Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Metody akumulacji chłodu w instalacjach klimatyzacyjnych
W pracy przedstawiono możliwości magazynowania energii chłodniczej w postaci jawnej bazującej na pojemności cieplnej materiału akumulacyjnego, którym najczęściej jest woda, …
Kamień w układzie chłodzenia – skąd się bierze i jak z nim walczyć?
Występowanie kamienia w układzie chłodzenia jest winą kierowców, ... Jednorazowe użycie wody w chłodnicy, nie spowoduje natychmiastowych problemów, dlatego niektórzy kierowcy w celach oszczędności decydują się zastąpić go zwykłą wodą z kranu. Problem z kamieniem w chłodnicy wystąpi w przypadku: stosowania wody kranowej zamiast …
Opel Astra J 2012 1,4T A14NET
Czy ktoś miał podobny problem z Oplem Astrą J 2012 1,4T A14NET? Płyn w układzie chłodzenia się gotuje, mimo wymiany korka i sprawdzenia pompy wody. Co może być przyczyną?
Woda w układzie chłodzenia? Mówimy stanowcze NIE
Właściwości fizyczne wody sprawiają, ze zamarza ona w temperaturze 0°C, wrze zaś po osiągnięciu 100°C. Ze względu na zastosowanie pompy w układzie chłodzenia, a co za tym idzie osiąganie wymuszonego przepływu z pewnym ciśnieniem, temperatura wrzenia wody w układzie chłodzenia silnika jest o kilka (2-6) stopni wyższa.
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: korzyści
Chłodzenie cieczą jest jednym z najefektywniejszych sposobów zarządzania ciepłem w systemach magazynowania energii. Wysoka gęstość energetyczna i intensywne procesy ładowania i rozładowania generują znaczne ilości ciepła, które musi być efektywnie rozproszone, aby zapobiec przegrzewaniu i uszkodzeniu komponentów magazynujących …
MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
zastosowanie magazynowanie energii elektrycznej w zbiornikach ze skroplonym powietrzu, których lokalizacja nie ma praktycznie ograniczeń i nie wymagają wykonywania raportów oddziaływania na środowisko, się duża zmiennością produkcji z systemem a ich sprawność magazynowania energii osiąga poziom (60÷70)%, natomiast przy wykorzystywaniu ciepła nów …
Pierwszy 100 MW projekt magazynowania energii z chłodzeniem …
Rozwiązanie bazujące na zintegrowanym systemie chłodzenia magazynu energii cieczą, dostarczone przez firmę Kehua Digital Energy, i jest pierwszym tego rodzaju …
Rozwiązania technologiczne agregatów chłodniczych Metody …
W przypadku wytwornic wody lodowej lub agregatów freonowych ze skraplaczem chłodzonym powietrzem, ciepło skraplania jest przekazywane do atmosfery. Urządzenia tego typu pracują z …
Magazynowanie energii
wykorzystywane do magazynowania energii (w przeliczeniu na jednostkę objętości ok. 10 razy większą od wody). W odpowiednio przygotowanych szczelnych przestrzeniach lub pojemnikach powietrze pompowane przez sprężarki (w chwilach małego zapotrzebowania, np. w nocy lub w weekendy) zamykane jest pod wysokim ciśnieniem. Parametrem opisującym tę metodę jest …
Opel Agila 1.2
Problem jaki ostatnio się pojawił to włączający się wentylator chłodnicy od razu po przekręceniu stacyjki, nawet przy zimnym silniku oraz świecąca kontrolka ...
Magazynowanie energii elektrycznej w postaci wodoru
Zasadność umożliwienia magazynowania energii elektrycznej w formie wodoru. Takie zmiany w uregulowaniach wydają się zgodne z ideą łączenia sektorów i hybrydowych systemów energetycznych (co stanowi zresztą jeden z postulatów ENTSOG). Przy zmienionej definicji magazynu energii, potencjalnie zatłoczony do podziemnych magazynów gazu wodór i …
Chłodzenie wodne laptopa – czy to możliwie? Jak zrealizować?
Jeszcze parę lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że chłodzenie wodne do laptopa jest możliwe do zrealizowania. Zmieszczenie w płaskim i niewielkim urządzeniu chłodnicy, pompy, bloku wodnego, wentylatora, zbiornika wyrównawczego i układu węży wydawało się czymś nierealnym.Producenci notebooków potrafią jednak zaskakiwać i wychodząc naprzeciw …
Chłodzenie cieczą w magazynach energii: rewolucja w technologii ...
Systemy chłodzenia cieczą umożliwiają instalację większej liczby baterii w mniejszej przestrzeni, co pozwala na zwiększenie gęstości mocy magazynów energii. W …
Jak działa chłodzenie wodne w PC? Zalety systemu chłodzenia cieczą
W tym systemie chłodzenia, nie mamy do czynienia ze zwykłą wodą, lecz z cieczą, która posiada odpowiednie właściwości. Ciecz do chłodzenia nie przewodzi prądu, zawiera składniki antykorozyjne, pestycydy oraz krąży w systemie zamkniętym, składającym się z wielu szczelnych elementów. W układach chłodzenia cieczą, wyróżnia się dwie kategorie: …
Jakość wody w układach chłodzenia (cz. 1)
Jakość wody w układach chłodzenia (cz. 1) Czynniki powodujące korozjęCzynniki wpływające na pogorszenie efektywności pracy układu chłodzenia można podzielić nadwie kategorie – czynniki fizykochemiczne oraz czynniki biologiczne ynniki fizykochemiczne odpowiedzialne są za takie negatywne procesy jak wytracanieosadów na powierzchniach wymiany ciepła oraz korozja.
ANALIZA ENERGETYCZNA INSTALACJI MAGAZYNOWANIA …
Szczególną uwagę poświęcono określeniu wpływu maksymalnego ciśnienia w układzie skraplania powietrza na jednostkowe nakłady energetyczne tego procesu. Wyniki …
Olej w płynie chłodniczym? Odkryj przyczyny i poznaj ...
Czerwona flaga dla silnika, czyli typowe objawy obecności oleju w układzie chłodzenia. Oprócz wizualnych zmian w płynie chłodniczym warto zwrócić uwagę na inne, mniej oczywiste symptomy. Jednym z nich może być nietypowe zachowanie wskaźnika temperatury silnika – gwałtowne skoki lub utrzymywanie się na podwyższonym poziomie.
Ciśnienie w układzie chłodzenia
Po przejechaniu 15-20 km mam podniesione ciśnienie w układzie chłodzenia, tzn. jak ściskam węża tego grubego co idzie do góry chłodnicy to wyraźnie czuję że jest w nim ciśnienie. Nie wiem jakie jest duże, ale dam rady ścisnąć palcami ten gruby wąż, niemniej trzeba mocno ścisnąć. Kilka dni temu przejechałem 50 km i to ciśnienie było praktycznie takie samo …
Kamień w układzie chłodzenia? Przyczyny powstawania i
Występowanie kamienia jest efektem dolewania wody do chłodnicy przez niektórych kierowców, którzy nie są świadomi zagrożenia, jakie niesie ze sobą odkładanie się tego osadu w układzie. Producenci samochodów dają nam jasne wytyczne: do układu chłodzenia należy dolewać jedynie płynów chłodniczych o odpowiedniej specyfikacji.
Rewolucja w magazynowaniu energii? [KOMENTARZ]
Nie jest tajemnicą, że najważniejszy problem energii odnawialnej to kwestia magazynowania. W okresach niesprzyjających warunków pogodowych, mniejszego nasłonecznienia w przypadku fotowoltaiki czy mniej intensywnego wiatru dla wiatraków, dochodzi do załamania generacji energii z tych źródeł.
Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …
Może się zdarzyć, że dla danego rozwiązania korzystne będą różne metody akumulacji energii ze względu na zapotrzebowanie mocy i energii w danym momencie dla użytkownika. Bardzo duże znaczenie przy wyborze sposobu konwersji energii ma sprawność magazynowania. Elementy konstrukcyjne i pomocnicze magazynu charakteryzują się stałym poborem mocy, występują …
Budowa i zasada działania układu chłodzenia cieczą
Na dobrą sprawę nie jest nawet elementem układu chłodzenia. Jego rolą jest wyrównywanie poziomu cieczy w układzie. Gdy ciecz się nagrzewa, a jej objętość rośnie, objętościowy nadmiar cieczy trafia do zbiorniczka. Z kolei gdy ciecz się schłodzi i zmniejszy swoją objętość, układ uzupełniany jest cieczą ze zbiorniczka ...
Awarie układu chłodzenia są brzemienne w skutkach
Zobaczcie jakie są najpopularniejsze usterki układu chłodzenia. Praca silnika spalinowego w samochodzie to nic innego jak seria nieustannie przeprowadzanych eksplozji paliwa. A tym towarzyszy nie tylko tworzenie energii mechanicznej, ale również i powstawanie ciepła. Temperatura ma w tym układzie kluczowe znaczenie z kilku powodów ...
Dry-coolery i pośrednie wieże chłodnicze Rozwiązania …
Efektywność energetyczna agregatów chłodniczych współpracujących z dry-coolerem jest niższa w stosunku do systemów z wieżami chłodniczymi, gdyż w przypadku suchych schładzaczy …
Bardzo wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia
Bardzo wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia - napisany w Porady ogólne: Skocz do zawartości Zaloguj się Rejestracja ; Zobacz nową zawartość; Forum; Użytkownicy; SB; Kalendarz; Regulamin; O nas; Więcej ; Omega Klub Polska; → Technika; → Porady ogólne; 0. Bardzo wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia. Rozpoczęte przez Maniek6600, 24 lip 2010, …
Wyciek płynu chłodniczego – awaria układu chłodzenia
Znaczna część energii wytwarzanej w trakcie spalania nie przekłada się na pracę silnika, a oddawana jest w formie ciepła. Stąd też wszystkie samochody osobowe wyposażone są w układ chłodzenia. Obecnie najpopularniejszym typem układu chłodniczego jest chłodzenie cieczą. Jednym z elementów układu chłodzenia jest chłodnica, przez którą …
MAGAZYNOWANIE ENERGII ZA POŚREDNICTWEM …
W artykule przedstawiono obecny stan technologii magazynowania energii w postaci sprężonego powietrza. W oparciu o odpowiednie modele dynamiczne takich instalacji i symulacje procesów ładowania i rozładowania, przedstawiono możliwe do osiągnięcia efektywności magazynowania energii oraz towarzyszące im różnorakie definicje. Pokazano możliwości współpracy …
Układy chłodzenia w tłokowych silnikach spalinowych
Konstrukcja głowicy oraz kadłuba (bloku silnika) jest prostsza. Jako że w takim układzie chłodzenia nie występuje ciecz chłodząca, to wyeliminowana jest możliwość awarii na skutek przedostania się cieczy do układu smarowania. Bezpośrednie układy chłodzenia są łatwe w obsłudze i charakteryzują się wysoką niezawodnością.
ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …
nych. W Polsce tego typu systemy magazynowania energii w obecnych rozwiązaniach w ogóle nie są stosowane [8]. W tym układzie część U-rurki jest rozmieszczona wokół powierzchni odwiertu w miejscu fundamentów betono-wych – pali żelbetowych. Wymiennik gruntowy jest zwykle wykonany z polietylenu sieciowanego o wysokiej jakości.
Skraplacze w układach chłodniczych
Funkcją skraplaczy stosowanych w układach chłodniczych jest odprowadzanie do otoczenia ciepła skraplania, które jest sumą ciepła parowania pobranego przez czynnik chłodniczy w …
RDZA W UKŁADZIE CHŁODZENIA. WARTO PŁUKAĆ? BEZ WYMIANY POMPY WODY …
Witam i zapraszam na kolejny filmik. W tym zobaczycie jak wypłukałem rdze z układu chłodzenia. #robótkiwarsztatowelondyn #płukanka #rdza.