Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo ...
Całkowite zapotrzebowanie na energię pierwotną (ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, oświetlenie, gotowanie, urządzenia domowe) jest nie większe niż 105 kWh/(m²•rok) - tym więcej punktów im wskaźnik jest mniejszy; Zastosowano wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła o efektywności odzysku ciepła powyżej 75% (rekomendacja zgodna z najczęściej stosowanymi …
Wydano decyzję w sprawie budowy drugiej elektrowni jądrowej w …
Elektrownia jądrowa w Koninie – Pątnowie ma składać się z dwóch reaktorów o łącznej mocy zainstalowanej 2800 MW. Będzie dostarczać rocznie 22 TWh energii, co odpowiada 12 procentom obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. Uruchomienie pierwszego bloku elektrowni planowane jest do 2035 roku. Budowa jest też ...
PGE wybuduje największy magazyn energii w Europie
Projekt magazynu energii PGE uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym elektrochemicznym magazynie energii …
Odnawialne i nieodnawialne źródła energii i jej oszczędzanie
1. Nieodnawialne źródła energii i skutki ich wykorzystania . Energię elektryczną tradycyjnie uzyskuje się podczas spalania paliw kopalnych paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa oraz gaz ziemny.Paliwa te zawierają węgiel i związki węgla i są pochodzenia organicznego – powstały z obumarłych szczątków roślin, które przetrwały wiele ...
Taryfowanie energii elektrycznej i rynek energii elektrycznej
Z dniem 1 lipca 2007 r. nastąpiło uwolnienie rynku energii elektrycznej. Od tego czasu każdy odbiorca może kupić energię elektryczną u wybranego przez siebie sprzedawcy (spółki obrotu). Uwolnienie rynku energii miało ma na celu wzmocnienie konkurencji na rynku, co miało wpłynąć na obniżenie cen. Zgodnie z zasadami wolnego rynku ...
Elektrownia gazowa
W artykule: hide 1 Elektrownia gazowa – elementy 1.1 Do podstawowych elementów elektrowni gazowej zaliczamy między innymi: 2 Zalety elektrowni gazowych 3 Wady elektrowni gazowych 4 Elektrownie gazowe w Polsce Elektrownie gazowe należą do grupy elektrowni, które wykorzystują podczas swojego funkcjonowania wykorzystują paliwo w postaci gazu ziemnego.
Jak działa elektrownia wodna i co jest jej przewagą?
Elektrownia wodna wykorzystuje energię płynącej wody do wytwarzania energii elektrycznej. Działa na zasadzie przekształcania energii kinetycznej wody w ruchu na energię mechaniczną wirującej turbiny, a następnie na energię elektryczną za pomocą generatora. Jest to ekologiczny i niezwykle ważny sposób produkcji energii, który odgrywa kluczową rolę w …
Dwa lata Anny Moskwy na stanowisku ministra klimatu i środowiska
Powołana 26 października 2021 r. na stanowisko ministra klimatu i środowiska, Anna Moskwa zapowiedziała, że bezpieczeństwo energetyczne Polski i polskich rodzin będą dla niej priorytetem. Przedstawiamy podsumowanie działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska pod przewodnictwem minister Anny Moskwy.
Największy elektrochemiczny magazyn energii! PGE zdradza …
PGE zbuduje w Żarnowcu elektrochemiczny magazyn energii o mocy przekraczającej 200 MW. Inwestycja już uzyskała pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie energii elektrycznej w wielkoskalowym magazynie od Urzędu Regulacji …
Lokalne elektrociepłownie i magazyny energii OZE to przyszłość.
Dlatego w przedsięwzięciu „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym" kluczowym elementem opracowywanej technologii ma być układ …
Elektrownia atomowa – korzyści i kontrowersje
Elektrownia atomowa, czyli energia bez spalania. Co to jest elektrownia jądrowa? To miejsce, w którym pozyskuje się energię cieplną, a następnie przetwarza ją na elektryczną. Z zewnątrz sama konstrukcja i przebieg procesu …
Elektrownie wodne – działanie, korzyści i wady energii wodnej
Jest to rodzaj zakładu przemysłowego, który zajmuje się przetwarzaniem energii potencjalnej wody na energię elektryczną. Elektrownie wodne uznaje się za najstarszy z wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej. Obecnie około 16% całej energii na świecie powstaje dzięki działaniu hydroelektrowni. Elektrownia wodna jako sposób na wykorzystanie …
Nadzór nad wyposażeniem pomiarowym – wymagania ogólne i …
Nadzór nad wyposażeniem pomiarowym – wymagania ogólne i aspekty praktyczne. Jednym z istotnych elementów zapewnienia jakości zarówno procesów wytwarzania, jak i wielu gałęzi działalności usługowej jest nadzór nad wyposażeniem kontrolno-pomiarowym. Z uwagi na mnogość regulacji w tym zakresie często bywa przedmiotem pytań i wątpliwości. Sprawdzenie …
Magazyn energii – jak długo i ile energii może przechować?
Najpopularniejszym obecnie systemem magazynowania energii zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, są akumulatory, a więc urządzenia wykorzystujące technologię elektrochemiczną. Ich funkcjonowanie polega na magazynowaniu energii w ogniwach za pomocą wiązań elektrochemicznych. Decydując się na ten typ systemu, …
Energia jądrowa – jakie ma wady i zalety? | ESOLEO
Oświadczam, że zapoznałem się/zapoznałam się z Regulaminem i Polityką Prywatności i akceptuję ich treść.* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez ESOLEO Sp. z o.o. z siedzibą przy al. Wyścigowej 6, 02-681 Warszawa w celu przedstawienia oferty handlowej ESOLEO poprzez kontakt telefoniczny, SMS, MMS, e-mail lub …
Energetyka jądrowa – najważniejsze informacje
W kolejnych latach technologia ta rozwijała się bardzo szybko. W roku 1952 pierwsza elektrownia jądrowa została uruchomiona w Szwecji, a w roku 1954 pierwsza elektrownia jądrowa w USA zaczęła produkować energię elektryczną na skalę przemysłową. Obecnie w wielu krajach na całym świecie energetyka jądrowa stanowi istotny udział w ...
Największy magazyn energii w Europie PGE zbuduje w Żarnowcu
Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …
Prezes URE podpisał pierwszą koncesję na magazynowanie energii
Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, podpisał pierwszą koncesję na magazynowanie energii w Polsce. Wszystkie elektrownie szczytowo-pompowe należące …
Energia jądrowa do produkcji ciepła i wodoru
Pierwsza elektrownia jądrowa na czas – spotkanie minister klimatu i środowiska z szefem koncernu Westinghouse; Zapraszamy do zapoznania się z jądrowymi wiadomościami ze świata z 8 kwietnia 2024 r. Polsko-amerykańska współpraca na rzecz rozwoju energetyki jądrowej; Otwarcie polsko-amerykańskiego Regionalnego Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii …
Skuteczniejsze magazynowanie nadwyżek energii elektrycznej …
Udoskonalona w projekcie ECo technologia SOEC może odegrać kluczową rolę w magazynowaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w przyszłości, pomagając …
Fakty i mity o elektrowniach wiatrowych
Energetyka wiatrowa budzi wiele emocji, a wokół tego zagadnienia narosło sporo mitów. Te odnoszą się głownie do dużych elektrowni wiatrowych, jednak błędne przekonania często odbijają się negatywnie na …
Elektrownia Power-to-X na terenie kopalni. Jest wniosek o koncesję
Innowacyjna elektrownia magazynująca energię. W ramach projektu LEAG zamierza magazynować energię elektryczną pozyskiwaną z farm wiatrowych i fotowoltaicznych i przechowywać ją w dwóch działających równolegle systemach magazynowania. Za wykonanie projektu odpowiadać będzie biuro inżynieryjne Afry, które wsparło LEAG w przygotowaniu …
Elektrownia cieplna
Elektrownia cieplna (konwencjonalna lub jądrowa) – zespół urządzeń produkujący energię elektryczną wykorzystując do tego celu szereg przemian energetycznych, wśród których istotne znaczenie odgrywa ciepło. Energia cieplna pochodzi zwykle ze spalania paliwa w kotle parowym.Służy ona do podgrzania i odparowania wody oraz przegrzania pary wodnej.
Kierownictwo i nadzór
Ministrowie, w zakresie swoich właściwości, sprawują nadzór nad działalnością wojewody, stosując środki nadzoru określone w ustawach, a w szczególności uchylają, zmieniają lub stwierdzają nieważność decyzji wydawanych przez wojewodę, stosownie do przepisów o postępowaniu administracyjnym. 2. W sprawach, o których mowa w ust. 1, ministrowie …
Elektrownia jądrowa w Polsce. Wspólny projekt Zygmunta …
Zygmunt Solorz i Michał Sołowow, dwaj najwięksi polscy prywatni przedsiębiorcy, podjęli decyzję o rozpoczęciu wspólnego projektu, którego celem jest budowa w Pątnowie, na bazie aktywów ZE PAK, elektrowni jądrowej. Elektrownia będzie pracowała w oparciu o najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze amerykańskie technologie tzw. małych …
Jakie wady i zalety ma energia wodna? Definicja | ESOLEO
Elektrownie szczytowo-pompowe – w zakładach tego typu zamienia się energię elektryczną na energię potencjalną poprzez wpompowanie wody do górnego zbiornika w czasie niższego zapotrzebowania na energię (ma to miejsce głównie w nocy); później, w godzinach szczytu, następuje produkcja energii elektrycznej do sieci poprzez spuszczenie wody z górnego …
PGE zbuduje największy magazyn energii w Europie
Unikalny na skalę europejską projekt magazynu energii PGE w Żarnowcu o mocy powyżej 200 MW uzyskał pierwszą w Polsce promesę koncesji na magazynowanie …
Jak przebiega produkcja energii w elektrowni na biomasę
Kogenerator na biomasę jest przydatny wszędzie tam, gdzie wymagana jest jednoczesna produkcja energii elektrycznej i ciepła, np. w ciepłownictwie lub w niektórych produkcjach przemysłowych. W kogeneratorze można wykorzystywać biomasę w stanie surowym lub przetworzonym. W pierwszym przypadku, surowa biomasa jest podawana do palnika, który …
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
krajowe zapotrzebowanie na energię elektryczną netto na poziomie ponad 181 TWh w 2030 r. i 204 TWh w 2040 r. Popyt na moc maksymalną wyniesie prawie 28 GW w 2030 r. i ponad 31 GW w 2040 r. ałkowity wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną netto w latach 2020-2040 osiągnie 27,7%.
Magazynowanie energii elektrycznej i gospodarka wodorowa
W artykule dokonano przeglądu aktualnych technologii magazynowania energii elektrycznej oraz zestawiono uzyskiwane parametry w aspekcie zastosowań w zasobnikach systemowych. …
Bateria magazynująca SOFARSOLAR GTX5000LV 5,1KWH
Bateria magazynująca SOFARSOLAR GTX5000LV 5,1KWH w kategorii Magazyny energii Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Elektrownie w Polsce: lista największych elektrowni i …
Elektrownia znajduje się w Bogatyni w powiedzie zgorzeleckim, obok kopalni węgla brunatnego, a jej właścicielem jest Polska Grupa Energetyczna. Elektrownia działa od 1962 roku, a w 2005 roku …
Gryfino: jeden z największych magazynów energii w Europie …
Operator Polskie Sieci Elektroenergetyczne przyznał warunki przyłączenia do systemu magazynu energii Gryfino planowanego przez Polską Grupę Energetyczną. Instalacja ma by przyłączona do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego linią o napięciu 400 kV. Magazyn energii Gryfino ma mieć moc 400 MW i stanąć w Nowym Czarnowie w województwie …
Jak magazynuje się energię elektryczną w Polsce?
Chociaż większość magazynów w rejestrach to magazyny w technologii bateryjnej, wykorzystujące energię elektrochemiczną, to największą moc i pojemność zawdzięczamy elektrowniom szyczytowo-pompowym. …
Podmioty nadzorowane i objęte nadzorem właścicielskim ministra
Obecnie w Polsce działa ponad 400 uczelni publicznych i niepublicznych, a nad większością z nich sprawuje nadzór Minister Edukacji i Nauki. Są to uniwersytety, politechniki, akademie, publiczne uczelnie zawodowe oraz uczelnie niepubliczne. Do innych jednostek nadzorowanych przez Ministra należą m . Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i Narodowe Centrum …
W Polsce powstanie największy magazyn energii w Europie
Uzyskana dzięki temu innowacyjna instalacja hybrydowa o mocy co najmniej 921 MW i pojemności ponad 4,6 GWh, co odpowiada mocy największych konwencjonalnych …