Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Boom na magazyny energii? Projektów w całym kraju przybywa w ...

W Polsce rozwój magazynów nadal jest w początkowej fazie, ale potencjał do rozwoju jest ogromny, wraz z wprowadzeniem nowych usług elastyczności, o których oraz …

Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce 2021-2024

Oczywiście tak, dlatego na naszym szkoleniu "Analizy statystyczne rynku energii elektrycznej w Polsce" analizować będziemy między innymi miesięczne dane 5 głównych determinantów rynku energii elektrycznej w Polsce w okresie 2021-2024 r. Będą to popyt (zużycie), podaż (produkcja – w tym OZE), elastyczność cenowa podaży i popytu oraz czynniki …

Rynek magazynów energii w Polsce w 2022 roku [Raport]

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym …

Koncesja na magazynowanie energii. Wymogi i znaczenie.

To właśnie przedmiotowa nowelizacja otworzyła drogę do uzyskiwania koncesji energetycznych w zakresie magazynów energii. Koncesja w zakresie magazynowania energii jest wydawana w przypadku, gdy magazyny na energię elektryczną mają łączną moc zainstalowanej energii elektrycznej większej niż 10 MW. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 pkt ...

Największe porty morskie w Polsce

Ranking portów morskich w Polsce – które są najważniejsze?Porty morskie odgrywają kluczową rolę w handlu międzynarodowym i są głównymi wrotami dla importu i eksportu towarów. W Polsce, krajie o długim wybrzeżu nad Bałtykiem, istnieje kilka portów morskich, które ze względu na swoje położenie, infrastrukturę i znaczenie gospodarcze, …

Ile jest magazynów energii w Polsce? Liczba nie powala

Technologie magazynowania energii. Obecnie wyróżnia się kilka podstawowych technologii magazynowania energii. Na plan pierwszy wysuwają się technologie oparte na przemianach mechanicznych.Do tej kategorii zaliczamy elektrownie wodne szczytowo-pompowe, magazyny energii sprężonego powietrza i magazyny energii ciekłego powietrza - Polsce …

"Interaktywna mapa dostawców energii w Polsce: Przewodnik dla ...

Poznajemy dostawców energii w Polsce. Przede wszystkim wartym zauważenia jest fakt, że Polska jest bogata w różnorodnych dostawców energii. W każdym zakątku kraju, od pomorza po same tatry, możemy znaleźć usługi różnych firm koncentrujących się na dostarczaniu energii do naszych domów, firm, czy instytucji.

Największe systemy magazynowania energii elektrycznej

Stale rozwijające się systemy elektroenergetyczne, przede wszystkim generacji rozproszonej i nowe usługi systemowe, będą stymulowały rozwój technologii magazynowania energii. W szerokim zakresie czasów magazynowania, dynamiki zmian mocy generowanej i pobieranej oraz wielkości mocy i energii od kilku kilowatów i kilowatogodzin do ...

Czym jest magazyn energii i jakie są jego rodzaje?

Aktualne sposoby magazynowania energii z fotowoltaiki. Współcześnie stosowane sposoby magazynowania energii z fotowoltaiki to: Elektryczne magazynowanie energii (superkondensator) Elektrochemiczne magazynowanie energii (bateria lub akumulator fotowoltaiczny) Chemiczne magazynowanie energii (m . akumulatory przepływowe czy …

Magazyny energii w systemie elektroenergetycznym

Magazyny energii szczytowo-pompowe (ESP) to funkcjonująca w Polsce od lat technologia wielkoskalowego magazynowania energii elektrycznej. Dokonuje się w nich zamiana energii elektrycznej w potencjalną energię grawitacyjną wody. Ich użytkowanie polega na wpompowaniu wody ze zbiornika dolnego do górnego w czasie, gdy produkcja prądu jest większa niż …

Rozwój wielkoskalowych magazynów energii w Polsce. 165 MW …

Jeszcze do niedawna zainteresowanie rynkiem magazynowania energii i inwestowaniem w takie instalacje było niewielkie – zarówno w Polsce, jak i globalnie. Jednak to się zmienia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Według wyliczeń BloombergNEF w 2022 roku padł rekord i globalnie do użytku oddano 16 GW mocy (35 GWh pojemności), co stanowiło wzrost o …

Magazyny energii to priorytet rynku OZE. W Polsce jednak mogą …

Elementem, którym może istotnie ją zwiększyć, są magazyny energii, wciąż w Polsce czekające na intensywny rozwój. Nie przyspieszy go zaproponowana zmiana w rozporządzeniu w sprawie parametrów aukcji głównej rynku mocy. Może ona wręcz przystopować inwestycje w systemy magazynowania energii.

Źródła energii w Polsce

Ropę naftową i gaz ziemny musimy sprowadzać z zagranicy (głównie z Rosji), bo krajowe zasoby są niewystarczające. W produkcji energii w Polsce stopniowo rośnie udział źródeł odnawialnych, np. biopaliw, wiatru, promieniowania słonecznego. W 2030 roku, zgodnie z Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), ma on wynosić 23,5%.

Elektrownie wiatrowe w Polsce

Gdzie w Polsce opłaca się budować elektrownie wiatrowe? Warunki wietrzności dla celów energetycznych w Polsce określa się jako średnie, ale na tyle duże, że stanowią potencjalnie wydajne źródło energii elektrycznej. W Polsce nie wszędzie jednak opłaca się budować duże elektrownie wiatrowe zorientowane na wytwarzanie energii elektrycznej w …

11 tysięcy magazynów energii o pojemności 138 MWh

Przydomowe magazyny energii w Polsce, chociaż dobrze współpracują z mikroinstalacjami fotowoltaicznymi, nie są tak popularne jak panele PV. Jak donosi PIME, pod …

Przyczyny i obszary występowania powodzi w Polsce

Wezbrania i powodzie. Pojęcia te są często mylone. Oto poprawne definicje: wezbraniem nazywamy wzrost poziomu wody (w rzece, jeziorze lub morzu) natomiast powodzią nazywamy wezbranie powodujące zagrożenie życia ludzi oraz szkody społeczno - ekonomiczne i środowiskowe (zniszczenie domów, dróg, upraw, zabytków kultury materialnej i duchowej, …

Jakie są dotacje na magazyny energii w 2024? Jak uzyskać …

17 czerwca z kolei wystartował zupełnie nowy program - Moja Elektrownia Wiatrowa, w którym również przewidziane są dotacje na systemy magazynowania energii. Inwestorzy mogą skorzystać także z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której przewidziany jest odpis od podatku kosztów instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii.

Elektrownia atomowa. Jakie są zagrożenia i korzyści związane z ...

Prąd z atomu. Jakie są zagrożenia i korzyści związane z elektrownią atomową w Polsce?

Jakie są sposoby magazynowania energii w branży …

W dzisiejszym artykule przedstawimy, jakie są metody magazynowania energii i co warto o nich wiedzieć. Sposoby magazynowania energii. Wśród sposobów magazynowania energii wyróżniamy: chemiczne, …

Co dalej z rozwojem polskiej technologii magazynów energii?

Dla zielonej transformacji energetycznej i masowego wdrożenia odnawialnych źródeł energii konieczna jest budowa licznych magazynów energii. Rząd nie wydaje się …

Jakie są najpopularniejsze alternatywne źródła energii w Polsce ...

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady z kwietnia 2009 roku, energia odnawialna ma osiągnąć w 2020 roku udział 20 proc. w całkowitym zużyciu energii w krajach członkowskich. W ...

Jakie są nieodnawialne źródła energii w Polsce? | ESOLEO

Home OZE i Ekologia Jakie są nieodnawialne źródła energii w Polsce? Podstawowym źródłem wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej są nieodnawialne źródła energii, których zasoby maleją wraz z ich zużyciem. W Polsce najczęściej wykorzystywane surowce z tej grupy stanowią węgiel kamienny oraz brunatny. Korzysta się także z mniej popularnych zasobów, takich jak …

Produkcja energii ze źródeł nieodnawialnych i odnawialnych

jakie są źródła energii, jak wygląda struktura produkcji energii elektrycznej w Polsce. Twoje cele . Wymienisz i opiszesz warunki rozwoju energetyki. Przeanalizujesz warunki przyrodnicze i pozaprzyrodnicze sprzyjające lub ograniczające produkcję energii ze źródeł nieodnawialnych i odnawialnych w województwie pomorskim i w województwie łódzkim. Określisz wpływ …

Magazyny energii w Polsce

Program ułatwi integrację odnawialnych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, przez co polski koszyk energetyczny stanie się bardziej ekologiczny. …

Odnawialne źródła energii w Polsce. Jakie są? | Flexipowergroup

Jakie są obecnie najpopularniejsze źródła energii w Polsce z kategorii OZE? Wiatr – 10%. Elektrownie wiatrowe odpowiadają za produkcję 10% energii w Polsce. Powstaje ona za sprawą turbin budowanych na lądzie lub na morzu. Te drugie są wydajniejsze ze względu na stabilniejsze warunki, jednak w Polsce ich powstanie jest dopiero w ...

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE

Magazynowanie energii elektrycznej – pierwszy raport Prezesa URE - Aktualności - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował raport na temat magazynowania energii w Polsce. W rejestrach operatów sieci przesyłowej i sieci dystrybucyjnych w naszym kraju funkcjonuje 12 magazynów energii o mocy co najmniej 50 kW. Regulator wydał pięć decyzji …

(PDF) Odnawialne źródła energii w Polsce

Odnawialne źródła energii w Polsce – perspektywa lokalna i regionalna . September 2020; Rynek Energii 4(149):10-19; September 2020; 4(149):10-19; Authors: Krzysztof Tomaszewski. University of ...

Pełne półki magazynów energii? Jakie magazyny …

W trochę gorszej sytuacji w kontekście dostępności są magazyny energii dla przedsiębiorców, które w wyniku gwałtownie rosnących cen energii również cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czas oczekiwania na …

Magazyny energii w Polsce

Program zatwierdzono na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa w sytuacjach kryzysowych i w okresie transformacji („tymczasowe ramy pomocy państwa") przyjętych przez Komisję 9 marca 2023 r. i zmienionych 20 listopada 2023 r. i 2 maja 2024 r. Polski środek pomocy. Na podstawie tymczasowych ram pomocy państwa Polska zgłosiła …

Magazyny Energii w Polsce: Czy Nadążamy za Transformacją …

W 2023 roku w Polsce funkcjonowało kilkadziesiąt magazynów energii o różnych pojemnościach, a trend wzrostowy jest kontynuowany dzięki wsparciu z funduszy …

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce

Także w zakresie wspomnianych wyżej pyłów mamy się czego wstydzić: w Europie w emisji PM10 wyprzedzają nas tylko Bułgaria, Chorwacja i Grecja, zaś w emisji PM2,5 jedynie Bułgaria! Tabela przedstawiająca poziom emisji głównych zanieczyszczeń powietrza w Polsce w latach 2000 i 2019; opracowanie własne na podst. raportu „Ochrona środowiska 2021" GUS