Produkty

Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii

Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.

  • Wszystkie
  • Gabinet Energetyczny
  • Strona komunikacyjna
  • Strona zewnętrzna

Kolektory słoneczne

Z roku na rok rośnie zainteresowanie kolektorami słonecznymi, które potrafią pozyskiwać energię słoneczną i zamieniać ją na ciepło do ogrzewania wody lub nawet pomieszczeń. Poznaj możliwości kolektorów słonecznych. Wyjśniamy, jaka jest ich zasada działania i budowa.

Generator prądu i jego zasada działania

Zasada działania agregatu prądotwórczego opiera się na spalaniu paliwa, co generuje ruch obrotowy przekazywany do części elektrycznej urządzenia. Oto 5 najważniejszych elementów generatora: Silnik spalinowy - serce urządzenia, przekształca energię paliwa w ruch obrotowy; Alternator - zamienia energię mechaniczną w elektryczną

Silnik Stirlinga

Silnik potrafiący zamienić energię cieplną na mechaniczną. I już słyszę te głosy, no tak, energia cieplna, czyli jednak paliwo! Różnica między silnikami spalinowymi stosowanymi we współczesnych samochodach a ponad 200 letnim silnikiem Stirlinga jest taka, że obecnie silniki pracują na zasadzie spalania dokładnie dobranej mieszanki paliwowej a …

STEROWNIK MIKROSIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ

Streszczenie: W artykule rozpatruje się konstrukcję sterownika mikrosieci elektroenergetycznej. Sterownik zarządza zasobami energii elektrycznej w celu pokrycia zapotrzebowania lokalnych gospodarstw domowych z uwzględnieniem kwestii ekonomicz-nych. Przedstawiono strukturę sterowania, zdefiniowano zadanie optymalizacji, dokonano badań symulacyjnych dla …

Zasada działania magazynu energii

Zasada działania magazynu energii jest prosta – wyprodukowana energia z instalacji fotowoltaicznej w pierwszej kolejności trafia na Twoje bieżące zużycie, jeżeli produkcja jest większa od zużycia, nadwyżka trafia do magazynu. Dzieje się tak aż do momentu pełnego naładowania urządzenia. Jeżeli magazyn jest już całkowicie naładowany, nadwyżka produkcji …

Ogniwo paliwowe – Wikipedia, wolna encyklopedia

Bezpośrednie ogniwo metanolowe w przezroczystej obudowie Schemat zasady działania ogniwa paliwowego Schemat budowy alkalicznego ogniwa paliwowego: 1 – wodór, 2 – przepływ elektronów, 3 – ładowanie (odbiornik energii), 4 – tlen, 5 – katoda, 6 – elektrolit, 7 – anoda, 8 – woda, 9 – jony hydroksylowe. Ogniwo paliwowe – ogniwo generujące energię elektryczną z …

Zasada działania i wewnętrzna struktura kuchenki mikrofalowej

Zasada działania. Podstawą działania tego typu urządzeń jest transformacja tzw. Elektromagnetycznych pól mikrofalowych. To pole jest konwertowane w energię cieplną i ogrzewa jedzenie w komorze. Zasada działania kuchenki mikrofalowej różni się od innych urządzeń kuchennych: piekarników (zarówno gazowych, jak i elektrycznych, w których występuje …

Jak działa generator prądu: zasady działania i zastosowania

Zasady działania generatora prądu. Generator prądu to urządzenie, które przekształca energię mechaniczną na energię elektryczną. Działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Główne elementy generatora prądu to wirnik i stojan. Wirnik, który jest połączony z wałem napędowym, jest umieszczony wewnątrz stojana. Stojan ...

Sterownik PWM: schemat, zasada działania, sterowanie

Sterownik PWM: schemat, zasada działania, sterowanie. 21.06.2019 . Jednym z podejść zastosowanych w celu znacznego zmniejszenia strat cieplnych elementów mocy obwodu radiowego jest zastosowanie przełączania trybów pracy instalacji. W przypadku takich systemów, komponent mocy elektrycznej jest albo otwarty - w tym momencie faktycznie występuje zerowy …

Sterowanie mikrosiecią | Cummins Inc.

Nowe sterowniki mikrosieci elektroenergetycznych obsługują rozproszone systemy zasilania z możliwością sterowania źródłami energii odnawialnej (słonecznej i wiatrowej) oraz …

Czym jest mikrosieć elektroenergetyczna i jak się ją projektuje?

Mikrosieć elektroenergetyczna - jak sama nazwa wskazuje to mała sieć energetyczna, która jest odrębna i niezależna od tradycyjnej sieci elektroenergetycznej, …

Budowa i zasada działania gruntowego magazynu energii

3. Zasada działania gruntowego magazynu energii . W zależności od wielkości gruntu zastosowanego jako magazyn, systemy BTES osiągają swoje optymalne warunki pracy dopiero po kilku sezonach (trzech/czterech), gdyż duża masa gruntu musi uzyskać odpowiednią temperaturę, oraz jej struktura ulega nieznacznej zmianie pod wpływem różnych temperatur.

STEROWNIK MIKROSIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ

Przedstawiono strukturę sterowania, zdefiniowano zadanie optymalizacji, dokonano badań symulacyjnych dla przykładowej mikrosieci o zróżnicowanych sposobach generowania i …

Transformator – budowa i zasada działania [baza wiedzy]

Będziesz wiedział, jakie jest zadanie transformatora, jak jest zbudowany i jaka jest główna zasada jego działania. Oprócz tego znajdziesz tutaj informacje o mocy transformatorów, ich sprawności oraz o tzw. przekładni napięciowej. Dowiesz się również, czym jest transformator sztywny oraz uzwojenie bifilarne.

Generator prądu stałego: zasada działania i diagramy | Datakosine

Zasada ta mówi, że jeśli rozciągniesz kciuk, palec wskazujący i palec środkowy prawej ręki prostopadle do siebie, to kciuki wskazują kierunek ruchu przewodnika, palec wskazujący wskazuje kierunek pola magnetycznego, tj. biegun N do bieguna S, a palec środkowy wskazuje kierunek przepływu prądu przez przewodnik.

Sterownik silnika dc

Zasada działania sterownika silnika dc. Sterownik silnika DC (Direct Current) jest urządzeniem elektronicznym, które ma za zadanie regulować prędkość obrotową silnika prądu stałego poprzez dostarczanie odpowiedniego …

Zbiornik Ruthsa

Zasada działania tego innowacyjnego rozwiązania opiera się na wykorzystaniu grawitacji do przechowywania i uwalniania energii, co czyni go nie tylko efektywnym, ale także ekologicznym. Czy zbiornik Ruthsa jest rewolucją w magazynowaniu energii? Przekonajmy się, jak działa i jakie korzyści może przynieść dla przemysłu energetycznego.

Czym jest mikrosieć energetyczna i jakie są jej zalety?

Mikrosieć to zespół rozproszonych systemów energetycznych, które mogą działać we współpracy z większym dystrybutorem mocy (w trybie zsynchronizowanym) lub …

Sterownik PLC

Zasada Działania Sterownika PLC Zasada działania PLC polega na cyklicznym odczytywaniu stanów wejść, przetwarzaniu tych danych według zaprogramowanej logiki i odpowiednim sterowaniu wyjściami. Można to porównać do pracy kucharza, który najpierw zbiera składniki (wejścia), potem przetwarza je zgodnie z przepisem (logika sterowania), a na końcu serwuje …

Zasada działania

Zasada działania. Czynnik chłodniczy (gaz) w formie cieczy przepływa przez sieć miedzianych rurek otoczonych potężnymi aluminiowymi powierzchniami (radiatorami) ułatwiającymi przyjmowanie energii z zewnątrz. Powierzchnia radiatorów zastępuje około 800 m bieżących rury ułożonej poziomo pod powierzchnią ziemi do pobierania ciepła, w przypadku takiego typu …

System Zarządzania Mikrosiecią

Proces synchronizacji/ resynchronizacji mikrosieci (zmiana trybu pracy mikrosieci) Proces zmiany trybu pracy mikrosieci można opisać następująco: Etap 1: wydzielenie wyspy: • intencjonalne dostawienie w SCADA TD sterownika SZM, • oszacowanie wielkości potencjalnej produkcji i zapotrzebowania ee, • dobór wielkości odbiorców,

Schemat i zasada działania różnych lodówek

Główna zasada działania lodówek termoelektrycznych opiera się na absorpcji ciepła podczas interakcji dwóch przewodników podczas przepływu przez nie prądu elektrycznego. Zasada ta znana jest jako efekt Peltiera. Zaletą urządzenia jest wysoka niezawodność i trwałość. Wadą jest wysoki koszt systemów półprzewodnikowych.

Przegląd systemów sterowania mikrosiecią

Technologia sterowania mikrosiecią jest kluczowa w procesie integracji mikrosieci z regularną siecią. W artykule podsumowano kilka sposobów sterowania i przedstawiono wybrane badania …

Mikrosieci jako standard u prosumentów – klucz do wydajnego ...

Zmiany na rynku energetycznym takie jak wzrost cen, zwiększone zużycie energii i konieczność redukcji emisji CO 2, przyspieszają transformację energetyczną. Istotną rolę w …

Zasada działania transformatora

Zasada działania transformatora opiera się na przepływie prądu przemiennego przez uzwojenie pierwotne, co generuje zmienny strumień magnetyczny. Ten strumień magnetyczny jest przewodzony przez rdzeń …

Silniki krokowe

Niezależnie o konstrukcji silnika i jego zasady działania, jego zadaniem jest przetworzenie energii elektrycznej na energię mechaniczną. Poza takimi rozwiązaniami jak zmiana liczby par biegunów wirnika oraz przełączanie uzwojeń, również współczesna elektronika i oprogramowanie, umożliwiają precyzyjne sterowanie pracą silnika z uwzględnieniem prędkości …