Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Pompa ciepła a fotowoltaika — jak skutecznie …

Dodatkowe komponenty – koszt baterii magazynujących energię, zaworów, sterowników czy innych elementów może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Koszt połączenia pompy ciepła z instalacją …

Zasilacz UPS – co to jest i kiedy się przyda?

Pamiętaj, że zasilacz czerpie energię z dwóch różnych źróde ... Oprócz sieci komputerowej do UPS-ów podłączone zostaną też inne urządzenia np. drukarki oraz infrastruktura telefoniczna. Oczywiście na wyjściu powinny mieć sinusoidę, a nie kształt prostokątny. Jaki model wybrać? Ciekawym modelem UPS-a do domu jest UPS EATON …

Montaż instalacji fotowoltaicznej krok po kroku — jak przebiega ...

Instalacje fotowoltaiczne dostarczają energię elektryczną do milionów polskich domów, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw. Zastanawiasz się jednak, jak przebiega realizacja tego rodzaju inwestycji? W tym materiale przedstawimy krok po kroku, etapy prac podczas montażu elektrowni słonecznej. I już na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jest to tak …

Instrukcja obsługi instalacji fotowoltaicznej

instalacją fotowoltaiczną (PV) jest elektrownią zaprojektowaną indywidualnie dla każdego Inwestora i różniącą się rozwiązaniami technicznymi w zależności od indywidualnych warunków występujących na terenie inwestycji. Szczegółowe rozwiązania techniczne dla każdej elektrowni opisane zostały w dokumentacji koncepcyjnej lub wykonawczej instalacji fotowoltaicznej …

Jak zbudować farmę fotowoltaiczną? Proces krok po kroku

Jak założyć farmę fotowoltaiczną? Od czego zacząć? Jeżeli zastanawiasz się, jak założyć farmę fotowoltaiczną, powinieneś rozpocząć od analizy dostępnych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że od modelu, mocy oraz wyboru producenta zależy ostateczny koszt przedsięwzięcia. Dlatego jest to bardzo ważny element, którego nie ...

Serwis UPS

Wykonujemy przeglądy agregatów, UPS-ów, sprzętu elektrycznego, testy i wymiany baterii, oraz kompleksowe przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych. W związku z szybkim rozwojem firmy, bardzo krótkimi reakcjami serwisowymi i zasilaniem newralgicznych punktów, jakimi są serwerownie, zabezpieczamy w magazynie zarówno części eksploatacyjne, jak i UPS-y …

Akumulatory i baterie do UPS – zasilanie awaryjne

Akumulatory i baterie do UPS. Zasilacz UPS (zasilacz awaryjny; ang. uninterruptible power supply), to urządzenie lub system, który w sytuacji zaniku – albo nieprawidłowych parametrów – zasilania sieciowego ma za zadanie utrzymać nieprzerwane zasilanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych silacze UPS magazynują energie w akumulatorze, a w razie problemów z …

Fotowoltaika: energia elektryczna za pomocą słońca | Viessmann …

Osoby, które zamierzają połączyć instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła, powinny wybrać ogrzewanie ekologiczne, które optymalizuje zużycie własne i może być dopasowane do schematu wytwarzania energii przez instalację fotowoltaiczną. W tym celu firma Viessmann opracowała starannie dopasowany system składający się z fotowoltaiki i pompy ciepła.

Jak działają magazyny energii w połączeniu z instalacją …

Połączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną to rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej i zwiększenie niezależności …

Jak uzyskać warunki przyłączenia i zgłosić magazyn energii?

Prosumenci zakładają bowiem, że magazyn energii współpracujący z fotowoltaiką będzie gromadził, przechowywał, a następnie oddawał energię pozyskaną właśnie z instalacji PV, nie z sieci elektroenergetycznej. Nawiązując do faktu, iż rozwój rynku magazynów energii ma zgodnie z zapowiedziami ustawodawców przyczynić się do odciążenia krajowej …

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej – czy można i ma

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych to jedna z lepszych decyzji, jaką można podjąć, inwestując w takie rozwiązanie w swoim domu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, niezależnie od sytuacji losowych czy ingerencji osób trzecich, inwestycja nie okaże się problemem, a pozostanie zdecydowaną korzyścią dla naszego portfela, zwłaszcza, że żywotność paneli …

Opłacalność magazynów energii w 2022 roku

Kolejnym powodem oprócz braku programu dofinansowań dla technologii magazynujących, w ... w którym 4-osobowa rodzina funkcjonuje w gospodarstwie domowym wyposażonym w instalację fotowoltaiczną o mocy DC 9,88 kWp, falowniku o mocy 8 kW i magazyn energii o pojemności 14,4 kWh. Do obliczeń przyjęto stałą stawkę uśrednioną na …

Magazyn energii a instalacja fotowoltaiczna – jak to działa?

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Aby jednak możliwe było korzystanie z wyprodukowanej energii nie tylko przy dobrym nasłonecznieniu (a więc …

Budowa farmy fotowoltaicznej — jakie ograniczenia?

Zanim zdecydujemy się na budowę farmy fotowoltaicznej, powinniśmy wiedzieć, że niezbędne jest znalezienie odpowiedniej działki. Nie chodzi tylko o teren, który jest dobrze nasłoneczniony i z dostępem do sieci elektroenergetycznej. Przede wszystkim należy wiedzieć, że pod budowę farmy fotowoltaicznej konieczny jest grunt, na którym dopuszczona zostanie taka inwestycja. …

Magazynowanie energii z fotowoltaiki – jak to zrobić?

Powszechnie wiadomo, że montaż paneli fotowoltaicznych daje mnóstwo korzyści poczynając od ochrony środowiska aż do własnych zysków finansowych, takich jak …

Co to jest inwerter fotowoltaiczny? Ekspert odpowiada na pytanie.

Każda instalacja fotowoltaiczna, zarówno ta małej, jak i dużej mocy, musi być wyposażona w inwerter solarny. Zadaniem takiego urządzenia jest zamiana prądu stałego, który produkują panele fotowoltaiczne, na prąd przemienny, który płynie w domowej instalacji elektrycznej.Produkowany przez instalację fotowoltaiczną prąd stały nie może być …

Energia z fotowoltaiki i wiatraków się marnuje. Wszystko przez ...

Niektóre z takich zasilaczy mogą współpracować z siecią elektroenergetyczną i umożliwiać dwukierunkowy przepływ energii (zarówno przyjmować, jak i oddawać energię do sieci). Dzięki temu obiekty, w których wykorzystuje się dużo UPS-ów, jak np. centra danych mogłyby wspierać operatorów sieci w jej stabilizacji.

Fotowoltaika – jak uruchomić własną instalację krok po kroku

Fotowoltaika długo pozostawała egzotycznym dziwactwem – była droga i totalnie nieopłacalna. O ile kolektory słoneczne własnej roboty miałem już w 2013 roku, to nie sądziłem wtedy, że fotowoltaika kiedykolwiek zagości na moim dachu. A jednak stało się. W latach 2019-2021 korzystne zasady rozliczeń oddawanej do sieci nadprodukcji prądu oraz hojne dopłaty …

Testy zasilaczy awaryjnych UPS

W sieci można natrafić na wiele testów UPS-ów, jednakże nie wszystkie są przeprowadzone w należyty sposób, postanowiliśmy to zmienić. Zasilacze awaryjne UPS są często testowane przez osoby niemające wystarczającej wiedzy oraz odpowiedniej aparatury pomiarowej, a wyciągnięte wnioski są niewłaściwe. Częstymi błędami są niewystarczające …

Od zasilania po efektywność energetyczną i niższe koszty – historia UPS-ów

35 lat UPS-ów. Historia pierwszych UPS-ów sięga lat 60-tych i epoki komputerów mainframe. Wówczas komputery były tak duże, że zajmowały całe pomieszczenia, a kluczowe systemy zasilania i chłodzenia potrzebowały tyle samo miejsca, co komputery. Era ta przyniosła początek dzisiejszym systemom zasilania, gdy w 1964 roku należąca ...

Magazynowanie energii elektrycznej z fotowoltaiki | Energa

Zastanawiasz się, co zrobić z nadwyżką prądu wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną? Poznaj sposoby magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki.

Zasilacze awaryjne UPS w obiektach przemysłowych

W razie awarii jednego urządzenia lub modułów mocy, pozostałe zasilacze awaryjne UPS mogą je zastąpić. Ponadto, podczas wymiany lub instalowania nowych modułów nie są potrzebne dodatkowe połączenia kablowe, a prace serwisowe mogą być wykonywane bez konieczności wyłączania UPS-ów. Dowiedz się więcej na temat UPS-ów Eaton

czym jest i jak działa farma fotowoltaiczna?

Zgodnie z dyrektywą unijną w Polsce powinno powstawać coraz więcej instalacji pozwalających na produkowanie zielonej energii.Ważny udział w rynku OZE ma właśnie fotowoltaika, dzięki której można wytwarzać energię ze słońca. Wiele osób decyduje się ją produkować na własny użytek i dlatego popularnością cieszą się projekty domów z dachem …

Jak sprzedawać energię wyprodukowaną przez farmę fotowoltaiczną?

Jak sprzedawać energię wyprodukowaną przez farmę fotowoltaiczną? Możliwości sprzedaży wyprodukowanej energii zależą m . od wielkości obiektu. Według przepisów istnieje kilka rodzajów instalacji fotowoltaicznych. W przypadku mikro i małych instalacji prosumenci korzystają głównie z systemu net-billing rozliczając nadwyżki. Największe obiekty, …

UPS do fotowoltaiki – czym jest i jak działa? | enerad.pl

Przykładowe modele UPS-ów do fotowoltaiki. Rynek obfituje w różne modele urządzeń typu UPS lub oferujących funkcję UPS, które można zintegrować z instalacją fotowoltaiczną w charakterze zasilania awaryjnego. Wielu producentów oferuje także gotowe …

Przeniesienie lub demontaż paneli fotowoltaicznych. Co warto …

Demontaż i przeniesienie instalacji o mocy ok. 4 kW, zamontowanej na dachu skośnym z blachodachówką (wysokość budynku ok. 5 m) będzie kosztować ok. 8.000 zł. Sam …

Czy magazyn energii to dobra inwestycja?

Dzięki niemu możemy wykorzystać energię, którą samodzielnie wytworzyliśmy, np. za pomocą paneli słonecznych, gdy jest ona nam potrzebna, a nie tylko w momencie, gdy jest akurat wytwarzana. To, jak działa magazyn energii, zależy od konkretnego modelu. Najczęściej jednak wykorzystuje się nowoczesne akumulatory, które stanowią rodzaj bufora między instalacją …

Jak działa UPS do paneli fotowoltaicznych?

Magazyn pozwala przechowywać nadwyżki energii i w ten sposób zachować ciągłość zasilania. Połączenie fotowoltaiki z UPS sprawia, że instalacja automatycznie przechodzi w tryb …

co warto wiedzieć?

Coraz częściej pojawiają się pytania, w jaki sposób można magazynować energię z fotowoltaiki. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, a przy tym zapewnia szereg …

Kontenery magazyny energii Producent

Kontener magazyn energii Produkcja i montaż. Jesteśmy doświadczonym producentem kontenerów magazynujących energię, oferując kompleksową obsługę od projektu, przez produkcję, aż po montaż. Nasze kontenery jako magazyny energii wyróżniają się modularnością, skalowalnością i mobilnością, co pozwala na ich łatwe transportowanie i instalację w różnych …

Fotowoltaika z magazynem energii

Panele fotowoltaiczne przemieniają energię słoneczną w prąd stały. W ciągu dnia, kiedy nasłonecznienie jest największe, panele produkują energię elektryczną. Prąd stały wytworzony przez panele jest przekształcany za pomocą inwertera na prąd zmienny, który można wykorzystać w domowych instalacjach elektrycznych. Nadmiar energii, który nie jest …

Serwis zasilaczy UPS

Naprawa zasilacza awaryjnego UPS Nasza firma specjalizuje się w naprawie i konserwacji zasilaczy awaryjnych „UPS".Dział serwisu zapewnia też udzielanie Użytkownikom wsparcia technicznego w zakresie rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem sprzętu. Aby wywiązać się z zadania szybkiego usunięcia skutków awarii firma Energy Lab utrzymuje duży …

Jak działają zasilacze UPS i gdzie je stosować?

Najpopularniejsze modele zasilaczy UPS dostarczają napięcia jednofazowego 230 V (np. Zasilacz UPS Eaton UPS 5E 850i USB DIN), natomiast rzadko zdarzają się zasilacze trójfazowe (400 V). Na rynku …

Fotowoltaika z magazynem energii

Fotowoltaika z magazynem energii to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, którym zależy na opłacalności PV oraz bezpieczeństwie energetycznym. W tym artykule …

Jak zdemontować i przenieść panele fotowoltaiczne?

Demontaż paneli fotowoltaicznych — o czym trzeba pamiętać? Zanim zaczniesz rozważać jak zdemontować panele fotowoltaiczne, upewnij się, że w ogóle posiadasz …

Jaki zasilacz awaryjny UPS do domu? Dlaczego warto go mieć?

Wszystkie trzy rodzaje UPS-ów sprawdzają się w domu. Urządzenie online jest jednak w większości przypadków wyraźnie droższe, a jego zaawansowane funkcje niekoniecznie potrzebne. Różnica w koszcie zakupu może być więc lepiej zagospodarowana przez wybór urządzenia wyposażonego w większy akumulator albo cechującego się większą mocą. Co …