Nasze rozwiązania w zakresie magazynowania energii
Odkryj naszą ofertę innowacyjnych produktów do magazynowania energii zaprojektowanych tak, aby spełniać różne potrzeby i zastosowania.
- Wszystkie
- Gabinet Energetyczny
- Strona komunikacyjna
- Strona zewnętrzna
W Polsce powstanie nowa stalownia. Ma być elektryczna i …
Budowę nowej stalowni zapowiedział na początku marca 2023 r. wiceminister, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Marek …
Analiza opłacalności budowy elektrowni jądrowej w Polsce
budowy elektrowni przyjęto wartość 325 zł/MWh – wsparcie w stosunku do prognozowanej ceny rynkowej wyniesie 133,29 zł/MWh – czyli wartość pośrednią między średnimi notowania giełdowymi żółtych i zielonych certyfkatów. Analiza opłacalności została przeprowadzona zarówno dla ceny rynkowej, jak i dla ceny „strike price". Analiza opłacalności - warianty obliczeniowe W ...
Budowa, działanie i obsługa układów magazynowania energii …
Magazynowanie energii umożliwia zapobieganie przerwom w dostawach energii elektrycznej oraz cieplnej, spowodowanym m . kończącymi się zasobami paliw kopalnych oraz niestabilną …
Kalendarium budowy elektrowni j ądrowej w Żarnowcu, czyli jak ...
3. Manifestacje przeciwników budowy elektrowni jądrowej w Żarnowcu Rada Ministrów w dniu 4 września 1990 r. podjęła decyzję o zaniechaniu budowy Elektrowni Jądrowej Żarnowiec. Uchwała Sejmu RP z 9 listopada 1990 r., która zatwierdziła decyzję rządu o likwidacji Elektrowni Jądrowej Żarnowiec w budowie, ale równocześnie dopuściła
Francja wesprze polski program jądrowy. Przekazano standardy dla elektrowni
To są wszystkie standardy techniczne dotyczące budowy elektrowni jądrowych - wyjaśnił koordynator ds. energetyki jądrowej na Politechnice Warszawskiej prof. Konrad Świrski. – Mamy Prawo atomowe, wiemy jak budować poszczególne instalacje, ale nie mamy doświadczenia w szczegółowych normach dotyczących energetyki jądrowej. To, co przekazują …
Klucz do przyszłości Energiewende: wsparcie budowy nowych elektrowni
Po wielu tygodniach negocjacji liderzy koalicji SPD–Zieloni–FDP zdołali dojść do kierunkowego porozumienia w sprawie strategii dotyczącej budowy nowych elektrowni, które mają stanowić uzupełnienie odnawialnych źródeł energii (OZE) i umożliwić odejście od węgla. Pierwszym krokiem w tę stronę ma być wsparcie finansowe inwestycji w zdolne do przejścia na …
Powstaje spółka PGE PAK Energia Jądrowa
PGE i ZE PAK podpisały 13 kwietnia 2023 r. statut spółki PGE PAK Energia Jądrowa S.A. Celem i zadaniem spółki będzie udział w planowanej realizacji budowy elektrowni jądrowej w Koninie/Pątnowie w Wielkopolsce. Elektrownia jest planowana jako wspólne przedsięwzięcie PGE PAK Energia Jądrowa S.A. oraz koreańskiego KHNP.
TECHNOLOGIE MAGAZYNOWANIA ENERGII STOSOWANE W …
W artykule dokonano przeglądu obecnie dostępnych technologii budowy systemów magazynowania energii elektrycznej, wytworzonej w odnawialnych źródłach energii takich jak …
Hybrydowe obiektowe magazyny energii
Obecnie stosuje się różne rodzaje magazynów (zasobników) energii, różniące się parametrami użytkowymi, takimi jak np. pojemność, liczba cykli pracy, dostępna moc elektyczna, sprawność …
Opłacalność magazynów energii w 2022 roku
Dla zobrazowania sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek domowych magazynów energii, warto wspomnieć, że według danych zaprezentowanych w raporcie z 2020 roku przez BVES (Bundesverband Energiespeicher Systeme e.V.) na terenie Niemiec funkcjonowało z końcem wspomnianego roku ponad 270 tys. domowych magazynów energii o …
Akumulatorowy system magazynowania energii (BESS): Rewolucja w …
Baterie: Podstawowy element każdego BESS, akumulatory, przechowują energię elektryczną w postaci energii chemicznej i uwalniają ją w razie potrzeby. kontroler ładowania: Zarządza to przepływem energii elektrycznej między akumulatorem a podłączonym źródłem energii (np. panelami słonecznymi), zapewniając, że akumulator nie zostanie …
Budowa elektrowni jądrowej. PGE PAK złożyła wniosek
"16 sierpnia 2023 roku spółka PGE PAK Energia Jądrowa S.A. złożyła w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Uzyskanie decyzji zasadniczej jest kluczowe dla rozpoczęcia dalszych prac związanych z lokalizacją, badaniami środowiskowymi i finalnie wystąpieniem o pozwolenie na …
Kehua liderem w zakresie bezpieczeństwa magazynowania energii
Biała Księga Kehua uwzględnia również standardy bezpieczeństwa elektrycznego, bezpieczeństwa przeciwpożarowego systemu, bezpieczeństwa konstrukcji i …
Westinghouse i Bechtel podpisują umowę konsorcjum dla pierwszej w ...
Spółki Westinghouse Electric Company i Bechtel ogłosiły dziś podpisanie umowy konsorcjalnej o współpracy w zakresie projektowania i budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w planowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu. Zawarta umowa stanowi kolejny kamień milowy na drodze do komercyjnej eksploatacji pierwszego w Polsce reaktora jądrowego …
Kolejny krok ws. budowy elektrowni jądrowej w Polsce
Plany PGE, ZE PAK i koreańskiego KHNP przewidują budowę w okolicach Konina dwóch bloków jądrowych w oparciu o koreańską technologię APR 1400. Dwa reaktory w planowanej elektrowni mogłyby dostarczyć około 22 TWh energii, czyli ok. 12 proc. dzisiejszej konsumpcji energii w Polsce.
Memorandum ZPP w sprawie planów budowy w Polsce elektrowni …
Memorandum ZPP w sprawie planów budowy w Polsce elektrowni atomowej. Zapoznaj się z memorandum ZPP w sprawie rozwoju polskiej energetyki atomowej. Dowiedz się: jak Polacy są nastawieni do budowy elektrowni atomowej, jakie są najnowsze plany rządu w tej sprawie, czy tylko administracja ma pomysł na energię atomową,
Budowa elektrowni wiatrowej krok po kroku
Prąd elektryczny generowany jest poprzez obracanie się wirnika w generatorze, co przekształca energię kinetyczną wiatru w energię elektryczną. Proces Budowy Elektrowni Wiatrowej na Klucz Budowa elektrowni wiatrowej na klucz jest procesem wieloetapowym, który rozpoczyna się od analizy i wyboru odpowiedniego terenu.
Postępy w budowie pierwszej elektrowni atomowej w
Prace w temacie budowy elektrowni atomowej wreszcie nabierają tempa. We wtorek, 23 kwietnia oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie prac terenowych na obszarze, na którym powstanie pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. Chodzi o "Lubiatowo-Kopalino" w gminie Choczewo (woj. pomorskie). W wydarzeniu wzięli udział Wojewoda Pomorska, …
PGE, ZE PAK i KHNP opracują plan budowy elektrowni jądrowej w …
Jak podano w komunikacie, intencją stron jest ocena możliwości rozwoju współpracy w ramach budowy elektrowni jądrowej w lokalizacji Pątnów. Projekt ma wesprzeć niezależność i stabilność polskiego systemu energetycznego. Potencjalna współpraca ma być jedynie uzupełnieniem strategicznego, rządowego polskiego programu energetyki jądrowej …
Technologie magazynowania i zastosowanie magazynów energii
Wykorzystanie technologii magazynowania energii do uniezależnienia dostaw ciepła (np. z elektrociepłowni, elektrowni cieplnych) i zapotrzebowania (np. do ogrzewania i …
Pierwsza polska elektrownia jądrowa jest w fazie …
Bo przecież po ogłoszeniu Planu Messmera we Francji w roku 1974, w ciągu 10 lat (do końca 1983) rozpoczęło pracę komercyjną 20 reaktorów, a pierwszy z nich (BUGEY-4) zaczął dostarczać energię do sieci 01.07.1979, …
Rola elektrowni szczytowo-pompowych w Krajowym Systemie ...
Zespół Ekspercki do spraw Budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowych jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów, który został utworzony Zarządzeniem Nr 351 Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie Zespołu Eksperckiego do spraw udowy Elektrowni Szczytowo Pompowych (M.P. z 2022 r., poz. 6), zmienionym Zarządzeniem nr 102 …
Powstaje spółka PGE PAK Energia Jądrowa
PGE i ZE PAK podpisały 13 kwietnia 2023 r. statut spółki PGE PAK Energia Jądrowa S.A. Celem i zadaniem spółki będzie udział w planowanej realizacji budowy elektrowni jądrowej w Koninie/Pątnowie w Wielkopolsce. Elektrownia jest planowana jako wspólne przedsięwzięcie PGE PAK Energia Jądrowa S.A. oraz koreańskiego KHNP. Inwestycja będzie …
Korzyści i zagrożenia wynikające z budowy elektrowni jądrowej w …
autor omawia kwestię budowy elektrowni jądrowych w Polsce, wskazując na fakt eliminacji węgla i gazu z produkcji energii elektrycznej w celu ograniczenia emisji CO 2. Konieczność budowy elektrowni jądrowej wynika również z faktu, że energia pozyskiwana z tzw. odnawialnych źródeł energii nie zaspokoi w pełni zapotrzebowania na energię, jednak przed rozpoczęciem jej …
Wiodąca pozycja Kehua w zakresie magazynów energii …
Kehua rozpoczęła badania nad strategiami sterowania wirtualnymi generatorami synchronicznymi dla systemów magazynowania energii już w roku 2018 i w tym samym roku …
Budowa elektrowni jądrowych w Polsce szybko nie ruszy
Jak wyjaśniono, zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 2 listopada 2022 r. w sprawie budowy wielkoskalowych elektrowni jądrowych w Polsce minister klimatu i środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej współdziałają z ministrem finansów w celu zapewnienia finansowania budowy elektrowni jądrowych w Polsce.
Co z budową elektrowni atomowych w Polsce? – RadioMaryja.pl
W Pątnowie powstaną dwa reaktory, które dostarczą 12 procent rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. – Dzisiaj jesteśmy na dobrej drodze, aby w przeciągu najbliższych kilkunastu lat polska energetyka diametralnie się zmieniła i mogła dostarczać bezpieczną energię na polski rynek – podsumował Jacek Sasin.
Lista elektrowni w Polsce
W tym samym roku również w gminie Darłowo w Elektrowni Wiatrowej Cisowo uruchomiono 9 turbin Vestas V80 2 MW, co zwiększyło jej moc o 18 MW [93], do blisko 19 MW. W 2013 roku Polska znajdowała się na 9. miejscu spośród państw Unii Europejskiej pod względem mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej [94]. Energetyka słoneczna w Polsce
Energooszczędne ministalownie. Szansa dla polskich hut?
Czas wytopu na takiej jednostce piecowej wynosi średnio 55 minut, co pozwoliło na osiąganie zużycia energii elektrycznej poniżej 370 kWh/t stali. Przytoczone dane wskazują, jaka …
Budowa Elektrowni Wiatrowej Krok Po Kroku
Budowa elektrowni wiatrowych jest jednym z kluczowych kroków w transformacji naszej infrastruktury energetycznej w kierunku zrównoważonej i odnawialnej produkcji energii. Jednak sukces takiego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od odpowiedniego wyboru terenu pod instalację. Istnieje kilka kluczowych czynników, które należy …
Rząd przyjął uchwałę o budowie elektrowni jądrowych w Polsce
W uchwale znalazł się zapis zobowiązujący ministra właściwego ds. finansów publicznych do współdziałania m . z ministrem właściwym ds. energii, w celu "zapewnienia finansowania budowy wielkoskalowych elektrowni jądrowych w Rzeczypospolitej Polskiej w sposób umożliwiający obniżenie cen energii elektrycznej i biorąc pod uwagę interes odbiorców …
Chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni …
Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
To będzie rewolucja w energetyce. Przełomowy pomysł na …
W skali roku dają do systemu średnio zaledwie 1,1 proc. energii elektrycznej, a przez susze — w ostatnich miesiącach zaledwie 0,4 proc. Problem w tym, że po pierwsze, gdy jest za gorąco, to takie magazyny energii mogą nie działać z braku wody, a po drugie, budowa podobnej instalacji może trwać nawet 10 lat.Znalezienie odpowiedniej lokalizacji też nie jest …
PGE PAK Energia Jądrowa zbuduje elektrownię atomową w …
Przypomnijmy, że ZE PAK, PGE i koreański koncern KHNP podpisały jesienią 2022 r. list intencyjny ws. opracowania planu budowy w Pątnowie elektrowni jądrowej w oparciu o koreańską technologię reaktorów APR 1400. Jednocześnie Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii Korei Płd. zawarły porozumienie ws. współpracy i …
W KONTEKŚCIE MAGAZYNOWANIA ENERGII
W rozumieniu Dyrektywy 2019/944 przez magazynowanie energii elektrycznej należy rozumieć odroczenie w systemie energetycznym końcowego zużycia energii elektrycznej w odniesieniu …