Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Gazy, ciecze i ciała stałe
W kolejnym ujęciu dziewczyna chucha na lustro. Ciepła para z ust w zetknięciu z zimnym lustrem oddaje energię w postaci ciepła. Skroplone cząsteczki pary osadzają się na lustrze w postaci cienkiej warstwy cieczy. W kolejnym ujęciu …
10 innowacyjnych technologii w sektorze zrównoważonej energii
4. Akumulatory litowo-szklane. Akumulatory mają ogromne znaczenie w transformacji energii odnawialnej.Akumulatory litowo-jonowe, opracowane przez Johna Goodenougha, to najbardziej energetyczne i niezawodne rozwiązania stosowane w pojazdach elektrycznych i wielu urządzeniach elektronicznych.Goodenough jest określany mianem „ojca …
Pompa ciepła bez tajemnic. Na czym polega ogrzewanie pompą …
Standardowe pompy ciepła podgrzewają wodę do temperatury 55 o C, co w zupełności wystarcza do ogrzewania dobrze ocieplonych, współczesnych domów, w których instalacja grzewcza jest zaprojektowana z myślą o współpracy z pompą ciepła, ewentualnie niskotemperaturowym gazowym kotłem kondensacyjnym. Wówczas jest to najczęściej …
Elektrownie szczytowo-pompowe 100-letnia technologia szansą …
Dzięki niemal płynnemu przejściu z trybu magazynowania na tryb oddawania, elektrownie szczytowo-pompowe mogą szybko reagować na wahnięcia mocy w systemie – …
Technologie magazynowania energii w kontekście turbin wiatrowych
Współczesny rozwój technologii magazynowania energii w kontekście turbin wiatrowych rysuje obraz przyszłości, w której odnawialne źródła energii stają się bardziej …
Powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe. Będą nowe …
W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a istniejące czeka gruntowna modernizacja. List intencyjny w sprawie działania na rzecz rozwoju ekologicznych …
Co to jest pompa ciepła?
Czynnik roboczy w postaci cieczy, gdy opuszcza skraplacz, jest zbyt gorący, aby mógł odebrać w parowniku ciepło pochodzące z ziemi. Z tego powodu jest on kierowany do zaworu rozprężnego, gdzie gwałtownie zmniejsza się jego ciśnienie i temperatura. Ochłodzona w wyniku rozprężania ciecz trafia następnie do parownika i cykl może rozpocząć się od nowa. …
Pompa cieczy chłodzącej – cena, budowa, objawy …
Im dłuższa jest droga cieczy w chłodnicy, tym więcej ciepła utraci. Po przepłynięciu przez chłodnicę cykl rozpoczyna się od nowa. Dodatkową zaletą takiego układu jest to, że można oddalić emisję ciepła od samego …
Czym są magazyny energii i jak działają?
Magazyny energii mogą brzmieć jak coś z filmu science-fiction, ale to już nasza codzienność! Te urządzenia są nieocenionymi pomocnikami w świecie energii elektrycznej, umożliwiając przechowywanie energii na później. Wyobraź sobie, że możesz składować energię, którą sam wytwarzasz, i korzystać z niej wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujesz. To właśnie …
14.1 Płyny, gęstość i ciśnienie
Ilustracja 14.2 (a) Atomy w ciałach stałych zawsze są w ścisłym kontakcie ze swoimi sąsiadami i utrzymują je w miejscu siły przedstawione tutaj w postaci sprężyn. (b) Atomy w cieczach również pozostają w kontakcie ze sobą nawzajem, ale mogą się przesuwać względem siebie. Siły między atomami mocno przeciwdziałają próbom ściśnięcia płynu (c) Atomy w gazie mogą się ...
Magazynowanie energii w cieczy – najnowsze wyniki badań
Na dzień dzisiejszy wiemy, że naukowcy w Szwecji sprawdzili i potwierdzili skuteczność przechowywania energii słonecznej w cieczy chemicznej. Magazynowana energia może być w ten sposób wygodnie transportowana, a następnie, gdy zajdzie potrzeba - …
Energia wewnętrzna. Ciepło. Zmiany energii wewnętrznej spowodowane ...
W wyniku działania oporu powietrza jego energia mechaniczna zamienia się na energię wewnętrzną, a temperatura znacznie wzrasta. Celowo został tak skonstruowany, gdyż w przeciwnym razie mógłby spaść na ludzi. Spowodowane jest to …
Przełom w energetyce? Ciecz przechowa energię przez 20 lat
Rozwiązanie, które da dostęp do energii, nawet gdy nie świeci słońce, wynaleźli szwedzcy badacze z Politechniki Chalmers. Chodzi o specjalną ciecz, która energię solarną …
Magazynowanie energii
Jeśli trzeba odzyskać energię w ciągu kilku sekund lub nawet milisekund, najlepszą do tego metodą będzie koło zamachowe (bezwładniki), które magazynuje energię w postaci kinetycznej. Urządzenie takie rozpędzamy w przypadku nadmiaru energii, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu wyhamowujemy, odzyskując ją. Energia elektryczna pochodzi z …
Typowe błędy #1: „powstawanie energii", „energia w postaci ATP"
Poniższe stwierdzenia są błędne merytorycznie: "W mitochondriach powstaje energia" "Mitochondria produkują energię w postaci ATP" Dlaczego? - energia nie może powstawać, ani być produkowana. Wg słownika PWN "energia to podstawowa wielkość fizyczna charakteryzująca w sposób ilościowy układ materialny, określająca ruch jego składników oraz …
Powietrzna pompa ciepła
Pompa ciepła jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań stosowanych do ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Największą popularnością cieszą się pompy gruntowe (pobierające energię cieplną z gruntu) oraz powietrzne, które pobierają ciepło z powietrza otaczającego budynek.. W Polsce panuje klimat umiarkowany, dlatego najbardziej …
Prawo Archimedesa i siła wyporu – Leszek Bober. Fizyka z pasja!
Definicja prawa Archimedesa, najważniejsze wzory oraz interpretacja. Siła wyporu, warunek pływania ciał, przykładowe zadania, interpretacja. Prawo Archimedesa: Na ciało zanurzone w cieczy działa siła wyporu, skierowana ku górze i równa co do wartości ciężarowi cieczy wypartej przez to ciało. Zobacz przykłady.
ENRG
Akumulatory ENRG są już dostępne w ofercie Inter Cars! Nową markę wyróżnia m . szeroka oferta produktowa, zawierająca akumulatory wykonane w najnowszej technologii AGM i EFB, które są idealne dla pojazdów o najwyższym zapotrzebowaniu na energię. W ofercie marki ENRG znajdą się wszystkie rodzaje akumulatorów. Jest to pierwsza ...
Awaria pompy cieczy chłodzącej – przyczyny i diagnostyka
Pompa cieczy chłodzącej, zwana popularnie „pompą wody", to istotny element osprzętu silnika. Jej awaria może spowodować przegrzanie silnika, co jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym. Usterka pompy cieczy chłodzącej zwykle jest jednak następstwem zaniedbań serwisowych np. w postaci braku terminowej wymiany napędu paskowego. Jak ...
Powietrzna pompa ciepła – opis działania i koszt
W procesie poboru ciepła z otoczenia i wykorzystania go w budynku wyróżniamy trzy obiegi: Pierwszy obieg: Wentylator pobiera powietrze i dostarcza je do parownika. W parowniku znajduje się czynnik chłodniczy w postaci specjalnej niezamarzającej cieczy, która poprzez parowanie odbiera ciepło z powietrza. Rozprężony gaz jest kierowany ...
Biologia
Zwierzęta magazynują energię w postaci tłuszczu lub glikogenu. Tłuszcze dostarczają ponad dwukrotnie więcej energii niż węglowodany, jednak mobilizacja tłuszczów jest procesem powolnym i do uzyskania energii z nich niezbędny jest dostęp odpowiedniej ilości tlenu. Glikogen w komórkach odkładany jest wraz ze znaczną ilością ...
13.3 Energia potencjalna i całkowita pola grawitacyjnego
W związku z tym nasz wynik jest równy około 10 miesięcznemu wydatkowi energetycznemu gospodarstwa domowego. Jest to tylko energia potrzebna do wyniesienia ładunku na wysokość 400 km. Jeśli chcemy, aby Sojuz pozostał na orbicie, a nie spadł z powrotem na Ziemię i mógł spotkać się ze stacją kosmiczną, to musi on ponadto posiadać energię kinetyczną.
Projekt ustawy dot. cen energii od 1 lipca przyjęty przez Radę ...
Rząd wprowadza program osłon przed drastycznymi podwyżkami cen energii w Polsce od lipca 2024. Celem ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym, którą 7 maja 2024 r. przyjęła Rada Ministrów, jest przedłużenie rozwiązań osłonowych dla odbiorców energii, którzy znajdują się …
Innowacyjne metody magazynowania energii elektrycznej: …
Nowoczesne technologie przekształcają branżę energetyczną, wprowadzając innowacyjne sposoby magazynowania energii elektrycznej. Jednym z kluczowych aspektów …
Awaria pompy cieczy chłodzącej
Pompa cieczy chłodzącej, zwana popularnie „pompą wody", to istotny element osprzętu silnika. Jej awaria może spowodować przegrzanie silnika, co jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym. Usterka pompy cieczy chłodzącej zwykle jest jednak następstwem zaniedbań serwisowych np. w postaci braku terminowej wymiany napędu paskowego. Jak ...
8.3 Energia zgromadzona w kondensatorze
W przypadku nagłej niewydolności serca przenośne urządzenie elektroniczne nazywane automatycznym defibrylatorem zewnętrznym (ang. automated external defibrillator, AED) może uratować życie fibrylator (Ilustracja 8.16) przesyła do serca pacjenta duży ładunek w postaci krótkiego impulsu, zwanego wstrząsem elektrycznym, aby przywrócić naturalny rytm bicia …
Przełom w komercjalizacji magazynów energii CAES
Zakup energii z magazynu pozwoli uzupełnić miks energii dostarczanej przez Central Coast Community Energy i przybliży kalifornijską wspólnotę energetyczną do celu …
Dynamika płynów: badanie ruchu cieczy i gazów
Dynamika płynów lub dynamika płynów to dyscyplina fizyki, która bada ruch płynów, to znaczy cieczy i gazów, w tym interakcję między dwoma płynami i płynem z materiałami ograniczającymi lub granicznymi. Dynamika płynów jest jedną z dwóch gałęzi mechaniki płynów, drugą jest badanie statyczne lub spoczynkowe płynów, czyli statyka płynów.
Awaria pompy cieczy chłodzącej
Niewielkie zawilgocenie w jego okolicach nie oznacza awarii, szczególnie, gdy jest to nowa, dopiero co zamontowana pompa wody. Wszystko jest kwestią skali. Zawilgocenie związane jest z procesem docierania się pompy, ale gdy przybierze rozmiar regularnego wycieku, to najprawdopodobniej będzie to świadczyć o uszkodzeniu uszczelniacza lub błędach …
Właściwości fizyczne cieczy i gazów | BiologHelp
Właściwości fizyczne cieczy i gazów. Oto lista zadań maturalnych z danego działu chemii. Aby skorzystać z dodatkowych opcji lub wybrać zadania z pozostałych działów kliknij poniżej. Przejdź do wyszukiwarki zadań Matura Czerwiec 2018, Poziom rozszerzony (Formuła 2007) - Zadanie 19. Zgłoś uwagę do zadania; Właściwości fizyczne cieczy i gazów Zamknięte (np. testowe, prawda ...
Magazynowanie energii słonecznej przy pomocy parafiny
Kompozyty PCM absorbujące duże ilości energii oraz posiadające dużą pojemność magazynowania umożliwiają stworzenie kompaktowych systemów, które …
Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym
Dokonuje się w nich zamiana energii elektrycznej w potencjalną energię grawitacyjną wody. Ich użytkowanie polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż zapotrzebowanie (np. w nocy lub gdy wieje silny wiatr), a następnie, gdy pobór energii elektrycznej jest duży (w godzinach szczytu) zachodzi proces …
1.4 Przekazywanie ciepła, ciepło właściwe i kalorymetria
W doświadczeniu tym energia potencjalna grawitacji (E p E p) zamieniała się w energię kinetyczną (E k E k), a następnie z powodu lepkości cieczy i powstających w niej turbulencji zwiększała średnią energię kinetyczną atomów i cząsteczek, powodując wzrost jej temperatury. Wkład Joule''a w termodynamikę był na tyle znaczący, że jednostka energii w układzie SI …