Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Rodzaje elektrowni i ich szczegółowe działanie

Elektrownie przekształcają energię pierwotną w energię elektryczną w drodze różnych procesów. W zależności od źródła energii wyróżnia się różne rodzaje elektrowni, takie jak elektrownie cieplne, słoneczne, wodne i wiatrowe. Elektrownie jądrowe, choć wydajne, stwarzają wyzwania związane z gospodarką odpadami.

Niezależna elektrownia słoneczna czy połączona z siecią ...

Za to energię wyprodukowaną we własnej instalacji fotowoltaicznej połączonej z siecią można sprzedawać. Niestety, za cenę ustaloną jako ułamek kwoty, którą płacimy za prąd dostarczany nam przez przedsiębiorstwa energetyczne. Dlatego wszyscy, którzy planowali zakup instalacji fotowoltaicznej z myślą o zarabianiu na produkcji energii, są rozczarowani. Okazało …

Rozwiązanie magazynowania energii Kehua napędza największy …

Projekt jest zlokalizowany w sąsiedztwie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 33 MWp, a ten hybrydowy projekt magazynowania energii słonecznej jest płynnie zintegrowany z …

Generacje elektrowni jądrowych | Nukleo

Historia reaktorów energetycznych ma bolesny początek. Energię wytworzoną z rozszczepienia atomu wykorzystano na samym początku przy konstrukcji dwóch bomb atomowych, spuszczonych na Hiroszimę i Nagasaki. Dopiero po paru latach zainteresowano się pokojowym wykorzystaniem energii płynącej z rozszczepienia jąder atomu uranu. Do konstrukcji i badania …

PGE wybuduje największy magazyn energii w Europie

Projekt magazynu energii PGE uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii …

Procesy w układach przetwarzania energii

Główną osią podziału elektrowni cieplnych jest rodzaj silnika cieplnego wykorzystywanego do produkcji energii. Wyróżnia się: Elektrownie konwencjonalne parowe, które napędzane są przez parę wodną wytwarzaną w kotle, a następnie transportowaną do turbiny parowej produkującej energię. Elektrownie parowe jądrowe, które napędzane są dzięki energii pochodzącej z …

Strona główna

Koalicja Włącz Czystą Energię dla Polski ma na celu współpracę, dzielenie się dobrymi praktykami, wymianę doświadczeń, a przede wszystkim promocję rozwiązań, które pomogą Polsce w osiągnięciu celów wskazanych w Europejskim Zielonym Ładzie, z korzyścią dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego Polski oraz rozwój energetyki opartej na zasadach …

Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach …

Przy projektowaniu układów zasilania budynków pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii eklektycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do błędnego rozumienia tego problemu przez inwestora oraz projektanta. Natomiast wymagania dotyczące ochrony ppoż. wymagają …

SYSTEMY ENERGETYKI ODNAWIALNEJ B.22 Energetyka wodna

Podstawową rolę w przemianie energii wody śródlądowej w elektrowni wodnej na energię elektryczną, odgrywa energia potencjalna. W turbinach wodnych, następuje zamiana energii potencjalnej na energię kinetyczną, która następnie w prądnicach elektrycznych (hydrogeneratorach) jest zamieniana na energię elektryczną. Warunkiem otrzymania dużej …

Perspektywy rozwoju małych elektrowni wodnych w Polsce na …

750 małych elektrowni wodnych, stanowią-cych 0,56 proc. mocy zainstalowanej w Kra-jowym Systemie Elektroenergetycznym. Po- nadto liczba nowych inwestycji jest znikoma. Wynika to głównie z wysokich nakładów in - westycyjnych na budowę małych elektrowni wodnych, ponieważ często wiąże się to rów-nież z koniecznością budowy jazu, co zwięk - sza nakłady nawet …

działanie, cena, budowa w 2025 roku

Jeśli zdecydujemy się na mniejszą moc - np. 3 kW - koszt takiej elektrowni można zredukować nawet o połowę. Można również zdecydować się na budowę elektrowni przystosowanej do współpracy z siecią energetyczną w modelu on-grid - wówczas nie musimy ponosić kosztów zakupu akumulatorów.

Czy instalacja fotowoltaiczna działa podczas awarii sieci?

Bycie podłączonym do sieci przynosi korzyści. Zobacz artykuł o statusie prosumenta.. Instalacja off-grid i hybrydowa. Jeśli chcemy być całkowicie niezależni od dostawców energii, to możemy zastosować instalację zwaną off-grid („poza-siecią"). Układ taki polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii, a urządzenia elektryczne …

MAGAZYNY ENERGII I WIRTUALNE ELEKTROWNIE …

Prosument bez własnego magazynu energii, przyłączony do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej, wytwarzający energię elektryczną, której nie jest w stanie w danej chwili zużyć, …

Elektrownia domowa – jak działa elektrownia słoneczna w domu i …

Wyprodukowaną energię możemy wykorzystać w gosp... Społeczność; Blog; Szkolenia; Społeczność Blog Szkolenia Zaloguj się Załóż konto. Zaloguj się; Zadaj pytanie; Strona główna; Blog; Elektrownia domowa – jak działa elektrownia słoneczna w domu i jak ją zbudować? Infografika interaktywna; Energia odnawialna 29.05.2020. Przeczytasz w 2 min. …

Ocena możliwości lokalizacyjnych elektrowni wiatrowych

Poza dystansem 500 m wszelkie potencjalne zjawiska związane z działaniem elektrowni wiatrowej nie występują. Nowelizacja ustawy "10 H" umożliwia lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległości nie mniejszej niż 700 m od budynków mieszkalnych. Zmiana tych przepisów w znacznej mierze umożliwia rozwój energetyki wiatrowej w kraju.

Budowa i działanie turbin wiatrowych, elektrowni wodnych i elektrowni ...

Opis grafiki: Rysunek przedstawia przekrój poprzeczny elektrowni wodnej Włocławek na Wiśle. Jest to przykład elektrowni przepływowej. Budowla umocniona jest płytami betonowymi cumującymi do dna. Posiada także galerię drenażową, czyszczarkę krat, ruchome kaptury nad generatorami, most drogowy, stanowisko transformatorów i pomieszczenie dla obsługi.

Czym jest i jak działa elektrownia wodna?

Elektrownia wodna to rodzaj elektrowni, która wykorzystuje energię kinetyczną lub potencjalną wody do produkcji energii elektrycznej. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod pozyskiwania energii, ceniona za swoją efektywność i niski wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się bliżej działaniu elektrowni wodnych, ich rodzajom i …

Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii

Zastosowanie magazynowania poza siecią (off-grid). Odbiorcy energii poza siecią często polegają na zasobach kopalnych (np. generatory diesla) lub odnawialnych o zmiennych profilach produkcji w celu zapewnienia ciepła i energii elektrycznej. Aby zapewnić niezawodne dostawy energii poza siecią i wspierać rosnący poziom wykorzystania ...

Nowoczesne technologie magazynowania energii elektrycznej

efektywnych magazynów energii w miejscach gdzie podłączenie do sieci energetycznej może wiązać się z dużymi kosztami finansowymi. Obserwując wskazane powyżej potrzeby …

Jak podłączyć linie energetyczne w miastach Skylines 2

Po przekształceniu energii elektrycznej w energię niskiego napięcia można ją przesłać do domów, biur i budynków strefowych znajdujących się w mieście. Poza tym, jeśli zabraknie Ci nadmiaru prądu, możesz go zmagazynować w Awaryjnych Stacjach Baterii. W ten sposób, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy w elektrowni, nadwyżka ...

Elektrownia wiatrowa: wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Pomimo tych wyzwań, perspektywy dla elektrowni wiatrowych offshore są obiecujące. Aktualnie są one uznawane za strategiczny element transformacji energetycznej, który może znacząco przyczynić się do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym, redukując tym samym zależność od paliw kopalnych i ich negatywny wpływ na …

Magazynowanie energii

Najczęściej produkuje się urządzenia uniwersalne, które jednocześnie umożliwiają wymianę informacji pomiędzy magazynem energii, siecią energetyczną, systemem dostarczającym energię (np. fotowoltaicznym) i urządzeniami konsumenckimi. Funkcję jednostki sterującej i komunikacyjnej pełnią najczęściej sterowniki PLC. O realizacji zadań decyduje zaprojektowany …

Magazyny Energii Kompendium

Magazyny Energii Kompendium. W tej części dowiesz się na temat technologii, zadań realizowanych przez magazyny energii na każdym etapie dostaw energii elektrycznej oraz …

Przyłączanie magazynów energii do sieci elektrycznej – krok po …

dokumenty opisujące magazyn energii elektrycznej, w tym parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanego magazynu energii elektrycznej, w szczególności: wyciąg ze sprawozdania z badań jakości energii elektrycznej wymienianej z magazynem energii elektrycznej, charakterystykę sprawności cyklu ładowania …

Elektrownie wodne w Polsce – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rodzaj elektrowni wodnych wybierany jest na podstawie lokalizacji, dostępności zasobów wodnych i celu produkcji energii. Każdy rodzaj elektrowni ma swoje własne zalety i ograniczenia. Największe elektrownie wodne w Polsce. W Polsce istnieje wiele elektrowni wodnych, z których niektóre są znacząco większe niż inne. Oto lista kilku ...

Schemat instalacji fotowoltaicznej

Elektryczny schemat instalacji fotowoltaicznej to nie jeden rysunek techniczny, który odpowiada każdej instalacji, lecz raczej plan struktury, w skład której wchodzą oczywiście pewne elementy zawsze obecne w instalacji fotowoltaicznej, ale też takie, które pojawiają się w niej w określonych warunkach. Do podstawowych składowych, które obejmują schemat instalacji fotowoltaicznej ...

Magazynowanie energii elektrycznej

Na rysunkach 2 i 3 przedstawiono wykresy, porównujące poszczególne technologie magazynowania energii pod względem mocy znamionowej, czasu wykorzystania …

Elektrownie wodne – Vademecum dla uczniów technikum

Podział elektrowni wodnych Elektrownie wodne można dzielić według wielu kryteriów, np: - ze względu na źródło energii wodnej; - ze względu na własności energetyczne; - ze względu na sposób koncentracji piętrzenia; - ze względu na wartości spadu (różnicy poziomów wody górnej i dolnej), ten podział związany jest z rodzajem zastosowanej turbiny wodnej - ze...

Instalacje fotowoltaiczne: system on-grid, off-grid czy hybrydowy ...

Hybryda to system, który może zarówno współpracować z siecią, jak też ładować akumulatory oraz dostarczać energię bezpośrednio, kiedy prąd z sieci nie jest dostępny. Wymaga to jednak użycia specjalnego rodzaju falownika, a te są niestety droższe. Ponadto konieczne jest zabezpieczenie, tak aby prąd z własnej mikroelektrowni ...

Magazynowanie baterii w elektrowni słonecznej: rewolucja w

Krytyczny zasób sieciowy umożliwiający globalny przejście na czystą energię; Ogólnie rzecz biorąc, ogromny potencjał elektrowni słonecznych w połączeniu z akumulatorami o odpowiedniej wielkości wskazuje na integralną rolę w budowaniu odpornej, niedrogiej, zrównoważonej i nowoczesnej infrastruktury elektroenergetycznej.

Akumulatorowy system magazynowania energii Bess, …

Wszechstronna konstrukcja modułowa: ESS-215/645/1075kWh charakteryzuje się modułową konstrukcją z nieskończonymi możliwościami połączeń równoległych, umożliwiając elastyczną rozbudowę i w pełni modułową konserwację elektrowni magazynującej energię. Obsługuje aplikacje wielosceniczne o poziomach od kWh do MWh, oferując elastyczność i skalowalność …

Magazynowanie energii

Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w …