Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Pytania i odpowiedzi – Przygotowanie systemu energetycznego …

zintegrowanego systemu energetycznego o obiegu zamkniętym, takich jak systemy ciepłownicze, oraz promuje wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w transporcie i sektorze ogrzewania i chłodzenia, a także odnawialnego wodoru, co jest niezbędne w przypadku sektorów, które trudno zelektryfikować. Komisja proponuje ogólnounijny system …

Operating System for Smart Services in Buildings

Ekosystem domOS zakłada osiągnięcie podobnego celu w przypadku budynków: w projekcie mają powstać aplikacje na pulpity nawigacyjne, do zarządzania energią …

Sprawozdanie z realizacji Polskiego Planu Wdrażania reform …

w zakresie doboru technologii służących budowie niskoemisyjnego systemu energetycznego. PEP2040 stanowi wkład w realizację Porozumienia paryskiego zawartego w grudniu î ì í ñ r. podczas î í. konferencji stron Ramowej konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21), z uwzględnieniem konieczności przeprowadzenia transformacji w …

Rynek Inteligentnych Sieci Energetycznych w Polsce

Inteligentne sieci energetyczne (smart grids) to koncepcja systemu, który uzyskany jest poprzez wyposażenie odbiorców w inteligentne liczniki energii (smart metering). Pozwalają one …

Optymalizacja kosztów zużycia mediów energetycznych

Polityka energetyczna w przedsiębiorstwie. Współczesne firmy szukają różnych sposobów na optymalizację kosztów. Dobra polityka energetyczna, a szczególnie generowanie oszczędności energii elektrycznej, gazu, ciepła czy sprężonego powietrza to podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw w obecnym środowisku rynkowym w Polsce, Europie i na świecie.

Inteligentne sieci energetyczne przyszłości

Inteligentna sieć elektroenergetyczna (Smart Power Grid) to system realizujący funkcje przesyłowe i dystrybucyjne energii elektrycznej, który zarządzany jest z wykorzystaniem programowalnych urządzeń cyfrowych.

STRATEGIA INWESTYCYJNA INSTRUMENTU Wsparcie krajowego systemu ...

12) FWE – Inwestycja G3.1.4 Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz wsparcia energetyki) realizowany w ramach KPO (dalej również jako „Instrument"). Słownik pojęć 1) Instytucja odpowiedzialna za inwestycję - minister kierujący działem administracji

Diagnostyka transformatorów rozdzielczych SN/nn – wprowadzenie

Transformatory rozdzielcze stanowią jeden z najliczniejszych elementów infrastruktury systemu energetycznego, których czas eksploatacji to minimum 20 – 30 lat. Transformatory pracujące w systemie elektroenergetycznym poddaje się badaniom diagnostycznym dostarczającym informacji o ich stanie. Cykliczne badania umożliwiają …

Nowelizacja prawa energetycznego

Wprowadzenie zmian miało na celu zwiększenie dostępności instytucji linii bezpośredniej dla odbiorców, gdyż w dotychczasowym stanie prawnym linia bezpośrednia była rozwiązaniem dostępnym jedynie dla odbiorców trwale odłączonych od Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Na mocy nowelizacji, linia bezpośrednia będzie rozwiązaniem również …

EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO

systemu energetycznego wymagają ogromnego wysiłku w zakresie transformacji cyfrowej. Transformacja cyfrowa systemu energetycznego jest priorytetem politycznym, w przypadku którego Europejski Zielony Ład i europejski program na rok 2030 „Droga ku cyfrowej dekadzie" muszą być wdrażane jednocześnie w ramach dwojakiej transformacji. W skali światowej UE …

Integracja systemowa technologii akumulacji energii elektrycznej

wdrażaniem do systemu energetycznego technologii magazynowania energii elektrycznej, w tym przeglądu dostępnych i nowych koncepcji rozwiązań technologicznych. Celem pracy jest przybliżenie czytelnikowi złożoności problematyki magazynowania energii elektrycznej we współczesnych systemach energetycznych, a także trendów rozwojowych, które w przyszłości …

WYKORZYSTANIE INTELIGENTNEGO OPOMIAROWANIA DLA …

wykorzystaniu pilotażowej instalacji systemu inteligentnego opomiarowania należącej do jednego z krajowych OSD. Weryfikacji dokonano w pracy [2] przy wykorzystaniu do analiz zagregowanych 15-minutowych wartości pomiarowych zużycia energii elektrycznej pobranych z systemu za rok 2015, dla 349 odbiorców

EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO

Transformacja cyfrowa systemu energetycznego ± SODQG]LDáDQLD8( {SWD(2022) 341 final} 1 1. W ... inteligentnego i dwukierunkowego ładowania pojazdów elektrycznych, udział elektrowni wirtualnych w rynkach energii oraz wykorzystanie potencjału społeczności energetycznych, inteligentnych budynków i inteligentnego ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła. Ponadto …

Esmetric rozwija inteligentne liczniki | ISBtech.pl

Piotr Golik, Prezes Zarządu Esmetric Group: Wymiana liczników na nowe, które nazywamy w uproszczeniu inteligentnymi to kluczowy krok w modernizacji polskiego systemu energetycznego, wynikający z nowelizacji ustawy Prawo energetyczne z 2021 roku. Wprowadzenie systemu inteligentnego pomiaru stanowi istotny element tej modernizacji. Do …

Niezależny operator pomiarowy w systemie inteligentnego …

Rys. 2. NOP w strukturze systemu energetycznego Fig. 2. NOP in the energy system structure NOP pozyskuje informację pomiarową z punktów pomiaro-wych rozmieszczonych na poszczególnych poziomach systemu energetycznego, archiwizuje ją i przetwarza. Wyniki pomiarów i/lub wyniki przetworzenia udostępniane mogą być przede

Wprowadzenie i wyjaśnienie

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na poniższe pytanie 👇 "Co to znaczy inteligentny dom, jakie są rodzaje, Jakie systemy rozważać, od czego zależy cena, w jakim momencie budowy trzeba o nim pomyśleć, czy elektryka musi być inaczej projektowana, kogo potrzeba do realizacji, korzyści z systemu inteligentnego domu?" Inteligentny dom to taki, …

Nowe prawo energetyczne – jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie mechanizmu nierynkowego ograniczania w wytwarzaniu z OZE oraz ograniczania poboru i wprowadzania energii elektrycznej sieci przez magazyny energii elektrycznej na polecenie operatorów systemu elektroenergetycznego ma na celu dostosowanie regulacji polskich do Rozporządzenia 2019/043 oraz wprowadzenie obowiązku zapłaty …

Proces oszacowania energetycznego: Wprowadzenie

Proces oszacowania energetycznego: Wprowadzenie. W niniejszym rozdziale opisano etapy systemu pracy Oszacowania energetycznego. Przygotuj Architektoniczny BIM do Oszacowania energetycznego . Aby przeprowadzić rzetelną ocenę, model budynku musi zawierać przynajmniej konstrukcję obudowy budynku i otwory, oraz jego ważniejsze elementy …

Teksty przyjęte

zachęca państwa członkowskie, aby zadbały o skuteczne, ambitne i spójne wdrożenie zatwierdzonego systemu wskaźników gotowości budynków do obsługi inteligentnych sieci w całej UE; zaznacza, że wskaźnik gotowości budynków do obsługi inteligentnych sieci powinien przyczynić się do realizacji fali renowacji i integracji systemu energetycznego …

CGI i Fingrid uruchamiają Datahub, zapewniając obywatelom

21 lutego 2022 r. Fingrid Datahub Oy, we współpracy z CGI (NYSE: GIB) (TSX: GIB.A), uruchomił Datahub, nowy scentralizowany system wymiany informacji dla detalicznego rynku energii elektrycznej w Finlandii. Jest to ważny krok na drodze do inteligentnego i bardziej elastycznego systemu energetycznego w Finalndii. Centralizacja około 3,8 miliona punktów generujących …

Inteligentne systemy elektroenergetyczne

Smart Grid to inteligentny system elektroenergetyczny, łączący w sobie usługi energetyczne z wykorzystaniem IT. Zadaniem technologii będzie zintegrowanie różnych sektorów rynku energetycznego. Kompleksowy system objąłby: …

Jak działa inteligentna sieć energetyczna? Najważniejsze …

Na czym polega idea inteligentnej sieci energetycznej i czy Twoja firma może stać się jej częścią? Inteligentna sieć energetyczna – co to jest i jak działa? Zanim spróbujemy zdefiniować pojęcie …

Cyberbezpieczeństwo sieci energetycznych a wymiana liczników ...

Jednak, co kluczowe z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa, przygotowane rozwiązania są niezbędnym punktem wyjścia do transformacji sektora energetycznego, opartej m . o jego cyfryzację, inteligentne sieci i liczniki zdalnego odczytu, a także tworzą ramy prawne dla funkcjonowania systemu inteligentnego opomiarowania w elektroenergetyce.

Inteligentne sieci energetyczne (smart grids) – co to jest i jak ...

Inteligentne sieci energetyczne, znane również jako smart grids, to nowoczesne systemy, które wykorzystują technologie informacyjne i komunikacyjne do zarządzania dostarczaniem energii …

Inteligentny System Zarządzania Energią w Domu …

Głównym celem inteligentnych systemów zarządzania energią jest minimalizacja angażowania użytkowników poprzez automatyzację i optymalizację procesów energetycznych w domu. Wykorzystując …

Smart grid

Wprowadzenie smart grid niesie ze sobą jednak również pewne wyzwania, takie jak konieczność zabezpieczenia systemu przed atakami cybernetycznymi czy konieczność zainwestowania dużych kwot w rozwój i utrzymanie takiego systemu. Mimo to, korzyści wynikające z wdrożenia smart grid są znaczne i przekładają się na zwiększenie efektywności energetycznej oraz …

Inteligentna sieć energetyczna – Wikipedia, wolna encyklopedia

Inteligentna sieć energetyczna, inteligentna sieć elektroenergetyczna – sieć elektroenergetyczna, w której istnieje komunikacja między wszystkimi uczestnikami rynku …

„Inteligentnie w energetyce. Wsparcie budowy …

Wsparcie budowy inteligentnej sieci energetycznej w Polsce" ma na celu popularyzację wiedzy na temat korzyści, podejmowanych działań i planów wykorzystania inteligentnych funkcjonalności sieci …

Magazyny Energii w Polsce

Nowoczesne technologie magazynowania energii. W ostatnich latach obserwujemy znaczny rozwój nowoczesnych technologii magazynowania energii. Te innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do efektywnego wykorzystania energii odnawialnej, co ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego systemu energetycznego. Systemy bateryjne, takie jak akumulatory …

Inteligentne zabezpieczenia domu: poznaj …

Ponadto, systemy kontroli dostępu mogą być zintegrowane z innymi elementami systemu inteligentnego domu, takimi jak czujniki ruchu czy kamery bezpieczeństwa, co pozwala na jeszcze większą kontrolę nad …

Magazyny energii: Rewolucja w zarządzaniu zasobami …

Wprowadzenie inteligentnych sieci (smart grids) umożliwia jeszcze lepszą koordynację między produkcją a zużyciem energii, co przekłada się na optymalizację kosztów i zwiększenie niezawodności dostaw. Kluczowe korzyści z integracji magazynów energii z siecią to: Zwiększenie elastyczności systemu energetycznego

Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu

Ekologizacja naszego systemu energetycznego. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 r. wymaga zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych, a także wyższej efektywności energetycznej. Rosyjska agresja na Ukrainę i wynikające z niej zakłócenia rynku i cen energii tylko wzmocniły przekonanie, że UE musi położyć kres uzależnieniu od ...

Sejm jednogłośnie przyjął nowelizację ustawy

Jednym z priorytetów przyjętego przez Sejm projektu nowelizacji ustawy jest wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania. Przypomnijmy, że liczniki zdalnego odczytu zostaną zainstalowane u co najmniej 80 proc. odbiorców końcowych w terminie do 31 grudnia 2028 roku. Więcej o korzyściach wynikających z zainstalowania liczników pomiarowych …

Czym są usługi regulacyjne i elastyczność sieci energetycznej?

Realizacja integracji systemu centralnego z systemami obsługuj ącymi poszczególne procesy biznesowe operatora systemu dystrybucyjnego jest kluczowa dla powodzenia wdrożenia inteligentnego opomiarowania. Integracja zawsze będzie procesem zindywidualizowanym i będzie wymagała przeprojektowania i zmiany wybranych procesów …

Inteligentne systemy pomiarowe

Rozwój systemu energetycznego w świetle nowelizacji Prawa energetycznego i wdrożenia dyrektywy RED2. Zdaniem ekspertów, od 2026 roku czeka nas szybki rozwój bardziej elastycznego, inteligentnego i zrównoważonego systemu energetycznego. Przyczynią się do tego w dużej mierze przepisy znowelizowanej ustawy Prawo energetyczne oraz ...

Jak sprawić, aby konsument poprawiał bezpieczeństwo systemu energetycznego

konsumenta, a coraz powszechniejszy dostęp do inteligentnego opomiarowania zwiększa presję na poprawę transparentności informacji o funkcjonowaniu rynku i bieżącym zużyciu energii. Rynek detaliczny do tej pory w Polsce był postrzegany jako . jeden z wielu elementów systemu energetycznego, w dodatku mało znaczący. W sytuacji, gdy zaczyna brakować mocy - na co …

Inteligentne Systemy Transportowe

Inteligentne systemy transportowe – korzyści dla mieszkańców miast. Inteligentny system transportowy pozwala uprzywilejowywać jednych uczestników ruchu drogowego, względem innych na przykład transportu publicznego, pieszym czy rowerzystom. Dzięki wprowadzeniu ITS można na bieżąco informować pasażerów o odjazdach czy opóźnieniach autobusów i …