicznie ewoluuje, a wśród wielu rozwiązań dla ekologicznego przechowywania energii, coraz większe zainteresowanie budzą magazyny energii wodorowej.
Wodór paliwem przyszłości
Reakcja rozkładu wody pod wpływem stałego prądu elektrycznego przebiega następująco: 2H 2 O + 2e- = H 2 + 2OH- (na katodzie) 2OH- = H 2 O + 1/2O 2 + 2e- (na anodzie) sumarycznie H 2O = H2 + ½ O 2 Wodór wydziela się na elektrodzie ujemnej: katodzie, a tlen na dodatniej: anodzie. W celu utrzymania gazów w osobnych zasobnikach, stosuje się
Trwają prace nad metalową "gąbką" do magazynowania wodoru
Podobnie jak woda zatrzymywana jest w gąbce, tak i wodór - potencjalne paliwo przyszłości - magazynowany może być w metalach - m . w palladzie. To, czy własności takiej metalowej "gąbki" zmieniają się w różnych nanocząstkach palladu, zbadali naukowcy m . z Polski.
Wody opadowe. Jak zagospodarować wody opadowe w miastach?
Wody opadowe w miastach są marnotrawione. Spowolnienie spływu lub całkowite zagospodarowanie wód opadowych staje się obecnie koniecznym wyzwaniem. Wymuszają to nieuniknione zmiany klimatu. Skuteczne sposoby zagospodarowania wody opadowej w miastach mogą zapewnić odpowiednie nawodnienie gruntu i przy okazji zapobiec …
Retencja wody, czyli magazynowanie zasobów w teorii i praktyce
Zalesianie – Lasy mają zdolność magazynowania wody opadowej, przez co pełnią funkcję naturalnych zbiorników retencyjnych. Jeden hektar lasu liściastego jest w stanie zatrzymać około 50m3 wody, co w okresie intensywnych opadów ma szczególne znaczenie w górach. Górskie lasy zatrzymują około 40-50 proc. wody opadowej, a pozbawiony drzew stok jedynie 10–25 proc. …
Ciekawostki z rynku magazynowania energii | Trendy w energetyce
Również w Polsce są one tradycyjnie wykorzystywane do magazynowania energii, a ich moc została oszacowana w powyższym raporcie na blisko 1800 MW. W związku jednak z tym, że gra ta warta jest świeczki, od wielu lat na całym świecie eksperymentuje się i rozwija różne innowacyjne technologie przechowywania energii.
Magazynowanie wodoru w kawernach solnych dużą szansą dla …
Globalne inicjatywy magazynowania energii w kawernach. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne projekty magazynowania energii w kawernach na świecie, które również przyciągają uwagę. W tym kontekście wyjątkowe są podejścia takie jak realizowane w stanie Utah w USA oraz we francuskim Etrez. Obydwa projekty w różny sposób wykorzystują potencjał …
Woda amoniakalna | Magazynowanie w zbiornikach | Zbiorniki …
Stal austenityczna wykazuje wysoką udarność, która jest konieczna do magazynowania wody amoniakalnej w wysokich, jak i obniżonych temperaturach. W zależności od zastosowania i stężenia, do przechowywania amoniaku stosuje się stal nierdzewną typu: AISI 304 – 1.4301, 1.4307 AISI 316 – 1.4401, 1.4404 Tylko doświadczeni konstruktorzy są w stanie …
Technologie magazynowania energii w kontekście …
Innowacyjne podejście do magazynowania energii to koncepcja magazynów grawitacyjnych. W okolicach farm wiatrowych zainstalowane są specjalne obiekty, w których w okresach wysokiej produkcji …
Program Moja Woda 2023: Zatrzymaj Deszczówkę i …
Trochę bardziej szczegółowo – terminy i koszty kwalifikowane. Okres kwalifikowalności kosztów od 01.06.2020 r. do 30.06.2024 r. przy czym dla naboru ogłaszanego w 2023 r. – od 01.01.2023 r. do 30.06.2024 r lub do …
Wodór: Paliwo przyszłości, które przyczyni się do transformacji ...
Wodór sam w sobie nie jest źródłem energii, a jego nośnikiem, którego można używać do magazynowania, przenoszenia i dostarczania energii wytwarzanej z innych źródeł. Nazwanie wodoru w pełni czystym zależy w takim razie, w jaki dokładnie sposób został wytworzony. Istnieje kilka metod, jednak wciąż 95 proc. z nich to tzw. „szary" wodór, który powstaje przy …
Jakie są sposoby magazynowania energii w branży …
Jest to rozpowszechniony system magazynowania energii stanowiący 99% światowych systemów magazynowania energii w sieciach elektroenergetycznych. W odróżnieniu od systemów akumulatorowych, …
Magazyny wodoru w stanie stałym usprawnią transformację
Zespół projektu HyCARE opracował w ten sposób zbiornik pozwalający na magazynowanie wodoru w stanie stałym, mieszczący 46 kilogramów tego gazu. „Ta …
zbiornik do magazynowania wody
zbiornik do magazynowania wody: rezerwuar: zbiornik do magazynowania lub transportu cieczy: REZERWUAR: zbiornik do przechowywania, magazynowania cieczy lub gazów: WARNIK: zbiornik do podgrzewania wody; bojler: BOJLER: domowy zbiornik do podgrzewania wody: BULIER: zbiornik do podgrzewania wody; bojler: Krzyżówka zagadka literowa polegająca na …