Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Budowa i zasada działania układu chłodzenia cieczą

Trzeba przyznać, że układ chłodzenia to niefortunna nazwa. Owszem, jego głównym zadaniem jest chłodzenie silnika, ale trzeba też pamiętać o tym, że silnik nie powinien być zbyt zimny. Zatem prawdziwą rolą układu chłodzenia jest utrzymywanie optymalnej temperatury silnika. Zimny silnik nie pracuje w pełni sprawnie, co można ...

Kurtyna powietrzna a klimatyzator

Zastanowimy się, czy kurtyna powietrzna może służyć do chłodzenia pomieszczeń i wyjaśnimy, w czym fundamentalnie różni się od systemów klimatyzacyjnych. Przeanalizujemy różne rodzaje kurtyn powietrznych – od modeli z nagrzewnicą wodną czy elektryczną, przez kurtyny bez nagrzewnicy, po kurtyny powietrzne zimne, dostosowane do …

Jak działa generator elektryczny ️

Generator elektryczny to urządzenie przekształcające energię mechaniczną w energię elektryczną. Działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, gdzie obracający się wirnik wytwarza pole magnetyczne, które indukuje prąd elektryczny w cewkach. Ten przepływ prądu jest następnie kierowany i wykorzystywany do zasilania różnych urządzeń elektrycznych.

Magazynowanie energii – jak i po co to robić?

Magazynowanie energii – dlaczego słyszysz o nim coraz częściej? Na jakich zasadach działają magazyny energii? Jak mogą nam pomóc w dekarbonizacji energetyki (rezygnacji z wykorzystania paliw kopalnych)? Ilustracja 1: System łączący elektrownię wiatrową, słoneczną i magazyn energii na Cape Verde. Zdjęcie: Munro89 (licencja CC BY ...

Pompa ciepła powietrze woda: funkcje i zalety | Bosch …

Montaż pompy ciepła powietrze woda Istnieje kilka opcji instalacji pomp ciepła powietrze-woda. W przypadku pomp ciepła powietrze woda możemy wyróżnić dwa systemy, które różnią się między sobą konstrukcją: pompa ciepła split i …

Jak zmienić zasady chłodzenia systemu w systemie Windows 11/10

To właśnie tamPolityka chłodzenia systemu dla procesorawchodzi w grę. Windows 11/10 oferuje dwa rodzaje zasad chłodzenia —PasywnyIAktywny. W tym poście pokażemy, jak zmienić zasady chłodzenia systemu dla procesora z pasywnego na aktywne i odwrotnie. Jakie są zasady pasywnego lub aktywnego chłodzenia procesora?

Pompy Ciepła Powietrzne

Rodzaje powietrznych pomp ciepła. Powietrzne pompy ciepła dzielimy na pompy ciepła typu powietrze-woda oraz powietrze-powietrze.Pompy ciepła powietrze-powietrze to najczęściej klimatyzator z funkcją pompy [rys. 1]. Na potrzeby tej publikacji przyjmijmy założenie, że gdy mówimy o powietrznej pompie ciepła to chodzi nam o pompę ciepła typu powietrze …

Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

Z kolei do drugiego zaliczamy pompę powietrzną (korzystającą z samego powietrza lub woda – powietrze). Jak łatwo się domyślić – pierwszy rodzaj pomp pozyskuje energię z dolnego źródła ciepła typu grunt, dzięki czemu jest bardziej wydajny i pozwala na dostarczanie ciepła przez cały rok (nawet w niskiej temperaturze). Warto ...

System CAES, czyli magazynowanie energii za pomocą

Technologia CAES (ang. compressed air energy storage) jest szczególnie popularna w instalacjach wielkoskalowych i zazwyczaj działa jako szczytowe źródło energii elektrycznej. Skompresowane powietrze gromadzone jest w magazynach podziemnych np. kawernach solnych i wytłaczane w momencie szczytowego zapotrzebowania na energię. …

Jak chłodzić powietrzną pompą ciepła? Kilka praktycznych uwag

Efekt chłodzenia oczywiście będzie, ale może nie tak bardzo odczuwalny. Pamiętać trzeba, że na płytkach mogą pojawić się krople wilgoci, co spowoduje, że będą śliskie. Część pomieszczeń jak np. łazienka z ogrzewaniem podłogowym będzie również chłodzona, a nie musi, bo przecież lubimy mieć w łazience ciepło. Wykorzystanie więc ogrzewania …

Kurtyny powietrzne

Kurtyny-nagrzewnice.pl. Arkadiusz Bieniek. ul. Krzywa 1. 41-500 Chorzów. NIP: 627-245-23-28. REGON: 240268923

ABC POMP CIEPŁA

pompa ciepła powietrze-woda - urządzenie czerpiące energię z powietrza, a oddające energię do wody. pompa ciepła solanka-woda - urządzenie czerpiące energię z gruntu, a oddające energię do wody. Energia z gruntu odbierana jest poprzez wymiennik gruntowy w formie poziomej lub pionowej. Stosuje się również nazewnictwo solanka-woda ...

Magazynowanie Ciepła i Chłodu

Opracowanie polskich rozwiązań instalacyjnych z wykorzystaniem magazynów ciepła i chłodu, potwierdzonych wdrożeniem demonstratorów, stanowi szansę na przełamanie stagnacji na rynku tych produktów i optymalne wykorzystanie energii z OZE wtedy, gdy jest ona potrzebna, a nie tylko wtedy, kiedy jest dostępna.

ENERGETYKA Systemy magazynowania energii ciepła i chłodu …

Dzięki proponowanemu przez NCBR rozwiązaniu technologicznemu powstanie zamknięty lokalnie obieg prądu. Energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych oraz energia odpadowa przechowywana będzie w magazynie ciepła i/lub chłodu, z którego użytkownik domu będzie mógł ją pobrać w dogodnym dla siebie momencie. Tego typu rozwiązania ...

Technika magazynowania energii w ciekłym powietrzu

czynnika chłodzącego. Proces skraplania powietrza może być realizowany na dwa sposoby: metodami kaskadowymi, gdzie poszczególne składniki powietrza z uwagi na ich różne tem -

Sorpcyjne układy chłodzenia

nego efektu chłodzenia do wprowadzonego do układu ciepła. Szczegółowa zasada działania urządzenia sorpcyjnego została wielokrotnie opisana we wcze śniejszych czterech cz ęściach cy-klu, na przykładzie chłodziarki adsorpcyjnej, absorpcyjnej i ab- sorpcyjnej pompy ciepła. Absorpcyjne agregaty amoniakalne Zasada dzia łania chłodniczych agregatów absorpcyjnych …

Zasada ekwipartycji energii

Zasada ekwipartycji energii – zasada termodynamiczna mówiąca (w oparciu o mechanikę statystyczną i mechanikę Newtona), że dostępna energia, jaką dysponuje cząsteczka (np. gazu), rozkłada się „po równo" na wszelkie możliwe sposoby (tzw. stopnie swobody) jej wykorzystania [1] – niezależnie od tego, czy jest to stopień swobody związany z energią obrotu, ruchu …

Jak działają pompy ciepła? Zasada działania i rodzaje

Pompy ciepła są innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, które wykorzystuje energię cieplną z otoczenia. Ich zasada działania polega na pobieraniu ciepła, przekazywaniu go do cieczy chłodniczej, a …

Silnik parowy: zasada działania, budowa, schemat

Zasada działania silnika parowego. Budowa silnika parowego. Schemat działania silnika parowego . Rysunek maszyny parowej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z najważniejszych wynalazków w historii przemysłu – silnikowi parowemu. Ten potężny mechanizm, oparty na wykorzystaniu pary wodnej jako źródła energii, odegrał kluczową rolę w rewolucji …

Układ chłodzenia i smarowania oraz układ dolotowy i …

Budowa i zasada działania Układ chłodzenia pośredniego składa się z chłodnicy, przewodów łączących układ, termostatu, nagrzewnicy, czujników temperatury, pompy wymuszającej obieg cie- czy, zbiornika wyrównawczego …

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Główna zasada działania lodówek termoelektrycznych opiera się na absorpcji ciepła podczas interakcji dwóch przewodników podczas przepływu przez nie prądu elektrycznego. Zasada ta znana jest jako efekt Peltiera. Zaletą urządzenia jest wysoka niezawodność i trwałość. Wadą jest wysoki koszt systemów półprzewodnikowych.

Porównanie technologii magazynowania energii

W tym artykule dokonamy szczegółowego porównania trzech popularnych technologii magazynowania energii: baterii, akumulatorów cieplnych i CAES (Compressed Air Energy Storage). Omówimy zalety, wady i zastosowania każdej z technologii, a także przedstawimy najnowsze osiągnięcia i trendy w ich rozwoju.

Magazynowanie energii

Praca całego układu TES dzieli się na trzy fazy: ładowanie magazynu, przechowywanie ciepła oraz rozładowywanie magazynu (lub zamiana ciepła na chłód). W zależności od czasu trwania fazy przechowywania systemy TES dzielą się na długoterminowe (miesiące) oraz krótkoterminowe (dni, godziny).

Pompy ciepła powietrzne, wodne i gruntowe

Pompy ciepła powietrzne. Powietrzne pompy ciepła to systemy grzewcze, które wykorzystują naturalną energię otoczenia do ogrzewania budynków. W procesie wymiany ciepła z zewnętrznym środowiskiem pompy ciepła powietrzne przechwytują energię cieplną z powietrza za pomocą specjalnego skraplacza, a następnie wykorzystują ją do ogrzewania domu i wody …

Pompa ciepła typu powietrze/woda

W nowych budynkach pompa ciepła typu powietrze/woda już dziś stanowi jeden z najpopularniejszych rodzajów ogrzewania. Tutaj dowiesz się więcej na temat zasady jej działania, zalet i wad, a także tego, na co warto zwrócić uwagę w przypadku użytkowania takiego rozwiązania w nowym i starym budownictwie.

Gruntowa i powietrzna pompa ciepła: schemat działania, …

Schemat instalacji pompy ciepła ze względu na mnogość połączeń hydraulicznych, zaawansowaną automatykę pomp ciepła (zarówno wtedy, kiedy decydujemy się na gruntową pompę, jak i powietrzną pompę ciepła) oraz skomplikowany schemat podłączenia pompy ciepła bazującej na wodzie gruntowej lub energii gruntu, musi zostać odpowiednio zaprojektowany, a …

Powietrzne pompy ciepła i chłodzenie pomieszczeń

Decydując się na powietrzną pompę ciepła z opcją odwróconej pracy i z myślą o jej wykorzystaniu do chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim, należy rozważyć jednak kwestię wyboru odbiorników ciepła. Jak wiadomo chłodzenie jest tu realizowane za pomocą tej samej instalacji co ogrzewanie, czyli w przypadku powietrznych pomp ciepła najczęściej za pomocą …

Jak dobrać powietrzną pompą ciepła dla nowego budynku?

Autor: Dawid Pantera Od góry: 1 wykres - Przebieg mocy grzewczej dla pompy ciepła Vitocal 200-S typ 201.D06 4 typu powietrze-woda o mocy 6 kW według oznaczenia producenta; 2 wykres - Przebieg mocy grzewczej dla pompy ciepła Vitocal 200-S typ 201.D08 5 typu powietrze-woda o mocy 8 kW według oznaczenia producenta; 3 wykres - Przebieg mocy …

Powietrzna pompa ciepła: Wyjaśnienie działania | Viessmann PL

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują do ogrzewania darmową energię z otaczającego powietrza. Idealnie nadają się do projektów modernizacyjnych i pozwalają na elastyczną lokalizację. Ciepło z powietrza [1] Powietrzna pompa ciepła Vitocal [2] Zasobnik ciepłej wody użytkowej [3] Zasobnik buforowy wody grzewczej. Ciepło z powietrza (z jednostką zewnętrzną) …

Rekuperacja z chłodzeniem – zasada działania, opłacalność

Na pewnym odcinku przewody prowadzone są równolegle do siebie lub spiralnie bezpośrednio w swoim sąsiedztwie. Na tym etapie zużyte i nagrzane powietrze oddaje energię cieplną na rzecz powietrza wpadającego do budynku. Dzięki temu na zewnątrz wyrzucamy jedynie zużyty gaz, a nie potrzebną do ogrzewania energię cieplną.

Poduszki powietrzne

Pod koniec lat 80 wprowadzono poduszkę powietrzną pasażera, a następnie krok po kroku dalsze warianty tego elementu, na przykład poduszki powietrzne głowy, nazwane też niekiedy kurtynami powietrznymi i boczne poduszki powietrzne. Dzisiaj poduszki powietrzne należą do absolutnie podstawowego wyposażenia pojazdów mechanicznych.

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła

Jeśli energię elektryczną do zasilania pompy ciepła uzyskuje się ze źródeł odnawialnych, to pompa ta działa neutralnie pod względem emisji CO2. Wykorzystujesz energię odnawialną Zasoby ciepła środowiskowego są praktycznie nieograniczone. Dzieje się tak dlatego, że są one stale uzupełniane przez słońce i procesy chemiczne ...

Zasada działania pompy ciepła

Źródło: BWP/PORT PC Warianty chłodzenia Zasadniczo należy wyróżnić dwie różne formy chłodzenia za pomocą pomp ciepła: aktywne chłodzenie, w trakcie którego pracuje sprężarka pompy ciepła;pasywne chłodzenie, w którym nadmiar ciepła jest usuwany z budynku tylko przez działanie pomp obiegowych w obiegu budynku i w dolnym źródle ciepła (pionowym, …